Specijalisti za sastavljanje konfiguracija zaključana tema

poruka: 39
|
čitano: 6.404
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Bug Online -Sastavljanje konfiguracija

Zašto ne bi označili članove ovog foruma, koji znaju šta rade kada sastavljaju?

 

Da bi oni koji još ne znaju sve, a treba im preporuka, znali kome treba vjerovati.

 

Ja mislim da ne bi bio velik broj tih označenih.

 

Ne moram to biti ja (iako bih mogao, hihihihi), ali ipak mislim da je dobra ideja.

 

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
17 8 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Bug Online -Sastavljanje konfiguracija

a iruda ti jos malo pa cemo morat nosit bar kodove po forumu ajme majko sramote

ja san ode novi nemojte me odma blokirat jel iko gleda film turk 182 meni je najbolji
Moj PC  
1 8 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
TuRk_182x kaže...

a iruda ti jos malo pa cemo morat nosit bar kodove po forumu ajme majko sramote

 

Tebi je to toliko dosadilo, a tek si ta "ogromna" 2 dana tu.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
14 godina
protjeran
offline
Bug Online -Sastavljanje konfiguracija

Nisam nikad vidio da je ideja prosla ovako ne zapazeno.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija

ja sam potpuno ZA ovu ideju, gledam kad se sastavljaju konfe svatko ima svoje mišljenje, pa dobiješ 100 konfiguracija, pa se ti onda odluči. najbolje mi je bilo kad sam pročitao konfu za 10 000 i netko stavi asrock ploču.

Darth Vader
14 godina
protjeran
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
malo zaigrano dijete kaže...

ja sam potpuno ZA ovu ideju, gledam kad se sastavljaju konfe svatko ima svoje mišljenje, pa dobiješ 100 konfiguracija, pa se ti onda odluči. najbolje mi je bilo kad sam pročitao konfu za 10 000 i netko stavi asrock ploču.

 

Hvala.

 

Mislim da sam trebao staviti ovo u "Ideje, sugestije, prijava problema i pomoć", ali nema veze.

 

Ajmo, dajte tu podrsku.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
14 godina
protjeran
offline
Bug Online -Sastavljanje konfiguracija

Koga trebam udariti da dobijem pažnju?

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2009 19:05 (Mentalist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
Udarit će tebe karton ako ne prestaneš sa double postovima. Ideja mi baš i nije nešto, ako netko stavi konfiguraciju s kojom se ljudi neslažu, ide mu 'Thumb Down', a ako stavi neku konfiguraciju koja je dobra, dobije 'Thumb Up' i možda 'Hvala'
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). Everybody lies.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2009 19:18 (Šef).
15 godina
neaktivan
offline
Bug Online -Sastavljanje konfiguracija

Ideja mi se kao ideja sviđa, ali malo pojasni, gdje će biti te "oznake", kako će se izabrati članovi za "oznake" itd.

 

Dobra ideja, sretno!

Ne jedi govna ako je burek 6 kuna...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
Mentalist kaže...

Zašto ne bi označili članove ovog foruma, koji znaju šta rade kada sastavljaju?

 

Da bi oni koji još ne znaju sve, a treba im preporuka, znali kome treba vjerovati.

 

Ja mislim da ne bi bio velik broj tih označenih.

 

Ne moram to biti ja (iako bih mogao, hihihihi), ali ipak mislim da je dobra ideja.

 

 

malo zaigrano dijete kaže...

ja sam potpuno ZA ovu ideju, gledam kad se sastavljaju konfe svatko ima svoje mišljenje, pa dobiješ 100 konfiguracija, pa se ti onda odluči. najbolje mi je bilo kad sam pročitao konfu za 10 000 i netko stavi asrock ploču.

 

AlienWare1 kaže...

Ideja mi se kao ideja sviđa, ali malo pojasni, gdje će biti te "oznake", kako će se izabrati članovi za "oznake" itd.

 

Dobra ideja, sretno!

 

 

Imate zvjezdice zato su i uvedene, po njima se orjentirajte!

addicted to HD :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
benko kaže...

Imate zvjezdice zato su i uvedene, po njima se orjentirajte!

Onda bi tvoju konfiguraciju izabrao anyday! Smijeh

Ne jedi govna ako je burek 6 kuna...
14 godina
protjeran
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
AlienWare1 kaže...

Ideja mi se kao ideja sviđa, ali malo pojasni, gdje će biti te "oznake", kako će se izabrati članovi za "oznake" itd.

 

Dobra ideja, sretno!

 

Bilo bi zanimljivo da bude tamo gdje piše "Moderator", samo da ovdje piše Konstrukter, Inžinjer ili Builder (ako netko ima nešto bolje neka kaže) i kada pređeš mišem preko, da piše "Ovlašten za slaganje konfiguracija od samoga Bug-a".

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
Mentalist kaže...
AlienWare1 kaže...

Ideja mi se kao ideja sviđa, ali malo pojasni, gdje će biti te "oznake", kako će se izabrati članovi za "oznake" itd.

 

Dobra ideja, sretno!

 

Bilo bi zanimljivo da bude tamo gdje piše "Moderator", samo da ovdje piše Konstrukter, Inžinjer ili Builder (ako netko ima nešto bolje neka kaže) i kada pređeš mišem preko, da piše "Ovlašten za slaganje konfiguracija od samoga Bug-a".

Da... Zanimljivo. Ali to bi vjerovatno trebalo skriptirati, valjda.. Ne kužim se u te stvari.. Osmijeh

Ali bolje tako nego da neki lik koji ima pola zvjezdice složi 10x bolju konfiguraciju od nekog sa 3 zvjezdice i da se na kraju uzme ona konfa čiji autor ima više zvjezdica (FIKCIONALNI PRIMJER)

Smijeh

Ne jedi govna ako je burek 6 kuna...
16 godina
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
Mentalist kaže...
AlienWare1 kaže...

Ideja mi se kao ideja sviđa, ali malo pojasni, gdje će biti te "oznake", kako će se izabrati članovi za "oznake" itd.

 

Dobra ideja, sretno!

 

Bilo bi zanimljivo da bude tamo gdje piše "Moderator", samo da ovdje piše Konstrukter, Inžinjer ili Builder (ako netko ima nešto bolje neka kaže) i kada pređeš mišem preko, da piše "Ovlašten za slaganje konfiguracija od samoga Bug-a".

Ili da mu piše.... Spammer, a prelaskom miša preko titule - "Sposoban primiti karton od svakog moda" Cool

 

Okani se toga, čemu ti služil forum kao takav da se korisnike "robotizira", pogledaj film Surrogates i zamisli na kaj bi to ličilo ;)

Zvjezdice, znači da se rega neki inžinjer Della, čovjek bi imal pol ili nijednu - i ispal apsolutni hardver noob!

 

Ko zna i hoće pomoći - napravit će to i ostali će to svakako prepoznati!

Ko ne zna, a misli da zna, naučit će od ovih prvih.

I situacija riješena Namigiva

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
Mentalist kaže...

Nisam nikad vidio da je ideja prosla ovako ne zapazeno.

LOL, ja jesam. Evo ova.

 

OnT: mislim da nema potrebe za ovim. TU, TD, zvjezdice i komentari drugih forumaša su dovoljni pokazatelj da li je neka konfiguracija OK ili nije.

 

Mentalist kaže...

Mislim da sam trebao staviti ovo u "Ideje, sugestije, prijava problema i pomoć", ali nema veze.

Prijavio sam temu za premještaj u odgovarajući PF.

14 godina
neaktivan
offline
Bug Online -Sastavljanje konfiguracija

Iskreno,ideja mi se ne sviđa jer je po meni nepotrebna.Forum funkcionira odlično ovako kako je i koliko ja znam,još se nitko nije žalio u tom pogledu.Ako je konfiguracija dobra dobit će TU,a ako nije TD.Isto tako,ako je konfiguracija loše složena uvijek se nađe netko tko će napomenuti na grešku i obrazložiti zašto ta konfiguracija uistinu i jest loše složena.

oko za oko,pasta za zube
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

Hvala nadređenima za premještanje i preimonovanje teme.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

Zaista bi trebalo nekako dodatno rangirati clanove foruma osim zvjezdica koje same po sebi ne znace nista, a budaletina koliko ti milo i drago.

Pogledajte na ovom siteu odlicno koristenje bedgeva.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
malo zaigrano dijete kaže...

ja sam potpuno ZA ovu ideju, gledam kad se sastavljaju konfe svatko ima svoje mišljenje, pa dobiješ 100 konfiguracija, pa se ti onda odluči. najbolje mi je bilo kad sam pročitao konfu za 10 000 i netko stavi asrock ploču.

oprosti, ali ne kužim ovo?

iako se smatram dobrim sastavljačem konfi...

klikni HVALA, nije toliko teško!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2009 0:42 (stipica_zd).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
stipica_zd kaže...
malo zaigrano dijete kaže...

ja sam potpuno ZA ovu ideju, gledam kad se sastavljaju konfe svatko ima svoje mišljenje, pa dobiješ 100 konfiguracija, pa se ti onda odluči. najbolje mi je bilo kad sam pročitao konfu za 10 000 i netko stavi asrock ploču.

oprosti, ali ne kužim ovo?

iako se smatram dobrim sastavljačem konfi...

Vjerojatno su ASRock matične ploče po njegovom mišljenju vrlo nekvalitetne, pa ga je začudilo što je netko stavio ASRock ploču na tako skupu konfiguraciju.

 

BTW ovo je samo moja pretpostavka što je on mislio s tim reći, ne znam kakve su ASRockove ploče. Osmijeh

 

EDIT: nakon kratkotrajnog istraživanja po netu, čini se da su doista kvalitetne. U ovom slučaju i ja zahtjevam objašnjenje MZDovog posta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2009 1:06 (andy0101).
14 godina
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

Ovo je po meni zaista retardirano.  Kakvi po bogu specijalisti? Onaj ko se razumije dat će svoju preporuku i ako se svidi onome tko kupuje uzet će ako ne neče. O čemu mi pričamo, pa nismo mala dica.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

Mislim i ja da se treba znati tko je pouzdan "slagač" konfiguracija ili "preporučitelj" komponenti.

To se može lako realizirati izradom recimo liste imena.

 

Koliko sam samo puta vidio ovdje da netko složi AMD proc i ploču za intela i svi se dive konfi.

Ili pak stavi ono uber komp a napajanje neko jeftinjak. Te pak oni što zaborave komponente.

A prelazak buđeta je več prešao u standard. I onda predrasude prema komponentama i neiskustvo...

To je pak mali dio svega viđenog kod slaganja konfi na ovom forumu.

 

Što se pak preporučivanja pojedinih komponenti tiče.

Pa ljudi, u proteklih par dana sam primjetio da se masovno preporučaju grafe bez da se pogleda koje npr napajanje osoba kojoj grafa treba ima.

Preporuka HD 5870 na 350W AOPEN napajanje. Svakome se može desiti previd, al ljudi to je ovdje masovno.

Čak sam vidio i kombinacije DDR3 ploča i DDR2 ram. I takve preporuke dobiju TU. meni je to ZOMG.

 

Svatko misli da je upio svo znanje svijeta.

Teško je ići svaku temu ispravljati ljude. I onda kad ispraviš još se ljute.

 

Podržavam inicijativu u potpunosti.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

Glupost. Ne podrzavam.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

I tko bi odredivao kriterije za dobivanje takvog statusa???

Pa dosta ljudi na ovom forumu zna sloziti konfu ali vecina nema vremena i zivaca baviti se tim.

To ne znaci da oni s vremena na vrijeme nemogu preporuciti nekome konfu.

Osim toga, time bi se stvorilo nepotrebno rivalstvo i napetosti izmedju forumasa sto bi izazvalo opce nezadovoljstvo i flame warove.

Tako je uvijek kad su rankovi u pitanju, pa cak se i na par tema flamealo zbog ovih zvjezdica, kako nebi zbog tako necega.

 

Ako netko zeli da mu se konfa slozi, neka mu forumasi sloze konfu i neka autor teme procijeni sta je najpametniji izbor i sta mu je najpametnije za uzet.

Netreba nikakav posebni rank za to...

- Psiho246
Moj PC  
6 0 hvala 2
15 godina
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija
malo zaigrano dijete kaže...

ja sam potpuno ZA ovu ideju, gledam kad se sastavljaju konfe svatko ima svoje mišljenje, pa dobiješ 100 konfiguracija, pa se ti onda odluči. najbolje mi je bilo kad sam pročitao konfu za 10 000 i netko stavi asrock ploču.

 Ti sigurno nebi dobio badge "sposoban za sastavljanje konfiguracija" jer se ravnaš po mišljenjima nekih ljudi koji misle da je asrock šrot koji su to pak čuli od nekih ljudi koji su noobovi nad noobovima i koji su nešto krivo spojili pa im se asrockica spržila.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2009 1:36 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bug Online -Sastavljanje konfiguracija

s ovim profilom sam na forumu te para dana jer sam na starom zaboravi sifru, a e-mail stari vise ne koristim...tu sam od samog pocetka foruma...

 

potpuno se slazem sa ovom idejom jer ima nekih koji stave nest a nema veze s nicim....

...it's only business...
15 godina
protjeran
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

jao tema za žile iskidat što je to za vas dobar sastavljač kanti koda je to danas neka mudrost pa zato postoji net za pet minuta nađeš koponente samo ovisi koliko para imaš, jer samo su pare u pitanju što više para to močniji pc .

zvjezdice s znanjem o sastavljanju nemaju nikakve veze ja imam jedva 2 zvizde ne zato što neznam nego sam s vremenom nakupija kartona pa me to sad koči ali meni i onako nisu važne zvjezdice.

 

ja se bavim konpjuterima več 10 godia i inače sastavljam kopjutere te ih instaliran ili stare nadograđivan pa ih malo rižen bušin ili modan  a najmanje sastavjan pc na forumu pomognen oko nekih koponeti ali meni je osobno dosadno to tražit pa stavljat na forum a taj koji je to pita nakraju uzme sasvim nešto drugo ili ga uopče neuzme

pa tako more i sam pogledat po liksu nabava net ili nekim drugim trgovinama pc opreme uglavnom takve teme  postave djeca ili oni koji nemaju blage o koponetama .

 

ili mi je još draže kad neko stavi kupi intela onda se nađu tri noba koja savjetuju kupi amd pa između njih ispadne prepirka pa ovaj jadnik koji je pita

padne u depresiju jer od pustih konponeti nezna štobi uzeja nakraju

 

tako da mi ova tema izgleda da neče imat budučnosti

I Jadantisi
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

Fenomenalna ideja - i ja bih volio da uz svako ime na forumu budu popisana sva područja u kojima je neupitno stručan, u kojima se snalazi, a o kojima pojma nema. No, svjestan sam da je to pretjerano (tko bi to sve testirao i odlučivao!), pa ćemo za početak to napraviti samo za Slaganje konfiguracija, kao što je predloženo.

 

Dogovorili smo da ćemo mjesečno održavati intenzivna dvodnevna testiranja gdje će svi koji se prijave doći u Bug Lab i polagati niz testova, što teorijskih, što praktičnih s najnovijim komponentama koje još niti mi nismo testirali. Tako dobiveni rezultati proanalizirat će Bugov stručni tim koji će s deset najboljih napraviti i intervjue. Nakon toga BST (Bugov stručni tim) donosi ocjenu od 1 do 100 na temelju koje će se izraditi odgovarajuća ikona za Bug Online Forum koja će sljedećih mjesec dana krasiti avatar nositelja ovog prestižnog certifikata te će njegovi postovi u forumu Slaganje konfiguracija biti obojani drugom bojom, rozom ili žutom (po vlastitom izboru). Naravno, certifikat ističe nakon mjesec dana, jer se tehnologija užurbano razvija pa kompetencija možda više neće biti aktualna.

 

Nadam se da shvaćate ironiju i poantu.

Domagoj
 
23 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

Trebali bi napravit nekakvo natjecanje, tipa uzme se neki budzet recimo 5000 Kn i za te novce kandidati sloze konfiguraciju ,a te konfiguracije kasnije se podvrgnu testiranjima. pobjednik je onaj koji slozi brzu konfiguraciju. Najboljih nekoliko kandidata dobije kao "licencu" da su strucnjaci za sastavljanje konfiguracja na ovom forumuCool

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Specijalisti za sastavljanje konfiguracija

da budemo iskreni, ja pojima nemam o slaganju konfiguracija, i večinom pratim sve teme o sastavljanju konfiguracija, jer trenutno nešto kupujem i sastavljam. i sam vidim da svi hvale GIGABYTE ili ASUS, pa onda MSI, pa na kraju ASROCK, i večinom na skupim konfama su te prve dvije matične, a na onima od 2000-3000 stavljaju ASROCK, a i cijena im je dosta niža nego konkurenciji, a ja sam se uvjerio u onu: KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE. tako da ju ja na skuplju konfu nebi nikada preporučio. možda sam u krivu, jer nisam ju nikad imao, al imao sam slučaj da komp nakon 3 mjeseca normalnog rada crkne, ošla matična(asrock) kod kuma, koji sigurno nije ništa čačkao. tko voli nek izvoli, al ja ju nebi kupio ako nisam prisiljen. kupio sam jučer ASUS matičnu.

Darth Vader
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice