Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.219
|
čitano: 5.206.689
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Neće.
100-injak PS4 igara će biti kompatibilno sa PS5, ali neće nužno bolje raditi.

Nevjerojatno da nisu bili sposobni osigurati kompatibilnost svih PS4 igara sa PS5 i nastavili jahati na valu PS4 uspjeha.
Da su rekli, "da, cijeli PS4 library, ukljućujući vaše PS+ igre če vam raditi na PS5", siguran sam da bi većina PS4 vlasnika po inerciji kupila PS5.

 Prilično sam siguran da je to pričao samo o danu izlaska. Malo bi mi bilo nelogično da ostanu samo na tome. Slično kao što Xbox One nije odmah imao backwards compatibility za sve X360 igre nego su dodavali svako malo nove igre.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja prvi jer PS5 neće biti full kompatibilan sa PS4.Tu su ukenjali za mene i kupujem novu Xbox konzolu Day One.A PS5 će doći kasnije zbog razloga jer imam hrpetinu neodigtanih igara a koje sam mislio igrat na PS5.Budući da pola njih sigurno neće radit na PS5,nemam niti razloga žurit sa kupovinom Sony konzole.
9 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Dann3R kaže...
Ja prvi jer PS5 neće biti full kompatibilan sa PS4.Tu su ukenjali za mene i kupujem novu Xbox konzolu Day One.A PS5 će doći kasnije zbog razloga jer imam hrpetinu neodigtanih igara a koje sam mislio igrat na PS5.Budući da pola njih sigurno neće radit na PS5,nemam niti razloga žurit sa kupovinom Sony konzole.

 A koji je razlog da se zuris sa kupnjom Xbox-a ?

 

Od tih hrpetinu igara koje nisi odigrao sigurno ces neke moc odma igrat i sigurno ih neces sve odjenom odigrat.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dann3R kaže...
Ja prvi jer PS5 neće biti full kompatibilan sa PS4.Tu su ukenjali za mene i kupujem novu Xbox konzolu Day One.A PS5 će doći kasnije zbog razloga jer imam hrpetinu neodigtanih igara a koje sam mislio igrat na PS5.Budući da pola njih sigurno neće radit na PS5,nemam niti razloga žurit sa kupovinom Sony konzole.

koju god konzolu do sada sam kupio, nisam nikad ocekivao niti trazio da bude kompatibilna sa starim igrama. Htio jesam, da, al jednostavno je tesko ocekivat da ce se tako nesto dogodit.

netko je gore rekao da mu je minus kaj nece biti kompatibilna sa PS3, PS2 i PS1.. dok se jos emulator za PS2 i PS1, softverski, i moze sredit, a sredite si ga i sami na prosjecnom kompjuteru, PS3 se nece moc emulirat jos godinama, ako i ikad.

za mene osobno, svi zanrovi koji su vrijedni igranja na konzoli su na Sonyu dosta jaki, i nema razloga za prelazak na inferiorniji Xbox.

 

btw jos se netko iza zalio na dosadnu prezentaciju.. nije bila spektakularna, ali dio o SSDu je bio najzanimljiviji sa tehnicke strane, jer ce napokon klasican loading nestat, nestat ce level dizajn koji je konzoli osiguravao dovoljno vremena da loada sve bitne dijelove scene ili svijeta oko nas, samo da se izbjegne klasican loading bar.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
DeniZg kaže...
Neće.
100-injak PS4 igara će biti kompatibilno sa PS5, ali neće nužno bolje raditi.

Nevjerojatno da nisu bili sposobni osigurati kompatibilnost svih PS4 igara sa PS5 i nastavili jahati na valu PS4 uspjeha.
Da su rekli, "da, cijeli PS4 library, ukljućujući vaše PS+ igre če vam raditi na PS5", siguran sam da bi većina PS4 vlasnika po inerciji kupila PS5.

 Prilično sam siguran da je to pričao samo o danu izlaska. Malo bi mi bilo nelogično da ostanu samo na tome. Slično kao što Xbox One nije odmah imao backwards compatibility za sve X360 igre nego su dodavali svako malo nove igre.

 Da, rekao je da moraju jednu po jednu testirati i za sada vecina radi bez problema tako da ce vremenom dodavati vise i vise igara.

12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 9:55 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

iskreno me malo razočarala sama prezentacija, možda je bila namjenjena ljudima koji se više razumiju u konkretne specifikacije nego ja, ali svejedno kad su već streamali javnosti mogli su to drugačije odraditi. najčešći komentari na lajvu su bili Zzzzzzzzzzzzzz i Boooooring. 

 

također sam malo bio razočaran sa očito slabijim sepckama nego Xbox ali s druge strane neću još ništa suditi, nego ću biti otvoren, možda stvarno ispadne da će gotovo jednako raditi kao Xbox a koštati jeftinije. Također nas gotovo sigurno očekuje nekakva pro verzija kroz nekoliko godina

 

xbox nema šanse da kupujem, jer sam primarno PC gamer a sve igre koje izađu na xboxu izlaze i na PCu, a playstatione sam uzimao isključivo zbog ekskluziva, tako da će gotovo sigurno biti i ovoga puta tako

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vjerujem da ce Microsoft u narednim godinama raditi odlicne AAA i AAAA igre
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

iskreno me malo razočarala sama prezentacija, možda je bila namjenjena ljudima koji se više razumiju u konkretne specifikacije nego ja, ali svejedno kad su već streamali javnosti mogli su to drugačije odraditi. najčešći komentari na lajvu su bili Zzzzzzzzzzzzzz i Boooooring. 

 

također sam malo bio razočaran sa očito slabijim sepckama nego Xbox ali s druge strane neću još ništa suditi, nego ću biti otvoren, možda stvarno ispadne da će gotovo jednako raditi kao Xbox a koštati jeftinije. Također nas gotovo sigurno očekuje nekakva pro verzija kroz nekoliko godina

 

xbox nema šanse da kupujem, jer sam primarno PC gamer a sve igre koje izađu na xboxu izlaze i na PCu, a playstatione sam uzimao isključivo zbog ekskluziva, tako da će gotovo sigurno biti i ovoga puta tako

 Mislim da to ovi sa digital foundry najbolje objasne i moze se razumjeti, eto prvi link u postu iznad.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...
Cansee kaže...

iskreno me malo razočarala sama prezentacija, možda je bila namjenjena ljudima koji se više razumiju u konkretne specifikacije nego ja, ali svejedno kad su već streamali javnosti mogli su to drugačije odraditi. najčešći komentari na lajvu su bili Zzzzzzzzzzzzzz i Boooooring. 

 

također sam malo bio razočaran sa očito slabijim sepckama nego Xbox ali s druge strane neću još ništa suditi, nego ću biti otvoren, možda stvarno ispadne da će gotovo jednako raditi kao Xbox a koštati jeftinije. Također nas gotovo sigurno očekuje nekakva pro verzija kroz nekoliko godina

 

xbox nema šanse da kupujem, jer sam primarno PC gamer a sve igre koje izađu na xboxu izlaze i na PCu, a playstatione sam uzimao isključivo zbog ekskluziva, tako da će gotovo sigurno biti i ovoga puta tako

 Mislim da to ovi sa digital foundry najbolje objasne i moze se razumjeti, eto prvi link u postu iznad.

 

vidio sam da si stavio, evo taman počeo i to gledati i ovo što si stavio od gameranxa 

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Gledam malo komentare po forumima i ima dosta razočaranih.

 

Ono što je zanimljivo u vezi kompatibilnosti sa PS4 igrama je da PS Blog spominje kako će 100 PS4 igara u početku biti kompatibilno sa PS5, dok je Mark Cerny u svojoj uspavanki spomenuo kako će 100 igara imati "boost mode" na PS5 i sugerira da će ostale PS4 igre raditi u "legacy" modu.

 

Kako god bude, ovo je bila izrazito loša komunikacija Playstationa oko nove konzole.

PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Gledam malo komentare po forumima i ima dosta razočaranih.

 

Ono što je zanimljivo u vezi kompatibilnosti sa PS4 igrama je da PS Blog spominje kako će 100 PS4 igara u početku biti kompatibilno sa PS5, dok je Mark Cerny u svojoj uspavanki spomenuo kako će 100 igara imati "boost mode" na PS5 i sugerira da će ostale PS4 igre raditi u "legacy" modu.

 

Kako god bude, ovo je bila izrazito loša komunikacija Playstationa oko nove konzole.

 Smatram da bi bolje bilo da su prvo odradili pravi marketing reveal za krajnje kupce a tek poslije toga ovu pricu za developere. Ovako su svi krajnji kupci to gledali, pola stvari nisu shvatili jer gledaju samo jednu brojku i onda jako razocarenje. Iz prve sam i ja blago bio razocaran, medjutim sve kako vise slusam i citam sta govore o tome strucnije osobe postajem sve zadovoljniji.

 

BC mi i ne igra neku ulogu, dobro je da ima ali ne vjerujem da cu na PS5 igrati svakako PS4 igre.

 

Moram reci da sam bio puno rahatniji kada sam kupovao svoj prvi PS4 jer u tom periodu me ni najmanje nisu ove stvari zanimale, niti sam znao koliko je koja konzola u cemu jaka, samo sam kupio i uzivao 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

ja isto sad sve zadovoljniji, pogotovo kad sam vidio reakciju Digital foundrya, dečki su baš nabrijani na te nove sony tehnologije, govore kako je to potpuno novi način učitavanja igara.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

ja isto sad sve zadovoljniji, pogotovo kad sam vidio reakciju Digital foundrya, dečki su baš nabrijani na te nove sony tehnologije, govore kako je to potpuno novi način učitavanja igara.

 Citao sam sto neki lik pise i kolika je prednost sto imaju poseban SPU (1-2 dodatne jezgre) za zvuk, koje su odvojene od glavnih 8 jezgri, i kako ce to dodatno doprinjeti performansama jer dobar surround sound u igri uzima dobar dio i performansa. Ovako se zvukom nece dodatno opterecavati glavni proc i samim time ostaje vise prostora da se iskoristi u druge svrhe.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

pa da, zvuči sve stvarno zanimljivo. koliko sam ja sad shvatio, da maksimalno laički banaliziram, xbox se više fokusirao na konjsku snagu, odnosno što više konjske snage, dok je sony išao na pametniju komunikaciju među svim komponentama, te potpuno nove tehnologije u cjeloukupnom procesu. zvuči mi stvarno zanimljivo i privlačno, ponavljam pogotovo kad vidim te geekove iz Digital Foundrya kako su nabrijani na to (oni govore za prezentaciju da je fantastična) 

 

također ovaj iz gameranxa je rekao da u slučaju da sony isporuči ovo sve što su jučer najavili, da će PS5 vrlo vjerojatno "outperformati" jači Xbox

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 12:47 (Cansee).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ima li neko informaciju na koji ce nacin funkcionisati koristenja accounta na ps5? Hocemo li se moci logovati sa acc koji smo koristili i na ps4 ili potpuno nova registracija ide?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Perfekcionista kaže...
Ima li neko informaciju na koji ce nacin funkcionisati koristenja accounta na ps5? Hocemo li se moci logovati sa acc koji smo koristili i na ps4 ili potpuno nova registracija ide?

 

mislim da je malo prerano za te info, iako ja osobno vjerujem da ćemo isti acc moći koristiti kao i na ps4

 

dosta novih informacija bi trebali dobiti prilično brzo, tip iz DF je rekao da je pričao osobno sa tim Mikeom Cerneyem (taj što je vodio prezentaciju) i da mu je ovaj rekao da vrlo uskoro stižu nove info

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Perfekcionista kaže...
Ima li neko informaciju na koji ce nacin funkcionisati koristenja accounta na ps5? Hocemo li se moci logovati sa acc koji smo koristili i na ps4 ili potpuno nova registracija ide?

 Pa s obzirom da su isti računi vrijedili za PS3, PS4 i Vitu ne vidim jedan razlog zašto se ne bi isti računi nastavili koristiti i za sljedeću generaciju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

Normalno ces se moci logirati sa PS4 racunom jer Sony nista nije mijenjao vezano za PSN racun. Meni jedino zanima oće li se moći digitalne PS4 igre igrati na PS5 koje imaš na svom PSN računu

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 16:19 (HunterXHunter).
12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Evo jedna info koju nisu spomenuli a nalazi se na blogu njihovom.

 

Video Out

  • Support of 4K 120Hz TVs, 8K TVs, VRR (specified by HDMI ver.2.1)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...

Evo jedna info koju nisu spomenuli a nalazi se na blogu njihovom.

 

Video Out

  • Support of 4K 120Hz TVs, 8K TVs, VRR (specified by HDMI ver.2.1)

 Kako funkcionira taj VRR

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...
arnes_king kaže...

Evo jedna info koju nisu spomenuli a nalazi se na blogu njihovom.

 

Video Out

  • Support of 4K 120Hz TVs, 8K TVs, VRR (specified by HDMI ver.2.1)

 Kako funkcionira taj VRR

 Mislim da to mora TV/Monitor podrzavati i mislim da je to kada TV i konzola sinkronizuju FPS/Hz (osvjezavanje slike) tako da se dobije opcenito bolja slika i uskladjenost izmedju konzole TV. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

 Kako funkcionira taj VRR

 Mora ga podržavati i televizor. Ali funkcionira otprilike ovako, bez takvog sistema televizor ekran osvježava 60 puta u sekundi, no konzola televizoru možda šalje 55, 57, 45 ili XY broj frejmova u sekundi, to onda obično uzrokuje pojavu screen tearinga jer televizor krene osvježavati sliku, a ciklus kojim on osvježava i ciklus kojim šalje konzola se ne poklapaju. Kad imaš sistem kao VRR onda konzola i televizor komuniciraju i televizor podešava svoju elektroniku da se broj osvježavanja poklapa s brojem sličica koje šalje konzola. Tako da nije nužno da igre budu lockane na 30 ili 60 fps-a, već mogu raditi i s padovima na 55, 57 ili neki broj, a bez da se pojave neki artefakti na ekranu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
VRR je Freesync.
Ali valjda nisu htjeli koristiti taj naziv koji postoji godinama, da ispadne kao da uvode neku novu fancy tehnologiju.
PSN - DeniZg80
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
VRR je Freesync.
Ali valjda nisu htjeli koristiti taj naziv koji postoji godinama, da ispadne kao da uvode neku novu fancy tehnologiju.

 Pa zar ga svi sad ne nazivaju Variable Refresh Rate? Ja sam vise puta naletio na VRR nego na freesync naziv 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da. Mislim da su Freesync i Gsync licencirani nazivi za VRR.
S obzirom da su konzole bazirane na AMD tehnologiji, ne kužim zašto nisu koristili termin Freesync.
Možda radi TVa koji ne žele plaćati licencu za ime, pa da bude usklađen VRR naziv na oba uređaja.
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 16:45 (DeniZg).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
VRR je Freesync.
Ali valjda nisu htjeli koristiti taj naziv koji postoji godinama, da ispadne kao da uvode neku novu fancy tehnologiju.

 Nije baš, VRR je krovni naziv za sve te takve tehnologije, dok postoji G-Sync, Freesync, Q-sync, VESA za Display Port i VRR na HDMI-ju. Te sve tehnologije su za varijabilnu brzinu osvježavanja, ali ne moraju biti interkompatibilne, nisam siguran, ali mislim da su i G-sync i Freesync interkompatibilni s HDMI VRR tehnologijom.

 

Taj VRR na HDMI 2.1 je služeni naziv tehnologije koji je stavio HDMI Forum.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 16:46 (JozoBozo121).
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
Da. Mislim da su Freesync i Gsync licencirani nazivi za VRR.
S obzirom da su konzole bazirane na AMD tehnologiji, ne kužim zašto nisu koristili termin Freesync.
Možda radi TVa koji ne žele plaćati licencu za ime, pa da bude usklađen VRR naziv na oba uređaja.

 Moze biti da je to razlog. Super je da i to podrzava, samo je problem sto mi TV ne podrzava  Mozda ce taman biti vrijeme i za novi TV nekad do pola zivotnog vijeka novih konzola 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ionako će većina igara biti lockana na 30/60 pa ne vidim svrhu kupovanja TVa samo radi VRR standarda.
PSN - DeniZg80
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kupio sam 60qr Qled i prezadovoljan sam. Ostale kerefeke me ne zanimaju.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice