Playstation VR 2 izdvojena tema

poruka: 749
|
čitano: 236.646
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
lars82 kaže...

Prvo brisanje leća, pa raspetljavanje kabla da nije negdje presavijen, pa traženje sweetspota. Onda stavljanje slušalica pa kontrolera.... procedura je to xD

 

Jučer sam malo probao demo Drum Rocksa i moram reći da je jako zabavna igra. Vratilo me na PS3 kad sam prvi put probao Guitar Hero. A bogami me i fino oznojilo xD

 

Skinut cu demo Drum Rocksa,sad si me zainteresirao za to.

15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Ova gumena zastita apsolutno blokira prodiranje svijetla ali bome i zraka pa ja povremeno odmaknem lece pa vratim nazad ako mi je vruce,sve ovisi koliko je u stanu...vecinom prevruce 🙄

Za sad sam laganu mucninu tojest vise nelagodu osjetio samo u RE Village dok mi je kod svih ostalih igara smooth ride.

 

 

To je super, blago tebi.

Meni svaka vožnja izaziva mučninu, a to mi je najinteresantnija primjena za VR igre.

Čak i onaj Ultrawings, previše akrobacija ima :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Ova gumena zastita apsolutno blokira prodiranje svijetla ali bome i zraka pa ja povremeno odmaknem lece pa vratim nazad ako mi je vruce,sve ovisi koliko je u stanu...vecinom prevruce 🙄

Za sad sam laganu mucninu tojest vise nelagodu osjetio samo u RE Village dok mi je kod svih ostalih igara smooth ride.

 

 

To je super, blago tebi.

Meni svaka vožnja izaziva mučninu, a to mi je najinteresantnija primjena za VR igre.

Čak i onaj Ultrawings, previše akrobacija ima :-D

Ako nisi probao GT7 u VRu probaj negdje,mozda te iznenadi sto se tice motiona/mucnine.

15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Ako nisi probao GT7 u VRu probaj negdje,mozda te iznenadi sto se tice motiona/mucnine.

 

Budem nekad probao, ne vjerujem da će biti bolje. Igrao sam GT Sport VR i isto mi je bilo nelagodno.

 

Al vjerojatno ću kupiti PSVR2 na prvoj akciji :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2023 20:58 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Ako nisi probao GT7 u VRu probaj negdje,mozda te iznenadi sto se tice motiona/mucnine.

 

Budem nekad probao, ne vjerujem da će biti bolje. Igrao sam GT Sport VR i isto mi je bilo nelagodno.

 

Al vjerojatno ću kupiti PSVR2 na prvoj akciji :-)

 Bitanga

Koga ti muljaš nećeš izdržati do slijedećeg tjedna vidim da te svrbe dlanovi.

15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
hummer0 kaže...

 Bitanga

Koga ti muljaš nećeš izdržati do slijedećeg tjedna vidim da te svrbe dlanovi.

 

Hehe :-P

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Playstation VR 2

Ovo je kao Skyrim u VR-u 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Playstation VR 2

Otisao kupit deck za punjenje VR gamepadova....nema... 🤣🤣🤣

Ova Njemacka je zivi smijeh....

Mora se narucit direktno od Flonkya,oni se bas trude minirat DE trziste 🥂

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Playstation VR 2
"Meni svaka vožnja izaziva mučninu, a to mi je najinteresantnija primjena za VR igre."

Lockaj kameru na horizont, ili kako već se zove opcija u kojoj igri koja simulira vožnju. To bi trebalo biti od pomoči.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Playstation VR 2
"Meni svaka vožnja izaziva mučninu, a to mi je najinteresantnija primjena za VR igre."

Lockaj kameru na horizont, ili kako već se zove opcija u kojoj igri koja simulira vožnju. To bi trebalo biti od pomoči.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
mla_dend kaže...
"Meni svaka vožnja izaziva mučninu, a to mi je najinteresantnija primjena za VR igre."

Lockaj kameru na horizont, ili kako već se zove opcija u kojoj igri koja simulira vožnju. To bi trebalo biti od pomoči.

 

Tnx, probat ću nekad kad opet budem u prilici igrati, ali ne vjerujem da će to pomoći. U početku mi se znala pojaviti mučnina i kod prvog ubrzavanja.

Jednostavno ne mogu prevariti unutarnje uho i mozak. Čim se pomičem u prostoru izaziva mi nelagodu.

Najbolje su mi VR igre gdje sam ja statičan, a svijet se pomiče oko mene.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Playstation VR 2

Ako nemate, preporučan Pistol Whip, za tih 200tinjak kn se stvarno isplati. Za sad najzabavniji game. Umro jucer, nakon duge pauze gym-a, odradio bicepse, krenuo pistol igrat, nisam mogao držat gun nakon 5 min, hahaha, morao si pridržavat ruku s drugom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Otisao kupit deck za punjenje VR gamepadova....nema... 🤣🤣🤣

Ova Njemacka je zivi smijeh....

Mora se narucit direktno od Flonkya,oni se bas trude minirat DE trziste 🥂

 Kolko traju i kolko kontrolerima treba da se napune?

Bitanga kaže...
mla_dend kaže...
"Meni svaka vožnja izaziva mučninu, a to mi je najinteresantnija primjena za VR igre."

Lockaj kameru na horizont, ili kako već se zove opcija u kojoj igri koja simulira vožnju. To bi trebalo biti od pomoči.

 

Tnx, probat ću nekad kad opet budem u prilici igrati, ali ne vjerujem da će to pomoći. U početku mi se znala pojaviti mučnina i kod prvog ubrzavanja.

Jednostavno ne mogu prevariti unutarnje uho i mozak. Čim se pomičem u prostoru izaziva mi nelagodu.

Najbolje su mi VR igre gdje sam ja statičan, a svijet se pomiče oko mene.

 Kaj nije kompletan vr točno to? Ti samo gledaš kroz prozor u kojem se sve kreće. Šalim se, kužim kaj hoćeš reći i malo mi je žao da te to koči u uporabi takve tehnologije.

11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Otisao kupit deck za punjenje VR gamepadova....nema... 🤣🤣🤣

Ova Njemacka je zivi smijeh....

Mora se narucit direktno od Flonkya,oni se bas trude minirat DE trziste 🥂

 Kolko traju i kolko kontrolerima treba da se napune?

Bitanga kaže...
mla_dend kaže...
"Meni svaka vožnja izaziva mučninu, a to mi je najinteresantnija primjena za VR igre."

Lockaj kameru na horizont, ili kako već se zove opcija u kojoj igri koja simulira vožnju. To bi trebalo biti od pomoči.

 

Tnx, probat ću nekad kad opet budem u prilici igrati, ali ne vjerujem da će to pomoći. U početku mi se znala pojaviti mučnina i kod prvog ubrzavanja.

Jednostavno ne mogu prevariti unutarnje uho i mozak. Čim se pomičem u prostoru izaziva mi nelagodu.

Najbolje su mi VR igre gdje sam ja statičan, a svijet se pomiče oko mene.

 Kaj nije kompletan vr točno to? Ti samo gledaš kroz prozor u kojem se sve kreće. Šalim se, kužim kaj hoćeš reći i malo mi je žao da te to koči u uporabi takve tehnologije.

Stvarno ne znam,po nekim recenzijama ispada da traju 5-6h a pune se 1h...

16 godina
offline
Playstation VR 2

Dal ste probali gledati nesto preko PSVR2 na Netflixu ili drugom streaming servisu?

Uz Sony Pulse 3D slusalice kao da sam u kinu, minus cavrljanje drugih gledatelja... Budem jos probao s kćerkinim WH-1000XM4, s njima bi trebo biti jos bolji dozivljaj

Knowledge is power!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
RonoN kaže...

Dal ste probali gledati nesto preko PSVR2 na Netflixu ili drugom streaming servisu?

Uz Sony Pulse 3D slusalice kao da sam u kinu, minus cavrljanje drugih gledatelja... Budem jos probao s kćerkinim WH-1000XM4, s njima bi trebo biti jos bolji dozivljaj

Ja ti imam Sony WH-1000XM4 i probao sam ih sa VR2 ali preferiram ove sluske sto su dosle uz VR2 radi jednostavnosti i brzine.

Nisam probao gledat streaming na Virtual screenu jos.

16 godina
offline
Re: Playstation VR 2

RonoN 

 

Jesam osim stream-a i 4k BD filmove sam gledao, dojam kao da sam doslovno u kinu tj. sredina dovrane (tak i stavim pod opcijama) + brightnes na max, čekam da patchaju i za 3D kako su na VR1 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 12:30 (4mal).
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
4mal kaže...

RonoN 

 

Jesam osim stream-a i 4k BD filmove sam gledao, dojam kao da sam doslovno u kinu tj. sredina dovrane (tak i stavim pod opcijama) + brightnes na max, čekam da patchaju i za 3D kako su na VR1 

Pretpostavlja se da nikad nece dodat podrsku za 3D Blu Ray jer ju nema niti Ps5 konzola.

Mozda da se krenu pisat peticije ali sami od sebe,cisto sumnjam.

13 godina
offline
Playstation VR 2

Jel postoji bigscreen aplikacija za PS5? Tam možeš puštat svoje 3d ili kupit ticket za film u virtualnom kinu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Playstation VR 2

Sjecam se toga sa Oclusa, nema te app na PS-u.

15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...

 Kaj nije kompletan vr točno to? Ti samo gledaš kroz prozor u kojem se sve kreće. Šalim se, kužim kaj hoćeš reći i malo mi je žao da te to koči u uporabi takve tehnologije.

 

Ma da, igre poput BeatSaber, PistolWhip ili npr. SynthRiders. Svijet je djelomično statičan oko tebe pa imaš osjećaj da stojiš, a objekti se kreću prema tebi, ili ako se pomičeš da je onda barem brzina pomicanja konstantna (kao npr u PistolWhipu).

Ubrzavanja i usporavanja su ono što uzrokuje motion sickness. Promjena smjera je također ubrzanje jer je promjena vektora brzine.

 

Još danas se sjećam osjećaja kad sam prvi put u Linksu isprobao PS VR, prvi VR koji sam isprobao. Lik mi je pustio DriveClub VR, ja stavim cvike, veli on, "ne ne, sjedni prvo". Veli ljudi su padali na pod, samo ti sjedni :-)

I prvi put kad sam stisnuo gas i napravio dva zavoja u igri sam cijeli dan poslije toga bio u komi :-D Stvarno čudan osjećaj. Ok, i DriveClub je bio sranje po tom pitanju, možda je danas to puno bolje, moram opet isprobati.

Ili prvi put kad sam pokrenuo lika u prvom AstroBotu, čudan osjećaj.

 

Igrao sam poslije i Ultrawings i DirtRally 2 i nije mi nikad bila više takva mučnina kao prvi put, i čak sam i imao neki osjećaj progressa, ali nelagoda mi nikad nije nestala u potpunosti, a i nisu me igre toliko držale da bih se morao siliti na neko navikavanje. Zato mi više pašu ovako neke statične stvari di nema puno kretanja.

 

Kad dođe Beat Saber na PS VR2 kupujem ga.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 13:24 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Playstation VR 2
lockanje kamere na horizont je game changer ( znam, ponavljam se ali tak je ))))
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Playstation VR 2

Mali update koristenja VRa....

 

Prvo stavka koja mi se ne svidja...zasto me svako malo sistem trazi da opet skeniram gaming zonu....

 

Stavka koja mi se apsolutno svidja je da VR radi neovisno o TVu pa klinci gledaju crtic a ja peglam VR,fantasticno rijeseno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Provjeri imaš li dovoljno svjetla u prostoriji.
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...
Provjeri imaš li dovoljno svjetla u prostoriji.

 Mislim sta znaci dovoljno svijetla...da me reflektori obasjavaju 🤣

 

Ovo je stvarno retardirano,pa ne zelim igrat navece sa upaljenim svijetlima.

 

Dali su i Q2 i Pico 4 ovako retardirani sto se toga tice ili samo Psvr2?

 

Sad sam bas zavrsio Horizon demo,to je bas vizualni spektakl.

 

Dok je u flat gamingu tesko vise radit vizualne skokove koji ce odusevit gamere u VRu je to itekako moguce.

 

15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
Provjeri imaš li dovoljno svjetla u prostoriji.

 Mislim sta znaci dovoljno svijetla...da me reflektori obasjavaju 🤣

 

Ovo je stvarno retardirano,pa ne zelim igrat navece sa upaljenim svijetlima.

 

Dali su i Q2 i Pico 4 ovako retardirani sto se toga tice ili samo Psvr2?

 

Sad sam bas zavrsio Horizon demo,to je bas vizualni spektakl.

 

Dok je u flat gamingu tesko vise radit vizualne skokove koji ce odusevit gamere u VRu je to itekako moguce.

 

 

Quest2 je savršen što se tiče pamćenja područja jer je standalone. Čak i pamti nekoliko područja po stanu i njihove tipove, između više sessiona i po par mjeseci. Nikad nisam skužio kako tako dobro radi.

Nisam nikad imao problema na Q2 sa područjima zbog osvjetljenja, ali sam pod lošijim večernjim ambijentalnim svjetlom imao probleme s trackingom kontrolera. Kad sam upalio veliko svjetlo onda je bilo ok.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
Provjeri imaš li dovoljno svjetla u prostoriji.

 Mislim sta znaci dovoljno svijetla...da me reflektori obasjavaju 🤣

 

Ovo je stvarno retardirano,pa ne zelim igrat navece sa upaljenim svijetlima.

 

Dali su i Q2 i Pico 4 ovako retardirani sto se toga tice ili samo Psvr2?

 

Sad sam bas zavrsio Horizon demo,to je bas vizualni spektakl.

 

Dok je u flat gamingu tesko vise radit vizualne skokove koji ce odusevit gamere u VRu je to itekako moguce.

 

 

Quest2 je savršen što se tiče pamćenja područja jer je standalone. Čak i pamti nekoliko područja po stanu i njihove tipove, između više sessiona i po par mjeseci. Nikad nisam skužio kako tako dobro radi.

Nisam nikad imao problema na Q2 sa područjima zbog osvjetljenja, ali sam pod lošijim večernjim ambijentalnim svjetlom imao probleme s trackingom kontrolera. Kad sam upalio veliko svjetlo onda je bilo ok.

Ne znam o cemu se radi,softverski problem/bug ili nesto posto sad radi sve savrseno a ugaseno svijetlo u dnevnoj a do prije pola sata zajebavalo.Problematicno se ponasalo nekih sat mozda malo vise.

Nadam se da sa updateovima mogu rijesit ove musice.

13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Lokaciju će zapamtiti ali tracking ti po mrklom mraku neće raditi ili će te dosta zajebavati.
Svi inside-out tracking headseti imaju slične performanse oko praćenja u mraku.
S druge strane, nisu baš dobri vani na suncu.

Steamvr base station je drugačija tehnika pa mu je odgovara da je i potpuni mrak.
Rift senzori također.

11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...
Lokaciju će zapamtiti ali tracking ti po mrklom mraku neće raditi ili će te dosta zajebavati.
Svi inside-out tracking headseti imaju slične performanse oko praćenja u mraku.
S druge strane, nisu baš dobri vani na suncu.

Steamvr base station je drugačija tehnika pa mu je odgovara da je i potpuni mrak.
Rift senzori također.

Mislis tracking Sennsova?

 

13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Mislim na tracking glave i ruku. Ima on akcelerometre i žiroskope ako kratko izgubi praćenje kamerama u prostoru ali ne može raditi u potpunom mraku.

Sam prostor bi trebao zapamtiti bez obzira.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice