Podcijenjene igre

poruka: 33
|
čitano: 12.863
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Podcijenjene igre
Guglao sam po netu da vidim što mi se sve od gaming naslova provuklo ispod radara, odnosno igre koje zbog manje razvikanost, pomanjkanja marketinga i drugih razloga nisam zapazio, a zapravo su jako kvalitetni naslovi. U prošlosti su to bili Witcher, NOLF 1 i 2, Freedom Force, Chronicles of riddick itd. Sada igram Stalker koji mi polagano ulazi u top 10 all time. Postavlja se pitanje koliko još takvih naslova ima?
I'm very large!
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Podcijenjene igre
Nos kaže...
Guglao sam po netu da vidim što mi se sve od gaming naslova provuklo ispod radara, odnosno igre koje zbog manje razvikanost, pomanjkanja marketinga i drugih razloga nisam zapazio, a zapravo su jako kvalitetni naslovi. U prošlosti su to bili Witcher, NOLF 1 i 2, Freedom Force, Chronicles of riddick itd. Sada igram Stalker koji mi polagano ulazi u top 10 all time. Postavlja se pitanje koliko još takvih naslova ima?

Još barem dva ili tri...

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
14 godina
protjeran
offline
Re: Podcijenjene igre

to sto si nabrojao su bili tada hitovi

i to super hitovi  

nest ko sada cod / bf / itd

 

12 godina
offline
Podcijenjene igre

Ima sigurno dosta naslova koji su odlični, i super igrivi,ali upravo zbog toga, marketinške strane su prošli nezapaženo.

 

Osobno smatram da je svaki COD nakon prvog dijela debelo precjenjena igra, baš kao i zadnji nastavci iz Battlefield serijala. Kad se pogleda u prošlost obadvaju serijala, COD nije ništa revolucjonarno uveo još od 4. nastavka, a Battlefield je sa zadnjim nastavkom (BC2) pojednostavio igru i doplivao do širokog kruga igrača kako bi se dobro prodao. Ipak tu je BC2 nešto inovativnij po uvođenu nekih novi mogućnosti u MP, ali je vidno pojednostavljen u odnosu na BF2.

 

Što se tiče teme, podcjenjene igre njih je većina početkom desetljeća, jer su igre zadnje 3-4 godine postale jako komercijalan dio posla, izdaju se igre isključivo iz marketinških razloga pa obično dobiju i visoke ocijene recezenata (mito, i sl.) kao i visoku razvikanost i prodaju zahvaljujući hypeu prije izlaska. Danas nažalost je obrnuta situacija prije nego 10-ak godina, broj igara koje izađu u jednoj godini je nekoliko puta veći nego ikada prije, a kvaliteta istih samo pada.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
 
9 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Podcijenjene igre

Godfather

Anno 1701

DooM

DooM2

Doom3

Far cry(jedinica 1.)

Mafia

Oblivion

fallout 3

Fredom Fighter

eto na brzinu par kojih se mogu sjetiti,možda si za neke čuo al eto :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2011 16:46 (shady1024).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Podcijenjene igre
shady1024 kaže...

Godfather

Anno 1701

DooM

DooM2

Doom3

Far cry(jedinica 1.)

Mafia

Oblivion

fallout 3

Fredom Fighter

eto na brzinu par kojih se mogu sjetiti,možda si za neke čuo al eto :)

Nijedna od tih igara nije imala nedostatak marketinga, to su samo dobre igre neke i precijenjenje. Meni je recimo Manhunt original dosta podcijenjen, ta igra jest brutalna, ali i dosta taktički orijentirana, a malo se pričalo o njoj tek kad je nastavak trebao izać se nešto čulo o njemu.

Potpis
13 godina
offline
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Podcijenjene igre
Igra Borderlands
12 godina
protjeran
offline
Podcijenjene igre

Prey, također Dead Space. Meni su to vrhunske igrice a nisu baš tako popularne. Jasno, imale su dobar marketing, prodaju i sve to, ali svejedno mi djeluju podcijenjenima.

“Peace cannot be kept by force; it can only be achieved by understanding.” - Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Podcijenjene igre
hellraiser1110 kaže...
shady1024 kaže...

Godfather

Anno 1701

DooM

DooM2

Doom3

Far cry(jedinica 1.)

Mafia

Oblivion

fallout 3

Fredom Fighter

eto na brzinu par kojih se mogu sjetiti,možda si za neke čuo al eto :)

Nijedna od tih igara nije imala nedostatak marketinga, to su samo dobre igre neke i precijenjenje. Meni je recimo Manhunt original dosta podcijenjen, ta igra jest brutalna, ali i dosta taktički orijentirana, a malo se pričalo o njoj tek kad je nastavak trebao izać se nešto čulo o njemu.

Koliko se ja sijećam oblivion je bio popularna i "poznata" igra

I manhunt je meni u top 20 igara

Je igra je veoma brutalna ali je zato pre zakon.

I nije to bezumna brutalnost nego je igra teška

I donjela je nešto novo u svijet gejminga (uf što sam profesionalan)

 

 

16 godina
offline
Podcijenjene igre

Neznam stvarno zašto je ShellShock Nam 67 dobio tako slabe ocjene od strane kritičara dok su ga igrači uključujući i mene obožavali. Za mene je to onda bio vrh vrhova što se tiće igara o Vietnamu. Samo da se razumije ne radi se ovdje o remek-djelu ali barem zaslužuje 75 na metacriticu.

 

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2011 17:14 (Dodinho).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Podcijenjene igre

Ovo gore što sam nabrojao su Veoma dobre/Vrhusnke igre,a ipak manje se pričaju o njima zato jer su u sjeni današnjih (ne)kvalitetnih portova AHM mislim igara,pa su velike šanse da nije čuo za te naslove :)

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Podcijenjene igre

Far cry(jedinica 1.)

Mafia

Oblivion

fallout 3

Nijedna od boldanih nije podcijenjena na niti jedan način.

Anyway, po meni su to Psychonautsi i Little Big Adventure serijal, vrhunske igre koje nikad nisu dobile slavu koju zaslužuju.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Podcijenjene igre
shady1024 kaže...
DooM

DooM2

Doom3

Far cry(jedinica 1.)

Mafia

Oblivion

A?

To su podcijenjene igre?

 

Meni na pamet pada recimo Allegiance, Nox, Clive Barker's Undying...

 

Podcjenjene igre su ti igre koje su bile veoma dobre, ali u vrijeme kada su izasle nesto im je pomrsilo prodaju tako da ih je jako malo ljudi igralo...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
15 godina
protjeran
offline
Podcijenjene igre

Penumbra 

Amnesia 

Emergency 2012

Risen 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2011 18:21 (krayzie).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Podcijenjene igre
fahrenheit
Iz dana u dan ( ( ( msn: dj_djdado@hotmail.com ) ) )
15 godina
neaktivan
offline
Re: Podcijenjene igre
dado16 kaže...
fahrenheit

Damn, njega sam totalno zaboravio, stvarno podcijenjena igra, dragom mi je što je barem Heavy Rain ponukao kakvu takvu slavu, mada i on po meni zaslužuje puno više.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
16 godina
offline
Podcijenjene igre

Mirror's edge definitivno

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Podcijenjene igre

Icy Tower ♥

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podcijenjene igre
shady1024 kaže...

Godfather

Anno 1701

DooM

DooM2

Doom3

Far cry(jedinica 1.)

Mafia

Oblivion

fallout 3

Fredom Fighter

eto na brzinu par kojih se mogu sjetiti,možda si za neke čuo al eto :)

pa skoro niti jedna navedena nije podcijenjena ,možda si mu mislio kao preporuku dati?

 

godfather - dobro reklamirana i dobro popraćena od gaming publike

anno - tako tako,nit smrdi nit miriše,a uz starcraft ,rijetko koja da je vrijedna spomena...eventualno Perimeter

doom serijal -uvjek svima na radaru ,pogotovo trojka čiji demo smo uzaludno pokušavali natjerati da radi u pristojnim fps-ima na gf2

far cry -bio je "ispod radara" al čim se pročuo za nevjerojatnu grafiku ,postao je temelj benchmarkinga ,a kao igra - hmm ,prosjek?

mafia - uz godfather -kraljevi žanra te vrste

Oblivion i Fallout - mora da se zezaš,oba blockbusteri/GotY i nemoguče da si ih mogao fulati...igdje...

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 3:03 (vrx).
13 godina
neaktivan
offline
Podcijenjene igre

E tu si u pravu,možda ovo nisu Podcijenjene igre,ali za današnju generaciju ovo su igre poprilično nepoznate,posto su u sjeni drugih "hitova" tipa Cod-a ili BF-a,ove igre kada su izasle bili su veoma kvalitetne(i sada su)ali danas se ove igre smatraju "zastarjele" i "dosadne" što uopće nisu.Pa eto tako sam nabrzinu složio listu(klasičnih)igara koje nisu manje zabavne od novih,odlične igre da se malo odmorimo od današnjih naslova. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 3:29 (shady1024).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Podcijenjene igre
shady1024 kaže...

E tu si u pravu,možda ovo nisu Podcijenjene igre,ali za današnju generaciju ovo su igre poprilično nepoznate,posto su u sjeni drugih "hitova" tipa Cod-a ili BF-a,ove igre kada su izasle bili su veoma kvalitetne(i sada su)ali danas se ove igre smatraju "zastarjele" i "dosadne" što uopće nisu.Pa eto tako sam nabrzinu složio listu(klasičnih)igara koje nisu manje zabavne od novih,odlične igre da se malo odmorimo od današnjih naslova. {#}

Dobra ideja no autor teme je tražio nešto drugo, a i briga me za novu generaciju, i ja spadam u relativno mlađe, pa igram igre izašle par godina nakon mog rođenja, to što mularija traži smo krv, akciju i u ubijanje je druga stvar,

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
12 godina
neaktivan
offline
Podcijenjene igre

Offline :

Cannon Fodder (1993)
Planescape Torment (1999)

Online :

Idlerpg, Forumwars, Quake Live

Safer world through superior firepower
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podcijenjene igre
Street racing syndicate, street legal racing, grim fandango , the last express...
__ __ ____ ____ /\ \ /\ \ /\ _`\ /\ _`\ \ `\`\\/'/ __\ \ \L\ \ __ __\ \ \/\_\ __ `\ `\ /' /'__`\ \ _ <'/\ \/\ \\ \ \/_/_ /
14 godina
neaktivan
offline
Podcijenjene igre

the club sigurno

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Podcijenjene igre
EVO kaže...
Street racing syndicate, street legal racing, grim fandango , the last express...

  Bravo za ovo. Ovo je legendarna igra. Definitivno odigrati. A jos neke dobre avanture: Syberia 1 i 2, Dracula 3: the path of the dragon, runaway: a road adventure...

A posto su avanture opcenito podcjenjene, sve spadaju po meni u taj tvoj kalup.

14 godina
neaktivan
offline
Podcijenjene igre

Hidden & Dangerous

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=773925 http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=887951
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Podcijenjene igre

Jack Keane, meni je bila pravo osvjezenje u svijetu avantura, a trebao bi i drugi dio izaci uskoro.

You better run, you better take cover!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Podcijenjene igre

Freelancera ste zaboravili, kao i vecina, a igra je odlicna. Mislim da ce i Section 8 tim putem. A cinjenicu da jos uvijek nitko nije napravio nastavak legendarne Terra Nova: Strike Force Centauri govori vise od icega u prilog podcijenjenosti. Da bar nije propao Looking Glass {#}

 

BTW: autoru {#} za avatar. PC Gaming Master Race {#}

Vi veri veniversum vivus vici
15 godina
neaktivan
offline
Podcijenjene igre

Sad mi je pala na pamet jedna, Dreamfall: The longest journey.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 13:39 (thuglife).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice