PS3 Media Server

poruka: 87
|
čitano: 36.361
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

odlična stvar za sve vlasnike playstationa 3 koji imaju računalo nakrcano filmovima  a žele gledati na big screen-u tj. tv-u.

 

link na software

 

 

 

 
4 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: PS3 Media Server
edifice kaže...

odlična stvar za sve vlasnike playstationa 3 koji imaju računalo nakrcano filmovima  a žele gledati na big screen-u tj. tv-u.

 

link na software

 

 

 

bas danas idem po ps pa ako mozes mi to malo pojasnit malos sam si noob

prodajem pozivnice za partis
15 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 Media Server

sad sam na poslu pa ne mogu u detalje ali nije ni malo teško za postavit.

 

- skineš ps3 media server

- instaliraš na računalo

- pokreneš ps3 media server

- upališ playstation 3

- ako je sa mrežem sve ok, ps3 media server ti automatski nađe ljubimca tj. playstation 3

- na playstationu  nađi ps3 media server te  i biraj foldere sa računala tj filmove

 

 

- titlovi kreću automatski ako je isti naziv kao video file.

- za hd video mora biti preko žice spojen ps3 - router - komp jer na bežično trza slika.

 

inače možeš u samom ps3 media serveru namještat koje foldere na računalu da ti djeli sa playstationom i još brdo opcija.

 

za one koji imju xbox 360 čini mi se da isto mogu koristit ovaj software , nisam probao jer nemam i tog ljubimca.  :-)

13 godina
neaktivan
offline
RE: PS3 Media Server
edifice kaže...

sad sam na poslu pa ne mogu u detalje ali nije ni malo teško za postavit.

 

- skineš ps3 media server

- instaliraš na računalo

- pokreneš ps3 media server

- upališ playstation 3

- ako je sa mrežem sve ok, ps3 media server ti automatski nađe ljubimca tj. playstation 3

- na playstationu  nađi ps3 media server te  i biraj foldere sa računala tj filmove

 

 

- titlovi kreću automatski ako je isti naziv kao video file.

- za hd video mora biti preko žice spojen ps3 - router - komp jer na bežično trza slika.

 

inače možeš u samom ps3 media serveru namještat koje foldere na računalu  da ti djeli sa playstationom i još brdo opcija.

 

za one koji imju xbox 360 čini mi se da isto mogu koristit ovaj software , nisam probao jer nemam i tog ljubimca.  :-)

  Kako to,ja sam stavio isti naziv kao i film i dodao .srt i neželi mi,samo mi se vidi film,ali nema titla ?

FC BARCELONA <3 MES QUE UN CLUB <3
12 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

podesi sve po ovom tutorijalu: http://cro-ps3.net/showthread.php/7654-Tutorial-PS3-Media-server

 

i sve bi trebalo biti ok

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: PS3 Media Server
Tommy_123 kaže...

  Kako to,ja sam stavio isti naziv kao i film i dodao .srt i neželi mi,samo mi se vidi film,ali nema titla ?

Ako si preimenovao nakon sto si upalio PSM i PS3, moras ponovno ukljuciti trazenje Media servera na PS3, da ti ponovno skenira foldere koje si dodao u PSM i "promjene" u njima.

I podesi po ovom tutorijalu iznad zbog nasih znakova.

Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server i mp4

Koristim ovaj program za streaming prema Sony Bravia KDL40EX500. Sve je uredno i sve radi ali imam jedan problem

Kada reproduciram mp4 full hd filmove imam problema sa reprodukcijom odnosno oni trzaju. Radi se o filmu Avatar

 

Evo detalja

 

Format : MPEG-4
Format profile : Base Media
Codec ID : isom
File size : 4.00 GiB
Duration : 2h 51mn
Overall bit rate : 3 337 Kbps
Encoded date : UTC 2011-01-25 21:17:35
Tagged date : UTC 2011-01-25 21:17:35

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 2h 51mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 3 114 Kbps
Maximum bit rate : 15.5 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.063
Stream size : 3.73 GiB (93%)
Writing library : FASM Quality Enhancer Bitrate Squeezer 3.4 (c)2010 Fachman
Encoded date : UTC 2011-01-25 21:10:16
Tagged date : UTC 2011-01-25 21:20:27
Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177
Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361
Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

 

Isto se desava i sa testnim filmom Big_Buck_Bunny_1080p.avi

 

Sa sotalim formatima nemam problema Gledam sve (ISO, filmovi u raru, zipu...)

 

 

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Kako povećati font?

FC BARCELONA <3 MES QUE UN CLUB <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: PS3 Media Server i mp4
Lazarus Long kaže...

Koristim ovaj program za streaming prema Sony Bravia KDL40EX500. Sve je uredno i sve radi ali imam jedan problem

Kada reproduciram mp4 full hd filmove imam problema sa reprodukcijom odnosno oni trzaju. Radi se o filmu Avatar

 

Evo detalja

....

 

 

neznam bas za tvoj problem no FullHD u mp4 i avi mi bas i nejde :S i njegova velicina od samo 4gb za 2h51mn ,a i slabe su mi to neke postavke na Avataru 

sam 4 frame-a (ko zna kolko tek onda ima B-frame-a) 

to mi izgleda kao da je ciljano da se direktno pusta na nekom playeru kao PS3

 

kada bi imao TV kao ti ja bi skidao/kupovao (ionako to vec sad radim (skidam i kupujem) kompletan bluray od 50GB jer mislim da se isplati (osim ,ak ne gledas svaki dan po 2-3 filma)

http://protocol4.animehr.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 1:02 (hrvatskafarkasevec).
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server i mp4

Ma...slika, bez razlike na kodiranje, je skoro savrsena na tom filmu koji sam skinuo. Kada ga reproduciram preko USB-a nemam problema osim sto TV nece ucitati titlove bas za taj film a koliko sam vidio titlovi su vec embedani unutar .mp4 datoteke (softcoded)

 

Hendikep mi je to sto na poslu sam namjestio flat rate a kuci imam T-Homeov paket od 30GB pa ne mogu tek tako iscuclati 50 gige unatoc tome sto imam super brzine

 

Sada me muci jos "jedna" stvar a to je sto mi kucno racunalo ide u sleep a namjestio sam u PSM da ne ide dok streama. I nervira me to sto ne generira thumbnailove za .jpg slike dok browsam kroz slike.

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
offline
Re: PS3 Media Server i mp4
Lazarus Long kaže...

Koristim ovaj program za streaming prema Sony Bravia KDL40EX500. Sve je uredno i sve radi ali imam jedan problem

Kada reproduciram mp4 full hd filmove imam problema sa reprodukcijom odnosno oni trzaju. Radi se o filmu Avatar

 

...

Ja streamam bezicno pa sam Video Quality morao spustiti na

keyint=25:vqmax=5:vqmin=2  /* Good quality for HD Wifi Transcoding */

Preko zice mislim da bi trebao moci streamati

keyint=1:vqscale=1:vqmin=2  /* Best Quality */

 

Ukljuci sve jezgre.

 

Neki puta, ako mi trza znam pauzirat film da mi se napuni buffer.

 

Jedno vrijeme mi se znao strgati PSM nakon minutu/dvije reprodukcije.

To sam rijesio tako da sam promijenio velicinu memorije unutar PSM.bat filea.

 

start javaw -Xmx1536M

 

Mislim da je defaultno bilo 768M.

 

Da li streamas zicom ili bezicno?

Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server i mp4
Chaky kaže...

 

Da li streamas zicom ili bezicno?

  Zicom. Kao sto sam vec rekao problem je jedino sa tim Avatarom u mp4. Ostalo je super ali i moram priznati da su ostali folmovi xvid, divx i imam jedan folder sa .mpeg datotekama (snimke sa kamere)

 

Kako da stelam da ne transkodira bas te .mpeg-ove? Probao sam ih staviti na USB stick ali TV odbija da ih reproducira. Citam u manualu da podrzava .mpg (a ovi su .mpeg)

  Iskreno do sad nisam imao potrebe da streamam bilo sto zato sto nisam imao gdje pa sam vrlo nov u ovim vodama. Ipak, steta je ne iskoristiti sve mogucnosti ovog (krasnog!) TV-a. Imam digitalne kanale u HD kvaliteti, mogu gledati preko interneta ...

 

Milina jedna...

 

[edit]

Ja sam stelao na:

keyint=1:vqscale=1:vqmin=1

 

Pa sto bude neka bude. Salu na stranu, nemam problema sa ovim postavkama

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 12:37 (Lazarus Long).
16 godina
offline
PS3 Media Server

Da li si probao pustiti koji .mkv, da li ti njega normalno pusta bez trzanja?

Komp ti uredno pusta Avatara bez trzanja?

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Chaky kaže...

Da li si probao pustiti koji .mkv, da li ti njega normalno pusta bez trzanja?

Komp ti uredno pusta Avatara bez trzanja?

  Avatar na PC-u ide kao podmazan. Kada streamam dolazi do trzanja. Probao sam sa zdarvo-seljackom metodom: Pauziranje i cekanje da se buffer napuni i tada reprodukcije pocne na jedno 5-7 sec. i zatim (kada se buffer isprazni) pocinje trzanje

 

Valjda mi je PC star. Procesor je E2220 i 2GB RAM-a (W7). Doduse malo se situacija poboljsala kada sam unio 1000 u PMS.bat ali i dalje ne valja.

 

Da li trebam ici na jaci kompjuter ili trebam stelati. Ja sam mislio da ne treba previse jak PC za ovo ali cini se da nisam u pravu.

Sto ti mislis?

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
15 godina
protjeran
offline
Re: PS3 Media Server
Lazarus Long kaže...
Chaky kaže...

Da li si probao pustiti koji .mkv, da li ti njega normalno pusta bez trzanja?

Komp ti uredno pusta Avatara bez trzanja?

  Avatar na PC-u ide kao podmazan. Kada streamam dolazi do trzanja. Probao sam sa zdarvo-seljackom metodom: Pauziranje i cekanje da se buffer napuni i tada reprodukcije pocne na jedno 5-7 sec. i zatim (kada se buffer isprazni) pocinje trzanje

 

Valjda mi je PC star. Procesor je E2220 i 2GB RAM-a (W7). Doduse malo se situacija poboljsala kada sam unio 1000 u PMS.bat ali i dalje ne valja.

 

Da li trebam ici na jaci kompjuter ili trebam stelati. Ja sam mislio da ne treba previse jak PC za ovo ali cini se da nisam u pravu.

Sto ti mislis?

pa gledaj kakvo je zauzece procesor 

imao sam isti procesor kao i ti pa mi i puno veci i zahtjevniji filmovi nisu stekali

http://protocol4.animehr.com/
13 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Može mi netko odg na pitanje??

Kako promjeniti veličinu slova ili(font)?

FC BARCELONA <3 MES QUE UN CLUB <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Tommy_123 kaže...

Može mi netko odg na pitanje??

Kako promjeniti veličinu slova ili(font)?

  Velicina fonta je podesiva samo kada koristis .ASS/.SSA fonotve

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
offline
Re: PS3 Media Server i mp4
Lazarus Long kaže...

Ja sam stelao na:

keyint=1:vqscale=1:vqmin=1

 

Pa sto bude neka bude. Salu na stranu, nemam problema sa ovim postavkama

Ja bih se ipak probao malo poigrati s postavkama.

Probaj bar, keyint=1:vqscale=1:vqmin=2  /* Best Quality */

Probaj povecati i memoriju s 1000 na 1536. (Ja imam isto 2GB RAMA na svom laptopu).

Transcode buffer maximum size ostavi na 400 (mozes ga probat i spustit na 300).

Da li ti u debug.log napise sta korisno?

Meni je znalo izbaciti da nema dovoljno memorije prije nego mi se skrsi.

Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server i mp4
Chaky kaže...
Lazarus Long kaže...

Ja sam stelao na:

keyint=1:vqscale=1:vqmin=1

 

Pa sto bude neka bude. Salu na stranu, nemam problema sa ovim postavkama

Ja bih se ipak probao malo poigrati s postavkama.

Probaj bar, keyint=1:vqscale=1:vqmin=2  /* Best Quality */

Probaj povecati i memoriju s 1000 na 1536. (Ja imam isto 2GB RAMA na svom laptopu).

Transcode buffer maximum size ostavi na 400 (mozes ga probat i spustit na 300).

Da li ti u debug.log napise sta korisno?

Meni je znalo izbaciti da nema dovoljno memorije prije nego mi se skrsi.

  400?? Pa ja mislio da je super imati sto veci buffer i namjestio ga na 600 :)

 

Jedina greska koju javlja je VSFilter.dll is not in the AviSynth plugins directory. This can cause problems when trying to play subtitled videos with AviSynth

  Instalirao sam AviSynth (zajedno sa PS3 serverom) i ne znam sto dalje

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
offline
Re: PS3 Media Server i mp4
Lazarus Long kaže...

  400?? Pa ja mislio da je super imati sto veci buffer i namjestio ga na 600 :)

 

Jedina greska koju javlja je VSFilter.dll is not in the AviSynth plugins directory. This can cause problems when trying to play subtitled videos with AviSynth

 Instalirao sam AviSynth (zajedno sa PS3 serverom) i ne znam sto dalje

Ja ne koristim AviSynth, nego MEncoder.

I ja sam mislio da je 600 bolje, ali sam bio u krivu. Procitao sam negdje na PSM forumu nesto o tome.

Mozes i tamo malo potraziti rjesenje za svoj problem.

 

A VSFilter.dll ubaci manualno u folder od AviSyntha pa ces vidjeti sta se dogada.

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2011 22:57 (Chaky).
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server i mp4

Hvala. Sada sve radi kako spada. Smanjio sam buffer, povecao RAM u .bat-u i stavio sam one parametre koje si naveo. Doduse zna trznuti s vremena na vreme ali samo na HD (najvise trza na Big Bunny)

 

Nesto mi nije jasno. Zasto je sada slika kvalitetnija unatoc tome sto sam stavio postavke za manji kvalitet, odnosno zasto je bolja reprodukcija (i slika) na losim divx-ima (nema suma i artefakta)

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
offline
Re: PS3 Media Server i mp4
Lazarus Long kaže...
Nesto mi nije jasno. Zasto je sada slika kvalitetnija unatoc tome sto sam stavio postavke za manji kvalitet, odnosno zasto je bolja reprodukcija (i slika) na losim divx-ima (nema suma i artefakta)

Na njihovom forumu sam procitao da postavke 1, 1, 1 nisu bas najbolje.

Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Da li je nekome poslo za rukom da dobije thumbnailove za slike. Isto tako bas i ne dobijam slicice za filmove (sto nije neki problem, ionako gledam ime filma)

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PS3 Media Server

Ne znam da li sam dobro shvatio pitanje, ali evo odgovor.

Kad udem u folder u kojem su slike ili filmovi dobijem prikaz slike ili kod filma prvi frame a s desne strane mi se vrti ime filea i jos neki info.

 

slike slike
Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Chaky kaže...

Ne znam da li sam dobro shvatio pitanje, ali evo odgovor.

Kad udem u folder u kojem su slike ili filmovi dobijem prikaz slike ili kod filma prvi frame a s desne strane mi se vrti ime filea i jos neki info.

 

  Ja dobijem samo za filmove. Za slike ne. Kada slike (folder sa slikama) stavim na USB onda vidim thumbnailove

Pokusao sam rekreirati library al nejde

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
offline
Re: PS3 Media Server
Lazarus Long kaže...

  Ja dobijem samo za filmove. Za slike ne. Kada slike (folder sa slikama) stavim na USB onda vidim thumbnailove

Pokusao sam rekreirati library al nejde

Mozda zavisi koliko imas slika u folderu, pa mu treba duze da ocita thumbnailove kod streamanja.

Probaj s folderom koji ima dvadesetak slika (ako vec nisi probao).

Ja streamam bezicno pa mi treba duze da ocita fileove/thumbnailove zavisno koliko ih imam u jednom folderu.

Mozda ovisi i o formatu slike (jpg, jpeg, gif, png i sl).

Ja nisam nista posebno podesavao PSM (osim postavki za filmove).

Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Ovom priliko bih preporucio svima da bar probaju Wild Media Server [ime je bezveze, ali samo to]

 

Program ima bolesno mnogo opcija, radi sa svim DLNA sertificiranim uredajima i ono sto je najbitnije moze se stelati, preko UI-a, za svaki file posebno. Imate problematican file? Nema problema, stelate da se streama sa jednom od ponudenih profila (DVD, Core AVC) Ili zelite da se neki video file ne transkodira....

 

Svaka cast za autore programa. Upravo vozam trial inacicu i namjeravam je kupiti [zasluzuje!] . Jedina mana je sto placate po uredaju

 

Wild Media Server (UPnP, DLNA, HTTP) - program, which provides media resources (photographs, audio and video files) on your computer to other UPnP (DLNA) devices in the home network, for example, Philips TVs, Sony TVs, Samsung TVs, Sony Playstation 3, XBOX 360, WD TV Live, mobile and PDA devices.

 

Jos jedino paznju zasluzuje i Serviio (Java, besplatan)

 

Ipak, PS3 Media Server nije za bacanje i predvidam mu sjajnu buducnost. PS3 Media za ljude koji zele DLNA odmah i bez mnogo komplikacija, Serviio isto tako...mana mu je to sto ne umije prikazati subtitlove na Sony TV-e i na kraju Wild Media Server - ultra napredan DLNA server za komplikatore (poput mene) i za ljude koji zele izvuci maksimum iz svog PC-a

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Evo ljudi imam problem s filmom i titlom,oču streamat film ali govori mi da je file corrupted??? a dok nakraju reda stavim .avi normalno ag pokreće ali onda mi neželi očitat titl,isto tako je i sa hd filmom?

PS3 ID- http://gamercards.exophase.com/111351.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Tommy_123 kaže...

Evo ljudi imam problem s filmom i titlom,oču streamat film ali govori mi da je file corrupted??? a dok nakraju reda stavim .avi normalno ag pokreće ali onda mi neželi očitat titl,isto tako je i sa hd filmom?

  Sa kojim programom?

Geek For Hire!! --Will Work For Bandwith!!--
13 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Lazarus Long kaže...
Tommy_123 kaže...

Evo ljudi imam problem s filmom i titlom,oču streamat film ali govori mi da je file corrupted??? a dok nakraju reda stavim .avi normalno ag pokreće ali onda mi neželi očitat titl,isto tako je i sa hd filmom?

  Sa kojim programom?

  PS# media server,win7codec7 i antysvith tako nešto.

PS3 ID- http://gamercards.exophase.com/111351.png
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice