Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.747.441
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

Nadam se da DualSense nece prisluskivati nase razgovore kao sto je cinio Kinect koji je takodjer imao ugradjeni mikrofon i dosta me zanima kako ce mjeriti otkucaj srca, tlak...

 Nigdje nije navedeno da ce moci mjeriti otkucaje srca niti tlak. To se pojavilo u jednom od sonijevih patenata. Te velike firme stalno nesto novo patentiraju pa vecina toga nikada i ne izadje u komercijalne proizvode, ili izadje tek dosta godina poslije.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Nadam se da će d-pad biti odvojen u sva 4 smjera, a ne kao na DS4.

Drugo me ne zanima previše, kontroler ko kontroler. Jednom kad se privikneš, sve je ok.

Ustvari me dosta razočaralo da nisu ugradili bežično punjenje u konzolu. Daleko od toga da je deal breaker, ali bilo bi lijepo.

 I ja sam zelio da ugrade bezicno punjenje, a mozda kasnije i ugrade

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 13:55 (HunterXHunter).
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Zna Sony sta radi

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mnogi misle da je zasada xbox u prednosti jer je predstavio konzolu.
Nije xbox jos nista napravio, onaj princip na sklapanje s magnetima je samo za novinare. Jos nisam vidio kako konzola radi i koliko je tiha ili glasna te koliko dobro hladi.
Svi cekaju izgled konzole kao da je to neka velika stvar. Imamo specifikacije, novi gamepad i par launch naslova.
Za mene je daleko najvaznije koje eskluzive cemo dobiti. Veliki minus za xbox su mi punjive baterije i to sto hrvatska uopce nije dio njihovog trzista. O eskluzivama necu ni govoriti.
Kakvu god sony predstavi konzolu ta vijest ce biti bomba. Ako cemo suditi po dizajnu controlera ceka nas jako lijepa konzola. :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mnogi misle da je zasada xbox u prednosti jer je predstavio konzolu.
Nije xbox jos nista napravio, onaj princip na sklapanje s magnetima je samo za novinare. Jos nisam vidio kako konzola radi i koliko je tiha ili glasna te koliko dobro hladi.
Svi cekaju izgled konzole kao da je to neka velika stvar. Imamo specifikacije, novi gamepad i par launch naslova.
Za mene je daleko najvaznije koje eskluzive cemo dobiti. Veliki minus za xbox su mi punjive baterije i to sto hrvatska uopce nije dio njihovog trzista. O eskluzivama necu ni govoriti.
Kakvu god sony predstavi konzolu ta vijest ce biti bomba. Ako cemo suditi po dizajnu controlera ceka nas jako lijepa konzola. :)

 Mozes ovo staviti u Xbox kontroler umjesto baterija

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 16:30 (HunterXHunter).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za Xbox se kupi ona njihova punjiva baterija tko želi. Dodatni trošak da, ali ipak postoji elegantno rješenje.

 

 

Ne znam kako vama, ali sviđalo mi se što su ovi face gumbi drugačije boje na DS4. Trokut, iks, kocka krug. Ovaj novi mi je nekako bezličan bez toga.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Meni nije jasno zasto DualSense nema Dynamic Latency Input i Bluetooth kao i XBox Series X kontroler

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

Meni nije jasno zasto DualSense nema Dynamic Latency Input i Bluetooth kao i XBox Series X kontroler

 Mozda i ima, jos nam nisu dali detaljne specifikacije. Kako mislis Bluetooth? Pa preko njega se povezuje :)

 

Nigdje jos nisam vidio da xbox kontroler ima adaptive trigers, oni od ranije imaju neku vibraciju ali nije to isto kao adaptive trigers koji pruzaju razlicite razine otpora pri pritisku. Takodjer nigdje nisam vidio da se xbox hvali da korisise haptic vibraciju.

Sta je tacno dynamic latency input? Ako je nesto sto umanjuje input lag, pa PS4 je imao najmanji input lag od svih kontrolera i to bezicno, tako da vjerujem da su kod novog modela to jos poboljsali.

 

https://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2019_06/rum4H5-JbHVIM3ZNnW-lYAT32_Sohu66QrbxzHZyrGg.png.fd07e11855ab8fa38d31593e911251fd.png

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 17:24 (arnes_king).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...
HunterXHunter kaže...

Meni nije jasno zasto DualSense nema Dynamic Latency Input i Bluetooth kao i XBox Series X kontroler

 Mozda i ima, jos nam nisu dali detaljne specifikacije. Kako mislis Bluetooth? Pa preko njega se povezuje :)

 

Nigdje jos nisam vidio da xbox kontroler ima adaptive trigers, oni od ranije imaju neku vibraciju ali nije to isto kao adaptive trigers koji pruzaju razlicite razine otpora pri pritisku. Takodjer nigdje nisam vidio da se xbox hvali da korisise haptic vibraciju.

Sta je tacno dynamic latency input? Ako je nesto sto umanjuje input lag, pa PS4 je imao najmanji input lag od svih kontrolera i to bezicno, tako da vjerujem da su kod novog modela to jos poboljsali.

 

https://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2019_06/rum4H5-JbHVIM3ZNnW-lYAT32_Sohu66QrbxzHZyrGg.png.fd07e11855ab8fa38d31593e911251fd.png

Ocito je neko krivo stavio da Xbox Series X kontroler ima haptic vibraciju

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 17:34 (HunterXHunter).
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

PS5 bi trebao biti jednostavan i minimalisticki kao Xbox SeX

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 17:56 (HunterXHunter).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Da je takav bio bi bar ljepsi od one crne kante/hladnjaka XBSX, ja se nebih bunio....tko zna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sad slijedi opet navala nekakvih rumora i novih pretpostavki. Gomila gluposti. Ceka se sluzbeno predstavljanje da napokon saznamo datum izlaska, cijenu i naravno launch naslove i ekskluzive.
 
2 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako dobijemo Demon Souls Remaster na releasu Xbox moze sto puta biti bolji meni pada u zaborav, a i ovako mi je slab interes prema njemu 🤭 Veselim se svakako svakoj pravoj novosti.
 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

PS5 bi trebao biti jednostavan i minimalisticki kao Xbox SeX

 Ovo izgleda jebeno dobro kao dizajn konzole.

 
 

 Ovi gotovo svi custom dizajni mi izgledaju odlično, ali ova kombinacija na stocku mi jednostavno iz nekog razloga nije to to iako mi je bijeli DS4 odličan.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vidim da su shvatili da xbox ima bolji ergonomski oblik kontrolera pa su mu se priblizili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mnogi misle da je zasada xbox u prednosti jer je predstavio konzolu.
Nije xbox jos nista napravio, onaj princip na sklapanje s magnetima je samo za novinare. Jos nisam vidio kako konzola radi i koliko je tiha ili glasna te koliko dobro hladi.
Svi cekaju izgled konzole kao da je to neka velika stvar. Imamo specifikacije, novi gamepad i par launch naslova.
Za mene je daleko najvaznije koje eskluzive cemo dobiti. Veliki minus za xbox su mi punjive baterije i to sto hrvatska uopce nije dio njihovog trzista. O eskluzivama necu ni govoriti.
Kakvu god sony predstavi konzolu ta vijest ce biti bomba. Ako cemo suditi po dizajnu controlera ceka nas jako lijepa konzola. :)

 

sve rečeno, potpisujem u potpunosti

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Khm,predstavili kontroler bez konzole :p
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dann3R kaže...
Khm,predstavili kontroler bez konzole :p

 dobro da si nam reko ja sam mislil da je i konzola u njemu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Imate na HCL-u odlicnu raspravu na hrvatskom sve receno i objasnjeno....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 20:31 (Barracuda727).
Moj PC  
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Mnogi se čude zašto su predstavili samo kontroler. Jednostavno, morali su nešto pokazati. I pogodili su. Otkako je predstavljen svi pričaju o kontroleru. Tako da one priče da je Sony sa PS5 u problemima, da im gori, da ih Microsoft stišće jednostavno ne drže vodu. Mogu misliti kako će biti kada predstave konzolu. :)

 

Samo se nadam da iduće neće predstaviti HDMI kabel za PS5. :)

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Mnogi se čude zašto su predstavili samo kontroler. Jednostavno, morali su nešto pokazati. I pogodili su. Otkako je predstavljen svi pričaju o kontroleru. 

 Svi su zatvoreni u kućama, ništa ne radi, ne možeš se družiti s ljudima, da su predstavili dizajn kutija za cd-ove ljudi bi pričali o njima 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
JozoBozo121 kaže...
Vandit kaže...

Mnogi se čude zašto su predstavili samo kontroler. Jednostavno, morali su nešto pokazati. I pogodili su. Otkako je predstavljen svi pričaju o kontroleru. 

 Svi su zatvoreni u kućama, ništa ne radi, ne možeš se družiti s ljudima, da su predstavili dizajn kutija za cd-ove ljudi bi pričali o njima 

 

pa mi ovdje pričamo o tome i kad je sve otvoreno 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zaboli me i za joistik i izgled konzole, zanima me izgled i najave novih igara
 
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

https://twitter.com/dcdeacon/status/1248003450585022464?s=21

 

 

Senior Vice President of Global Marketing at Bethesda Pete Hines:

 

"I've gotten to try the haptic feedback and adaptive triggers on this thing and was very impressed. I think games are gonna do some really cool things with them."

 

 

ReadyAtDawn founder

 

https://twitter.com/andreapessino/status/1247622652350443522?s=21

 

 

"This controller is pure awesomeness - just wait until you feel it. And I mean that literally!

;)

"

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 9:38 (arnes_king).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...

Senior Vice President of Global Marketing at Bethesda Pete Hines:

 

"I've gotten to try the haptic feedback and adaptive triggers on this thing and was very impressed. I think games are gonna do some really cool things with them."

Dosta je fora to, to već ima na Joy Conima za Switch, samo su to izbacili u Lite verziji pa me malo strah koliko će se to ustvari koristiti.

 

Ima neka igra gdje moraš tresti Joy Cone i pogoditi koliko je kuglica unutra, nešto s mužnjom mlijeka i fora je kao da moraš otključati sef pa osjećaš klikove kao iz kontrolera dok pogađaš kombinaciju. Kod Mario + Rabbids je fora osjećaj kad lupiš neprijatelje, ali osim tu, ne sjećam se da sam primijetio posebno da su se devovi trudili oko toga, šteta je da i Xbox kontroler nema haptic feedback jer bi onda i multiplatform devovi bili potaknuti iskoristiti to na obje konzole, ovako je manje vjerojatno da će raditi feature koje samo jedna platforma može iskoristiti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 10:28 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Gamepad mi je onak, srednje lijep - plusevi na dizajn i izgleda bolje L/R tipke.

 

Da samo umjesto standardnih gljiva ima nekaj nalik orb thumbs grips, bilo bi mi to puno bolje...

Dotičnih pak već duže nema za kupiti kod nas - bili su po 70kn u SD, svukud ih je bilo zapravo.

 

I više volim obojane tipke, PS1 varijanta bi bila nekaj fenomenalno.

 

Ali nemre se suditi prije probe, samo dati neki dojam viđenog.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 10:47 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovo mi je otprilike ocekivani izgled konzole, i dosad najlijepsi fan made dizajn. mislim da ce se raditi o ovakvom obliku kao sto je prikazano u deep dive videu, ne mislim da ce biti obična kutija, vec da ce biti nekog nepravilnog oblika. Mislim da ce biti dosta futuristicki izgled. Moguce je da ce ventovi pokrivati velik dio bocne i gornje povrsine i sigurno ce se raditi o nekom izrezu na konzoli, ali ne kao kod dev kita po sredini vec po strani. Jedna strana konzole bi mogla biti deblja a druga tanja uz blagu dijagonalnu ili cak okomitu (po sred konzole) kosinu na njihovom prijelazu, citav taj kosi prijelaz ce biti ventovi. Nadam se da razumijete. Naravno, samo moje mišljenje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Armor kaže...

Gamepad mi je onak, srednje lijep - plusevi na dizajn i izgleda bolje L/R tipke.

 

Da samo umjesto standardnih gljiva ima nekaj nalik orb thumbs grips, bilo bi mi to puno bolje...

Dotičnih pak već duže nema za kupiti kod nas - bili su po 70kn u SD, svukud ih je bilo zapravo.

 

I više volim obojane tipke, PS1 varijanta bi bila nekaj fenomenalno.

 

Ali nemre se suditi prije probe, samo dati neki dojam viđenog.

 Evo imas ovdje i da to bi bilo puno bolje vidjeti nego obicne gljive,jos jedan dodatak koji moras kupiti ako zelis duze trajanje gamepada,porez na budale ali nemozes bez toga inace stvarno ode brzo gljiva....

 

https://znanje.hr/product/ps4-orb-thumb-grips-2-pc-4-dot/218922

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=ORB+THUMB+GRIPS

 

https://www.ebay.com/itm/ORB-CONTROLLER-THUMB-GRIP-RUBBER-CAPS-FOR-PS4-4-PACK-020813-/400610268959

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice