PLAYSTATION 5 - dostava

poruka: 4.538
|
čitano: 978.702
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Sluzbene osobe javno i izravno iz sonya tvrde jedno, a ovaj doso trollat sa drugim, sve prednarucene konzole u 09/10/11 mj prosle godine ce sada biti namirene, ne samo to, moci ce prednaruciti i drugi za sljedecu opskrbu, tako da kenja bzvze.

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ziher ima jednu na njuškalu za 7499 kn, samo isprobanu.

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nightyx kaže...

Sluzbene osobe javno i izravno iz sonya tvrde jedno

 Tvrde da ne znaju datum nego očekuju ovaj mjesec, to baš nije neka službena izjava.

Da to dolazi ovaj mjesec onda bi se sigurno već znao i datum i te konzole bi trebale biti spremne za ukrcaj na avion, te sva logistika odrađena.

Ja sam samo dao info, a sad ćemo vidjeti tko je u pravu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
uniball kaže...
Nightyx kaže...

Sluzbene osobe javno i izravno iz sonya tvrde jedno

 Tvrde da ne znaju datum nego očekuju ovaj mjesec, to baš nije neka službena izjava.

Da to dolazi ovaj mjesec onda bi se sigurno već znao i datum i te konzole bi trebale biti spremne za ukrcaj na avion, te sva logistika odrađena.

Ja sam samo dao info, a sad ćemo vidjeti tko je u pravu.

 Nisam nigdje spomenio SD, pricam o sonyu i njihovim izjavama u medijima, to se odnosi kako na globalno, tako i na nase trziste...ne vidim poantu tvog komentara uopce

3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Ne znam šta je Sony izjavio, ja sam samo proslijedio info koji sam ja dobio od pouzdanih ljudi.

Inače, malo si previše frustriran, ispada da će ti se svijet srušit ako ne dobiješ konzolu za 2 dana, razmaženost, ništa drugo.

Kako rekoh, travanj najranije.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
uniball kaže...

Ne znam šta je Sony izjavio, ja sam samo proslijedio info koji sam ja dobio od pouzdanih ljudi.

Inače, malo si previše frustriran, ispada da će ti se svijet srušit ako ne dobiješ konzolu za 2 dana, razmaženost, ništa drugo.

Kako rekoh, travanj najranije.

 Hahaha.. i na ovom forumu svega se čovjek može nagledati. Ti sigurno nisi osigurao konzolu, ali oke. Reci da jesi oke je...

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
KobeHOF- kaže...
uniball kaže...

Ne znam šta je Sony izjavio, ja sam samo proslijedio info koji sam ja dobio od pouzdanih ljudi.

Inače, malo si previše frustriran, ispada da će ti se svijet srušit ako ne dobiješ konzolu za 2 dana, razmaženost, ništa drugo.

Kako rekoh, travanj najranije.

 Hahaha.. i na ovom forumu svega se čovjek može nagledati. Ti sigurno nisi osigurao konzolu, ali oke. Reci da jesi oke je...

 Covjek prica ko da sam ju narucio neki dan, a ne 09.10.2020., naravno i sasvim logicno da ce doc narednih dana.

5 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Otkud onda ova nova digitalna na njuskalu

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nightyx kaže...

 Covjek prica ko da sam ju narucio neki dan, a ne 09.10.2020.

 Nisi ju naručio nego prednaručio, i totalno je nebitno kad si to napravio, ne postoji rok u kojem ti se mora isporučiti.

 

Nightyx kaže...

sasvim logicno da ce doc narednih dana.

 Pošto ti to nitko od trgovaca nije potvrdio, ne znam šta je tu "sasvim logično"?

Uvoznik "očekuje" i to je to.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
uniball kaže...
Nightyx kaže...

 Covjek prica ko da sam ju narucio neki dan, a ne 09.10.2020.

 Nisi ju naručio nego prednaručio, i totalno je nebitno kad si to napravio, ne postoji rok u kojem ti se mora isporučiti.

 

Nightyx kaže...

sasvim logicno da ce doc narednih dana.

 Pošto ti to nitko od trgovaca nije potvrdio, ne znam šta je tu "sasvim logično"?

Uvoznik "očekuje" i to je to.

 Hvala na ispravku, ali onaj tko zeli, zna na sto mislim, ustvari vidit cemo kroz ovaj tjedan najvjerovatnije vec info

16 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nightyx kaže...

Mislim da je kraj cekanju i nama s digitalkama, vjerojatno ce nas jos ovaj tjedan informirati mailom da salju konzole na adresu, dobit ce veliku posiljku od sonya, naravno i digitalke, nema razloga da ne bude tako, a po svemu sudeci, kako sony zaustavlja proizvodnju ps4, vjerojatno ce u veljaci vec biti i na policama za kupiti ps5

 

EDIT: ocito vide kuda to vodi, nisu ni oni ludi, natiskat ce konzola i porusit rekorde prodaje iako vec i jesu

Tu je nekoliko problema u cijeloj priči a svi ti problemi ne ovise samo o sonyu. I sony i microsoft uzimaju neke bitne komponente za konzolu od amd i samsunga. Ne mogu niti samsung niti amd zadovoljiti potražnju od strane sonya i microsofta jer rade većinu tih istih komponenti za niz drugih firmi. Jednostavno proizvodni kapaciteti i amd i samsunga imaju neke limite i ne mogu preko njih. Tim više što se u prošloj godini na tržištu istovremeno pojavljuju dvije nove konzole i pandemija koja je na par mjeseci zatvorila sve pogone u kini. Jednostavno pritisak na samsung od strane sonya, microsofta i applea je prevelik. S druge strane proizvodni kapaciteti i sonya imaju neke limite. Prije izlaska konzole povećali su proizvodne kapacitete kako bi do kraja fiskalne godine isporučili tržištu duplo više konzola nego su to učinili pri lansiranju PS4.

 

I opet je to premalo. Sama pandemija utjecala je na povećanu potražnju svega oko gaming industrije. Ljudi su zatvoreni doma i veći dio dana se igraju. Tijekom 2020 godine sve firme su obarale rekorde po prodaji igri, periferije i konzola. Nitko nije mutav da ne bi htio zaraditi i isporučiti recimo 20 milijuna konzola kada bi to bilo moguće, a nije moguće. Prvo samsung i amde ne mogu isporučiti dovoljan broj komponenti sonyu i drugo sony ima proizvodne kapacitete kakve ima i nema više prostora za povećanjem istih. Sigurno su analitičari sjeli i dobro analizirali situaciju. Što vrijedi da naprave recimo dvije nove tvornice za proizvodnju PS5 kada za njih ne mogu dobiti dovoljno komponenti od samsunga i amd? To je začaran krug. Svaki put je ista priča pri lansiranju novih konzola a ove godine je to bilo pojačano i uzrokovano pandemijom.

16 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
djhuby kaže...

Otkud onda ova nova digitalna na njuskalu

Možda ju prodaje već dva mjeseca? Možda je krenio s cijenom od 10k kuna pa smanjivao do sadašnje cijene? Možda ju je donio iz njemačke, austrije, italije? Možda ju je dobio pod bor? Možda se do sada igrao s njom a sada ju prodaje? Imaš tih možda koliko hoćeš. Svatko u oglas obavezno stavi novo ma koliko staro bilo. Ako je u oglasu ne znači da ju je netko ukrao iz SD pa umjesto da ide onima koji su prednaručili oni prodaju na crno jednu konzolu na njuškalu. S obzirom da konzole nema niti za lijeka cijena i nije pretjerana.

5 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
movie kaže...
djhuby kaže...

Otkud onda ova nova digitalna na njuskalu

Možda ju prodaje već dva mjeseca? Možda je krenio s cijenom od 10k kuna pa smanjivao do sadašnje cijene? Možda ju je donio iz njemačke, austrije, italije? Možda ju je dobio pod bor? Možda se do sada igrao s njom a sada ju prodaje? Imaš tih možda koliko hoćeš. Svatko u oglas obavezno stavi novo ma koliko staro bilo. Ako je u oglasu ne znači da ju je netko ukrao iz SD pa umjesto da ide onima koji su prednaručili oni prodaju na crno jednu konzolu na njuškalu. S obzirom da konzole nema niti za lijeka cijena i nije pretjerana.

 Moram priznati da si jako pametan decko. Od pravopisa,  tehnologije pa sve do prodaje. Aj pls nemoj me vise citirati jer si dosadan ko proljev

3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
djhuby kaže...

 Moram priznati da si jako pametan decko. Od pravopisa,  tehnologije pa sve do prodaje. Aj pls nemoj me vise citirati jer si dosadan ko proljev

 Pitao si pitanje na temi (izrazito glupo), čovjek ti je odgovorio i sad ti to ne paše.

Nemoj ispitivat glupa pitanja.

5 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
uniball kaže...
djhuby kaže...

 Moram priznati da si jako pametan decko. Od pravopisa,  tehnologije pa sve do prodaje. Aj pls nemoj me vise citirati jer si dosadan ko proljev

 Pitao si pitanje na temi (izrazito glupo), čovjek ti je odgovorio i sad ti to ne paše.

Nemoj ispitivat glupa pitanja.

 A ti si onaj iritantni zastupnik Sony-ja sa nekoliko  izrazito glupih postova gore

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
movie kaže...
Nightyx kaže...

Mislim da je kraj cekanju i nama s digitalkama, vjerojatno ce nas jos ovaj tjedan informirati mailom da salju konzole na adresu, dobit ce veliku posiljku od sonya, naravno i digitalke, nema razloga da ne bude tako, a po svemu sudeci, kako sony zaustavlja proizvodnju ps4, vjerojatno ce u veljaci vec biti i na policama za kupiti ps5

 

EDIT: ocito vide kuda to vodi, nisu ni oni ludi, natiskat ce konzola i porusit rekorde prodaje iako vec i jesu

Tu je nekoliko problema u cijeloj priči a svi ti problemi ne ovise samo o sonyu. I sony i microsoft uzimaju neke bitne komponente za konzolu od amd i samsunga. Ne mogu niti samsung niti amd zadovoljiti potražnju od strane sonya i microsofta jer rade većinu tih istih komponenti za niz drugih firmi. Jednostavno proizvodni kapaciteti i amd i samsunga imaju neke limite i ne mogu preko njih. Tim više što se u prošloj godini na tržištu istovremeno pojavljuju dvije nove konzole i pandemija koja je na par mjeseci zatvorila sve pogone u kini. Jednostavno pritisak na samsung od strane sonya, microsofta i applea je prevelik. S druge strane proizvodni kapaciteti i sonya imaju neke limite. Prije izlaska konzole povećali su proizvodne kapacitete kako bi do kraja fiskalne godine isporučili tržištu duplo više konzola nego su to učinili pri lansiranju PS4.

 

I opet je to premalo. Sama pandemija utjecala je na povećanu potražnju svega oko gaming industrije. Ljudi su zatvoreni doma i veći dio dana se igraju. Tijekom 2020 godine sve firme su obarale rekorde po prodaji igri, periferije i konzola. Nitko nije mutav da ne bi htio zaraditi i isporučiti recimo 20 milijuna konzola kada bi to bilo moguće, a nije moguće. Prvo samsung i amde ne mogu isporučiti dovoljan broj komponenti sonyu i drugo sony ima proizvodne kapacitete kakve ima i nema više prostora za povećanjem istih. Sigurno su analitičari sjeli i dobro analizirali situaciju. Što vrijedi da naprave recimo dvije nove tvornice za proizvodnju PS5 kada za njih ne mogu dobiti dovoljno komponenti od samsunga i amd? To je začaran krug. Svaki put je ista priča pri lansiranju novih konzola a ove godine je to bilo pojačano i uzrokovano pandemijom.

 dobro i? u vrijeme kad je ps4 izasao nije bilo pandemije, svejedno su uzimali kompomente od samsunga i amda i opet je prodan u manje primjeraka nego ps5, ocito da je potraznja samo veca i toe to, ne vidim kakve veze tvoj kom ima s mojim postom...

6 godina
online
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nightyx kaže...

Sluzbene osobe javno i izravno iz sonya tvrde jedno, a ovaj doso trollat sa drugim, sve prednarucene konzole u 09/10/11 mj prosle godine ce sada biti namirene, ne samo to, moci ce prednaruciti i drugi za sljedecu opskrbu, tako da kenja bzvze.

 

Nisam siguran. Tko zna, možda ima točnu informaciju, kolikogod se nama to ne sviđalo. Kakogod, samo je prenio što je čuo. Ako trola super, brzo ćemo saznat. Nažalost meni priča zvuči poprilično uvjerljivo. S obzirom da je potražnja velika a konzola nema dovoljno, a blizu je i launch u Indiji...Hrvatska im je zadnja rupa na svirali, kontam da nije tako nategnuto da veći i važniji dobiju prije Hrvatske ako ne bude dovoljno.

Nadam se da ćemo dobiti u siječnju...ali nada je kurva...a ovo što su iz SD javili na mail, pa nije to tako sigurno. To su izrazi tipa "vjerujemo" i "nadamo se". Ne vrijedi se ljutit na čovjeka sad što ima neku informaciju i mišljenje koje se ne poklapa s našim željama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 14:33 (Maat).
8 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Vecina tih sto prodaje ps5 po njuskalu za raznorazne cifre van pameti koristi tu konzolu nemilosrdno, u osnovi, ni ne prodaju je, no ako neki naivac zagrize i spreman je platiti tu cifru, zasto ne....

 

Mislim da bi rijetki od nas sad nakon mjesec-dva koristenja konzole odbili 7,8 ili 9000 kuna za istu.....ukoliko se bas pronadje neka naivcina i zeli je kupiti od vas...

 

Tako da....

 

Dovoditi u vezu cinjenicu da netko prodaje digitalnu konzolu na njuskalu s nekakvim "prljavim" radnjama domacih trgovina je besmisleno... Digitalne, ma koliko im ogranicen broj bio, ipak su se negdje prodavale, i kupovale, zar ne?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nightyx kaže....

 dobro i? u vrijeme kad je ps4 izasao nije bilo pandemije, svejedno su uzimali kompomente od samsunga i amda i opet je prodan u manje primjeraka nego ps5, ocito da je potraznja samo veca i toe to, ne vidim kakve veze tvoj kom ima s mojim postom...

 Pa samo ti objašnjavam da neće dodatno "natiskat konzola" jer nemaju kaj tiskati iz navedenih razloga. Prvenstveno ne ovise o sebi već o samsungu i amd. I "natiskat" će onoliko konzola koliko navedeni dobavljaći isporuče komponenti. U doba pandemije pojačan je interes za igranjem jer su ljudi doma pa otuda i veća potražnja nego u doba izlaska PS4. Reagirali su koliko su mogli ali iz objektivnih razloga ne mogu dodatno pojačati "tiskanje" kako kažeš. Sve ima limit. Od dobavljača do proizvodnog procesa. Stoga, ja se ne bih veselio da će sada zapeti i dodano "tiskati" jer nemaju lufta za to. Osim toga danas tržište zahtijeva puno više kojekakvih chipova za raznorazne firme nego je to bilo prije 8 godina. Stoga, ne mogu samsung i amd svoju proizvodnju isključivo bazirati samo na trenutnoj potražnji sony i microsofta.

 

Pandemija je pojačala potražnju ali brzo će se sve to unormaliti. Samo to i ništa više. Nestašica će biti do kraja fiskalne godine koja završava u trećem mjesecu ove godine. Naravno, opet sve ovisi o tržištima. Neka su im bitnija od nekih drugih. Stoga, bez ljutnje. Samo sam htio pojasniti zašto mislim da se neće povećati proizvodnja PS5 više od one zacrtane do kraja fiskalne godine. Samo usporedbe radi. Pri izlasku PS4 tržištu je bilo ponuđeno do kraja fiskalne godine 5 milijuna konzola. Sada je plan do kraja fiskalne godine tržištu ponuditi 10 milijuna komada konzole. Više od toga neće ići da dube na glavi i vidimo da je duplo više opet premalo kolika je trenutna potražnja. Znači samsung i amd moraju duplirati proizvodnju samo za sonyu u odnosu na prije 8 godina. Gdje su sve ostale firme koje s njima posluju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 14:39 (movie).
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Vidim da se neki ljudi razumiju u određene stvari i svaka čast, ali ja samo kao ,,laik'' mislim da travanj nećemo trebati čekat. Neznam ostaje za vidjeti. 

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Dobro je gore sve objasnio čovjek. Ne može se preko nekih granica. Meni je osobno šuplja priča da jedna globalno jaka kompanija poput Sonya "ne zna" kada će nešto isporučiti dobavljačima. Možda griješim, ali znam kako idu stvari u nabavi određene robe, rokovi su uvijek poznati, barem okvirni. Prijatelj mi je u Španjolskoj prednaručio 4.10. konzolu i dobio na dan izlaska 19.11. i tako mu je i rečeno da će biti. Ovdje u nas samo pomiču ionako nepoznate datume isporuke. Nekako nemam povjerenja u naše poduzetnike trgovce.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
movie kaže...

 

Pandemija je pojačala potražnju ali brzo će se sve to unormaliti. Samo to i ništa više. Nestašica će biti do kraja fiskalne godine koja završava u trećem mjesecu ove godine. Naravno, opet sve ovisi o tržištima. Neka su im bitnija od nekih drugih. Stoga, bez ljutnje. Samo sam htio pojasniti zašto mislim da se neće povećati proizvodnja PS5 više od one zacrtane do kraja fiskalne godine. Samo usporedbe radi. Pri izlasku PS4 tržištu je bilo ponuđeno do kraja fiskalne godine 5 milijuna konzola. Sada je plan do kraja fiskalne godine tržištu ponuditi 10 milijuna komada konzole. Više od toga neće ići da dube na glavi i vidimo da je duplo više opet premalo kolika je trenutna potražnja. Znači samsung i amd moraju duplirati proizvodnju samo za sonyu u odnosu na prije 8 godina. Gdje su sve ostale firme koje s njima posluju?

 

Di2 & EPS FTW!
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Eto kao i na ostalim forumima, portalima i stranicama vode se samo ,,špekulacije”.
Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
 
3 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ja mislim da je vjerojatnost 80% da ce nam doci sad brzo. Moj plejic je narucen 6.10. i ne dode li kroz sijecanj bacit cu se s balkona majke mi
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

...

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 1:40 (KobeHOF-).
13 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ja sam par puta naletio na twitteru da sony prestaje sa proizvodnjom nekoliko modela ps4 da bi se ubrzala ps petica
Be Water My Friend
13 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

hmmm

SD :fingerscrossed:

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 20:35 (tolka).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ovo za prestanak proizvodnje ps4 se odnosi samo na japansko tržište
13 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
KobeHOF- kaže...
Eto kao i na ostalim forumima, portalima i stranicama vode se samo ,,špekulacije”.

 UK potvrden iz prve ruke (ali je UK pa ne znam koliko to ikome znaci). A tocne brojeve cu uskoro saznat valjda.

Di2 & EPS FTW!
4 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

..

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 12:30 (herya).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice