Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.220.905
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
mrsmith kaže...
Apachy kaže...

i jel tko igrao 2.0 update? 21.9. izašao

Yup isprobao sinoc. 1440p/High/DLSS Quality/FG/RR/RT-on/PT-on!!! Radi na 60-70 fps average... mentalno, jednostavno mentalno izgleda igra. Ne mogu vjerovati da se s path tracingom (koji je do jučer služio kao tech preview) i takvim prikazom može igrati u više od 60 fps bez problema na 4060Ti... Mislim da ću je proći još jednom, iako sam 2 puta sve očistio.

 

I onda gledam Starfield performanse i plačem koliko je loše optimiziran game 

 

da , CDPR-u je trebalo samo 3 godine da dovedu to u red. Odlično

 

Al lako za grafiku, jel ima kakvih pomaka u svijetu, AI-u, posljedicama za svoje odluke, itd?

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

 

Al lako za grafiku, jel ima kakvih pomaka u svijetu, AI-u, posljedicama za svoje odluke, itd?

 Ovo sad je cp2077 2.0 i pun kurac toga je novoga tj ovo je nova igra... A što se tiće drugog djela pitanja, a što oćeš reći da nije bilo do sada posljedica? Koliko god da su sjebali ipak nisu oni bethesda šitovi

HAIL TO THE KING, BABY!
9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
Cansee kaže...

 

Al lako za grafiku, jel ima kakvih pomaka u svijetu, AI-u, posljedicama za svoje odluke, itd?

 Ovo sad je cp2077 2.0 i pun kurac toga je novoga tj ovo je nova igra... A što se tiće drugog djela pitanja, a što oćeš reći da nije bilo do sada posljedica? Koliko god da su sjebali ipak nisu oni bethesda šitovi

 

Kada sam ja bio nije bilo posljedica. Znači vozaš se po mapi, dođeš do npr. par Maelstrom tipova, pokolješ ih ko zečeve, nema nikakve reakcije, nema da te love ili da si im meta, poslije radiš misije s njima bez problema u onom njihovom klubu itd. 

 

Nikakvih posljedica za svoje akcije ja nisam vidio. Nisam imao želuca da igru igram do kraja pa ne znam sve, ali sam vidio na youtubeu da je jedini pravi izbor u igri kada u jednom trenutku sjedneš s Misty na neki krov i tamo izabereš hoćeš lijevo ili desno klikom na mišu.

 

Kakav nevjerojatan pad naspram Witchera 1 (2007). Kad se sjetim da nisam pronašao tijelo onog privatnog detektiva pa su me zbog toga dočekali u zasjedi i zbog tog sam bio u puno goroj situaciji. Znači moja akcija tokom samog gameplaya donosi posljedice u kasnijem gameplayu. Nije onaj "fiktivan" izbor i posljedica, kada izaberem A, B ili C, pa mi onda nakon toga netko kaže "e pa vidi, tamo je ono selo popušilo kugu zbog tvoje odluke". Boli me tuki za to, osim ako to ne utječe dalje na igru.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 11:12 (Cansee).
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Reci mi jednu igru koja ima takav sistem... Pišeš samo da pišeš, ali ok. Po toj tvojoj logici bi te cijeli grad ganjao jer si nekog ubio. A što se tiće decision makinga i utjecaja na svijet - jebiga, guglaj, ali ima i to dosta. 

 

edit

i još jedna stvar koju treba uzet u obzir, u cp spašavaš svoju guzicu a ne svijet, imaš posla sa zgubidanima i klošarima - malo koji će svijetu falit da će se nešto promijenit na bolje ili na gore ali da kad nešto napraviš da se nekad i vidi da si nešto napravio - toga ima.

HAIL TO THE KING, BABY!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 11:36 (Srce Isusovo).
9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...

Reci mi jednu igru koja ima takav sistem... Pišeš samo da pišeš, ali ok. Po toj tvojoj logici bi te cijeli grad ganjao jer si nekog ubio. A što se tiće decision makinga i utjecaja na svijet - jebiga, guglaj, ali ima i to dosta.

 

Pa reko sam, Witcher (2007). I to od istog developera majku mu milu. I Witcher 2 i 3 isto imaju dosta dobre posljedice, ne mogu reći. 

 

Žao mi je što idemo u kontra, jednostavnijem smjeru, samo da je grafika dobra i sve može. Nije tu samo CDPR, nego svi ili gotovo svi. Mislim da se moglo u Cyberpunku izvesti da ima nekakvih posljedica za neka tvoja djela, mogao je svijet reagirati na tvoje prijateljstvo ili neprijateljstvo s određenim grupama, moglo je biti reakcije na stupanj street creda i tako. Uoće ne kužim zašto bi te cijeli grad morao loviti za jedno ubojstvo, ne znam odakle sad to. Ako ubiješ nekog potiho nikom ništa. Ali ako napadneš glasno sa automatskom puškom neku bandu usred njihovog teritorija pred svim mogućim kamerama i svjedocima moglo bi biti reakcije, kratkoročne ili dugoročne. 

 

Ekonomoija je opet prejednostavna, kao i u svim igrama, uvijek u jednom trenutku imaš previše love i lova postaje nebitan element. A bilo bi jebeno da je lova puno teže dostupna, pa onda da ako se odlučiš na poslove koji će nekog gadno zajebati ali ti ćeš dobiti puno love, pa onda kasnije vidiš prave posljedice za to, to bi isto bila odlična mehanika. 

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

 

Pa reko sam, Witcher (2007). I to od istog developera majku mu milu. I Witcher 2 i 3 isto imaju dosta dobre posljedice, ne mogu reći. 

 

Žao mi je što idemo u kontra, jednostavnijem smjeru, samo da je grafika dobra i sve može. Nije tu samo CDPR, nego svi ili gotovo svi. Mislim da se moglo u Cyberpunku izvesti da ima nekakvih posljedica za neka tvoja djela, mogao je svijet reagirati na tvoje prijateljstvo ili neprijateljstvo s određenim grupama, moglo je biti reakcije na stupanj street creda i tako. Uoće ne kužim zašto bi te cijeli grad morao loviti za jedno ubojstvo, ne znam odakle sad to. Ako ubiješ nekog potiho nikom ništa. Ali ako napadneš glasno sa automatskom puškom neku bandu usred njihovog teritorija pred svim mogućim kamerama i svjedocima moglo bi biti reakcije, kratkoročne ili dugoročne. 

 

Ekonomoija je opet prejednostavna, kao i u svim igrama, uvijek u jednom trenutku imaš previše love i lova postaje nebitan element. A bilo bi jebeno da je lova puno teže dostupna, pa onda da ako se odlučiš na poslove koji će nekog gadno zajebati ali ti ćeš dobiti puno love, pa onda kasnije vidiš prave posljedice za to, to bi isto bila odlična mehanika. 

 Ali opet pišeš samo da si opravdaš svoje stajalište koje je krivo tj tvoje tvrdnje su netočne i to se da izguglat... Jebote, ajmo probat redom:

 

1) nema prijateljstva sa nikakvim grupama, da si odigrao igru bi možda to i znao. svi te oće sjebat jer su svi zgubidani i klošari. 

 

2) streetcred nije samo broj - u par encountera možeš na temelju svog streetcreda riješiti "nesporazum" ajmo reć mirnim putem, u biti im zaprijetiš i onda te oni skuže da si ti V i da si opaki madafaka i pobjegnu. Na pamet mi padaju 2 encountera, ali ima ih više.

 

3) Odmah na početku igre je objašnjeno zašto to sa kamerama nije moguće i pod broj 2 svako malo se neko kolje po kvartovima night citya, zašto bi oni sad baš tebe ganjali... i u kojoj igri ima toga što si ti sad napisao? i razmisli zašto nema...

 

4) Jebiga, to ti isto ko i ja imaš iskustva u građenju ekonomije za igrice pa eto... Ali i tu si u krivu, love će ti falit ako ćeš si kupovat aute i upgrejdat oružja na max levele. Ako te boli kurac za te stvari onda ćeš je imat dosta...

 

HAIL TO THE KING, BABY!
9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
Cansee kaže...

 

Pa reko sam, Witcher (2007). I to od istog developera majku mu milu. I Witcher 2 i 3 isto imaju dosta dobre posljedice, ne mogu reći. 

 

Žao mi je što idemo u kontra, jednostavnijem smjeru, samo da je grafika dobra i sve može. Nije tu samo CDPR, nego svi ili gotovo svi. Mislim da se moglo u Cyberpunku izvesti da ima nekakvih posljedica za neka tvoja djela, mogao je svijet reagirati na tvoje prijateljstvo ili neprijateljstvo s određenim grupama, moglo je biti reakcije na stupanj street creda i tako. Uoće ne kužim zašto bi te cijeli grad morao loviti za jedno ubojstvo, ne znam odakle sad to. Ako ubiješ nekog potiho nikom ništa. Ali ako napadneš glasno sa automatskom puškom neku bandu usred njihovog teritorija pred svim mogućim kamerama i svjedocima moglo bi biti reakcije, kratkoročne ili dugoročne. 

 

Ekonomoija je opet prejednostavna, kao i u svim igrama, uvijek u jednom trenutku imaš previše love i lova postaje nebitan element. A bilo bi jebeno da je lova puno teže dostupna, pa onda da ako se odlučiš na poslove koji će nekog gadno zajebati ali ti ćeš dobiti puno love, pa onda kasnije vidiš prave posljedice za to, to bi isto bila odlična mehanika. 

 Ali opet pišeš samo da si opravdaš svoje stajalište koje je krivo tj tvoje tvrdnje su netočne i to se da izguglat... Jebote, ajmo probat redom:

 

1) nema prijateljstva sa nikakvim grupama, da si odigrao igru bi možda to i znao. svi te oće sjebat jer su svi zgubidani i klošari. 

 

2) streetcred nije samo broj - u par encountera možeš na temelju svog streetcreda riješiti "nesporazum" ajmo reć mirnim putem, u biti im zaprijetiš i onda te oni skuže da si ti V i da si opaki madafaka i pobjegnu. Na pamet mi padaju 2 encountera, ali ima ih više.

 

3) Odmah na početku igre je objašnjeno zašto to sa kamerama nije moguće i pod broj 2 svako malo se neko kolje po kvartovima night citya, zašto bi oni sad baš tebe ganjali... i u kojoj igri ima toga što si ti sad napisao? i razmisli zašto nema...

 

4) Jebiga, to ti isto ko i ja imaš iskustva u građenju ekonomije za igrice pa eto... Ali i tu si u krivu, love će ti falit ako ćeš si kupovat aute i upgrejdat oružja na max levele. Ako te boli kurac za te stvari onda ćeš je imat dosta...

 

 

1. Krivo sam se izrazio, nisam trebao reći prijateljstvo ili neprijateljstvo, već "odnosi".

 

2. Ja nisam naišao na to, a radio sam jako puno toga. Možda nisam završio igru, ali sam je igrao 50ak sati. Znači ne 2 sata. Jebli ih kurci ako su to napravili 2 ili 3 puta. Isto tako su rekli u najavi za igru da će biti više "meksičkih standoffova", u igri ima isključivo jedan i to onaj koji su pokazali u najavi, sa Maelstromom, daj mi molim te još jedan ako ima. Ali ne da je samo neki cutscene, nego da smo u žiži i da možemo utjecati.

 

3. Kamere su nebitne, to je jedna od stavki, imaju kriminalni elementi načina da dođu do informacija koje im trebaju. Ne kažem ja da je moralo to biti točno kako ja opisujem, nešto slično, nekakva reakcija grupa i pojedinaca na neki kurac bi već bio napredak. Nema veze što to nisu imale igre dosad, gdje je stupanj inovativnosti, napretka? Nije ni jedna igra prije Shadow of Mordor imala Nemesis sustav, pa ga ovi imaju.

 

4. Ma falit će mi ona stvar. Ne kažem ja da se nema na šta potrošiti, nego da je NEBITNO. Ne treba meni svaki auto, dovoljan mi je jedan i jedan motor. Od oružja mi je dovoljno 2-3, uzmem ona koja su mi najzabavnija, odnosno najučinkovitija. I ako I sa tim pokoljem svakog kog vidim, a na najtežoj težini. Jel shvaćaš šta hoću reći, dakle više mi lova ne treba. Ja ne lovim achievemnt "full garage" ili već kako se zove, meni je bitan osjećaj u igri, a to je da ja više nemam potrebe za lovom, i odluke mogu donositi potpuno neovisno o novcu. Ja ne kažem da ja mogu riješiti taj problem u gaming developmentu, ali bi volio vidjeti inovacija na tom polju. Imam se pravo nadati.

 

Ali de umjesto da budeš glavni odvjetnik CDPR-u, bolje reci kakve si ti sve novine vidio i zbog čega bi se isplatilo igrati sad igricu u 2.0? Jer to bi bili puno bolji argumenti od kontriranja mene

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

1) jebiga, igra nema karma sustav. svi bi imali lošu karmu... Jebote, plaćenik si - dobar si onim ko ti više plati. 

 

2) Imaš sa Miko, sa Woodmanom, Fingersom i još masu u gigovima... Nije ni približno kompleksno ko taj maelstormom, ali je standoff, nekakav.. Ali nisi ni pričao o tome nego o streetcredu - streetcred ko mehanika je pasivna i niti ne skužiš da je igra uzela u obzir tvoj level jer ti igra masu toga direktno ne pokazuje.

 

3) ja sam glup što se raspravljam s tobom... Znači tebi je krivo, što točno? Što kad nekog upucaš cijeli kvart, ili zgrada te ne ganja? Ili što da te ovaj zapamti i da te ganja kroz cijeli grad?  i koja još igra ima nemesis sustav? niti jedna... niti će imat, a guglaj zašto... Briješ, zato ti i govorim da se hvataš za gluposti... 

 

Igra ima masu falingi, ali rođo, to što ti govoriš veze nema... OK je da ti se igra ne sviđa ali pričaš o mehanikama i ostalim elementima ko da ih poznaješ - a ne poznajaš. Niti ja ne poznajem a završio sam je 3 puta i ovo mi je jedina igra koju sam platinirao. 

 

 

HAIL TO THE KING, BABY!
9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...

1) jebiga, igra nema karma sustav. svi bi imali lošu karmu... Jebote, plaćenik si - dobar si onim ko ti više plati. 

 

2) Imaš sa Miko, sa Woodmanom, Fingersom i još masu u gigovima... Nije ni približno kompleksno ko taj maelstormom, ali je standoff, nekakav.. Ali nisi ni pričao o tome nego o streetcredu - streetcred ko mehanika je pasivna i niti ne skužiš da je igra uzela u obzir tvoj level jer ti igra masu toga direktno ne pokazuje.

 

3) ja sam glup što se raspravljam s tobom... Znači tebi je krivo, što točno? Što kad nekog upucaš cijeli kvart, ili zgrada te ne ganja? Ili što da te ovaj zapamti i da te ganja kroz cijeli grad?  i koja još igra ima nemesis sustav? niti jedna... niti će imat, a guglaj zašto... Briješ, zato ti i govorim da se hvataš za gluposti... 

 

Igra ima masu falingi, ali rođo, to što ti govoriš veze nema... OK je da ti se igra ne sviđa ali pričaš o mehanikama i ostalim elementima ko da ih poznaješ - a ne poznajaš. Niti ja ne poznajem a završio sam je 3 puta i ovo mi je jedina igra koju sam platinirao. 

 

 

 

Ma daj molim te, meni nešto govoriš, a ti samo braniš šta god tko reko. Kažeš da ima igra neke loše stvar jel? Koje po tebi? Jer koliko vidim ovdje po tebi je igra savršena, šta god netko napiše ti znaš da je u krivu i da igra to radi stoposto uredno. A glavni argument "koja druga igra to ima"?? Jesam li ja organizirao marketing CDPR-a? Jesam ja izmislio priču kako će igra biti "next gen open world"? Koji točno next gen? Što to točno igra radi kvalitetnije od recimo GTA 5 (2013).? Igra nema doslovno niti jednu kompliciraniju mehaniku od GTA5 koji je izašao 2013. na PS3. Jebo ih next gen da ih jebo.

 

Al nemam više šta pričat o tome, evo ovdje video gdje tip taksativno navodi sva govna od kojih se sastoji igra i ja se s tim stoposto slažem jer sam imao vrlo slično iskustvo, jedino me nije slijedio Hwangbo. Pa eto ti odgovori fino na taj video. I nemoj se hvatai za leteće aute, meni osobno to ni ne znači ništa niti mi je to potrebno.

 

P.S. Ja nisam počeo ovdje svađu kako igra ne valja, nego sam samo pitao o tome što sada igra ima novo i radi drugačije. Znam da je cdpr napisao popis ali me to ne zanima, pitam ovdje ljude da vidim kakva je realnost, a ne šta cdpr kaže.

 

5 godina
offline
Cyberpunk 2077

nema smisla jer si plačipička... jebote, nabrao si neke stvari i ja sam ti te stvari koliko toliko argumentirano odjebao jer pišeš ono o čemu si čitao pred 2 godine o igri i to predstavljaš kao pravo stanje.. To što si pisao nije istina, jebi se ti i tvoji osječaji, boli mene kurac za igru - nije mi ju ćaća radio, ali ako neke stvari ne stoje onda jebeno ne stoje.

 

ne znam još kakvo je stanje u 2.0, ali ono što je sranje bilo u igri je da je igra bila prelagana (više nije), AI srednja žalost - sad je kao bolji, ovi kromirani i hakeri a ne koriste ništa od toga - ti si jedini koji je haker i ima sandevistan i gorila arms itd, kupnja robe, auta i općenito sistem armora je šit - više nije, crafting je šit jer najbolje stvari možeš dobit samo kao tech - više ni to nije slučaj, loš sustav policije - sad je navodno bolji. looter shooter dio tj nova puška ima 0,72+ na neki bolji stat uglavnom loši dropovi itd itd. ima toga još samo mi ne pada sve sad na pamet. Jesi sad sretan? 

HAIL TO THE KING, BABY!
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...

nema smisla jer si plačipička... jebote, nabrao si neke stvari i ja sam ti te stvari koliko toliko argumentirano odjebao jer pišeš ono o čemu si čitao pred 2 godine o igri i to predstavljaš kao pravo stanje.. To što si pisao nije istina, jebi se ti i tvoji osječaji, boli mene kurac za igru - nije mi ju ćaća radio, ali ako neke stvari ne stoje onda jebeno ne stoje.

 

ne znam još kakvo je stanje u 2.0, ali ono što je sranje bilo u igri je da je igra bila prelagana (više nije), AI srednja žalost - sad je kao bolji, ovi kromirani i hakeri a ne koriste ništa od toga - ti si jedini koji je haker i ima sandevistan i gorila arms itd, kupnja robe, auta i općenito sistem armora je šit - više nije, crafting je šit jer najbolje stvari možeš dobit samo kao tech - više ni to nije slučaj, loš sustav policije - sad je navodno bolji. looter shooter dio tj nova puška ima 0,72+ na neki bolji stat uglavnom loši dropovi itd itd. ima toga još samo mi ne pada sve sad na pamet. Jesi sad sretan? 

 

Pa buraz ti si onda plačipčka na temi Starfield, svi smo negdje. Samo ja sam barem prvo pratio marketing pa onda igrao igru lijep broj sati, a ti nisi ni blizu tako što napravio za Starfield pa se svejedno osjećaš pozvanim da daš svoje mišljenje o streamu koji si gledao na Twitchu. 

 

Ja sam cybepunk platio i igrao i zbog toga ima svako pravo srat po igri koliko god mi se hoće.

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Znači... ipak sam ti povrijedio osječaje? Jesi sad ljuta? Svrbi te mangina od nervoze? A za starfield nisam lud da gledam streamove i trošim vrijeme na bethesdina sranja - pa nemam 11 godina, ni ne pratim marketing jer.... Jebiga, nemam 11 godina... 

HAIL TO THE KING, BABY!
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

ha ha meni su starfield i cyberpunk odlične igre, svaka na svoj nači daje kaj sam želio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

ha ha meni su starfield i cyberpunk odlične igre, svaka na svoj nači daje kaj sam želio.

 da te barem sad obojica napadnu 

12 godina
online
Cyberpunk 2077

evo jedan fora video

 

 

TL;DR

 

Ovo je sad tek igra kakva je trebala izaci 2020. Dakle 3 godine kasnije. S tim da lik napominje da se ne radi o nicem sad groundbreaking i "novoj igri" kao sto neki pisu tu po topicu, samo su poboljsali dosta gluposti i QOL, tipa najgori leveling koji je bio, cyberware sustav, bolji AI, kolko-tolko funkcionalna policija itd... Ali "kostur" igre je i dalje isti, nije da je sad odjednom duboki next-gen RPG. Ali u svakom slucaju daleko bolje, bar za nekog ko nije nikad prije odigrao, ovo je verzija koja se treba igrati ocito.

 

Ali meni je kriticno tuzno i prilicno osudujuce da im je trebalo 3 godine bug fixova da igra dode u launch-ready stanje, uz minimalne/ nikakve dodatke sto se tice gameplaya, sve do ovog patcha prakticki 3 godine cistih bugfixova. Kriminal, i sad bi im jos trebao dat pare za ekspanziju? Ne znam kad sam zadnji put piratizirao nes, ali cini mi se da je doslo vrijeme i za to, necu ih jos nagradivat jer su napokon nakon 3 godine ispunili barem mali dio obecavanog od 2012. do 2020.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ja sam ju igrao odmah po izlasku i bila mi odlična, imao sam samo jedan bug zbog kojeg sam morao zgasit/upalit igru da završim misiju.

Ofe fore sa policijom su mi nebitne onda i danas, ne igram ovo kao GTAa. Ponata je ne imati posla sa policijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Kad je izašao onaj prvi veliki update, 1.6 ili koji je već bio, svi ti youtuberi su imali ista videa kao danas. Bombastični naslovi "e sad je to to, nova igra. Ovo je ta igra koja je trebala biti od početka".

Sad izađe update 2.0 i naslovi videa su copy paste. E sad je to ta igra. Ja sam mislio da je update 1.6 to već donio? Čekam update 2.5 da svi opet pišu da je to sad vrh svemira i nema dalje, tako je igra zamišljena od početka.

Da se razumijemo, drago mi je da igra napreduje i da nastoje popraviti ono što su zasrali na početku. Ali ovaj marketing mi je već naporan.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

Ja sam ju igrao odmah po izlasku i bila mi odlična, imao sam samo jedan bug zbog kojeg sam morao zgasit/upalit igru da završim misiju.

Ofe fore sa policijom su mi nebitne onda i danas, ne igram ovo kao GTAa. Ponata je ne imati posla sa policijom.

 Igrao sam i ja, i imao sam bolje iskustvo od vecine jer sam taman valjda imao dobru kombinaciju hardvera. Ali bugova je bilo na sve strane, prolazaka kroz objekte, auti padaju s neba, stuck phone call koji se ne mice dok ne loadas stari save, itd. Pa stvari koje mozda nisi ni primjetio, tipa da vecina modova za armor uopce nije radila, podosta perkova uopce nije radilo... A to kolko su underbaked i losi bili svi sistemi je jednostavno cinjenica, iako ima ljudi kojima ne smeta, ne znaci da nisu u pravu ovi sta su ocekivali da developer govori bar kolko tolko istinu sto se tice ocekivanja od igre. Prica i motion capture i voice acting i te stvari su bile dobre od pocetka, ali evo primjer nekih stvari koje su bile grozne:

 

- uzasna voznja, prezumiran minimap tako da ako vozis preko 30 mph nema sanse da uhvatis dobro skretanje kad pratis GPS

- uzasan combat AI

- bugovi - gore vec spomenuto

- "open world" - "living, breathing world" - ne, jednostavno scam zesci. realisticnije su djelovali gradovi iz GTA 3 nego ovo. nema AI za pjesake ni vozace, nema policije, nema sustava reputacije - u smislu nije uopce bitno koga ces i kolko pobit, svi su si i dalje dobri s tobom, fakticki nije bilo housing sistema, dakle imas pocetni apartman s kojim ne mozes nista i nemas ni razlog ic u njega ikada, nikakvih aktivnosti osim "paint the map" gigova i encountera od kojih je vecina tamo samo da se cini da ima sadrzaja, a zapravo je "dodi tamo, ubij, lootaj"

- itemizacija najgora koju sam ikad igdje vidio, 3-4 oruzja i onda scaling verzije istih. "Iconic" gear neupotrebljiv jer trebas kompletnog lika speccati u crafting da mozes nesto s njima napravit, i opet su jedva toliko jaki kao ekvivalentni random loot s vendora istog levela. RNG s brojem socketa na legendaryima... dakle 0-4 socketa, RANDOM. Savescummanjem dobis od prvog legendarya koji vidis 4-slot i to ti je to, najbolje sto postoji u igri, samo svakih par lvla nove armor modove ubacis. A ako rolla 0 socketa, Legendary je doslovno losiji nego random  bijeli/common item istog levela.

- izbori nemaju nikakve posljedice, skoro 100% linearna igra, ukljucujuci origin storye

- ne znam kak da ovo nazovem, ali mijesanje "open worlda" i skriptiranog - primjeri: sretnem lika u open worldu tijekom nekog giga, ubijem ga... kasnije dodem tamo u main questu i lik ne samo da je ziv nego se ponasa ko da se nismo nikad prije sreli. primjer 2: skriptirani car chase u main questu... znaci doslovno vozis i ovi "redovni" auti oko tebe nestaju/ despawnaju se a novi se spawnaju da ti kao ulete na raskrizju.. i to na nacin da to sve direktno vidis kak se događa... pa onaj fake promet koji kao vidis kad si izvan grada, masu svjetala ovo ono, krenes prema tamo i kad stignes nema odjednom nikog na cesti... ono, vidis da je sve samo kulisa i da je grad totalno prazan... primjer 3: dodem u main questu di me oni voodoo likovi skeniraju, i lik komentira kako imam junk smece cyberware... a ja imam full legendary sve najbolje sto postoji u igri jer sam radio sve ostalo prije main questa. takvih stvari masu.

 

Znaci ovo sve navedeno.. i to je samo dio... su cinjenice koje sam osobno dozivio, i ne pricam iz guzice nego sam odigrao od A-Ž igru i imam 90 sati / played. I sad moze to nekom ne smetat, al to ne znaci da nije istina sve navedeno. Tak da vi revizionisti koji sad pokusavate tvrdit da je igra zapravo bila super all along i mi smo svi koji prigovaramo budale, jednostavno niste u pravu. Jedino sto mozete reci je da vama ne smeta i da su vasi apetiti zadovoljeni. Ali dovoljno govore cinjenice da im je trebalo 3 godine bugfixova prije ikakvih konkretnih revizija sustava i featurea. Igra je realno trebala izaci sada, a cak ni u ovom stanju nije valjda ni na 50% inicijalno obecavanog...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 16:29 (Minneyar).
9 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...

Znači... ipak sam ti povrijedio osječaje? Jesi sad ljuta? Svrbi te mangina od nervoze? A za starfield nisam lud da gledam streamove i trošim vrijeme na bethesdina sranja - pa nemam 11 godina, ni ne pratim marketing jer.... Jebiga, nemam 11 godina... 

 

E sad si baš dokazao kako više nemaš 11 godina, pokušavaš me uvrijediti sa insinuacijom da sam žena i još spominješ mangine, brate mili.

 

Još pišeš osjećaji sa "č". Vjerojatno je puno prošlo otkad se to učilo u školi, davno je bio peti razred.

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

  E vidiš... Ja nikakve bugove nisam imao, tj tu i tamo bi nestali stupovi od rasvjetnih lampi na ulicama i tu i tamo bi fps pao na jednu znamenku u nekim određenim lokacijama, nekad bi radile dobro nekad ne... i to je to od bugova što sam ja iskusio, a vidio sam na internetima svakakvih i to masi ljudi. Sve je to OK jer je CDPR sam zasrao motku sa marketingom. Ljudi su svašta očekivali od igre a ovi su ih samo pumpali zbog prodaje. I eto ti sranja. Ja te streamove, twitcheve ni ne pratim niti me zanima i oprezan sam sa svime jer sam se dosta sranja naigrao i nakupovao. Ti si se barem uhvatio stvari koje i jesu stvaran problem bile dok se cansee uhvatio pizdarija koje ionako niti jedna igra nema ali eto mogli su se oni malo potruditi i bit inovativni i to uvrstiti u igru. e pa jebiga...

 

  Kad kažeš da je linearna igra, i je ali isto tako je i witcher 3 linearna igra, nemaš ni tamo baš neke izbore koje utječu na svijet. To su sve iluzije izbora, promijeni ti se samo nekakav dialog i neko ti u kasnijem stadiju igre nešto spomene veazno za to i to je to, tako je u svim igrama...  Osim onog stabla i siročića što još ima a da ti to vidiš i osjetiš u igri tj gameplayu? u biti, niti mislim da uopće postoji takva igra. V ili geralt nije tabula rasa, oni su već predefinirani likovi s kojima ti eventulano možeš mu malo prilagodit ton ili način razgovora/fajta svom real world karakteru. V ili Geratl imaju već nekakav stav ili mišljenje o nečemu i prije nego si ga ti kao kreirao. u razgovorima, što god odabrao uvijek dođeš na isto, i to tako mora biti jer između ostalog bi postojala i šansa tj mogućnost da odjebeš glavni quest totalno i ko zna što još bi se zbrejkalo. Nemaju ljudi toliko vremena niti mogućnosti da svemu daju više mogućnost biranja između odluka i još onda ta odluke tj posljedice reflektiraju na svijet na neki način kojeg bi mi odmah prepoznali kao naš direktan utjecaj. Iskreno, nisam baš toliko siguran da je w3 imaš baš toliko više utjecaja posljedica na svijet. w1 je druga priča i ta igra je iznad svih po tom pitanju a ni ona nije to prikazivala tj projicirala na svijet nego samo tebi u tvojim glavnim questovima, tako da ono...

 

  još jedna bitna razlika pristupu questva u CP je to što si ti u igri klošar kojeg boli kurac za svijet i pravdu, ti gledaš samo kako spasiti svoju guzicu i putem postaneš najjači merc u nightcityu. Nemaš posla, kroz igru, sa šefovima korporacija, gradonačelnicima, šefovima bandi itd (u glavnom questu) i ostalim facama pa da bi se te neke tvoje odluke odrazile neku veću populaciju ili kvart ili koji kurac. U CP je sve to lokalno tj sve rješavaš sa pijunima, klošarima kao što si i ti. riješiš jednog dođe drugi na njegovo mjesto. ŠTo se tiče tih odluka i utjecaja zavisi valjda i kako gledaš na igrin svijet. Meni je sve to imalo smisla. ali nije ad ih nema... Meredith i cijela ta situacija sa maelstormom i militechom, clouds, woodman i fingers... neke lokacije koje su bile pod bandama kad ih se riješiš nasele beskučnici i ostala gamad ima još sitnica ali to je to, sitnice, jer se V i bavi kroz questove sitnim ribama i sitnim sudbinama.

 

I sad, na način na koji je to prezentirano nekom može pasat a nekom ne mora, i to je ok, ali kad neko piše neke stvari koje veze nemaju s stvarnim stanjem onda ni to baš nije OK. boli mene zapravo kurac što ko misli o igri, niti tvrdim da se igra ljudima mora sviđat samo sam kolegi cansee pokušao objasniti da to što on piše nije  istina i da to u biti funkcionira u igri, ono što je on nabrojao.... E sad, očekivanja i marketing su napravili svoje pa su ljudi očekivali ne znam što. Jebiga, to je igrica.

 

  

HAIL TO THE KING, BABY!
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Skupit cu hrabrost i intalirati CP na svoj komp sa smecem od 7900 XTX! neka kucka pati!!!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...

  

  Kad kažeš da je linearna igra, i je ali isto tako je i witcher 3 linearna igra, nemaš ni tamo baš neke izbore koje utječu na svijet. To su sve iluzije izbora, promijeni ti se samo nekakav dialog i neko ti u kasnijem stadiju igre nešto spomene veazno za to i to je to, tako je u svim igrama...  Osim onog stabla i siročića što još ima a da ti to vidiš i osjetiš u igri tj gameplayu? u biti, niti mislim da uopće postoji takva igra.

  

 Evo bas sam nedavno odigrao i Witchera 3 ponovo pa mogu i ovo iskomentirati. Ima daleko daleko vise vidljivih posljedica nego u CP. Nakon mase questova ima neki followup koji imas ili kasnije u igri ili se nesto dogodi u svijetu itd. Evo neki od primjera... situacija sa Crones i demonom iz drveta, cijelo jedno selo nestane/ bude pobijeno s jednom od opcija, a s drugom poginu djeca i Gran ima drukciju sudbinu ovisno o vise faktora... Pa Plague Maiden/ A Towerful of Mice, mozes ju unleashati na svijet i kasnije naici na posljedice, pa selo u Skellige i Leshen, u HoS ima selo koje mozes spasiti od bandita, ako odbijes ili odes pobiju sve seljane i lootaju selo... pa masa random encountera - koji ok nisu skroz random i sad se s raznim interaktivnim mapama po netu zna di i kako se spawnaju, ali nema na mapi oznake do koje moras doc - spasis lika od drownera i kasnije ga sretnes kako ubija neduzne ljude/ bandit je... pomognes grobaru prenjeti i spaliti neka tijela i kasnije ga nades da je dobio kugu i zamoli te da ga ubijes... pa u B&W sudbina obiju sestara i Dethlaffa moze na vise nacina bit rijesena, pa i tvoja sudbina onda posljedicno... situacija sa Vivienne isto u B&W, mozes joj skinuti kletvu, ili joj omogucit 7 godina bezbriznog zivota... i ako meditiras 7 godina nades ju mrtvu zbilja... milijun takvih primjera iz kojih je ocito koji je to attention to detail koji u CP jednostavno ne postoji, naveo sam vec gore par vrlo ocitih i osnovnih greski s continuitijem i imerzijom. Dovoljno govori cinjenica da dan danas nakon 8 god od launcha se nalaze nove stvari i novi detalji u Witcheru. I nakon takve igretine nije ni cudo da nas je vecina ocekivala - taman i da nije bilo laznog marketinga - remek djelo koje ce biti barem na tragu kvalitete Witchera, a ne ko nesto iz Bethesdine tvornice :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 19:59 (Minneyar).
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Uživao ko svinjče u blatu prva dva prelaska.
Kao i u Vičeru.

A sad ću i treći, čim puste Fantoma live.

Da sam slušao dežurne i plaćene sraćkaroše, ne bih uživao u više od 80% naslova.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 20:52 (Krx).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Krx kaže...

Uživao ko svinjče u blatu prva dva prelaska.
Kao i u Vičeru.

A sad ću i treći, čim puste Fantoma live.

Da sam slušao dežurne i plaćene sraćkaroše, ne bih uživao u više od 80% naslova.

 Plaćene sraćkaroše? Misliš ljude koji su platili igru po punoj cijeni na izlasku da bi dobili pokvareno, neigrivo smeće? Da, to je činjenica. Umjesto da se to kritizira ti još staješ u obranu studija koji je pustio pokvarenu igru vani i pobrao milijarde. Zato je gaming tu gdje jest trenutno i skoro niti jedna igra ne izađe potpuna i bez nekih velikih problema nego se treba čekati mjesecima da se dovede u igrivo stanje.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Cyberpunk 2077

Najbolje mi je kad netko veli da nema bugova, a patch notes dug ko biblija 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Biblija je krasna knjiga!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Igrao sam od prvih dana, updejtao ksko su patche i izlazili i nisam naleti niti na jednog 'isusa' ili sličan bug, kamo li neki gamebraking bug...

A ovaj tekst koji uspoređuje cyberpunk i starfield je dio onoga zašto sam uživao u cyberpunku...
https://www.pcgamer.com/playing-starfield-made-me-appreciate-cyberpunk-2077-so-much-more/
9 godina
online
Cyberpunk 2077

alaj su je opravili, svaka im čast

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

I ja sam platio igru po punoj cijeni. I dalje sam na njihovoj strani.

Kad kažem "plaćene sraćkaroše" mislim na ekipu koja pobire pluseve na tome što serendaju po svemu i svačemu.

Da, CDPR je zasro na početku s Cyberpunkom. I?

Ispravili su masu bugova i igra je, bar po meni, trenutno super igriva.

Ni witcher nije bio haj flaj na početku. Pak su ga ispolirali  pobrali lovorike.

Na žalost, igre ne financiraju gaming entuzijasti nego biznismeni željni zarade.

I oni imaju zadnje slovo kad će nešto van. Cyberpunk je morao van jer su investirtori tako rekli.

No da više ne dužim, ja ne sudim o igri kakva bila kad je izašla, nego kakva je sad.

Meni osobno, je igra skroz dobra, pogotovo zato jer sam fan i žanra i CDPRA.

I sam si rekao da skoro niti jedna igra ne izađe bez nekih problema.

Zašto onda toliki hejt prema Cyberpunku?

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Krx kaže...

I ja sam platio igru po punoj cijeni. I dalje sam na njihovoj strani.

Kad kažem "plaćene sraćkaroše" mislim na ekipu koja pobire pluseve na tome što serendaju po svemu i svačemu.

Da, CDPR je zasro na početku s Cyberpunkom. I?

Ispravili su masu bugova i igra je, bar po meni, trenutno super igriva.

Ni witcher nije bio haj flaj na početku. Pak su ga ispolirali  pobrali lovorike.

Na žalost, igre ne financiraju gaming entuzijasti nego biznismeni željni zarade.

I oni imaju zadnje slovo kad će nešto van. Cyberpunk je morao van jer su investirtori tako rekli.

No da više ne dužim, ja ne sudim o igri kakva bila kad je izašla, nego kakva je sad.

Meni osobno, je igra skroz dobra, pogotovo zato jer sam fan i žanra i CDPRA.

I sam si rekao da skoro niti jedna igra ne izađe bez nekih problema.

Zašto onda toliki hejt prema Cyberpunku?

 Zato jer nam se može!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice