Ruski ključevi - diskusija

poruka: 218
|
čitano: 37.516
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Zato kupis key kod rusa i sasvim normalno igras. Zakoni drzava su iznad pravila kompanija. Ako tebi ruski zakon dozvoljava kupovinu igre kao strano drzavljanu a ako kao vlasnik igre mozes igrat od kud zelis (a i debilno bi bilo drukcije) onda su toga izdavaci svjesni i jedino sto je na njima je da formiraju cijenu. Da im se isplati prodavati igre iskljucivo kao regionalno zakljucani DVD ili BR onda bi tako i radili. S druge strane, online prodaja i njih lisava nekih odgovornosti i obveza koje bi imali da iskljucivo fizicki prodaju igre na svim trzistima. Da imaju racuna u blokiranju igraca koji ne igraju iz regije u kojoj je igra kupljena i da imaju zakonsku osnovu za to tako bi i napravili. Ima tu jos jedan bitan faktor, broj prodanih igara i broj ljudi na serverima su najbolja moguca reklama za igru. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Sinatra, kolko si ti orginal igri kupio?

The best way to be boring is to leave nothing out.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Još jedna nelogičnost ovdje...

 

Prvo, Sinatra, kažeš da je to ilegalno jer se moraju stavljati ilegalni jezični fixevi i da bi svima sa ruskim keyom izvan Rusije trebalo bannati account.

Onda mi dođeš sa odgovorom "to je onda u redu" na pitanje "a što ako ja igru koristim na ruskom?"

I opet, treći put se iskreno nadaš će svi sa ruskim keyom biti bannani zbog nekakve spike o povlaštenim tržištima...

 

Ti si jedan običan troll, i prekini nam mazati oči mastima ;)

 

Uopće je besmisleno odgovarati na ovoj temi jer... pa znate zašto trollovi otvaraju glupe teme...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 21:02 (blagus).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
BlueMax kaže...

Zato kupis key kod rusa i sasvim normalno igras. Zakoni drzava su iznad pravila kompanija. Ako tebi ruski zakon dozvoljava kupovinu igre kao strano drzavljanu a ako kao vlasnik igre mozes igrat od kud zelis (a i debilno bi bilo drukcije) onda su toga izdavaci svjesni i jedino sto je na njima je da formiraju cijenu. Da im se isplati prodavati igre iskljucivo kao regionalno zakljucani DVD ili BR onda bi tako i radili. S druge strane, online prodaja i njih lisava nekih odgovornosti i obveza koje bi imali da iskljucivo fizicki prodaju igre na svim trzistima. Da imaju racuna u blokiranju igraca koji ne igraju iz regije u kojoj je igra kupljena i da imaju zakonsku osnovu za to tako bi i napravili. Ima tu jos jedan bitan faktor, broj prodanih igara i broj ljudi na serverima su najbolja moguca reklama za igru. 

Cek cek... ispravi me ako sam u krivu, ali koliko sam ja shvatio - za pristup tim ruskim ducanima je potrebno ici preko proxya?

Sto tehnicki znaci da digitalno falsificiras svoj identitet, nesto kao da podvalis krivu putovnicu.

 

Sto se tice kupovine igre u trgovini, nisam siguran, ali pretpostavljam da bi carinik koji je upucen u zakon tu igru oduzeo na granici i rekao da ju ne smijes izvesti.

 

Cesto se ovakve stvari dogadjaju na aerodromima - izvade ti iz prtljage nesto sto ne smijes unijeti u zemlju u koju ulazi jos na polazisnoj tocki i to je to.

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
14 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Sve je to super kul deus, ali reci mi je li postoji neki zakon u RH koji ce regulirati prodaju kljuceva i njihovu digitalnu distribuciju?

 

Je li kazneno djelo ili prekrsajno djelu u RH kupiti kljuc koji se ne prodaje kod nas, odnosno nije namjenjen za nase trziste?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 21:57 (dedaa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
dedaa kaže...

Sve je to super kul deus, ali reci mi je li postoji neki zakon u RH koji ce regulirati prodaju kljuceva i njihovu digitalnu distribuciju?

 

Je li kazneno djelo ili prekrsajno djelu u RH kupiti kljuc koji se ne prodaje kod nas, odnosno nije namjenjen za nase trziste?

Koliko ja znam, ne postoji. I koliko ja znam, nije.

Ne govori se o kaznenom djelu kupovine kljuca, vec o kaznenom djelu krsenja licence, to razlikuj.

 

Kad smo to rijesili, hrvatsko pravosudje malo zaboli ona stvar za krsenje licence americke kompanije, ali recimo (samo hipoteticki) da kompaniji prekipi i odluci tuziti - napravit ce to tako da trazi od RH da se sudi prijestupniku.

Ako mislis da je to teoretski ili prakticno nemoguce, pogledaj Svedjane i TPB.

 

Cinjenica je da zapravo nikog ne briga za tamo neku drzavicu na balkanu koja piratizira igre, pa nitko nece ni ulaziti u taj proces. Tu je kina koja ima sto puta rasirenije piractvo pa je nitko ne dira, koga boli briga za hrvate :-)

 

 

Sinatra, Danny, M_Dipl., ja i jos neki drugi vam objasnjavamo da je piratstvo - bahato ponasanje. Kupovina kljuceva koji nisu namijenjeni odredjenom trzistu je skoro pa piratstvo, razlika je samo u tome sto si ovaj put platio za nelegalnu kopiju, ali legalnost te kopije se nije promjenila, nazalost :-(

Jasno je i meni i njima da se novaca nema i da igre kostaju, i da je 400kn puno.Ali ono sto vi ne razumijete je da se ne mora igrati bas svaka igra koja izadje, a za one koje valjaju (jer je, iskreno 90% trzista danas smece), mogu se skupiti novci ako se hoce... odsetas u temu gdje su akcije i popusti i dobijes original igre stare svega mjesec dana za 100-200kn...

200kn moze svatko zaraditi u dva dana rada preko student-servisa ili sto god drugo.

 

I kako rekoh - nije ni meni drago da su pravila takva, ali sta je tu je.

 

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 22:10 (Deus ex machina).
13 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Ti zaista mislis da je piratstvo nesto lose i da bi ljudi u tom pogledu sami sebi trebali postavljati nekakve okvire?

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ruski ključevi - diskusija
BlueMax kaže...

Ti zaista mislis da je piratstvo nesto lose i da bi ljudi u tom pogledu sami sebi trebali postavljati nekakve okvire?

 

Ja bi, pošto sam i sam programer, sve pirate poslao na Goli Otok

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

@deus - Zar ne možeš promijeniti državu ondje? Ja sam prošle zimske praznike proveo u Norveškoj i potrošio sam ohoho tijekom steamovih akcija sa BiH karticom.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
segregator kaže...

 

Ja bi, pošto sam i sam programer, sve pirate poslao na Goli Otok

zanimljivo. ja bi im dao nobelovu nagradu za ekonomiju.

svaki dan citamo o sporovima medju proizvodjacima softwarea, hardwarea, mobitela.... o povredama patenata tj. kradji. savim nam je normalno procitati kako je neko ukrao necije vlasnistvo u cilju ostvarenja vlastitog profita i zabavljaju nas sudske presude te na osnovu njih donosimo privremeno vlastito misljenje o tome da li je neko lopov ili ne. toliko privremeno da vec prilikom slijedece kupovine ne razmisljamo "necu kupiti ovo od adobea jer su oni lopovi, niti cu kupiti ovo od microsofta, applea... jer oni kradu i bahate se  nego na njih gledamo ko na velike korporacije koje vode svoju poslovnu politiku, a mulca koji je skinuo igricu, bez ikakve namjere ostvarenja profita, saljemo na goli otok?

ja sam presretan sto nisam toliko ispranog mozga da zdravo za gotovo uzimam cinjenicu kako je necija kradja nesto sasvim uobicajeno i normalno dok je moja nesto cega bi se trebao stidjeti i zbog cega bi trebao na goli otok. uostalom, ovi sudski procesi su nam najbolji pokazatelj cinjenice da nisi lopov dok te ne uhvate i dok te ne osude, tako da se ni najmanje ne smatram lopovom.

 

ti kao programer si apsolutno cist i nemas nista zbog cega bi nam se mogao pridruziti na golom otoku?

16 godina
online
Re: Ruski ključevi - diskusija
BlueMax kaže...
segregator kaže...

 

Ja bi, pošto sam i sam programer, sve pirate poslao na Goli Otok

zanimljivo. ja bi im dao nobelovu nagradu za ekonomiju.

svaki dan citamo o sporovima medju proizvodjacima softwarea, hardwarea, mobitela.... o povredama patenata tj. kradji. savim nam je normalno procitati kako je neko ukrao necije vlasnistvo u cilju ostvarenja vlastitog profita i zabavljaju nas sudske presude te na osnovu njih donosimo privremeno vlastito misljenje o tome da li je neko lopov ili ne. toliko privremeno da vec prilikom slijedece kupovine ne razmisljamo "necu kupiti ovo od adobea jer su oni lopovi, niti cu kupiti ovo od microsofta, applea... jer oni kradu i bahate se  nego na njih gledamo ko na velike korporacije koje vode svoju poslovnu politiku, a mulca koji je skinuo igricu, bez ikakve namjere ostvarenja profita, saljemo na goli otok?

ja sam presretan sto nisam toliko ispranog mozga da zdravo za gotovo uzimam cinjenicu kako je necija kradja nesto sasvim uobicajeno i normalno dok je moja nesto cega bi se trebao stidjeti i zbog cega bi trebao na goli otok. uostalom, ovi sudski procesi su nam najbolji pokazatelj cinjenice da nisi lopov dok te ne uhvate i dok te ne osude, tako da se ni najmanje ne smatram lopovom.

 

ti kao programer si apsolutno cist i nemas nista zbog cega bi nam se mogao pridruziti na golom otoku?

 

Sam sebi skačeš u usta...po tvojoj definiciji, ti si zapravo lopov kojeg nisu uhvatili. Isti tako, ti nisi "i ispranog mozga da zdravo za gotovo uzimam cinjenicu kako je necija kradja nesto sasvim uobicajeno", a prije

toga si rekao da se vode sudski sporovi...očito da se ni ta vrsta krađe ne drži kao nešto uobičajeno. Još si na par mjesta sam sebe demantirao, al nemam volje više pisati

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

zato sto nemas nista pametno za pisati. nisi ni na pitanje odovorio. jesi li cist, malo lopov ili lopovcina? to da sam sebi skacem usta vidis samo ti jer nisi u stanju shvatiti smisao posta. jesu li oni koji su osudjeni za kradju lopovi? jesu. kad kupujes microsoftov os razmisljas li kako je nemoralno kupovati od lopova? nisi. uopce ne razmisljas o microsoftu ili appleu kao o lopovima. a ti bi djecu slao na goli otok? ja bi tebe poslao u psihijatra. i sta cemo sad?

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
PLASMAorLCD kaže...

@deus - Zar ne možeš promijeniti državu ondje? Ja sam prošle zimske praznike proveo u Norveškoj i potrošio sam ohoho tijekom steamovih akcija sa BiH karticom.

Ovak, na Steamu je bitno da IP adresa odgovara drzavi u kojoj se kupac nalazi i da je adresa legitimna

ILI

da je na kraju Steamovog url-a dodatak ?cc=[kod drzave] (npr. "store.steampowered.com/?cc=CA"  za Kanadu, gdje CC znaci Card Check), ali se onda gleda billing  adresa na kartici i account za kupnju koja ne odgovara tom zahtjevu ide u lock na par dana = svaka transakcija se  odbija.

In nihilum
13 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Ko ne igra s ruskin kljucon ku*ac mu se ne diže.

owner
Moj PC  
10 1 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Ruski ključevi - diskusija

cinjenica je da kompanije imaju pravo gdje ce i po kojoj cijeni prodavat svoje proizvode, isto tako je i glupost da hrvatska ima cijene tih proizvoda skuplje ili u najmanju ruku iste cijene kao u normalnom svijetu (europi)... tu nam je nanesena nepravda. 

fight fire with fire

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Deus ex machina kaže...
dedaa kaže...

Sve je to super kul deus, ali reci mi je li postoji neki zakon u RH koji ce regulirati prodaju kljuceva i njihovu digitalnu distribuciju?

 

Je li kazneno djelo ili prekrsajno djelu u RH kupiti kljuc koji se ne prodaje kod nas, odnosno nije namjenjen za nase trziste?

Koliko ja znam, ne postoji. I koliko ja znam, nije.

Ne govori se o kaznenom djelu kupovine kljuca, vec o kaznenom djelu krsenja licence, to razlikuj.

 

Kad smo to rijesili, hrvatsko pravosudje malo zaboli ona stvar za krsenje licence americke kompanije, ali recimo (samo hipoteticki) da kompaniji prekipi i odluci tuziti - napravit ce to tako da trazi od RH da se sudi prijestupniku.

Ako mislis da je to teoretski ili prakticno nemoguce, pogledaj Svedjane i TPB.

 

Cinjenica je da zapravo nikog ne briga za tamo neku drzavicu na balkanu koja piratizira igre, pa nitko nece ni ulaziti u taj proces. Tu je kina koja ima sto puta rasirenije piractvo pa je nitko ne dira, koga boli briga za hrvate :-)

 

 

Sinatra, Danny, M_Dipl., ja i jos neki drugi vam objasnjavamo da je piratstvo - bahato ponasanje. Kupovina kljuceva koji nisu namijenjeni odredjenom trzistu je skoro pa piratstvo, razlika je samo u tome sto si ovaj put platio za nelegalnu kopiju, ali legalnost te kopije se nije promjenila, nazalost :-(

Jasno je i meni i njima da se novaca nema i da igre kostaju, i da je 400kn puno.Ali ono sto vi ne razumijete je da se ne mora igrati bas svaka igra koja izadje, a za one koje valjaju (jer je, iskreno 90% trzista danas smece), mogu se skupiti novci ako se hoce... odsetas u temu gdje su akcije i popusti i dobijes original igre stare svega mjesec dana za 100-200kn...

200kn moze svatko zaraditi u dva dana rada preko student-servisa ili sto god drugo.

 

I kako rekoh - nije ni meni drago da su pravila takva, ali sta je tu je.

 

 

Ma dobro bez uvrede ali ovo vec postaje laprdanje.....kakvo bahato ponasanje? Frende jel ti dobro....kakvo izjednacavanje kupovanja softwera sa skidanjem sa torrenta? Zasto ste sveli raspravu na hrpu malih klinaca od 14 godina koji tvrde da su "igre sranje" pa nece kupovat (misli mda se razumijemo nece oni nis kupovat ni ovak ni onak nego ce molit roditelje da kupe) nego skidat sa torrenta jel to "ne vrijedi". Takve izjave su u rangu sinatrinih trolerskih postova  i stvarno nema smisla gubit vrijeme na njih.

 

OT - Pravila su takva? KAKVA PROKLETA PRAVILIA?=??? JA SAM DRZAVLJANIN REPUBLIKE HRVATSKE I NA TERITORIJU OVE ZEMLJE POSTUJEM NJEZINE ZAKONE....kakve proklete povlastene zemlje o kojima pricate.....na cd keyu pise GLOBAL....NE PISE FU$KING RUSIJA......a kao drugo da je tim servisima i kompanijama stvarno stalo do toga izbrisali bi vam accove i rijesili probleme....pa zasto sad ne izbrisu tolike silne bf3 keyove? Vole "gubit" lovu?

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Gogica01 kaže...

na cd keyu pise GLOBAL....NE PISE FU$KING RUSIJA......a kao drugo da je tim servisima i kompanijama stvarno stalo do toga izbrisali bi vam accove i rijesili probleme....pa zasto sad ne izbrisu tolike silne bf3 keyove? Vole "gubit" lovu?

Na kutiji s koje je izvađen taj key piše "For Russia only." uz dodatak da je zabranjeno distribuiranje drugdje.

Praviš se bedast.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...

Jesu, ne rade legalno odnosno krše uvjete poslovanja koje određuje EA ili bilo koji drugi izdavač.

Tebe to ne bi trebalo zanimati, nitko ni ne govori da bi. Osim u slučaju da ti EA odluči disejblati key, na što imaju puno pravo.

 

Dr. Nastyju su disejblali BFBC2 key nekoliko mjeseci nakon izlaska, jer je imao ruski ključ, a nije jedini. Pitao bih te onda zanima li te.

Pretpostavljam da bi tada šupci bili ovi iz EA jelda? I oni bi bili krivi a ne ti ili ovi šta su ti ilegalno prodali key.

 

PA naravno da bi bili krivi ovi sto su mi prodali key....ne kuzim koji dio ti nije jasan? Ja sam potrosac koji je kupio software (na kojem je btw pisalo GLOBAL, ali i da nije ista stvar), u slucaju da je taj softwer ilegalan ja tuzim onog ko mi je prodo i obracam se podrsci kompanije koja ga je izdala i pokusavam dobit neku pomoc ako je moguca. U slucaju da nije, nastavljam sa tuzbom i trazim refundaciju/naplatu. Tako funkcionira stvarni svijet i cinjenica da je to sve "online i virtualno" ne mijenja zakone.

16 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Nije pisalo global, oni su napisali global. To što si ti dovoljno naivan da vjeruješ raznim opskurnim webovima je tvoj i samo tvoj problem.

I baš me zanima gdje bi ti prošla takva tužba u ovom slučaju... znam - nigdje.
Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Danny_HR kaže...
Gogica01 kaže...

na cd keyu pise GLOBAL....NE PISE FU$KING RUSIJA......a kao drugo da je tim servisima i kompanijama stvarno stalo do toga izbrisali bi vam accove i rijesili probleme....pa zasto sad ne izbrisu tolike silne bf3 keyove? Vole "gubit" lovu?

Na kutiji s koje je izvađen taj key piše "For Russia only." uz dodatak da je zabranjeno distribuiranje drugdje.

Praviš se bedast.

 Prijatelju nisam dijete da se lazem po fumima....kad sam kupovao igricu i vidio cijenu isao sam poslat upit da li ima nekakav region ( pod region samo mislim kontinente) lock da ne ispadne americki key pa da nemrem igrat. Dobio sam reply da je cd key GLOBAL i pise na njemu kad sam ga kupio GLOBAL. Ja kutio nikad nisam vidio niti cu je vidit tak oda ne znam sta pise jer nisam vidovit i mogu reagirat samo na inforamcije koje mi se nude. Ako ti mislis da bi potrosac se morao igrat detektiva nako nsto legalno plati softwer onda mislim da nesto ne valja. U najboljem slucaju nek ih Ea ili ko vec tuzi za rasprcavanje "ilegalnog" softwera i problem rijesen. Zasto nisu?

14 godina
neaktivan
offline
Ruski ključevi - diskusija

Iako ne koristim Russ keyeve jer me FPS igre ne zanimaju, uvijek volim Sinatrine postove.

 

Naš moralni bastion u oluji kriminalaca i stoke sitnog zuba.

 

Samo se ti bori protiv ovog kriminala Sinatra, mi smo uz tebe !

Najbolji kad je najteže.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ruski ključevi - diskusija

neki ovdje bi i auto/kuću/stan kupovali kod skuplje konkurencije samo da ne nagrizu vlastiti moral

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Sada više niste zadovoljni što ljudi uopče kupe orginal pa bilo to iz rusije ili otkud već nego tu {#} kao da vama netko uzima iz đepa. Da imam novaca kupio bih englesku verziju i o ruskoj ne bi ni razmišljao. A što se tiće problema imam jednakih kao i oni sa eng ključem.

 

Kupnjom novog ruskog ključa proizvođač dobije barem nešto novaca. A da nema tih ključeva čekao bi da netko proda polovni eng ključ i od toga proizvođač ne bi vidio ni kune.

 

Pa si sada razmislite da li je bolje to što sam kupio ruski ili da sam čekao na polovni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2011 9:58 (Hummer).
 
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ruski ključevi - diskusija

kako tek gledaju na ljude koji kupuju u mercatoru/intersparu/kauflandu a ne u konzumu/ntl-u/plodinama? jao majko, nacionalna izdaja, odmah na prijeki sud.

nisi kupio volkswagen kod zubaka nego kod nekog lokalnog dilera? odmah dobiješ temu "kupnja vw-a kod lokalca - diskusija".


kakvo mišljenje vlada o rabljenim igrama, koje su vjerojatno još i jeftinije?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Hummer kaže...

Sada više niste zadovoljni što ljudi uopče kupe orginal pa bilo to iz rusije ili otkud već nego tu {#} kao da vama netko uzima iz đepa. Da imam novaca kupio bih englesku verziju i o ruskoj ne bi ni razmišljao. A što se tiće problema imam jednakih kao i oni sa eng ključem.

 

Kupnjom novog ruskog ključa proizvođač dobije barem nešto novaca. A da nema tih ključeva čekao bi da netko proda polovni eng ključ i od toga proizvođač ne bi vidio ni kune.

 

Pa si sada razmislite da li je bolje to što sam kupio ruski ili da sam čekao na polovni.

Mislim da je u ovom postu iznesena bit izdavacevog toleriranja pa cak i poticanja rasprodaje ruskih, kineskih, singapurskih i slicnih keyeva na sve strane svijeta. Izdavac je svjesan (iskustvo, istrazivanje trzista) da je onom dijelu kupaca, koji sigurno nece platiti punu cijenu, bolje izbiti neku sitnu kunu iz djepa nego nikakvu. Onaj dio trzista koji moze placati punu cijenu to ce i napraviti a oni kojima je 300kn puno, platit ce bar dio toga. vuk sit a koza cijela. Igra se prodaje u ogromnoj nakladi sto je najbolja reklama a zaradjuje se i na onima koji bi inace piratizirali ili kupovali polovne igre. I sve to lijepo zakonski funkcionira.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

e to... rabljene igre! ne znam gdje i ne znam kad al sam siguran da to ima negdje pecat "sinatra approves"....

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
offline
Ruski ključevi - diskusija

Te igre do kojih vi dolazite besplatno ili jeftinije (koristeći neke propuste), su nečije vlasništvo, u koje je uloženo masa novaca i rada. Argument da su preskupe ne stoji, igre nikada nisu bile potreba nego luksuz koji zadovoljava nečiju potrebu za hedonizmom. Uostalom, vlasnik je taj koji određuje cijenu. Argument da neke igre nisu dobre pa ih se zato piratizira isto tako ne stoji, jer te nitko ne tjera da igraš igru koja ti nije dovoljno dobra, na kraju krajeva izdavači imaju pravo prodavati i manje dobre igre, i u njih su uložena neka sredstva.

 

A što se tiče ruskih keyeva, normalno da se radi o nelegalnim radnjama, a tome u prilog govori i sama činjenica da se mora kopirati language pack u određeni folder, što sami prodavač nije predvidio, a da ne govorim o aktiviranju preko ruskog IPa...

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija

kakva sad bozja aktivacija preko ruskog IP? 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski ključevi - diskusija
Gogica01 kaže...

PA naravno da bi bili krivi ovi sto su mi prodali key....ne kuzim koji dio ti nije jasan? Ja sam potrosac koji je kupio software (na kojem je btw pisalo GLOBAL, ali i da nije ista stvar), u slucaju da je taj softwer ilegalan ja tuzim onog ko mi je prodo i obracam se podrsci kompanije koja ga je izdala i pokusavam dobit neku pomoc ako je moguca. U slucaju da nije, nastavljam sa tuzbom i trazim refundaciju/naplatu. Tako funkcionira stvarni svijet i cinjenica da je to sve "online i virtualno" ne mijenja zakone.

 

Electronic Arts ima mogućnost ovu sekundu izgasiti tvoj račun s aktiviranim ruskim Battlefieldom, i za to ne treba odgovarati.

Možeš se ti žaliti Electronic Artsu, oni će ti reći da igru možeš kupiti kao fizičku kopiju ili preko Origina, a da sve ostalo nije njihova nadležnost i bili bi u pravu. Svaka igra, fizička i digitalna, ima deklaraciju distributera. Ako nema, to nije legalna kupnja.

Možeš se žaliti ruskom web shopu od kojeg si kupio ključ, ali će se i oni praviti blesavi. Ti možeš u trenu izgubiti igru i novac i ne možeš baš ništa po tom pitanju učiniti.

 

A to kad kažem gašenje cijelog računa, to već godinama provodi Microsoft.

Možeš imati stotine orginala za Xbox i uredno plaćano Gold članstvo. Ako Live registrira jednu piratsku kopiju igre, hardverski će bannati tvoju konzolu zauvijek.

 

16 godina
online
Re: Ruski ključevi - diskusija

*ja mislim da je Sinatra= Tonči odnosno naxeem*

 

isprike ako sam u krivu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2011 10:55 (nixass).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice