Studiranje na FOI-u

poruka: 92
|
čitano: 37.995
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

evo htio bi čuti mišljenja i možda neke savjete studenata koji ondije studiraju, kakvi su predmeti, što je teško, što nije,

 

posebno me zanima prva godina. imamo još par dana do rezultata mature pa čisto da budem siguran u buduću odluku koju ću donijet.

 

(inače obožavam računala, i okej sam što se tiče matematike, završio sam gimnaziju) {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

Nisam student, ali poznajem nekoliko ljudi koji su završili FOI. Imaš na prvoj godini dosta ekonomije i to zna biti problem mnogima koje to ne zanima. Na kasnijim godinama nema toliko toga. Od tih ljudi koje ja poznajem, najbolje su prolazili ekonomisti, a ne gimnazijalci baš dobro zbog te ekonomije. Što se ostaloga tiče, programiranje je dosta teško.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Studiranje na FOI-u

Evo upravo sam završio prvu godinu. Prvi semestar je ok, par zahtjevnijih predmeta, ali ništa strašno. Drugi semestar treba ekonomske predmete učiti, a ne "štrebati", a programiranje je dosta zahtjevno i treba konstantno vježbati i raditi.

Ostalo je sve OK, informatika se radi Python ( malo zna biti zbunjujuće raditi paralelno sa C++-om). Tu je još i Linux ( terminal, opcije i sl. ).

Ekonomije dalje ima sve manje, no možeš ti studirati poslovne sustave, koji su večinom ekonomski, dok su informacijski večinom informatički orijentirani.

Ako znaš matematiku, to je veliki plus. Radi se gradivo srednje drugi semestar ( ali puno detaljnije- derivacije, funkcije, integrali ) a prvi semestar su matrice, determinante, skupovi, Gaussov postupak itd:

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 16:25 (Ad4pt3r).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

a što se smještaja tiče, kolko je lako/teško dobiti dom ili kolike su cijene stanova?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
nOObIlO kaže...

kolike su cijene stanova?

Cijene stanova u Varaždinu su trenutno dosta niske i puno ljudi kupuje stan u zadnje vrijeme,teško da ćeš naći stan za kupnju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

ma trebam samo za iznajmit, valjda će se nešta nać ako ne dobijem dom {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

Cijene stanova su ti u razumnom intervalu od recimo 700kn (ako planiraš iznajmit samo jednu sobu) pa od 1500 nadalje za cijeli stan... + režije naravno, ah sto se doma tiče ako ne upadneš odmah vrlo vjerojatno ces upast tijekom drugog semestra jer se ljudi ispisuju s faksova i tako se penješ na rang listi.

Be the best or die like the rest
12 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

imam još samo jedno pitanje :D 

 

da li postoje predavanja na koja se baš mora nosit laptop. planiro sam si kupit novi komp... dobije se puno bolja oprema u kompu neg u laptopu za iste novce.

 

da li je laptop nužan?

14 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

Ja sam zavrsio foi bez laptopa, stolni komp mi je bio bolji. I onako nisam nosao na predavanja i kljucao po tipkovnici nego pisao. A oni koji su nosali niti su slusali predavanje nego se haklali na wireless i zahebavali.

 

Samo jedan hint sto se tice doma. Novi dom je super, od prve godine otvaranja sam bio u njemu, samo sto pazi jer ti cijena nije 200 kn ko u zagrebu nego oko 650-700 (bar kada sam ja bio).

 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

a volio bi da dobijem dom. bar prvu godinu. sad ne znam koja je navala i kak. valjda ću imat sreće, hvala {#}

11 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

da istina, laptop nije potreban na predavanjima, ali uzmi u obzir da ti je možda laptop praktičniji ako namjeravaš često putovat doma. Navala za dom je hmm.. a velika, ali ako imaš solidan broj bodova bez brige si.  {#}

Be the best or die like the rest
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

hehe, ako je solidan broj 600+(to sam ostvario na ljestvici za faks) onda eto. {#} ak ne opet dobro. jel znaš možda koliko je trebalo prošle godine. nisam uspio pronaći..

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 14:07 (nOObIlO).
14 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

Putovao sam ja stalno za Karlovac skoro svaki vikend, ali sve je to jedan eksterni disk podrzao. A i onako sam tip koji ako cijeli tjedan bleji u komp, kada dodje doma ni ne pogleda ga. Uvijek je bilo nogometa, kosarke, kupanja, zafrkancije...

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

zadnji student koji je dobio smještaj u Studentskom domu imao je 1 494,387 bodova (tako barem piše na stranici)
ja s 1400 nisam dobio, bar ne na samom početku, skupljaj dodatne bodove gdje god stignes XD

Be the best or die like the rest
16 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u

Od moje cure brat (mal je glup, al nije mali kriv{#}) također planira na FOI, et možda se vidite i budete cimeri {#}

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein
15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
nOObIlO kaže...

hehe, ako je solidan broj 600+(to sam ostvario na ljestvici za faks) onda eto.  {#}  ak ne opet dobro. jel znaš možda koliko je trebalo prošle godine. nisam uspio pronaći..

  Prijavi se na natječaj ako nisi. Nisu toliko vazni rezultati od mature, nego ostali bodovi na temelju socijalnog statusa i nesto na temelju uspjeha.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

Pošto i ja planiram na FOI zanima me raspored predavanja preko dana. Znači dal FOI ima onako predavanja recimo 3 sata predavanja pa 2 sata pauze pa opet par sati predavanja i tako ili je sve u komadu. Jer negdje sam pročital da svi faksovi imaju tak raskomadana predavanja zbog bologne. :/

15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Kronox kaže...

Pošto i ja planiram na FOI zanima me raspored predavanja preko dana. Znači dal FOI ima onako predavanja recimo 3 sata predavanja pa 2 sata pauze pa opet par sati predavanja i tako ili je sve u komadu. Jer negdje sam pročital da svi faksovi imaju tak raskomadana predavanja zbog bologne. :/

  Ima, da. Nekad zna biti po nekoliko sati u komadu pa 1 il 2 sata ništa pa opet predavanja ili vježbe. To je normalno, tak je svugdje.

We are nothing but the stones to pave the way...
12 godina
protjeran
offline
Studiranje na FOI-u

Prva godina ti je besplatna, ako se potrudiš i prolaziš s 5, onda ti je cijelo školovanje besplatno. Potreban ti je laptop jer su oni kompjuteri u knjižnici užas, spori i nikakvi. 

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Ad4pt3r kaže...
Kronox kaže...

Pošto i ja planiram na FOI zanima me raspored predavanja preko dana. Znači dal FOI ima onako predavanja recimo 3 sata predavanja pa 2 sata pauze pa opet par sati predavanja i tako ili je sve u komadu. Jer negdje sam pročital da svi faksovi imaju tak raskomadana predavanja zbog bologne. :/

  Ima, da. Nekad zna biti po nekoliko sati u komadu pa 1 il 2 sata ništa pa opet predavanja ili vježbe. To je normalno, tak je svugdje.

Može još samo pitanje: kad počinje najranije moguće predavanje, a kad najkasnije? Jer pošto sam lijen ne znam jel se bum prijavil za dom, pa da znam za putovanje :P

15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Kronox kaže...

Može još samo pitanje: kad počinje najranije moguće predavanje, a kad najkasnije? Jer pošto sam lijen ne znam jel se bum prijavil za dom, pa da znam za putovanje :P

  Nama je bilo prvo uvijek u 8 ujutro, najkasnije oko 6 popodne ( auditorne vježbe iz programiranja, nisu obavezne, ali nikako, nikako ti ne preporučam da to izostaješ )

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

Zanimljivo.. Hvala puno :)

12 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

kako misliš prva godina ti je besplatna :D

 

ako daš sve ispite jel onda nije sve besplatno...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
nOObIlO kaže...

kako misliš prva godina ti je besplatna :D

 

ako daš sve ispite jel onda nije sve besplatno...

Ova je godina bila besplatna, ne plaćaš ni ako ne kolokviraš, imaš pravo 4 izlaska na ispit ( mislim, nisam siguran ).

We are nothing but the stones to pave the way...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

a šta je s ostalim godinama...

14 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u

Sve dok daješ sve u roku besplatno je.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
AMD Phenom II X4 kaže...

Prva godina ti je besplatna, ako se potrudiš i prolaziš s 5, onda ti je cijelo školovanje besplatno. Potreban ti je laptop jer su oni kompjuteri u knjižnici užas, spori i nikakvi. 

Ha? Prolazis s 5, pa nismo u srednjoj školi. Uvijek ti je dobro biti među boljima, i na vrhu liste, ali nije nužno imati prosjek iznad 4,5 (iako nije nemoguće). Mislim da nitko nikad nije ni pomislio da će išta na jednom faxu informatike raditi na računalima iz knjižnice. Nužno je imati računalo, moja preporuka laptop oko 5k kuna, koji  je dovoljan za sve poslove koje će od tebe zahtjevati na faxu i van njega i +mobilan si. Desktop računala preporučam samo hard core gamerima, onima koji moraju hladiti hladiti jaja na procesoru te onim kojima fali zajeb.. u životu :D

 

A što se tiče foi-a, faks je među boljima ako se potrudiš i iskoristiš sve što ti nude na njemu. Razmjenjujući iskustva s ferovcima stekao sam dojam da smo po programiranju na istoj razini, samo na foiu je manje ljudi te su asistenti pristupačnije kao i projekti na kojima se može raditi. Lijenčine i budale prolaze, ali zbog njih reputacija faksa nije bas neka, te ti ljudi kasnije kukaju po faceu kako nema posla. Ako dobiješ smještaj u domu šanse za uspješno završavanje faksa su uvostručene. Eto ukratko svima koji ne mogu na fer, preporućam foi (tvz je smece, znam jer gledam ljude koji završavaju to i dolaze na diplomski foia, iako ima i tamo ljudi koji se ističu). 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

Iiii još pitanja :P

Ima li predavanja na FOIu subotom? (znam glupo pitanje, al pitanje je)

I di je menza u Varaždinu? koji je inače moj rodni grad, al stvarno ne znam di je menza, jel je opće ima? Kak je riješena prehrana studentov?

15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Kronox kaže...

Iiii još pitanja :P

Ima li predavanja na FOIu subotom? (znam glupo pitanje, al pitanje je)

I di je menza u Varaždinu? koji je inače moj rodni grad, al stvarno ne znam di je menza, jel je opće ima? Kak je riješena prehrana studentov?

  Nekad, večinom auditorne ( govorim za prvu godinu ) ali to traje sat-dva. Menze su ti restorani Park, Raj i Elektron. Park je odmah iza FOI-a. Hrana je OK, nikad mi X-ica ne izdrži do kraja  {#}

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Šta se radi pod tjelesnim? Čuh da se može uzet teretana, so is it true?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice