Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.266
|
čitano: 1.377.430
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
DEEMon kaže...
Lijep popust samo kako kupiti? Ne prolaze naše kartice...

 Na argentinskom store mastercard prolazi, a dok visa ne, ali nisam siguran prolazi li sada mastercard kartica. Probaj dodati neku mastercard karticu ako imaš na argentinskom store

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 19:16 (Fullmetal Alchemist).
8 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Fullmetal Alchemist kaže...
DEEMon kaže...
Lijep popust samo kako kupiti? Ne prolaze naše kartice...

 Na argentinskom store mastercard prolazi, a dok visa ne, ali nisam siguran prolazi li sada mastercard kartica. Probaj dodati neku mastercard karticu ako imaš na argentinskom store

 da li bi kupnja argentisnkih store bonova prosla?

6 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Tvpronlem kaže...
Fullmetal Alchemist kaže...
DEEMon kaže...
Lijep popust samo kako kupiti? Ne prolaze naše kartice...

 Na argentinskom store mastercard prolazi, a dok visa ne, ali nisam siguran prolazi li sada mastercard kartica. Probaj dodati neku mastercard karticu ako imaš na argentinskom store

 da li bi kupnja argentisnkih store bonova prosla?

 Nema više bonova za argentinski store, ali svi kažu da je mastercard kartica najbolja za kupnju na argentinskom store pošto jedino ona prolazi na argentinskom store

 

Evo jednog komentara u vezi argentinskog store na https://www.xbox-now.com/en/gift-card-shops:

 

Hello my friend, your payment method should be mastercard in Argentina store.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 7:58 (Fullmetal Alchemist).
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dead Space Deluxe $8
Gotham knights $14
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Dead Space Deluxe $8
Gotham knights $14
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Jedna i druga igra ima na game pass, a i jeftinije i imaju na gamivo.com
12 godina
offline
Xbox Series X

Senua’s Saga: Hellblade II novi trailer 

 

 

Na Game Awards-u je jucer najavljeno jos par Xbox stvari od Kojime neka filma/igra te Blade igrica ali to me niš ne zanima.

 

E da i ovo mi djeluje fora te dolazi od kreatora Ori-a

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Ja sam mislio da je više. Baš me zanima šta kaže Steam, Epic Games?! Vjv preko 1000h sve skupa.

Xbox Xbox
PS5 PS5
XBOX: RENZOR GT 01
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Planiram uzet cyber punk
I na stranicama sam vidia da i egipatskom store-u 10ak eura

Da li samo trebam upalit vpn, prebacit regiju na egipat i kupit igru i onda mogu ugasit vpn i skinut je ili je postupak drugaciji?
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Tvpronlem kaže...
Planiram uzet cyber punk
I na stranicama sam vidia da i egipatskom store-u 10ak eura

Da li samo trebam upalit vpn, prebacit regiju na egipat i kupit igru i onda mogu ugasit vpn i skinut je ili je postupak drugaciji?

Da, VPN ti treba samo kod aktivacije kasnije nema potrebe.

Ajde probaj kupiti preko Egipta to još nismo isprobali pa ako prođe javi jer vidim da prodaju Baldurs Gate 3 za 13 eura. 

 

6 godina
offline
Xbox Series X

jedno glupo pitanjce...kad se sa outlook email logiram na službene xbox stranice...jel te igre kupljenje budu radile kod nas u rvatskoj

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
HCMAA kaže...

jedno glupo pitanjce...kad se sa outlook email logiram na službene xbox stranice...jel te igre kupljenje budu radile kod nas u rvatskoj

 Ne kužim pitanje baš, ali to nema veze jedno s drugim. Trenutno sve živo radi. Aktiviraš preko VPN-a i igraš. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć

Pozz, klincu sam planirao uzeti ps5 za božić, al klinci u kvart kažu da je bolje xbox. Trenutno je 440€ najjeftinija ponuda koju sam našao, e sad, ima li neka dobra duša da mi nabrzinu pojasni kako i gdje je najbolje uzeti pretplatu, koju regiju odabrati, koji vpn je najbolji za xbox, jel se on vpn instalira na Xbox ili je samo potreban da se napravi acc? Čim više inf. to bolje.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć
Bacta kaže...

Pozz, klincu sam planirao uzeti ps5 za božić, al klinci u kvart kažu da je bolje xbox. Trenutno je 440€ najjeftinija ponuda koju sam našao, e sad, ima li neka dobra duša da mi nabrzinu pojasni kako i gdje je najbolje uzeti pretplatu, koju regiju odabrati, koji vpn je najbolji za xbox, jel se on vpn instalira na Xbox ili je samo potreban da se napravi acc? Čim više inf. to bolje.

Hvala unaprijed.

 Na 74 stranici ti je sve objasnjeno. Nemos falit...

12 godina
offline
Xbox Series X

Na 74 stranici je više-manje sve objašnjeno samo su nedavno neke stvari promijenile tipa -

 

XBOX Gold je sada Xbox Game Pass Core
Konverzija više nije ista nego sada za 3 godine Game pass Core pretplate dobiješ 26 mjeseci ULTIMATE pretplate (90-110 Eura)

Najvažnija stvar koliko sam skužio je da napraviš novi acc na UK ili Njemačkoj regiji jer su ljudi radili na Turskoj pa su imali probleme s dodavanje pretplata zbog ograničenja.
Najveća prednost XBOX-a uz gamepass je da se igrice mogu kupovati izvan Microsoft dućana i različitih regija te se aktivirati putem VPN-a pa znaju ispasti jako jeftine. (VPN treba samo kod aktivacije ključa i to se sve na PC-u ili Mobitelu obavlja , ništa na Xbox-u.)
E da i sve XBOX first party igrice su dostupne istog dana nakon izlaska na njihovoj pretplati .

 

Vjerojatno sam još nešto zaboravio spomenuti pa neka još netko slobodno nadoda.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 11:53 (azzie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
azzie kaže...

Na 74 stranici je više-manje sve objašnjeno samo su nedavno neke stvari promijenile tipa -

 

XBOX Gold je sada Xbox Game Pass Core
Konverzija više nije ista nego sada za 3 godine Game pass Core pretplate dobiješ 26 mjeseci ULTIMATE pretplate (90-110 Eura)

Najvažnija stvar koliko sam skužio je da napraviš novi acc na UK ili Njemačkoj regiji jer su ljudi radili na Turskoj pa su imali probleme s dodavanje pretplata zbog ograničenja.
Najveća prednost XBOX-a uz gamepass je da se igrice mogu kupovati izvan Microsoft dućana i različitih regija te se aktivirati putem VPN-a pa znaju ispasti jako jeftine. (VPN treba samo kod aktivacije ključa i to se sve na PC-u ili Mobitelu obavlja , ništa na Xbox-u.)
E da i sve XBOX first party igrice su dostupne istog dana nakon izlaska na njihovoj pretplati .

 

Vjerojatno sam još nešto zaboravio spomenuti pa neka još netko slobodno nadoda.

 

 

 bok, može preporuka VPN-a jer meni uz surfshark nikako ne prolazi. prošlo je prvi put i sad kad je isteklo..nikako neće

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
12 godina
offline
Xbox Series X

Ne znam probaj još tunnel bear .

 

Ali imaš i opciju na Androidu (mob, tablet ) da uzmeš 7 dana free trial ExpressVPN app koja sigurno prolazi . Samo nemoj zaboraviti otkazati pretplatu nakon 7 dana da ti ne naplati..

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
Jesu Forza Motorsport (2023) i Forza Horizon 5 na Gamepassu?

Treba GP Ultimate je tak?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Armor kaže...
Jesu Forza Motorsport (2023) i Forza Horizon 5 na Gamepassu?

Treba GP Ultimate je tak?

Jesu , ovisi  gdje ceš igrati mozes i manji tier uzeti ako ti treba recimo samo za PC.

 

  • Xbox Game Pass Console (Xbox Consoles) - $10.99/month.
  • Xbox Game Pass PC (PC Platforms) - $9.99/month.
  • Xbox Game Pass Ultimate (Xbox Consoles and PC Platforms) - $16.99/month.

 

Naravno ako ćeš koristi VPN i regije možeš jeftinije proći.

16 godina
offline
12 godina
offline
Re: Pomoć
Bacta kaže...

Pozz, klincu sam planirao uzeti ps5 za božić, al klinci u kvart kažu da je bolje xbox. Trenutno je 440€ najjeftinija ponuda koju sam našao, e sad, ima li neka dobra duša da mi nabrzinu pojasni kako i gdje je najbolje uzeti pretplatu, koju regiju odabrati, koji vpn je najbolji za xbox, jel se on vpn instalira na Xbox ili je samo potreban da se napravi acc? Čim više inf. to bolje.

Hvala unaprijed.

 

Ja bi prvo provjerio s klincem jel Xbox poželjan poklon da ne izvališ velike novce a dijete je sanjalo PS5. 

 

Za mene osobno, kao vlasnika XSX i PS5, trenutno je XSX bolje konzola - Gamepass je nenadmašiv deal i praktički niti ne kupujem igre na Xboxu, dok je PS Extra/Premium na PS5 blago rečeno smeće i blijeda kopija Gamepass-a.

 

Da moram imati samo jednu konzolu u kući, izbacio bi PS5 bez razmišljanja i ostavio Xbox.

 

Što se tiče regije i ostalog, evo par savjeta, odnosno kako sam si ja složio:

 

1. Imam kreiran irski account jer je valuta Euro.

2. Ako ne želiš zezanciju sa VPN-om i reedem-anjem godišnjih Gamepass pretplata i dovoljno ti je da plaćaš redovite obnove (mjesečno), možeš koristiti Paypal i plaćati direktno kroz Xbox. Direktno plaćanje HR karticama ne radi.

 

VPN osobno nemam niti se želim daviti sa takvim stvarima. Plaćam €15 mjesečno Gamepass Ultimate koji uključuje EA Play. Naravno, da se naći i daleko povoljnije deal-ove (sa VPN zezancijom) ali to su ti već drugi pojasnili.

 

Najveća mana Xbox-a je što HR nije podržana regija i ne vidim da će se to uskoro promijeniti (doduše PC Gamepass podrška je tu od proljeća ove godine pa se možda varam). Ali teško da će Microsoft ikada pribjeći region lock-u jer bi izgubili vjerojatno polovicu korisnika i napunili Sony-u kesu do neba.

11 godina
offline
Xbox Series X

Sve je vise glasina da ce Ms ugasit X/S Series generaciju ranije i krenut sa novom generacijom.

U biti nista cudno jer je i Nintendo znao zavrsit svoj gen nakon samo 5 godina ako konzola nije bila uspjesna a Sega cak i brze.

 

https://wccftech.com/next-generaton-xbox-zen-5-2026-release/

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Hvala svima, i hvala na 74. stranici, radim cijele dane i nemam baš vremena pregledavati cijeli forum, uglavnom hvala svima na dobrim savjetima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Sve je vise glasina da ce Ms ugasit X/S Series generaciju ranije i krenut sa novom generacijom.

U biti nista cudno jer je i Nintendo znao zavrsit svoj gen nakon samo 5 godina ako konzola nije bila uspjesna a Sega cak i brze.

 

https://wccftech.com/next-generaton-xbox-zen-5-2026-release/

 S je odličan u prodaji ali je kočnica next gen igrama, nadam se da ovaj put neće napraviti takvu grešku ili će barem napraviti jeftiniju 1080p konzolu koja neće kočiti razvoj novih igara.

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
MadDogMattis kaže...
MEGATAMA kaže...

Sve je vise glasina da ce Ms ugasit X/S Series generaciju ranije i krenut sa novom generacijom.

U biti nista cudno jer je i Nintendo znao zavrsit svoj gen nakon samo 5 godina ako konzola nije bila uspjesna a Sega cak i brze.

 

https://wccftech.com/next-generaton-xbox-zen-5-2026-release/

 S je odličan u prodaji ali je kočnica next gen igrama, nadam se da ovaj put neće napraviti takvu grešku ili će barem napraviti jeftiniju 1080p konzolu koja neće kočiti razvoj novih igara.

Nije im nikako losa ideja da izadju barem godinu ranije nego Sony,to su napravili sa x360 i itekako im se isplatilo.Cisto sumnjam da ce si iduci put ic tako fragmentirat trziste i development sa dvije vrlo razlicite konzole.

Ne bi me zacudilo da im launch naslov za novu konzolu bude novi Elder Scrols...

12 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
MadDogMattis kaže...
MEGATAMA kaže...

Sve je vise glasina da ce Ms ugasit X/S Series generaciju ranije i krenut sa novom generacijom.

U biti nista cudno jer je i Nintendo znao zavrsit svoj gen nakon samo 5 godina ako konzola nije bila uspjesna a Sega cak i brze.

 

https://wccftech.com/next-generaton-xbox-zen-5-2026-release/

 S je odličan u prodaji ali je kočnica next gen igrama, nadam se da ovaj put neće napraviti takvu grešku ili će barem napraviti jeftiniju 1080p konzolu koja neće kočiti razvoj novih igara.

Nije im nikako losa ideja da izadju barem godinu ranije nego Sony,to su napravili sa x360 i itekako im se isplatilo.Cisto sumnjam da ce si iduci put ic tako fragmentirat trziste i development sa dvije vrlo razlicite konzole.

Ne bi me zacudilo da im launch naslov za novu konzolu bude novi Elder Scrols...

 

Ovu generaciju su sfušali s time što su lansirali Series S. Koliko god je super konzolica po cijeni i pristupačnosti, izdati 3x slabiju konzolu i tražiti developere obvezni paralelni razvoj sa Series S i X ih je masno rasturio. Već 2 generacije za redom rade kardinalne greške.

 

Ja bi napravio ovo što je Sony napravio - 2 SKU-a, jedan sa Bluray čitačem, jedan bez i to je to. Fokusirati se na brzi SSD kao Sony, GPU neka ima RT jezgre po uzoru na nVidia GPU-ove i nadati se da će FSR 4 ili 5 koji god već bude tada ponuditi frame gen tehnologiju sa niskim input lag-om za niži framerate (30 FPS-a). Na taj način nema igre koja će se više vrtiti (barem u našim očima) u manje od 60 FPS-a.

 

Do izlaska te konzole ima još 3 godine (vjerojatno će to biti kasna 2026.) tako da je sve to izvedivo. Nek pripreme novi Elder Scrolls za launch (i ne zaseru ga kao Starfield) i bit će lova do krova.

 

Doduše, vidim po zadnjim leak-ovima da Sony itekako reagira na Microsoftove poteze i vjerujem da će ubrzati izlazak PS6 za godinu dana barem. Realno, sve su to custom PC-evi i nema tu više egzotike kao Cell i sl. iz prijašnjih generacija tako da je tu puno više fleksibilnosti oko launch date-a nego što je to bilo u generacijama X360 i PS3. Vjerojatno je najveća stavka da se pripreme kvalitetni dev tool-ovi za razvoj igara.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 11:49 (greysaint0).
8 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...
MadDogMattis kaže...
MEGATAMA kaže...

Sve je vise glasina da ce Ms ugasit X/S Series generaciju ranije i krenut sa novom generacijom.

U biti nista cudno jer je i Nintendo znao zavrsit svoj gen nakon samo 5 godina ako konzola nije bila uspjesna a Sega cak i brze.

 

https://wccftech.com/next-generaton-xbox-zen-5-2026-release/

 S je odličan u prodaji ali je kočnica next gen igrama, nadam se da ovaj put neće napraviti takvu grešku ili će barem napraviti jeftiniju 1080p konzolu koja neće kočiti razvoj novih igara.

Nije im nikako losa ideja da izadju barem godinu ranije nego Sony,to su napravili sa x360 i itekako im se isplatilo.Cisto sumnjam da ce si iduci put ic tako fragmentirat trziste i development sa dvije vrlo razlicite konzole.

Ne bi me zacudilo da im launch naslov za novu konzolu bude novi Elder Scrols...

 

Ovu generaciju su sfušali s time što su lansirali Series S. Koliko god je super konzolica po cijeni i pristupačnosti, izdati 3x slabiju konzolu i tražiti developere obvezni paralelni razvoj sa Series S i X ih je masno rasturio. Već 2 generacije za redom rade kardinalne greške.

 

Ja bi napravio ovo što je Sony napravio - 2 SKU-a, jedan sa Bluray čitačem, jedan bez i to je to. Fokusirati se na brzi SSD kao Sony, GPU neka ima RT jezgre po uzoru na nVidia GPU-ove i nadati se da će FSR 4 ili 5 koji god već bude tada ponuditi frame gen tehnologiju sa niskim input lag-om za niži framerate (30 FPS-a). Na taj način nema igre koja će se više vrtiti (barem u našim očima) u manje od 60 FPS-a.

 

Do izlaska te konzole ima još 3 godine (vjerojatno će to biti kasna 2026.) tako da je sve to izvedivo. Nek pripreme novi Elder Scrolls za launch (i ne zaseru ga kao Starfield) i bit će lova do krova.

 

Doduše, vidim po zadnjim leak-ovima da Sony itekako reagira na Microsoftove poteze i vjerujem da će ubrzati izlazak PS6 za godinu dana barem. Realno, sve su to custom PC-evi i nema tu više egzotike kao Cell i sl. iz prijašnjih generacija tako da je tu puno više fleksibilnosti oko launch date-a nego što je to bilo u generacijama X360 i PS3. Vjerojatno je najveća stavka da se pripreme kvalitetni dev tool-ovi za razvoj igara.

 ms (a i sony) je najmanje briga za developere
moras te stvari gledati sa strane market share-a....a po tome je ms odradia vrhunski potez

 

ja cu prvi opet uzet xbox, iducom generacijom, a do series s nikad nisam bia na xboxu

3 godine
offline
Xbox Series X

Taj "slabašni" Series S je masu ljudi navukao na Xbox zbog svoje niske cijene, dostupnosti i gamepass-a.Odličan je za neki "causal" gaming i sigurno nije  Microsoftov promašaj. 

 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...
MadDogMattis kaže...
MEGATAMA kaže...

Sve je vise glasina da ce Ms ugasit X/S Series generaciju ranije i krenut sa novom generacijom.

U biti nista cudno jer je i Nintendo znao zavrsit svoj gen nakon samo 5 godina ako konzola nije bila uspjesna a Sega cak i brze.

 

https://wccftech.com/next-generaton-xbox-zen-5-2026-release/

 S je odličan u prodaji ali je kočnica next gen igrama, nadam se da ovaj put neće napraviti takvu grešku ili će barem napraviti jeftiniju 1080p konzolu koja neće kočiti razvoj novih igara.

Nije im nikako losa ideja da izadju barem godinu ranije nego Sony,to su napravili sa x360 i itekako im se isplatilo.Cisto sumnjam da ce si iduci put ic tako fragmentirat trziste i development sa dvije vrlo razlicite konzole.

Ne bi me zacudilo da im launch naslov za novu konzolu bude novi Elder Scrols...

 

Ovu generaciju su sfušali s time što su lansirali Series S. Koliko god je super konzolica po cijeni i pristupačnosti, izdati 3x slabiju konzolu i tražiti developere obvezni paralelni razvoj sa Series S i X ih je masno rasturio. Već 2 generacije za redom rade kardinalne greške.

 

Ja bi napravio ovo što je Sony napravio - 2 SKU-a, jedan sa Bluray čitačem, jedan bez i to je to. Fokusirati se na brzi SSD kao Sony, GPU neka ima RT jezgre po uzoru na nVidia GPU-ove i nadati se da će FSR 4 ili 5 koji god već bude tada ponuditi frame gen tehnologiju sa niskim input lag-om za niži framerate (30 FPS-a). Na taj način nema igre koja će se više vrtiti (barem u našim očima) u manje od 60 FPS-a.

 

Do izlaska te konzole ima još 3 godine (vjerojatno će to biti kasna 2026.) tako da je sve to izvedivo. Nek pripreme novi Elder Scrolls za launch (i ne zaseru ga kao Starfield) i bit će lova do krova.

 

Doduše, vidim po zadnjim leak-ovima da Sony itekako reagira na Microsoftove poteze i vjerujem da će ubrzati izlazak PS6 za godinu dana barem. Realno, sve su to custom PC-evi i nema tu više egzotike kao Cell i sl. iz prijašnjih generacija tako da je tu puno više fleksibilnosti oko launch date-a nego što je to bilo u generacijama X360 i PS3. Vjerojatno je najveća stavka da se pripreme kvalitetni dev tool-ovi za razvoj igara.

Za nextgen ja se nadam da ce to bit ray/pathtrace generacija hardvera jer ce Nvidia do 2026/27 itekako smjestit PC tamo i ako konzole ostanu nekakvi hibridi rastera/raytracea kao sad to ce se onda vuc jos iducih 7 godina nakon izlaska nextgena.

MS jednostavno treba ponovit x360 gen...svaki korak.

Vidjet cemo...to je jos samo 3 godine.

11 godina
offline
Xbox Series X

Nije problem u hardveru.

Izostali su jaki naslovi koji bi pomeli konkurenciju.

Nije da su Nintendo i Sony imali nešto vrijedno spomena, ali oni imaju lojalnu bazu koja kupuje po inerciji.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice