Xbox 360 - pitanja i odgovori

poruka: 7.690
|
čitano: 2.184.297
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
zerocool12 kaže...

Imam  ixtreme lt 1.2 modifikaciju na xboxu,zadnji puta je updejtan negdje 2010. kasnije nisam updejtao jer je dosao onaj update sto mice modifikacije. Ima li tko voljan da mi objasni kako da kod kuce nadogradim modifikaciju na noviju ili što mi je činiti da dobijem novi dashboard,jer želio bih igrati WOT a to ne mogu bez da sam spojen na net.

Zadovoljan bih bio i nekim linkovima jer trenutno ne znam ni gdje gledati niti kužim kak da to izvedem.

Hvala.

morat ćeš nadograđivat na LT3.. 

 

Dashboard je najlakši dio.. već sam ti dao link i imaš video tutorijal na toj stranici... 

 

Word of Tanks? pa za to ti ne treba modifikacija... samo nadogradi Dashboard... prilično sam siguran da će ti obrisati modifikaciju, odnosno vratiti orginalni firmware (nisam stručnjak za taj dio ali bilo je priče davno o tome)

 

što se tiče LT3 nije li boje da nađeš nekoga tko se kuži u to da ti to odradi?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 17:27 (dadn).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...
zerocool12 kaže...

Imam  ixtreme lt 1.2 modifikaciju na xboxu,zadnji puta je updejtan negdje 2010. kasnije nisam updejtao jer je dosao onaj update sto mice modifikacije. Ima li tko voljan da mi objasni kako da kod kuce nadogradim modifikaciju na noviju ili što mi je činiti da dobijem novi dashboard,jer želio bih igrati WOT a to ne mogu bez da sam spojen na net.

Zadovoljan bih bio i nekim linkovima jer trenutno ne znam ni gdje gledati niti kužim kak da to izvedem.

Hvala.

morat ćeš nadograđivat na LT3.. 

 

Dashboard je najlakši dio.. već sam ti dao link i imaš video tutorijal na toj stranici... 

 

Word of Tanks? pa za to ti ne treba modifikacija... samo nadogradi Dashboard... prilično sam siguran da će ti obrisati modifikaciju, odnosno vratiti orginalni firmware (nisam stručnjak za taj dio ali bilo je priče davno o tome)

 

što se tiče LT3 nije li boje da nađeš nekoga tko se kuži u to da ti to odradi?

 

Da,ali volio bih je zadržat,kolko znam ako sad updateam onda gubim onaj key te više ne mogu napraviti modifikaciju.

Što se tiće toga da mi netko drugi odradi, već sam razmišljao o tome (ono kad sam 1. put postavio pitanje ovdje) no ispada da ne mogu nači nikoga u blizini da mi to odradi a do ZG mi je 100km pa mi je malo problem.  

--------------------------------------------------------------------------------------------
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

pošalji njima... http://www.infomark.hr/page/15

 

oni ti obave sve što treba i nakon toga si miran... daljnju nadogradju dashboarda ćeš moći sam bez straha raditi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 19:12 (dadn).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...

pošalji njima... http://www.infomark.hr/page/15

 

oni ti obave sve što treba i nakon toga si miran... daljnju nadogradju dashboarda ćeš moći sam bez straha raditi...

 Hvala, kolko je to sigurno slati nekom kurirskom službom? Jer danas mi je poštar samo bacio na pod senzor za brzinu za auto,ne bih želio da se tako odnose i prema xboxu xD.

--------------------------------------------------------------------------------------------
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Kako provjeriti jel' moj X360 čipiran? N00B sam u svijetu Xboxa pa samo pitam.

Windows 8 + DVDROM
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Flexan22 kaže...

Kako provjeriti jel' moj X360 čipiran? N00B sam u svijetu Xboxa pa samo pitam.

 jel otvaran? da li ima naljepnicu na kojoj piše serial.xecuter.com? ima li pod games XexMenu za pokrenuti? ako si prvi vlasnik i kupio si u trgovini zapakiranu konzolu onda nema nikakvu modifikaciju, ako si kupovao rabljenu valjda bivši vlasnik zna što je napravljeno na njoj...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...
Flexan22 kaže...

Kako provjeriti jel' moj X360 čipiran? N00B sam u svijetu Xboxa pa samo pitam.

 jel otvaran? da li ima naljepnicu na kojoj piše serial.xecuter.com? ima li pod games XexMenu za pokrenuti? ako si prvi vlasnik i kupio si u trgovini zapakiranu konzolu onda nema nikakvu modifikaciju, ako si kupovao rabljenu valjda bivši vlasnik zna što je napravljeno na njoj...

 Hvala. Blizu USB portova ima neka naljepnica s brojevima. Ali nema serial.xecuter.com. Nema ni XexMenu. Ni pod Games ni pod Apps. Kako da znam je li konzola otvarana? EDIT Druga sam vlasnica. Sutra ću nazvati bivšeg vlasnika pa ću vidjeti jel X360 modificiran ili ne.

Windows 8 + DVDROM
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 19:29 (Flexan22).
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

po ovom nabrojanom najvjerojatnije nema modifikacije čipom. ostaje još jedino mogućnost da je modificiran fleširanjem firmvera na DVD čitaču (LT modifikacija)... ili da nema nikakvu modifikaciju, odnosno da je u originalnom stanju...

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...

po ovom nabrojanom najvjerojatnije nema modifikacije čipom. ostaje još jedino mogućnost da je modificiran fleširanjem firmvera na DVD čitaču (LT modifikacija)... ili da nema nikakvu modifikaciju, odnosno da je u originalnom stanju...

 Ja sam iz okolice Novog Marofa. Ima li tu blizu netko ko modificira Xbox360?  EDIT Kako da znam ima li konzola LT modifikaciju?

Windows 8 + DVDROM
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 20:14 (Flexan22).
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

to jednostavno ne možeš vidjet... moraš se osloniti na riječ bivšeg vlasnika (eventualno ako vlasnik kaže da je LT modifikacija gore a ne zna verziju, onda se može preko verzije dashbarda zaključiti koja je verzija LT-a stavljena)

 

a u biti što bi htjela? 

ako odabereš modifikaciju čipom (RGH) onda igre lako pokrećeš sa hard diska, možeš neke igre igrati online preko system linka ali ne možeš igrati online preko Live

ako odabereš LT3 modifikaciju, onda jedino možeš pokretati igre sa DVD kopija ali i igrati online preko Live.

 

mana LT3 je što snimanje takvih igara na DVD medij mora se obaviti određenim postupkom i snima se samo na određene medije

dok kod RGH samo skineš igru sa interneta, raspakiraš ISO (ako je ISO) i pokrećeš ju na XBOX-u i to je sve.. a plus toga na RGH konzoli možeš pokretati emulatore za stare konzole i sisteme 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 20:48 (dadn).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...

to jednostavno ne možeš vidjet... moraš se osloniti na riječ bivšeg vlasnika (eventualno ako vlasnik kaže da je LT modifikacija gore a ne zna verziju, onda se može preko verzije dashbarda zaključiti koja je verzija LT-a stavljena)

 

a u biti što bi htjela? 

ako odabereš modifikaciju čipom (RGH) onda igre lako pokrećeš sa hard diska, možeš neke igre igrati online preko system linka ali ne možeš igrati online preko Live

ako odabereš LT3 modifikaciju, onda jedino možeš pokretati igre sa DVD kopija ali i igrati online preko Live.

 

mana LT3 je što snimanje takvih igara na DVD medij mora se obaviti određenim postupkom i snima se samo na određene medije

dok kod RGH samo skineš igru sa interneta, raspakiraš ISO (ako je ISO) i pokrećeš ju na XBOX-u i to je sve.. a plus toga na RGH konzoli možeš pokretati emulatore za stare konzole i sisteme 

 Ja bih htjela LT3 jer mi je samo bitno da pokrećem DVD kopije. Koji su to određeni mediji? Kakav je to određen postupak prženja? Možeš li ti odrediti, prema verziji dashboarda imam li LT? Gdje bi se X360 dao modificirati u blizini Novog Marofa i to po jeftinoj cijeni?

Windows 8 + DVDROM
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

nisam neki veliki stručnjak ali mislim da od verzije 14699 nadalje bi trebao biti LT3

 

pogledaš u System Settings - Console Settings - System Info

 

Dashboard ima oznaku 2.0.xxxxx gdje je taj xxxxx verzija dashboarda...

 

tko bi radio modifikaciju u blizini, ne znam... 

 

snima se na DVD+DL diskove i ako se ne snimi dobro neće ti raditi... 

 

ovako generalno ti mogu nešto odgovoriti ali ne mogu ti pomoći oko toga jer ne koristim tu modifikaciju i nikad se nisam želio s njom zezati....

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 21:14 (dadn).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...

nisam neki veliki stručnjak ali mislim da od verzije 14699 nadalje bi trebao biti LT3

 

pogledaš u System Settings - Console Settings - System Info

 

Dashboard ima oznaku 2.0.xxxxx gdje je taj xxxxx verzija dashboarda...

 

tko bi radio modifikaciju u blizini, ne znam... 

 

snima se na DVD+DL diskove i ako se ne snimi dobro neće ti raditi... 

 

ovako generalno ti mogu nešto odgovoriti ali ne mogu ti pomoći oko toga jer ne koristim tu modifikaciju i nikad se nisam želio s njom zezati....

 Hvala! Hm, mislim da ja imam RGH jer na hard disku imam igru Hexic HD. I to full igru. Budem pogledala koja mi je verzija dashboarda pa postam ovdje. Staviti ću Minecraft na DVD+DL disk pa ću probati jel radi. Ako kojim slučajem nemam LT, znaš li što će mi se možda pokazati? Valjda Unrecognized Disc. P.S. Do 13:00 ne budem tu nego u školi, ali mi ti možeš odgovoriti.

Windows 8 + DVDROM
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Flexan22 kaže...
dadn kaže...
Flexan22 kaže...

Kako provjeriti jel' moj X360 čipiran? N00B sam u svijetu Xboxa pa samo pitam.

 jel otvaran? da li ima naljepnicu na kojoj piše serial.xecuter.com? ima li pod games XexMenu za pokrenuti? ako si prvi vlasnik i kupio si u trgovini zapakiranu konzolu onda nema nikakvu modifikaciju, ako si kupovao rabljenu valjda bivši vlasnik zna što je napravljeno na njoj...

 Hvala. Blizu USB portova ima neka naljepnica s brojevima. Ali nema serial.xecuter.com. Nema ni XexMenu. Ni pod Games ni pod Apps. Kako da znam je li konzola otvarana? EDIT Druga sam vlasnica. Sutra ću nazvati bivšeg vlasnika pa ću vidjeti jel X360 modificiran ili ne.

 Pa valjda je pisalo dal je modificirana u oglasu, a ako te baš toliko brine lijepo isprži ili posudi neku kopiranu igru i probaj, uostalom ako si dobila samo originalne igre vjerojatno nije modif. a ako ih pokrečeš bez cd-a onda onda jest

 

EDIT: da se razumijemo neke igre se mogu skinuti sa LIVE-a pa mogu biti na hardu bez cd-a tako da se ne zavaravaš, al mislim da nemaš modificiranu jer valjda bi, kao što sam i rekao, prijašnji vlasnik imao i kopirane igre (jer čemu inače modifikacija?)

Chill Now And Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 8:28 (keky911).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Flexan22 kaže...

 Hvala! Hm, mislim da ja imam RGH jer na hard disku imam igru Hexic HD. I to full igru. Budem pogledala koja mi je verzija dashboarda pa postam ovdje. Staviti ću Minecraft na DVD+DL disk pa ću probati jel radi. Ako kojim slučajem nemam LT, znaš li što će mi se možda pokazati? Valjda Unrecognized Disc. P.S. Do 13:00 ne budem tu nego u školi, ali mi ti možeš odgovoriti.

 

nemaš RGH na disku jer morala bi onda imati XexMenu pod Games jer bez njega ne možeš pokretati igre na RGH modifikaciji. 

 

i kao što sam ti prije rekao, ne možeš samo tako snimiti igru na DVD+DL disk jer ti neće raditi bez obzira koju mudifikaciju imala...pogledaj ovdje http://www.red-gsm.net/showpost.php?p=177390&postcount=2 (napominjem da to nikad nisam radio i ovo je ajde recimo stara uputa...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Flexan22 ako nisi probala nikad kopirat igre nit nemoj nije to samo burn i gotovo, ako ustanoviš da imaš LT mod , što sumnjam javi se mogu ti pomoći kao prvo preporučiti čovjeka koji snima nove igre (koje sama ne možeš) i dat postupak kopiranja starijih ( tzv. XGD2 igara koje su do 8,4 GB veličine)

Chill Now And Forever
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
keky911 kaže...

Flexan22 ako nisi probala nikad kopirat igre nit nemoj nije to samo burn i gotovo, ako ustanoviš da imaš LT mod , što sumnjam javi se mogu ti pomoći kao prvo preporučiti čovjeka koji snima nove igre (koje sama ne možeš) i dat postupak kopiranja starijih ( tzv. XGD2 igara koje su do 8,4 GB veličine)

 Tnx svima koji su mi pomogli. Mogu li na WD 500 GB staviti npr. Minecraft pa probat pokrenuti. Ako da, napišite mi kako.

Windows 8 + DVDROM
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

 

 

neka google bude tvoj drug kljik, ali sumnjam da imaš rgh jer bi se već u meniju vidjela razlika

Chill Now And Forever
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
keky911 kaže...

 

 

neka google bude tvoj drug kljik, ali sumnjam da imaš rgh jer bi se već u meniju vidjela razlika

 O, hvala! Prijašnji kolega dadn napisao, treba mi biti verzija dashboarda 2.0.14699 ili viša da imam LT koliko sam ga shvatila. A ja imam 2.0.17xxx (ovo xxx znači da ja ne znam ostale brojeve). Uglavnom, moj dash je 2.0.17xxx. Znači li to da imam LT ili ne?

Windows 8 + DVDROM
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Flexan22 kaže...
keky911 kaže...

 

 

neka google bude tvoj drug kljik, ali sumnjam da imaš rgh jer bi se već u meniju vidjela razlika

 O, hvala! Prijašnji kolega dadn napisao, treba mi biti verzija dashboarda 2.0.14699 ili viša da imam LT koliko sam ga shvatila. A ja imam 2.0.17xxx (ovo xxx znači da ja ne znam ostale brojeve). Uglavnom, moj dash je 2.0.17xxx. Znači li to da imam LT ili ne?

 Da a pod tim je mislio da možeš uopće imat modifikaciju moraš imat taj i taj dash kužiš?, što znači da ju ti ne moraš imat, ovako uzmi lijepo mobitel i pošalji sliku zadnje strane xboxa, te glavnog menija kad pokreneš xbox ako nije problem, te ak možeš pošalji na pm od kud si možda ti mogu poslat ostale mi 2 igre od mog xboxa (kopije) pa isprobaš

 

 

P.S Slike stavi preko privitka tu u poruci na forumu

 

Chill Now And Forever
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
keky911 kaže...
Flexan22 kaže...
keky911 kaže...

 

 

neka google bude tvoj drug kljik, ali sumnjam da imaš rgh jer bi se već u meniju vidjela razlika

 O, hvala! Prijašnji kolega dadn napisao, treba mi biti verzija dashboarda 2.0.14699 ili viša da imam LT koliko sam ga shvatila. A ja imam 2.0.17xxx (ovo xxx znači da ja ne znam ostale brojeve). Uglavnom, moj dash je 2.0.17xxx. Znači li to da imam LT ili ne?

 Da a pod tim je mislio da možeš uopće imat modifikaciju moraš imat taj i taj dash kužiš?, što znači da ju ti ne moraš imat, ovako uzmi lijepo mobitel i pošalji sliku zadnje strane xboxa, te glavnog menija kad pokreneš xbox ako nije problem, te ak možeš pošalji na pm od kud si možda ti mogu poslat ostale mi 2 igre od mog xboxa (kopije) pa isprobaš

 

 

P.S Slike stavi preko privitka tu u poruci na forumu

 

 A koje ti kopije imaš (igre)? Imaš li Minecraft? Slike stižu. Sorry, ne mogu poslikati zadnju stranu Xboxa, ali ga mogu okrenuti dovoljno da sama vidim ima li kakve naljepnice. Sve izgleda originalno, a dash je kao kad kupiš novu konzolu iz trgovine.

Dash Dash
Windows 8 + DVDROM
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 15:00 (Flexan22).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Nemam, a to nije ni bitno kad je u pitanju proba, a ako te minecraft samo interesira ima ga i na pc-u

Chill Now And Forever
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

verzija dashboarda ne znači da imaš LT modifikaciju već ako imaš modifikaciju procijeni se koja je (LT2 ili LT3) prema Dashboardu...

 

no prema svemu napisanom slažem se sa prijašnjom konstatacijom da nemaš nikakvu modifikaciju na XBOX-u...

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
keky911 kaže...

Nemam, a to nije ni bitno kad je u pitanju proba, a ako te minecraft samo interesira ima ga i na pc-u

 Plz, koje igre imaš?

Windows 8 + DVDROM
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Flexan22 kaže...

 Tnx svima koji su mi pomogli. Mogu li na WD 500 GB staviti npr. Minecraft pa probat pokrenuti. Ako da, napišite mi kako.

 ne možeš nikako jer nemaš RGH čip modifikaciju

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

ako XBOX nema nikakvu modifikaciju sada, možda bi ipak bilo najbolje da ugradiš čip (RGH modifikacija), staviš 2,5" hard disk u XBOX i onda stavljaš igre na njega... nemaš zezancije sa snimanjem igri i ne brineš dal će ti radit dvd-i za koju godinu ili ne... to je moje mišljenje.. ja sam za za nećaka složio tako s RGH a povremeno i ja odigram Telltaleove igre :)

 

ako baš i želiš igrati online, sa RGH možeš preko system link, ovdje ima popis igara koje se mogu igrati na system linku https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_360_System_Link_games

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 15:02 (dadn).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...

ako XBOX nema nikakvu modifikaciju sada, možda bi ipak bilo najbolje da ugradiš čip (RGH modifikacija), staviš 2,5" hard disk u XBOX i onda stavljaš igre na njega... nemaš zezancije sa snimanjem igri i ne brineš dal će ti radit dvd-i za koju godinu ili ne... to je moje mišljenje.. ja sam za za nećaka složio tako s RGH a povremeno i ja odigram Telltaleove igre :)

 Možeš li ti modificirati Xbox ili ga ipak šaljem u Zagreb? Imam Elite Xbox pa stoga ima i 120GB tvrdog diska.

Windows 8 + DVDROM
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 15:03 (Flexan22).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Flexan22 kaže...
dadn kaže...

ako XBOX nema nikakvu modifikaciju sada, možda bi ipak bilo najbolje da ugradiš čip (RGH modifikacija), staviš 2,5" hard disk u XBOX i onda stavljaš igre na njega... nemaš zezancije sa snimanjem igri i ne brineš dal će ti radit dvd-i za koju godinu ili ne... to je moje mišljenje.. ja sam za za nećaka složio tako s RGH a povremeno i ja odigram Telltaleove igre :)

 Možeš li ti modificirati Xbox ili ga ipak šaljem u Zagreb?

 ne. ne bavim se time... ja sam prije jedno 3 godine slao ovdje http://www.infomark.hr/page/15

 

a nakon toga sve ti mogu pomoći, od stavljanja Aurore Dashboarda, igara, system linka za online igranje, emulatora (meni najdraži stari NES)...

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

jedino sam zaboravio pitati, koji je tip XBOX-a? Slim? koji datum proizvodnje piše odozada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 - pitanja i odgovori
dadn kaže...

jedino sam zaboravio pitati, koji je tip XBOX-a? Slim? koji datum proizvodnje piše odozada?

 Fat Elite. Kasnije pošaljem datum jer si idem malo prespavati.

Windows 8 + DVDROM
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice