Serviser osobnih računala

poruka: 23
|
čitano: 19.319
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Serviser osobnih računala

Razmišljam da položim tečaj za servisera...

Gdje je najbolje položiti, kolko košta, imam 29 godina, kolke su šanse da nađem posao, jel ima

smisla otvarati privatni servis(znam da se večina stvari u biti ne može popraviti več samo zamjeniti...)

 

Molim sva iskustva, gdje ste radili, kolko ste plačeni, jel šta znači taj upis u radnoj knjižici....

Moj problem je taj što sam završio ugostiteljsku, smjer kuhar, tako da kad se prijavim za neki posao, samo vide kvalifikacije i nasmiju e i odlože CV...

A to kaj sam sa 6 godina rastvarao Spectrume i ta s****a ništa ne znače(dakle imam stvarno znanje,al nisam pogonjen nikakvom diplomicom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Serviser osobnih računala
subabuse kaže...

Razmišljam da položim tečaj za servisera...

Gdje je najbolje položiti, kolko košta, imam 29 godina, kolke su šanse da nađem posao, jel ima

smisla otvarati privatni servis(znam da se večina stvari u biti ne može popraviti več samo zamjeniti...)

 

Molim sva iskustva, gdje ste radili, kolko ste plačeni, jel šta znači taj upis u radnoj knjižici....

Moj problem je taj što sam završio ugostiteljsku, smjer kuhar, tako da kad se prijavim za neki posao, samo vide kvalifikacije i nasmiju e i odlože CV...

A to kaj sam sa 6 godina rastvarao Spectrume i ta s****a ništa ne znače(dakle imam stvarno znanje,al nisam pogonjen nikakvom diplomicom...

Nije mi baš jasno - mislim da se, iskreno, kuhari više traže nego serviseri.

 

E sad, ako baš želiš ići u tom smjeru, imaš tih tečaja što se upisuju u radnu knjižicu, probaš ući u neki servis, sam krenuti je problematično u ovo doba. Potrudi se koju godinu, nauči nešto specifično i polako idi naprijed.

14 godina
neaktivan
offline
Serviser osobnih računala

O toj stvari sam svojevrsno i ja razmišljao.Postoji taj tečaj u Algebri i košta 7000kn,a traje 2 mjeseca.Kasnije sam saznao da isti tečaj ima negdje preko sveučišne knjižnice(nisam više siguran)i košta upola manje.To je malo skup"sport"za sada ako nema nekog zaposlenja nakon toga.Ponuda kuhara je preko zime malo u banani da,a preko ljeta i sezone je potražnja.Naravski radno vrijeme je od 0-24,a plaća za to nije baš nešto.Servisa ima isto dosta,a sad kaj je isplativo..Ako si u mogućnosti,položi,dobi diplomu,a dalje nek se kotrlja pomalo...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Serviser osobnih računala

Nije isplativo polagati tečaj. Znanje koje dobiš možeš sam sakupiti u mjesec dana sam se doma igrajući sa računalom i čitajući knjige. A to što imaš u radnoj knjižici serviser računala apsolutno ništa ne znači. Nije da su računala od katodnih cijevi napravljena. Sve je modularno i servisiranje je danas krajnje jednostavno.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Serviser osobnih računala
Buffer Overflow kaže...

Nije isplativo polagati tečaj. Znanje koje dobiš možeš sam sakupiti u mjesec dana sam se doma igrajući sa računalom i čitajući knjige. A to što imaš u radnoj knjižici serviser računala apsolutno ništa ne znači. Nije da su računala od katodnih cijevi napravljena. Sve je modularno i servisiranje je danas krajnje jednostavno.

Nije baš tako jednostavno. Mnogi "misle" da znaju, a u biti stvarno znanje im je mizerno. Još nisam vidio osobu koja bi se prijavila na mjesto tehničara (a radio sam to za par firmi), a da je uspjela odgovoriti na više od 20% pitanja prosječnog A+ testa.

Nažalost, od "šarafljenja" doma do stvarnog tehničara je dug put.

14 godina
protjeran
offline
RE: Serviser osobnih računala
Old Iggy kaže...

Nije baš tako jednostavno. Mnogi "misle" da znaju, a u biti stvarno znanje im je mizerno. Još nisam vidio osobu koja bi se prijavila na mjesto tehničara (a radio sam to za par firmi), a da je uspjela odgovoriti na više od 20% pitanja prosječnog A+ testa.

Nažalost, od "šarafljenja" doma do stvarnog tehničara je dug put.

Nema tog računala koje ne bi mogao servisirati :)

 

Sve stoji, ali tečaj je stvarno porez na bedake (kako bi se reklo). Može se i to doma naučiti, barem u mjeri da si sposoban se zaposliti. Dalje možeš u hodu učiti.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
online
RE: Serviser osobnih računala
Buffer Overflow kaže...
Old Iggy kaže...

Nije baš tako jednostavno. Mnogi "misle" da znaju, a u biti stvarno znanje im je mizerno. Još nisam vidio osobu koja bi se prijavila na mjesto tehničara (a radio sam to za par firmi), a da je uspjela odgovoriti na više od 20% pitanja prosječnog A+ testa.

Nažalost, od "šarafljenja" doma do stvarnog tehničara je dug put.

Nema tog računala koje ne bi mogao servisirati :)

 

Sve stoji, ali tečaj je stvarno porez na bedake (kako bi se reklo). Može se i to doma naučiti, barem u mjeri da si sposoban se zaposliti. Dalje možeš u hodu učiti.

Jesi 100% siguran? Osmijeh

Dođeš u moju firmu na test, pa ako ga ne budeš mogao ni upaliti (kamoli servisirati) radiš mjesec dana badave? Osmijeh

Svaki tečaj iz takve perspektive možeš smatrati porezom na bedake. I sve možeš doma naučiti, ako uspiješ naći posao na konju si. Takve stvari i služe da bi nešto osnovno naučio (i to prema pravilima struke) te se malo"izdigao" ispred ostalih par stotina prijava... Neodlučan

14 godina
neaktivan
offline
Serviser osobnih računala

Slažem se dosta toga čovjek može doma isprobati ako ima komp viška na kojem bi se učio i vježbao.Ali postoje opet stvari koje ne možeš naučiti jer se "znanje krade"od potencijalnog učitelja.Ja sam dosta vizualan tip"ono što oči vide,ruke rade".Neke zadatke takođe treba rješavati i u softweru koji je povezan sa šarafljenjem hardwera,a te stvari opet nije baš najednostavnije shvatiti ako si samouk...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Serviser osobnih računala
Old Iggy kaže...

Jesi 100% siguran? Osmijeh

Dođeš u moju firmu na test, pa ako ga ne budeš mogao ni upaliti (kamoli servisirati) radiš mjesec dana badave? Osmijeh

Svaki tečaj iz takve perspektive možeš smatrati porezom na bedake. I sve možeš doma naučiti, ako uspiješ naći posao na konju si. Takve stvari i služe da bi nešto osnovno naučio (i to prema pravilima struke) te se malo"izdigao" ispred ostalih par stotina prijava... Neodlučan

200% Ja sam ti tehničar za računalstvo i dipl ing elektrotehnike. S time da sam i fiziku završio i plus k tome sam se bavio restauracijom studijske i digitalne opreme.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
protjeran
offline
RE: Serviser osobnih računala

dobro je netko gore napisao. kao PRAVI kuhar radiš samo s jednom osobom-vlasnikom restorana. a kao serviser ili nedajbože obrtnik-radiš sa budalama od ljudi koje nikad nisu zadovoljne,uvijek imaju reklamacije,i sve znaju(ma znaš to ti je ono za 5 min bla bla).

moja prijateljica raditi je otišla prije 5-6 godina na otok Krk. sada je šef kuhinje i u sezoni ima od 10000-14000 kn plaću ! na šarafanju nema tih novaca,a obaveze državi da ne spominjem.

da se vratim na kuhara. ta prijateljica ima zajamčenu plaću i van sezone od 5-6000 kn plaćene sve doprinose,stan i hranu. ja da nemam obitelj,prekvalificirao bi se baš i jedino za kuhara i otišao na more. sad nisam ja u pitanju nego ti. probaj pa šta bude. ti tečajevi su kod nas u slavonioji oko 3.500 do 4.000 kn.mislim da većina zna sama servisirati računala,a oni drugi imaju susjeda ,prijatelja,FORUME itd. kupi neki prepaid broj i daj oglas da servisiraš računala. imati ćeš 2-3 poziva mjesečno. ako ih bude 100 radi,ako bude 200 otvori obrt. jednostavno,možeš probati,možeš izgubiti samo stotinjak kuna za bon ! a ja sam  uložio oko 100.000 eura u svoj posao pa sada ne mogu dobiti ni 20.000 za sve !a posla nema ili ima puuuuuno manje.

sretno !

Z
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2010 14:53 (opcom).
16 godina
online
RE: Serviser osobnih računala
Buffer Overflow kaže...
Old Iggy kaže...

Jesi 100% siguran? Osmijeh

Dođeš u moju firmu na test, pa ako ga ne budeš mogao ni upaliti (kamoli servisirati) radiš mjesec dana badave? Osmijeh

Svaki tečaj iz takve perspektive možeš smatrati porezom na bedake. I sve možeš doma naučiti, ako uspiješ naći posao na konju si. Takve stvari i služe da bi nešto osnovno naučio (i to prema pravilima struke) te se malo"izdigao" ispred ostalih par stotina prijava... Neodlučan

200% Ja sam ti tehničar za računalstvo i dipl ing elektrotehnike. S time da sam i fiziku završio i plus k tome sam se bavio restauracijom studijske i digitalne opreme.

Ja sam ti tehnički specijalist / storage specijalist (IBM, HP, Dell, mnogi drugi) i radim isključivo srednje velike i velike korisnike. Siguran i dalje? Osmijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Serviser osobnih računala
Buffer Overflow kaže...
Old Iggy kaže...

Jesi 100% siguran? Osmijeh

Dođeš u moju firmu na test, pa ako ga ne budeš mogao ni upaliti (kamoli servisirati) radiš mjesec dana badave? Osmijeh

Svaki tečaj iz takve perspektive možeš smatrati porezom na bedake. I sve možeš doma naučiti, ako uspiješ naći posao na konju si. Takve stvari i služe da bi nešto osnovno naučio (i to prema pravilima struke) te se malo"izdigao" ispred ostalih par stotina prijava... Neodlučan

200% Ja sam ti tehničar za računalstvo i dipl ing elektrotehnike. S time da sam i fiziku završio i plus k tome sam se bavio restauracijom studijske i digitalne opreme.

Bez uvrede,al čovjek je napisao da je kuhar.Ja sam po struci"građevinac završnih radova".Ti si imao dosta kontakta sa elektronikom i informatikom,pa je lako tebi reći onda,ali ima onih koji počinju izpočetka pa je to malo teže onda,zar ne!

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
protjeran
offline
RE: Serviser osobnih računala
General Zed kaže...

Bez uvrede,al čovjek je napisao da je kuhar.Ja sam po struci"građevinac završnih radova".Ti si imao dosta kontakta sa elektronikom i informatikom,pa je lako tebi reći onda,ali ima onih koji počinju izpočetka pa je to malo teže onda,zar ne!

Znam, nisam se mislio kur*iti. Ali ako čovjek ima volje i želje ( a to je najbitnije u svemu) onda ne bi trebao imati problema sa učenjem. Mislim da se nitko nije na faksu ili školi naučio raditi ono što voli nego sam, doma, na poslu i tako dalje. :) Kažem, sve ovisi o volji i želji.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
14 godina
protjeran
offline
RE: Serviser osobnih računala
Old Iggy kaže...

Ja sam ti tehnički specijalist / storage specijalist (IBM, HP, Dell, mnogi drugi) i radim isključivo srednje velike i velike korisnike. Siguran i dalje? Osmijeh

Nema tog komada elektronike koji neću popraviti Osmijeh.

 

U to ne ubrajam ono što i nije namjenjeno popravljanju (pokvareno-zamijeni).

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
offline
RE: Serviser osobnih računala
Old Iggy kaže...
Buffer Overflow kaže...
Old Iggy kaže...

Jesi 100% siguran? Osmijeh

Dođeš u moju firmu na test, pa ako ga ne budeš mogao ni upaliti (kamoli servisirati) radiš mjesec dana badave? Osmijeh

Svaki tečaj iz takve perspektive možeš smatrati porezom na bedake. I sve možeš doma naučiti, ako uspiješ naći posao na konju si. Takve stvari i služe da bi nešto osnovno naučio (i to prema pravilima struke) te se malo"izdigao" ispred ostalih par stotina prijava... Neodlučan

200% Ja sam ti tehničar za računalstvo i dipl ing elektrotehnike. S time da sam i fiziku završio i plus k tome sam se bavio restauracijom studijske i digitalne opreme.

Ja sam ti tehnički specijalist / storage specijalist (IBM, HP, Dell, mnogi drugi) i radim isključivo srednje velike i velike korisnike. Siguran i dalje? Osmijeh

Jel ti usporedjujes racunarne servisere sa nekim kalibra kao sto si ti?

 

Btw ja takodjer tvrdim da mogu popravit sve sto mi das na stol (dakle stane na stol, ne govirim da iskrcas cijeli ormar ispred mene) :)

I'm going woo woo
14 godina
offline
Serviser osobnih računala

samo se vi hvalisajte,ali ima smisla da upišeš neki tečaj da bi dobio diplomu,ne zato što češ nešto ekstra naučiti več imaš kakve takve papire,ja več duže vrijeme svoj stari kompjutor sam servisiram tj učim se od instalacije windowsa do zamjene dijelova,lakše je nego što sam mislio ,ali svoj novi kompjutor dajem u ruke dečku koji je to sam naučio i to radi jako dobro

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2010 16:05 (blackalbum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Serviser osobnih računala
Buffer Overflow kaže...
Nema tog komada elektronike koji neću popraviti Osmijeh.

 

U to ne ubrajam ono što i nije namjenjeno popravljanju (pokvareno-zamijeni).

Osmijeh

Nije sve tako jednostavno. U ozbiljnom poslu moraš točno poštivati određene procedure - a mnoge od njih se moraju učiti od početka. Mnoge tehničare sam morao bukvalno tjerati da se prave kako uče "od nule", a mnogi sustavi su jako kompleksni, iako temeljno sastavljeni od naizgled istih komponenti.

Zato mu i preporučujem da krene sa školicom, ako si je može priuštiti, čim boljom naravno. A konkretno imam par primjera gdje je takva škola ispala izvrstan start.

tnakir kaže...
Old Iggy kaže...
Ja sam ti tehnički specijalist / storage specijalist (IBM, HP, Dell, mnogi drugi) i radim isključivo srednje velike i velike korisnike. Siguran i dalje? Osmijeh

Jel ti usporedjujes racunarne servisere sa nekim kalibra kao sto si ti?

 

Btw ja takodjer tvrdim da mogu popravit sve sto mi das na stol (dakle stane na stol, ne govirim da iskrcas cijeli ormar ispred mene) :)

Nikog ne uspoređujem, dapače, no i ja sam krenuo od nule, samo ima tome godina i imao sam dobre učitelje. Osmijeh

blackalbum kaže...

samo se vi hvalisajte

Nema tu hvalisanja, to ti je posao kao i svaki drugi, pitanje je samo čime se čovjek bavi i kako dobro radi to isto.

16 godina
neaktivan
offline
Serviser osobnih računala

Evo ja sam završio servisera, dobro je za onog ko ništa nezna. Ja sam ima neko znanje i prije pa sam samo malo proširijo pogled.

Nisam neki strucnjak ali pored svog posla nešto se da zaraditi preko poznanstva.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Serviser osobnih računala
zdtoto kaže...

Evo ja sam završio servisera, dobro je za onog ko ništa nezna. Ja sam ima neko znanje i prije pa sam samo malo proširijo pogled.

Nisam neki strucnjak ali pored svog posla nešto se da zaraditi preko poznanstva.

Možeš nama smrtnicima malo opisati tečaj.Koliki postotak znanja si dobio,ima li učenja i rješavanja software problema koji su vezani za hardware prilikom servisa i to?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2010 17:50 (General Zed).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Serviser osobnih računala

Pa krece se od pocetka znaci komponente , utori , sastavljanje racunala , povezivanje na internet i slicno nista bas naprednije.

Na kraju test koji ispunjavaš na kompjuteru vremenski ograniceni to bi bilo to. Sve u svemu površno za nekog ko zeli malo vise.

Postotak znanja posli 10%.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2010 10:58 (zdtoto).
14 godina
neaktivan
offline
Serviser osobnih računala

za 7000 kn kupi neki kanu i igraš se s njom

Neznam di se ide za to .
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Serviser osobnih računala
RPG vs TENK kaže...

za 7000 kn kupi neki kanu i igraš se s njom

dati 7000 kn da bi se igrao s njom,jako pametno

14 godina
neaktivan
offline
RE: Serviser osobnih računala
blackalbum kaže...
RPG vs TENK kaže...

za 7000 kn kupi neki kanu i igraš se s njom

dati 7000 kn da bi se igrao s njom,jako pametno

 Pa kaj ne košta tolko gejmerska kanta? :)

 

BTW.

Ja imam znanje, al me više  interesira poradi nalaska posla....

NPR. Ja sad odem u ADM i velim im :"Čujte, ja bi radio kod vas...."

"Može, može, dajte da vidim kvalifikacije...."

I pokažem im radnu, a u njoj piše :Kuhar...

I bok, to ti to, a sad jel ja znam radit il neznam, to je manje bitno...

 

E, i ja sam se naotvarao kanti u životu ,ono masu... Od mjenjana gumica na Spectrumu , do guranja Blizzardice u Amigu, preko slaganja sad popularnih PCa... 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice