Nova poruka>dodaj>video

poruka: 10
|
čitano: 1.769
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nova poruka>dodaj>video.

kao sto i naslov teme kaze....dodaj>video.

 

Uzmimo za primjer podforum "ostale softverske teme"

"netko" otvori temu da mu se objasni kako se rade tablice u wordu.

 

ima dosta vas forumasa, koji kada ste spremni pomoci samo bezveze nesto napisete......(->,->,<-)

koristeci strelice i zareze-(to je ok).->primjer slika 1

 

a ima i "nekih" vrijednih forumasa(F1-IVO), koji uz lijepo objasnjeni tekst dodaju i slike.->primjer slika 2

 

e sad, naravno taj video bi morao biti limitiran....ili na vrijeme trajanja, ili na svoju velicinu(size:)-(KB,MB,GB,TB)

 

po meni bi se trebao moci umetati isto kao i slika(JPEG)...znaci da ga mozemo staviti (prebaciti) na server, 

ili dati direktan link na video, koji obavezno mora biti vezan uz temu u koju ga stavljamo.

 

mislim da se ta mogucnost pogotovo odnosi na "softver"-slika 3

 

koji je zapravo smisao videa na forumu?

smisao videa na forumu je poboljšati učinkovitost realizacije nekog totorijala ili objašnjenja iste radnje. 

 

i na kraju, zamolio bi sve moderatore da pozorno razmotre ovu ideju.

slika.1 slika.1
slika.2 slika.2
slika.3 slika.3
bubamara.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2009 22:50 (ivan_1995).
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nova poruka>dodaj>video

Odlična ideja, iako bi dosta usporila server. No jel pomaže to što je u 3.5 verziji Firefoxa implementirana funkcija gledanja videa unutar same stranice bez dodatnih pluginova tj. playera?

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nova poruka>dodaj>video

Mislim da nije problem kliknuti na link i pogledati video negdje drugdje, ne ovdje.

 

Karma is a funny thing.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nova poruka>dodaj>video
CikaSpaso kaže...

Mislim da nije problem kliknuti na link i pogledati video negdje drugdje, ne ovdje.

 

Da ali ako ima netko "homemade" video dobro bi došla ta opcija da ga nemora negdje uploadat nego izravno tu na forum!

16 godina
offline
Nova poruka>dodaj>video

Meni super idea!

Zivim u Starigradu,selu sa 1150 stanovnika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nova poruka>dodaj>video
CikaSpaso kaže...

Mislim da nije problem kliknuti na link i pogledati video negdje drugdje, ne ovdje.

 

naravno da nije pogotovo na youtube, ali to nebi uspjelo......to nitko ne radi.

 

bubamara.
16 godina
moderator
offline
Nova poruka>dodaj>video

A gdje bismo smjestili sve te videe, te tko bi platio taj silan bandwidth koji bi oni trošili?

Da ne govorim o vremenu koje bi bilo potrebno za moderiranje (pregledavanje) tih videa, da se pronađe ono što je pod kopirajtom ili krši pravila foruma.

 

Ako hoćete staviti video, na YouTube (ili negdje drugdje), pa onda link ovdje.

Domagoj
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nova poruka>dodaj>video

Ideja je super, ali kao što Domagoj kaže, najednostavnije je staviti to na YouTube i postati link u post.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova poruka>dodaj>video

Baš sam se sjetio,što ne bi bilo bolje da dodate mogućnost "embed video".Obično je to na forumima u BB Codu napravljeno ovako:

 

[youtube]

[/youtube]

 

ili ovako:

 

[gametrailers]http://www.gametrailers.com/video/review-neka-igra/58370 [/gametrailers]

 

i onda se u postu gleda video,funkcionira na isti način kao i [img][/img].To otprilike izgleda ovako:

 

 

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2009 12:16 (dncrmt).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nova poruka>dodaj>video
dncrmt kaže...

Baš sam se sjetio,što ne bi bilo bolje da dodate mogućnost "embed video".Obično je to na forumima u BB Codu napravljeno ovako:

Naravno, samo kaj sam 99% siguran da od toga ovdje neće biti ništa...

I ne treba nikakve kodove koje si ti pisal, AEVA (Auto-Embed Video&Audio) ima podršku za nekih 250 video stranica.

 

Samo kopiraš link na video s podržane stranice i automatski se prikaže na forumu - bez trošenja ikakvih "forumskih" resursa, tj. opterećivanja servera.

Isto je trebalo odavno uvesti da se bilo koji link kopiran u poruku automatski pretvori u aktivni link, bez (ponekad) nepotrebne poveznice - mnogi s tim (namjerno) griješe jer im se neda stavljati poveznice, a kamoli dodavati ime (tu je korisna poveznica) nekom linku...pa nam preostaje ili (većinom) ne pogledati sadržaj koji se krije iza njega ili ga samostalno kopirati u adress bar.

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice