Razlika između PAL i NTSC

poruka: 11
|
čitano: 30.536
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Razlika između PAL i NTSC

Zanima me koja je razlika između pal i ntsc formata.....postoji neki konverter[PS One]  za njih pa me zanima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Razlika između PAL i NTSC

npr. u americi su ti ntsc igre a u europi pal...ja sam imao stariji tv i sad kad sam igrao skinute ntsc igre (ps1) na njemu igre nisu imale boje...a taj converter ti je valjda da konvertira ntsc u pal pa da normalno igras ntsc igre...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Razlika između PAL i NTSC
Ako imas noviji tv on podrzava oba standarda tako da neces imati problema! Uglavnom pal(50hz) ntsc(60hz) pal je europski standard a ntsc americki!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Razlika između PAL i NTSC

Prva razlika je u napajanju, u US i ostalim državama, snaga se generira na 60HZa, dok Europa "radi" na 50HZa, zbog toga NTSC može proizvesti 30 slika u sekundi dok ih pal možže prikazati "samo" 25, mada je to totalno neprimjetno. Druga razlika je kvaliteta, u ovo se baš ne razumijem, no kolik osam skužio, PAL prikazuje više linija rezolucije ( 625 naprema 525 ), više linija uvjetuje bolju kvalitetu slike i jaču rezoluciju, pri konverziji NTSCa na PAL pojavljuju se "crne trake", kao letterbox kod widescreen filmova.

Unatoč tome, danas postoji dosta konvertera sa PALa na NTSC i obrnuto.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Razlika između PAL i NTSC

aha...hvala puno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Razlika između PAL i NTSC

ovako dobio sam Pes 2012 orginal za ps2 ali igra je u ntsc formatu a konzola je pal pa mi uopce ne ucitava cd niti ista. 
kako bi mogao rijesiti taj problem? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Razlika između PAL i NTSC

ima li mi neko reci odgovor na ovo,kupio sam  ps2 ali je konzola NTSC ,nije cipovana,cita samo originale,igrice su  mi sve PAL,ni jednu nece da ucita ,sta da radim ????

sboskovic
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Razlika između PAL i NTSC

ak ti je konzola ntsc normalno je da nemožeš igrat PAL igre...jer NTSC ti koriste ameri i englezi...a PAL europljani....ak ju čipiraš moć ćeš igrat sve..

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
11 godina
offline
Razlika između PAL i NTSC

sry sto dizem staru temu imam pitanje

 

igram NTSC igre na svom ps2 (europski model) i sad u nekim igrama tipa god of wa primjecujem dosta lomljena slike vecinom u zatvorenim prostorima isto onako kako kad je VSYNC iskljucen na igrama na PC-u a kad ga ukljucis onda nema vise lomljena slike.

 

jel to moguce da ima veze sa NTSC i PAL?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Razlika između PAL i NTSC
GSP kaže...

sry sto dizem staru temu imam pitanje

 

igram NTSC igre na svom ps2 (europski model) i sad u nekim igrama tipa god of wa primjecujem dosta lomljena slike vecinom u zatvorenim prostorima isto onako kako kad je VSYNC iskljucen na igrama na PC-u a kad ga ukljucis onda nema vise lomljena slike.

 

jel to moguce da ima veze sa NTSC i PAL?

 

hvala

 to je iz razloga sto ti u zatvorenim prostorima broj fps ide vise nego sto ti monitor/tv moze prikazati hz!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Razlika između PAL i NTSC

uglavnom da,dogada se to kad je velika razlika izmedu fps-a pa su oni odlucili da frame nepada nego bolje da puca slika...a to tako iritira i tu nemozes nista...na PCu bi samo ukljucio VSYNC i gotovo.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice