PS3 Jailbreak

poruka: 372
|
čitano: 224.706
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Da vam dam par savjeta kako i što..

 

Ako ste novi i imate namjeru kupiti PS3, obratite pozornost ako kupujete polovni na:

 

1. Dali ima original sticker.

2. Dali je sticker skidan (grijan fenom)

3. To ćete najbolje znati da skinete par gumenih kutnih "pokrivača" ispod kojih su šerafi, tvornički je svaki šeraf pod istim kutom.

4. Dali je HDD vađen van, šeraf je plav, (lako se primjeti dali je otvaran i po tome)

5. Ako ispod sony stickera se osjeti onaj kvadratić (koji je na šerafu) to isto lako primjetite da je konzola grijana i otvarana. 

 

To je za slim, za FAT  se to isto odnosi.

 

Zašto to kažem, zato što ima puno prevaranata koji podvale repariranu ploču i zagriju sticker, kažu "isprobajte" vi kupite, za 2-3 dana ylod ili neispravan laser ili slično!

 

 

Ako kupujete PS3 s namjerom da napravite modifikaciju (zakonom dozvoljeno u očuvanju vlastitih original naslova, u svrhu očuvanja istih, ne podržavam piratstvo i daljnje kopiranje navedenih), onda obratite pozornost na sljedeće stvari kao što su:

 

1. Dali je PS3 slim ili FAT.

2. Ako je PS3 FAT, izbjegavajte stare FAT modele koji imaju NAND čip, to su 60 GB modeli sa 4 USB-a, CECHC i CECHG modeli. (90% PS3 YLOD modela su ta dva modela)

3. Ako je PS3 FAT, onda može biti bilo koji noviji model CECHH na dalje, (Zadnje slovo se može mijenjati po abecedi L,M, etc)

4. Ako je PS3 SLIM onda mora biti bilo koji 2k linije do 2.5k linije koji ima data code 1a, 1b ili noviji se ne može modificirati (Za njih postoji cobra ode, koji po meni nije toliko isplativ realno na njegovu cijenu od 600kn)

5. Ako je PS3 FAT ili SLIM jedan od modela koji podržavaju downgrade, ako PS3 nije na 3.55 OFW a u 101% nije, onda je potrebno napraviti hardwerski modifikaciju, preporučujem osobno ili progskeet ili E3 flasher sa E3 linkernom, zašto, zato jer nema šanse od Brick-a!

6. Ako je PS3 3k ili SUPER SLIM onda je opcija Cobra ode, koja se dade naći za 600kn online za kupiti, instalacija je toliko jednostavna da ju sami možete napraviti.

 

Što je Brick?

Brick nastane kada osoba svojim ne znanjem u 70% slučajeva nepovratno uništi određene dijelove PS3 backup-a koji sadrži određene podatke i sigurnosne provjere koje se prilikom pokretanja PS3 provjeravaju kako bi PS3 startao i ako je backup neispravan i takav se "flasha" u PS3, PS3 se može nepovratno uništiti, najbolje što ćete napraviti je to da ćete biti u mogučnosti zakrpat ga da se upali bez slike, HDD aktivnosti i ičega.

 

Inače u nekim slučajevima se može i brickana konzola popraviti čak i bez ispravnog backup-a ali o tome nema potrebe raspravljati, s obzirom da je i znanje za takvo što prije svega potrebno.

 

Ako je konzola koju imate već na nekom od CFW-a i želite staviti zadnji recimo Rogero 4.46 onda skinite i pokrenite program po imenu qa_toggle, kada ga pokrenete onda možete iz XMB-a preko postojećeg CFW-a bio on Rogero 3.55, 4.41, bilo koji drugi instalirati taj Rogero 4.46.

 

Njega instalirate tako da ga stavite u folder na FAT 32 USB PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP (PS3UPDAT.PUP je taj Rogero file)

-odete na system update

-update via USB

 

Evo i tutorijal sam tu napravio za instalaciju Rogera 4.46 (Napomena samo ako je PS3 na 3.55 OFW ili bilo kojem drugom CFW-u)

http://psx.hr/forum/showthread.php?13702-Instalacija-Rogero-4-46v1 

 

 

 

U slučaju da netko ima PS3 koji se pregrijava ili ima probleme sa trzanjem pojedinih igri, također sam napravio tutorijal:

 

http://psx.hr/forum/showthread.php?13703-Pregrijavanje-konzole-(rje%9Aenje)

 

 

Ukratko par natuknica koje bi bilo dobro znati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 23:07 (donzega).
 
3 0 hvala 4
10 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Gdje mogu jailbreakati ps3 u Hrvatskoj da je pouzdano i ne preskupo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 Jailbreak
andreo10 kaže...

Gdje mogu jailbreakati ps3 u Hrvatskoj da je pouzdano i ne preskupo?

http://www.njuskalo.hr/servis-uredjaja/ps3-downgrade-oglas-8352327

 

Moj danas stigao radi ko vurica.

10 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Napravio sam jailbreak na mojem PS3 FAT 60 GB još odma kad je izašao i onda sam ga dao bratu i tako sam ispao iz štosa.

Vjerovatno zbog starog softwarea 3.55 većina mi igrica javlja da je software star i da moram napraviti upgrade (GTA 5 , Ratchet And Clank nexus ...)

Može li mi netko objasniti koji je najnovija jailbrekana verzija softwarea na koju ga mogu nadograditi a da i dalje mogu igrati sve one igrice što sam prije imao

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Mislio sam kupiti PS3 slim na verziji 4.5 te sam vidio da sad postoji 4.5 Rogero CFW. Moze li se onda svaka Slim konzola tako jailbreakati ili ima iznimaka?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: PS3 Jailbreak
chewa kaže...
andreo10 kaže...

Gdje mogu jailbreakati ps3 u Hrvatskoj da je pouzdano i ne preskupo?

http://www.njuskalo.hr/servis-uredjaja/ps3-downgrade-oglas-8352327

 

Moj danas stigao radi ko vurica.

Baš me zanima da li bi cijena bila jeftinija da samo spusti na 3.55, bez da stavlja CFW i ostale gluposti nakon downgrade-a {#}

11 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Nisam baš pratio temu, ali ni na internetu nisam našao dobro objašnjenje.
Naime zanima me dali je moguće igrati online igre koje imam original(retail ili dd), a da istovremeno imam CFW i nekakvu igru na njemu koja nije original?

Sniping is my job.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

pozdrav!

 

pitanje vezano uz krekani ps3

 

naime ps3 ne prepoznaje vanjski hard disk koji je 2,5" i 3.0 usb

prepoznao ga je 3 puta od 20-tak pokusaja?

 

ima li tko kakvu ideju zasto se to desava?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PS3 pomoc
da li je moguce da mi u kratko objasnite,imala sam you tube na ps3 ,nesto mi se zaustavilo sigurno je bilo do intrneta a ja sam mislila da je do aplikacije i ja sam je obrisala .sad hocu ponovo da ga instaliram i nema mi you tube za ps3 nego samo mogu da skinem you tube ps vita.molim vas pomognite mi je li sam ja nessto poremetila u podesavanju.inace ne znam bas o ps3 ali znam da skinem za ...store free igrice ...
ana
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 pomoc
da li je moguce da mi u kratko objasnite,imala sam you tube na ps3 ,nesto mi se zaustavilo sigurno je bilo do intrneta a ja sam mislila da je do aplikacije i ja sam je obrisala .sad hocu ponovo da ga instaliram i nema mi you tube za ps3 nego samo mogu da skinem you tube ps vita.molim vas pomognite mi je li sam ja nessto poremetila u podesavanju.inace ne znam bas o ps3 ali znam da skinem za ...store free igrice ...
ana
10 godina
neaktivan
offline
PS3 pomoc

moze li mi neko objasniti zasto ne mogu da gledam na ps3 neke kanale preko interneta ,udjem na internet search ukucam to sto hocu i ne ide,nesto nedostaje da se instalira al ja pojma nemam zao trazim pomoc{#}

ana
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 pomoc

za ovo sam nasla resenje {#}

ana
11 godina
protjeran
offline
PS3 Jailbreak

Pitanje je u vezi igre gran turismo 6 od duplex-a ... na verziji 1.0 mi radi igra dok ne dođem do drugog kupa gdje nakon što prođem ciljem zablokira ps3 totalno i moram ga gasit prisilno...sad sam probo dič na 1.04 verziju i više mi neče uči u igru uopče...jel zna neko šta mi je činiti ? Hvala

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
PS3 Jailbreak

rogero 4.55  ;)

nisam jos stavio ali planiram sutra

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Jailbreak
dart_tom kaže...

rogero 4.55  ;)

nisam jos stavio ali planiram sutra

Jesi stavio i dli je sve ok? Dali sada možeš online igrati?

14 godina
offline
Re: PS3 Jailbreak
cipica kaže...
dart_tom kaže...

rogero 4.55  ;)

nisam jos stavio ali planiram sutra

Jesi stavio i dli je sve ok? Dali sada možeš online igrati?

sve radi

online sam probo gt6 i radi(jedino to i igram)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
10 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Imam dva pitanja... :)

1. Ako imam jailbreakan playstation 3 i ako imam jednu original igricu jel mogu igrat tu igricu online ili nemogu ni jednu? :/

2. Da li je moguce kako igrice stavljat na hdd a da nije jailbreakan ( mozda kada se kupi igra preko playstation store ili tako nesta...)

I dali je po Vama bolje imati jailbreakan ps3 ili ne pa da se moze igrat online?

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Postoji kakav način da recimo neki stari pc pretvorim u ps3.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 Jailbreak
Gremlin144 kaže...

Postoji kakav način da recimo neki stari pc pretvorim u ps3.

evo mislim da tu ima nacina

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Jailbreak
dart_tom kaže...
Gremlin144 kaže...

Postoji kakav način da recimo neki stari pc pretvorim u ps3.

evo mislim da tu ima nacina

Tog sam šupka već gledal, bezveze je

http://www.youtube.com/user/Brzi559
13 godina
offline
Re: PS3 Jailbreak
Gremlin144 kaže...

Postoji kakav način da recimo neki stari pc pretvorim u ps3.

Pa da se može, ja vjerujem da se ps3 nebi onda proizvodio

14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Jailbreak
silasara2 kaže...
Gremlin144 kaže...

Postoji kakav način da recimo neki stari pc pretvorim u ps3.

Pa da se može, ja vjerujem da se ps3 nebi onda proizvodio

Pa ps ima sve isto ko i pc, pa sam mislio možda ima neki softver kao windows pa da se instalira preko bota na računalo

http://www.youtube.com/user/Brzi559
10 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Molim te reci mi da se zajebavas. Naravno da ne mozes "pretvoriti stari PC u PS3", kakva suluda ideja. Jel mozes auto pretvoriti u motocikl? To ti je otprilike ista razina gluposti. Ne samo da PS3 ima potpuno drugaciju arhitekturu od PC-a i softver koji se uopce ne moze izvoditi na x86-64 procesorima, nego je i sav source kod Sonyjeva poslovna tajna i sansa da itko do toga dodje bez da plati par milijardi dolara jednaki nuli. Najbolje cemu se mozes nadati je PS3 emulator koji jos nije ni na vidiku, a da i postoji, ne bi ga mogao vrtiti na "starom PC-u" nego na najnovijem, najjacem, najskupljem pc-ju kojeg mozes kupiti i tu je upitno da li bi bio dovoljno snazan da vrti PS3 emulaciju, s obzirom da je poznato kako je za prihvatljivu brzinu emulacije potrebno barem 10x vise racunalnih resursa od originalnog sustava.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Jailbreak

1. Sa jailbrekanim ps3 mozes igrati i original i ne-original igre online/offline , iako online tada nije preporucljiv zbog mogucnosti bana (zabrana pristupa PSN-u)

2. Igre bez jailbreaka mogu ici na interni HDD samo ako su kupljene na PSN-u, pa se skidaju i snimaju na interni HDD

 

A ovo zadnje ces sam morati odluciti. Meni je draze igrati offline, ali mogu kaj hocu sa playstationom, a sve multiplayer uglavnom na laptopu odigram...

14 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

pozdrav ocu si kupiti sony 3 koji je modificiran da moze piratske igre, pa me zanima posto sam cuo ako se igra online da se moze dobiti ban konzole jel mogu ja npr. vratiti na normalan softwer i igrati online onda kad mi dosadi ponovno napraviti da rade piratske igre

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

Pozdrav,koja je razlika imedu cobra ode qsb i cobra ode qsv

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak
Pozdrav kolega mi ima ps3 sa 4.55 jailbreakom pa ga zanima da li moze igrati igre koje zahtjevaju 4.46 jailbreak?
why drink and drive when you can smoke and fly
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS3 Jailbreak
ivo0 kaže...
Pozdrav kolega mi ima ps3 sa 4.55 jailbreakom pa ga zanima da li moze igrati igre koje zahtjevaju 4.46 jailbreak?

Pa po logici nekoj, može jer je 4.55 veće od 4.46, znači ako može igrat igre koje zahtijevaju 4.55 onda može i one koje zahtijevaju i niže verzije softvera :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Jailbreak
ivo0 kaže...
Pozdrav kolega mi ima ps3 sa 4.55 jailbreakom pa ga zanima da li moze igrati igre koje zahtjevaju 4.46 jailbreak?

nemoze. ja sam probao. moras stavit 4.46

PSN ID : Arixod dodajte me
9 godina
neaktivan
offline
PS3 Jailbreak

pozdrav

novi sam ovdje pa da pitam odmah :)

updatovo sam softwer online na PS3 Jailbreak i sad imam samo crnu sliku, imali mu spasa ili smeće?

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice