Osposobljavanje za web dizajnera

poruka: 8
|
čitano: 4.020
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Osposobljavanje za web dizajnera

Pozdrav! 
Razmišljam o upisu osposobljavanja za web dizajnera. Malo sam bacio pogled po ponudama 

i Algebrina mi je zapela za oko. Želim otvoriti web stranicu obiteljskog obrta te ga uređivati. 

Imam i neke ideje otvaranja stranica za svoju dušu ( možda probati zaraditi neki novac ) 
Zanima me ima li tko kakvu preporuku za edukaciju, isplati li se to i je li to dovoljno za osnovno

svladavanja navedene teme? 
Posebno me zanimaju vaša iskustva ako ste bili u zadnjih godinu dvije na edukacijama. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Osposobljavanje za web dizajnera
splinter1988 kaže...

Pozdrav! 
Razmišljam o upisu osposobljavanja za web dizajnera. Malo sam bacio pogled po ponudama 

i Algebrina mi je zapela za oko. Želim otvoriti web stranicu obiteljskog obrta te ga uređivati. 

Imam i neke ideje otvaranja stranica za svoju dušu ( možda probati zaraditi neki novac ) 
Zanima me ima li tko kakvu preporuku za edukaciju, isplati li se to i je li to dovoljno za osnovno

svladavanja navedene teme? 
Posebno me zanimaju vaša iskustva ako ste bili u zadnjih godinu dvije na edukacijama. 

 https://www.udemy.com/the-web-developer-bootcamp/

 

udemy je zakon! algebra isto nije losa, poznanik je tamo zavrsio tecaj iz autocada i 2 tjedna nakon zavrsetka je dobio posao.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Osposobljavanje za web dizajnera

Ako želiš biti dobar web dizajner, najvažnije je da znaš web developeru dignut tlak 

 

Šalu na stranu, ali ovo što ti opisuješ nije dizajn, već developement. Za vlastite potrebe ti je najbolje uzeti wordpress i kupiti template kojeg onda po malo možeš uređivati i prilagođavati svojim potrebama i brandingu obrta, za što ti trebaju znanja iz html+css+js, te osnovna znanja iz php-a (ako bi išao u neke dublje prilagodbe), odnosno grafičkog dizajna (za obraditi grafičke materijale, tipa napraviti neki jednostavni logo za stranicu).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osposobljavanje za web dizajnera
MrBlc kaže...

Ako želiš biti dobar web dizajner, najvažnije je da znaš web developeru dignut tlak 

 

Šalu na stranu, ali ovo što ti opisuješ nije dizajn, već developement. Za vlastite potrebe ti je najbolje uzeti wordpress i kupiti template kojeg onda po malo možeš uređivati i prilagođavati svojim potrebama i brandingu obrta, za što ti trebaju znanja iz html+css+js, te osnovna znanja iz php-a (ako bi išao u neke dublje prilagodbe), odnosno grafičkog dizajna (za obraditi grafičke materijale, tipa napraviti neki jednostavni logo za stranicu).

 
Imaš li kakvu literaturu koju bi mi mogao preporuciti? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Osposobljavanje za web dizajnera
Koje predznanje imaš?
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osposobljavanje za web dizajnera

Što se tiče programiranja, imao sam ga u srednjoj školi, ali to je bilo davno. Išao sam na građevinski fakultet pa sam koristio i građevinske programe.

Što se tiče samih web stranica, odlično klikam na njih i skrolam profesionalno xD
Računaj da sam potpuni početnik

15 godina
odjavljen
offline
Re: Osposobljavanje za web dizajnera

Mislim da ti je onda Wordpress dobar početak. S njim se nisam previše bavio, tako da ti ne mogu preporučiti tutorijal.

 

Za početnika je ok za udariti temelje: https://www.w3schools.com/default.asp Tu imaš i html + css, imaš javascript, imaš nekoliko js frameworka, imaš osnove php-a i mysql-a. Kasnije radiš, kad naletiš na problem malo istražiš. Kad svladaš osnovnu terminologiju i imaš znanje engleskog, lako dalje napreduješ.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Osposobljavanje za web dizajnera

Krenuo radit po: https://www.codecademy.com/

dobri tutoriali ;)

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice