Multiacc banovi - prijedlog zaključana tema

poruka: 94
|
čitano: 17.260
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...
Buffer Overflow kaže...

Svaki antivirus će to detektirati kao malware.

Na stranici od nvidie pa malware? FF odbija suradnju dok IE pita za instalaciju kontrole, skine neš sitno, odvrti test i sve ok. Avira nije rekla ni "a". Ako nekog zanima, nvidia detect. Sve su svemu, loše, polovično rješenje koje bi dosta smetalo.

Fake_Alert kaže...

Ai,to je preziranje korisniku u privatnost..Nema tu kaj BUG drugima gledat sta imaju u kompu.

Zadiranje u privatnost bi bilo kada bi forum sam to provjeravao bez pitanja ili najave.

Nema mene kaj BUG ili taj ActivX pitat dali ja mogu BUG-u dati svoje informacije o kompu.Pa ni windows koji imam,boli ih đon sta ja imam u kucistu i gotovo,ako je neko dosao na forum onda je dosao radi ekipe/pomoci/zabave a ne da mu se informacije uzimaju iz kompjutera.

 

Neznam,nek admini odluce.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 17:28 (Fake_Alert).
15 godina
odjavljen
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Hvala Buffer_overflowu na malo detaljnijem infu. Očito ovo i nije jednostavno kako sam zamislio - dodatna kontrola koja radi samo u IE i nije rješenje. Hvala svima na suradnji. Ništa, podmazati tipku Prijavi i udri po trolovima...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Mozda bi jednostavno rjesenje bilo i uvođenje kompliciranije vizualne provjere - Glupanima poput trollova bi bilo teško pogoditi vizualnu indetifikaciju.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...

Hvala Buffer_overflowu na malo detaljnijem infu. Očito ovo i nije jednostavno kako sam zamislio - dodatna kontrola koja radi samo u IE i nije rješenje. Hvala svima na suradnji. Ništa, podmazati tipku Prijavi i udri po trolovima...

No problem Osmijeh

 

Pa da, da ima bolji način sigurno bi postojao već ovdje.

 

 

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

I say:

 

Whaazaaaaaaaa!!!! .......................TMNF login: bug.hr_iwek91
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Treba ih naci i nosinu im polupat!

 

Je*& im (#$# mater.

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
VirtUoso kaže...

Treba ih naci i nosinu im polupat!

 

Je*& im (#$# mater.

Treba ih ignorirati, zaje*bavati i banirati. Tako ego najviše strada Namigiva

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Krešo91 kaže...

I say:

 

xD enoguh said

16 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
VirtUoso kaže...

Treba ih naci i nosinu im polupat!

 

Je*& im (#$# mater.

Tak znaci jel vec vidim naslov negdje, Bug Batinasi u terenskoj kontroli i ciscenju Trolova opet uspjesno polomili nekoliko palica za dobrobit forumasa i samog foruma.SmijehNevinašce

15 godina
odjavljen
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Na nekim sam forumima vidio reputation-nešto slićno kao ove naše zvijezdice, samo što ga modovi dijele. Ako bi se to postavilo, onda bi mogli uvesti i opciju da prikazuje poruke samo od korisnika sa određenim reputationom. Znači ako netko ima reputation +15 , a ja odaberem da želim gledat samo one sa reputationom od +100, ovi ispod se ne pojavljuju. Ne vide se trollovi.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Ma nista od toga.

 

Jedino sto treba je pustiti ih da se utapaju u svojem jadu i gluposti.

 

Ne mogu moderatori lockati svaku temu odmah, ali mozemo mi ne pisati u nju.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 18:31 (Dragon23288).
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Jedan prilično fleksibilan mehanizam:

- Kad se registriraš ne možeš ništa pisati 2 tjedna ili možda bolje da 2 dana ne možeš pisati, a onda sljedećih nekoliko dana modovi autoriziraju postove. Ako korisnik zaspama masu poruka u jako kratkom vremenu, skripta olakšava posao moderatorima.

- Ako želiš izbjeći takvu provjeru, imaš izbor: ili ta activeX kontrola koja skida serijski matične ili CPUID ili unosiš broj mobitela i SMS-om dobijaš kod za autorizaciju. Broj ostaje spremljen u baze, ali ga ni korisnici ni admini ne mogu viditi i služi samo za provjeru. Kako ipak postoji mogučnost prodaje broja, korisnik koji unese broj koji već postoji u bazi, nakon unosa koda ne dobija autorizaciju, već obrazac za kontakt s administratorom koji onda ručno provjerava razloge.

Ovo sa SMS-om bi imalo i jednu pozitivnu stranu: Koliko je ljudi otvorilo novi acc jer su zaboravili šifru, a mail s kojim su se registrirali više ne koriste. Na ovaj način bi se mogla nova šifra slati i na SMS.

 

Na kraju ničija privatnost nije povrijeđena, tko ne želi dati podatke (ili serijski broj matične ili broj mobitela), može pričekati par dana, a moderatori su ipak rasterečeni jer neće postovi svih novih korisnika trebati njihovi potvrdu.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
8 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
MrBlc kaže...

Jedan prilično fleksibilan mehanizam:

- Kad se registriraš ne možeš ništa pisati 2 tjedna ili možda bolje da 2 dana ne možeš pisati, a onda sljedećih nekoliko dana modovi autoriziraju postove. Ako korisnik zaspama masu poruka u jako kratkom vremenu, skripta olakšava posao moderatorima.

- Ako želiš izbjeći takvu provjeru, imaš izbor: ili ta activeX kontrola koja skida serijski matične ili CPUID ili unosiš broj mobitela i SMS-om dobijaš kod za autorizaciju. Broj ostaje spremljen u baze, ali ga ni korisnici ni admini ne mogu viditi i služi samo za provjeru. Kako ipak postoji mogučnost prodaje broja, korisnik koji unese broj koji već postoji u bazi, nakon unosa koda ne dobija autorizaciju, već obrazac za kontakt s administratorom koji onda ručno provjerava razloge.

Ovo sa SMS-om bi imalo i jednu pozitivnu stranu: Koliko je ljudi otvorilo novi acc jer su zaboravili šifru, a mail s kojim su se registrirali više ne koriste. Na ovaj način bi se mogla nova šifra slati i na SMS.

 

Na kraju ničija privatnost nije povrijeđena, tko ne želi dati podatke (ili serijski broj matične ili broj mobitela), može pričekati par dana, a moderatori su ipak rasterečeni jer neće postovi svih novih korisnika trebati njihovi potvrdu.

Ali zasto sve to ? Radi ponekod sporadicnog troll-a/spamera ?

Pokazi mi jedan uspjesan/dobar/ne-warez/private i slicno forum koji trazi ista od navedenog, skidam ti kapu.

ActiveX kontrole u doba kada se cak iz Windowsa polako izbacuje IE? Serijski brojevi ? WTF?

To ili poruke? (cije uvodenje sigurno nije besplatno i samo bezvezan trosak za bug).

Ako 2 dana/tjedna ne smijes sudjelovati cemu se uopce registrirati? Citati poruke mogu i bez registracije.

 

Svako normalan bi dao petama vjetra kada bi neka stranica/forum pri registraciji zahtjevala takve nebuloze.

Kao sto sam prije rekao, moderatori imaju duznost (privilegiju? Namigiva ) drzati forum cistim, dobrovoljno su se javili

da medu ostalom bas to rade. Pa nije biti moderator piknik! Treba nesto i raditi.

 

A ako je nekome par idiotskih tema i/ili poruka koje ne mora niti otvarati/procitati/komentirati neizdrzivo ili mu prouzrocuje

nekakvu mentalnu bol, bolje da ne sudjeluje ni u kakvim forumima.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 20:49 (drnde).
15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Sum_of_all_fears cijenim što se trudiš(ćak sam ti TU daoNamigiva) i mene iritiraju ponekad ti spameri. Ali mislim da bi ta sva uvođenja nekakvih provjera hardwarea ili softwarea, activx-eva, guid odbijala nove korisnike sa foruma. Jer mislim da bi većina tih novih korisnika odbijala te sve provjere jer možda je tu neko došao da napši jedan ili dva posta kako bi riješio problem, pa zašto bi neko morao gledati u njegov pc. Evo osobno tako ja razmišljam da se sad idem prijavljivat na neki drugi forum.

Trolleva ima svugdje, na svakim forumu zato su tu i moderatori da prave red kad se isti pojave. Mislim da protiv tih trollova ima i drugačijih rješenja bez nekakvih drastičnih provjera nečjeg pc-a. Neznam kakva točno drugih rješenja, ali sam siguran da ima.Smijeh

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 21:09 (Jack Sparrow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

/facepalm

 

Nikome nije palo na pamet da admini/modovi jednstavno mogu vidit istu ip adresu na vise accounta, i reagirat.

 

Imao bih da sam krao... http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1114612
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Lud ko puška kaže...

/facepalm

Nikome nije palo na pamet da admini/modovi jednstavno mogu vidit istu ip adresu na vise accounta, i reagirat.

A nekom nije palo na pamet da se možda legitimno dva usera logiraju sa iste vanjske IP (dva brata u kući, koriste istu liniju)?

 

I nije cilj hvatati dva acca koji su u isto vrijeme online sa iste IP nego spriječiti da se taj uopće ikad pojavi (koji ima 3-4 bannirana acca).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 21:22 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Uzmite u obzir i da osoba može mijenjati kompjuter. Npr. nekad ode u internet caffe pa u drugi pa onda kod nekoga. I tako njega nije moguće uopće spriječiti da trolla. A kad bi i koristili ono putem sms-a osoba bi odjednom moga napraviti desetak accova onda pričekati par dana pa onda odjednom na tih 10 praviti probleme.

 

No postoji i mogućnost da troller ima nazovimo to pravi acc, a onda sa nekakvim novim on pravi probleme.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Sum_of_all_fears kaže...
Lud ko puška kaže...

/facepalm

Nikome nije palo na pamet da admini/modovi jednstavno mogu vidit istu ip adresu na vise accounta, i reagirat.

A nekom nije palo na pamet da se možda legitimno dva usera logiraju sa iste vanjske IP (dva brata u kući, koriste istu liniju)?

 

I nije cilj hvatati dva acca koji su u isto vrijeme online sa iste IP nego spriječiti da se taj uopće ikad pojavi (koji ima 3-4 bannirana acca).

 

Trolovi se nece loginat istovremeno, nego cas 1 acc cas drugi, i kad dobiju ban, napravit ce novi acc, prije mjenjanja IP adrese, i to se lako moze skuzit.

A te neke komlicirane stvari tipa activex (zasto bi uopce dopustio activex kontrolu da se izvrsi?) mozes slobodno zaboravit.

Imao bih da sam krao... http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1114612
15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Isto tako nikome nije palo na pamet da možeš promjeniti IP u dva klika ili jednostavno resetom rutera.

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Srećom se sada taj troller smirio i nadamo se dovljno istrošio na f1-ivi i ostalim članovima koji su mu se zamjerili. Sad mu je vjerovatno već dosadilo praviti probleme. Kad tad svakom trolleru dosadi trollati.

 

EDIT: Sad shvaćam da ovaj forum barem u nekim segmentima prošao dobro od onoga trollera. Naime troller je mogao otvoriti npt 10 tabova u ieu ili nekom drugom  i ondasvakom tabu napraviti novu temu pa bi modovima onda stvorio još veće probleme.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 21:38 (captain_soap_McTawish).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Naso sam ih!

Udrite!

- Psiho246
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Jack Sparrow kaže...

Isto tako nikome nije palo na pamet da možeš promjeniti IP u dva klika ili jednostavno resetom rutera.

Pa sigurno nece bannat IP ako nije izkriptano da server prati non stop promjene IP-a ili DNS w/e...Razmisli malo.

15 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
Fake_Alert kaže...
Jack Sparrow kaže...

Isto tako nikome nije palo na pamet da možeš promjeniti IP u dva klika ili jednostavno resetom rutera.

Pa sigurno nece bannat IP ako nije izkriptano da server prati non stop promjene IP-a ili DNS w/e...Razmisli malo.

Pa ja sam to rekao onome(Lud ko puška) gore koji je rekao "Nikome nije palo na pamet da admini/modovi jednstavno mogu vidit istu ip adresu na vise accounta, i reagirat."

Ja znam da neče banat IP.

OMG daj prati malo drugi put.

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 0:16 (Jack Sparrow).
14 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Uopce ne znam o cemu pricam,ali imam ideju,totalno seljacku!

 

Mozda bi pomoglo,nprm,napraviti nesta da kada netko otvara novu temu,da ta tema prvo "ode" do moderatora,on ju procita i dozvoli da se objavi,a ne da ju

kreator teme,pritiskom na OBJAVI TEMU odmah pukne na BUG!

Ili nprm, "fora" sa jednog glupog foruma,da nitko ne moze objaviti temu ako nije napravio 100 postova!

(znam da bi time bili zakinuti,ljudi koji nisu na Bugu cesto,a imaju problem)

 

U oba slucaja,bi po mome skromnom misljenju,bio znatno rjesen problem!

Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: Multiacc banovi - prijedlog
MandaTDI kaže...

Uopce ne znam o cemu pricam,ali imam ideju,totalno seljacku!

 

Mozda bi pomoglo,nprm,napraviti nesta da kada netko otvara novu temu,da ta tema prvo "ode" do moderatora,on ju procita i dozvoli da se objavi,a ne da ju

kreator teme,pritiskom na OBJAVI TEMU odmah pukne na BUG!

Ili nprm, "fora" sa jednog glupog foruma,da nitko ne moze objaviti temu ako nije napravio 100 postova!

(znam da bi time bili zakinuti,ljudi koji nisu na Bugu cesto,a imaju problem)

 

U oba slucaja,bi po mome skromnom misljenju,bio znatno rjesen problem!

To ga spriječava samo da otvori temu, ali ga ne spriječava da ode u npr. Birc ili neku drugu temu i tamo krene praviti sranja.

Radio, ne radio, svira radio!
15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Novi korisnik 1-2 dana može čitati sve, ali može postati samo u predstavljanje u ta dva dana.

 

Nakon dva dana full access.

 

Dakle moze cavrljati kad se registrira i ako ima hitno pitanje pita tamo, a nakon dva dana normalno.

 

A instant troll moze spamati samo jedan forum pa je to lakse cistiti.

 

Kad se vec bacaju prijedlozi. :)

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Multiacc banovi - prijedlog
Ma neka modratori rade svoj posao i sve ce biti dobro.je da i mene trolovi nerviraju al stas sve prode.
Ljubi svoju zemlju i brani je krvlju svojom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Multiacc banovi - prijedlog

Nikako se ne slažem s ovim prijedlogom da nedozvoljeno pisanje korisnicima prvih xyz dana na forumu. Mnogi su dospjeli ovdje na forum tako da su imali neki hard/soft problem ili trebali savjet pa su se registrirali u potrazi za rješenjem (i na kraju ostali). Mislim da ovakva ograničenja bi odbijala dosta novih korisnika.

 

Inače podržavam ovaj prijedlog da moderatori moraju odobriti temu od novih korisnika da bi bila objavljena.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
25 0 hvala 0
15 godina
offline
Multiacc banovi - prijedlog
Mislim da je ipak najbolje rješenje da svi samo ignorirate takve postove, a ne da idete odgovarati na njih a neki su znali i istom mjerom im udriti(vrijedanje,psovanje itd.) A to je ono sto oni zele: pozornost. Da vidi da nakon sat vremena nitko nije postao poceo bi se cuditi i tema bi se prije ili kasnije maknula i gotova stvar. Ja sam par puta naletio bas kad je izasla takva tema, i bas mi dosao gust da nesto socno natipkam, ali onda sam se sjetio glavne forumske zapovijedi : DO NOT FEED THE TROLL i jednostavno ignorirao temu i nastavio di sam stao. Kad bi se svi forumasi tako ponasali, problema uopce ne bi bilo niti bi sada ovome razgovarali :P
Stoja
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Multiacc banovi - prijedlog

evo kad pricate o ip,mac adresama 

zanimam me sto je xuid 

naime preko toga bannaju na alteriwnetu (to se mora rucno jer igra nemam nikakvu zastitu od hakera znaci na prijave)

prvi puta cujem za to

What is democracy? What is democracy? It got something to do with young men killing each other
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice