Ukidanje opcija i povećanje naknade

poruka: 105
|
čitano: 31.006
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade

Moj slučaj sa bonbon ekipom je mrak. Bio sam prije na tomatu za 80kn sa 6GB prometa i bla bla i bla bla.

Nazvali me iz bonbon za jako veliku ali...sa 20GB prometa i bla bla i bla...zašto ti ovo pričam, kad se odlučiš za bonbon odi na njihov sajt i traži da te nazove agent. 

Imaju dobre ponude  i ispod stola...ja sam svoju cijelu obitelj prebacio na bonbon sa tim jednim pozivom...spasili mi proračun 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
2 godine
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade
JohnMatrix kaže...

 Ako ti nakon svega kaj sam napisao nije i dalje ništa jasno žao mi je kaj imaš posebne potrebe ali daj zamoli nekog od svojih da ti pročita sa razumijevanjem i dodatno ti sve objasni,ako ne uspiješ shvatiti onda izaberi neku tarifu po boji koja ti se najviše sviđa,roza ti je tcom,crvena A1 i crno žuta ti je Telemach.

 deder ti meni osobo bez posebnih potreba daj link ili objasni kako si došao do ove kombinacije za 55 kn

 

ali od 01.06.2022 kombinacija za 55kn(6GB+2400min+300sms) dobiva dodatno 1GB+1000min+100sms-a a kombinacija za 70kn(20GB+2400min+300sms) dobiva dodatno 10GB+1000min+100sms-a,sve lijepo piše na bonbon stranici.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
4 godine
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade
Zaporožac kaže...
JohnMatrix kaže...

 Ako ti nakon svega kaj sam napisao nije i dalje ništa jasno žao mi je kaj imaš posebne potrebe ali daj zamoli nekog od svojih da ti pročita sa razumijevanjem i dodatno ti sve objasni,ako ne uspiješ shvatiti onda izaberi neku tarifu po boji koja ti se najviše sviđa,roza ti je tcom,crvena A1 i crno žuta ti je Telemach.

 deder ti meni osobo bez posebnih potreba daj link ili objasni kako si došao do ove kombinacije za 55 kn

 

ali od 01.06.2022 kombinacija za 55kn(6GB+2400min+300sms) dobiva dodatno 1GB+1000min+100sms-a a kombinacija za 70kn(20GB+2400min+300sms) dobiva dodatno 10GB+1000min+100sms-a,sve lijepo piše na bonbon stranici.

 Ti nemaš kapacitet i razumijevanja za dio "Sve lijepo piše na bonbon stranici" tak da se nemoj uopće zamarati sa cijenama i linkovima,izaberi po boji koja te veseli i budi sretan tak da tvoji doma imaju što manje problema sa tobom.

16 godina
offline
Ukidanje opcija i povečanje naknade

Ne znam imaš li nekih mentalnih problema ili se uvijek ponašaš kao primitivni kreten?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ukidanje opcija i povečanje naknade

Kad vam se ne da tražiti po stranici, ali vam se da ovdje pisati. Nije jedini koji je to napisao da imaju popusti tamo pa valjda ne piše gluposti, ctrl+f i traži.

Ukratko, ako niste nikad bili na pretplati u bonbonu možete dobiti ultra jeftine pretplate (internet+pozivi+sms) za 55kn, 70kn ili 100kn. U slici imate točne brojke koje dobijete za koje pare.

 

Ostalo – Cjenik pretplata – Cjenik – Ponuda — bonbon

Cjenik pretplata – Cjenik – Ponuda — bonbon

NOVOSTI U BONBONU – Podrška — bonbon

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade
JohnMatrix kaže...

To su best buy ponude na hrvatskom tržištu u omjeru uloženo-dobiveno a da nije besplatna tarifa od službenog mobitela.

Ja se s tobom slažem. To su najjeftinije tarife na našem tržištu. Međutim, važno je napomenuti da nemaju pristup 5G mreži. Meni to osobno nije važno, ali imaš masu ljudi kojima je i koji žele maksimalnu brzinu interneta.

 

Dalje, ova ponuda vrijedi isključivo za nove korisnike, a stari ju ne mogu dobiti. I onda vrijedi 24 mjeseca, odnosno, dok Bonbon ne odluči ukinut tu opciju. Nema ugovorne obveze što znači da ti možeš danas uzet tu tarifu, a Bonbon sljedeći tjedan ukinut istu ili podić cijenu iste bez najave.

Sad će se super pametni Marko koji radi u Telemachu javiti da to sve ne piše na početnoj stranici od bonbona i da se ipak treba potrošiti 5min dok se sve to ne pronađe a to nije normalno,bolje je uzeti u Telemachu 6GB za 79kn ili 40GB za 129kn jer se odmah vidi na njihovoj početnoj stranici pa je zato i povoljnije,Marko nije tu da vam pomogne on je tu da promovira Telemach.

Ne radim u Telemachu, samo ću reći da sve tarife u Telemachu uključuju pristup 5G mreži. Također, ponudu koja je na stranici mogu dobiti svi—i novi i stari korisnici. Preko prodajnih kanala može se dobiti još jeftinije ako zatražiš poziv prodajnog agenta ili posjetiš poslovnicu.

 

Što se drugog dijela tiče, to je točno. Tu sam isključivo radi promoviranja Telemacha, to me jednostavno drži na životu. Svaki put kad pomažem nekome oko nekog problema, četvrto pitanje je "Jeste li čuli za Telemach?", a peto "Što mislite o Unlimited tarifi u kojoj dobivate i TIDAL HiFi bez nadoplate?". Ne lupetaj!

JohnMatrix kaže...

 Ma sve ok,meni je nejasno kreiranje novih eSimpa tarifa koje kad ih usporediš sa ovim u bonbonu ispada da su za registar "Ljudi moji koje mi budale imamo".

 

eSimpa 7GB - 99kn                  bonbon Velika kombinacija 7GB-55kn

eSimpa 10GB - 119kn                bonbon Jako velika kombinacija 30GB-70 kn                    

eSimpa 15GB - 139kn                bonbon Jako jako velika kombinacija 50GB-100 kn

 

i onda dodatna olakotna za eSimpa tarife,za 19kn možeš aktivirati pristup 5G mreži i odvrtiti 7,10 ili 15 speedtest-ova na 5G mreži ako si zaboravio aktivirati "Internet dan".

 

Šalu na stranu ali takve cijene eSimpe su vjerojatno da ih A1 i Telemach što manje gnjave zbog monopola i da im mogu konkurirati sa isto takvim vrhunskim i povoljnim ponudama.

HT cilja na dva različita tržišta, ono više klase (to je sam HT) i ono niže klase (Bonbon, Iskon). Sam HT će uvijek nuditi skuplju uslugu, dok će Bonbon i Iskon uvijek nuditi uslugu po nižoj cijeni. 

JohnMatrix kaže...

onda izaberi neku tarifu po boji koja ti se najviše sviđa,roza ti je tcom,crvena A1 i crno žuta ti je Telemach.

HT je MAGENTA, a ne roza. A1 si pogodio, ali Telemach je crno-bijela. 😂

Repko kaže...

Kad vam se ne da tražiti po stranici, ali vam se da ovdje pisati. Nije jedini koji je to napisao da imaju popusti tamo pa valjda ne piše gluposti, ctrl+f i traži.

Ukratko, ako niste nikad bili na pretplati u bonbonu možete dobiti ultra jeftine pretplate (internet+pozivi+sms) za 55kn, 70kn ili 100kn. U slici imate točne brojke koje dobijete za koje pare.

 

Ostalo – Cjenik pretplata – Cjenik – Ponuda — bonbon

Cjenik pretplata – Cjenik – Ponuda — bonbon

NOVOSTI U BONBONU – Podrška — bonbon

Tako je. Ponuda isključivo za nove korisnike, stari to ne mogu dobit. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 15:58 (Marko :D).
7 godina
offline
Ukidanje opcija i povečanje naknade

Hoće li biti navale korisnika na raskid ugovora bez penala? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade
robogo kaže...

Hoće li biti navale korisnika na raskid ugovora bez penala? 

 Ja sam u procesu za raskid, nudili su mi i jos dodatno 50gb na to sve, sto sam odhebao, to nakon sto mi tip vidio da ne odustajem, vrtio kako oni ne mogu utjecat na to, nego drzava/EU/pingivini su krivi.

Imam mobitel za odplatiti, sto budem, no tarifu cu prekinuti.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 18:34 (Et_Tu_Brute?).
16 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade

Kako funkcionira kad hoćeš prekid ovih novih famoznih ugovora bez ugovorne obveze?

Npr imam jedan broj na kojemu je kupljen mobitel prije cca godinu dana u Neograničenoj tarifi, mobitel je plaćen Dinersom tako da je prema njima u potpunosti otplaćen.

Mogu li ja sada zatražiti raskid ugovora (fantomskog, jer oni tvrde da je to sve bez ugovorne obveze ali kad hoćeš raskinuti žele ti naplatiti punu cijenu uređaja, tako da nemaš ugovornu obvezu ali ju zapravo imaš jer je identično kao što je bilo i prije)? Teoretski, sada napravim raskid i prebacim se bez ugovorne obveze u najmanju tarifu npr i sve je čisto?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade

-teoretski? trebao bi znati koji i kakav ugovor imaš ako uopće imaš (ugovornu).. ovako ni teoretiziranje nema smisla.

-ako si uređaj platio, tad ga nisi dobio, tad on nema veze s ugovornom, ako nemaš ugovornu, ništa nije važno, dok prodaja uređaja ide kao klasičan kredit i to s ugvornom nema veze jednako kao da kupiš bilo što u bilo kojoj drugoj trgovini npr na kredit ili jednokratno.. + čak te po zakonu ne mogu tražiti da u slučaju raskida platiš prije roka kredit, ... itd. jer to nema veze s ugovornom, ili-ili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Ukidanje opcija i povečanje naknade

Lupaš gluposti, kao i uvijek, i nemaš pojma šta pričaš.

Sve tarife u HTu su bez ugovorne obveze, ali ostvaruješ pravo na popust na uređaj i na kupnju uređaja jednom u 2 godine. Ukoliko hoćeš prije isteka 2 godine novi uređaj ili izaći iz tarife obračunaju ti punu cijenu i plaćaš penale, znači sve isto kao da imaš ugovornu obvezu samo što sada mažu ljudima oči da ju nemaju.

S obzirom da je mobitel otplaćen u startu, u teoriji bih ja mogao sada raskinuti taj nepostojeći ugovor sa unlimited tarifom zbog promjene uvjeta, i onda se drugi dan spustiti na najnižu tarifu ili na bilo koju drugu koja mi starta od nultog dana. No budem to provjerio s njima, ti da nagađaš 3 dana ne možeš znati točno, a i 3 dana nitko ne može čitati tvoj koncept postova jer je zamoran. LP.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade

-kad postoji opravdani razlog, promjena, koja sad postoji, tad ne plaćaš penale. Druga strana to neće tako tumačiti, jer nisu oni krivi i tad će ti reći da plaćaš penale, dok ne uložiš prigovor i-ili prijavu hakomu-mingo..

-nervozan si? Pročitaj ponovo post, što pišeš.. imaš li ili ne ugovornu? ako ti ne znaš, o čemu tad pričamo? o kakvim raskidima i penalima ako nemaš ugovornu? Znaš ili ne znaš što si ugovorio, ostalo je 'teoretiziranje'...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade

Čovječe, uzeo je pretplatu bez ugovorne obveze i na temelju toga dobio mobitel na popustu. Ako želi prekinuti pretplatu (što može jer nema ugovorne obveze) neće platiti penale na pretplatu, ali hoće platiti punu cijenu moba. Bez obzira ako ga je platio odmah ili kroz rate, plaća punu cijenu moba kad raskine pretplatu. Jer je mobitel vezan na 2godine u TComu

 

Pitanje je sada, što i mene zanima, može li on prekinuti pretplatu i ne platiti punu cijenu moba jer su oni primijenili uvjete. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2022 14:40 (Repko).
7 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade

Ihush, ova tvoja izjava ( "dok ne uložiš prigovor i-ili prijavu hakomu-mingo..") pokazuje tvoje dubinsko nepoznavanje pravnog okvira i koraka koji su zakonom određeni ...

Jedini ispravni i zakoniti put je prigovor prvostupanjskom tijelu operatera, pa ako te odbiju onda pišeš žalbu na to njihovom drugostupanjskom tijelu, pa ako nisi zadovoljan njihovim odgovorom tek tada možeš o svemu dotada poduzetom obavijestiti hakom.

Prijavu državnom inspektoratu možeš poslati u bilo kojem trenutku neovisno o drugim koracima koje poduzimaš a također i u bilo kojem trenutku možeš pokrenuti privatnu tužbu pred mjesno i pravno nadležnim sudom neovisno o svim drugim koracima koje poduzimaš ili nepoduzimaš...
Bunker
12 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade
Repko kaže...

Čovječe, uzeo je pretplatu bez ugovorne obveze i na temelju toga dobio mobitel na popustu. Ako želi prekinuti pretplatu (što može jer nema ugovorne obveze) neće platiti penale na pretplatu, ali hoće platiti punu cijenu moba. Bez obzira ako ga je platio odmah ili kroz rate, plaća punu cijenu moba kad raskine pretplatu. Jer je mobitel vezan na 2godine u TComu

 

Pitanje je sada, što i mene zanima, može li on prekinuti pretplatu i ne platiti punu cijenu moba jer su oni primijenili uvjete. 

Sve je tocno. 

 

15 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade
Repko kaže...

Čovječe, uzeo je pretplatu bez ugovorne obveze i na temelju toga dobio mobitel na popustu. Ako želi prekinuti pretplatu (što može jer nema ugovorne obveze) neće platiti penale na pretplatu, ali hoće platiti punu cijenu moba. Bez obzira ako ga je platio odmah ili kroz rate, plaća punu cijenu moba kad raskine pretplatu. Jer je mobitel vezan na 2godine u TComu

 

Pitanje je sada, što i mene zanima, može li on prekinuti pretplatu i ne platiti punu cijenu moba jer su oni primijenili uvjete. 

 -prije par godina je zakon-hakom ograničio penale + operateri su promijenili način rada-vezivanja.. i počeli prodavati mob na kredit jednako kao bilo koja druga trgovina. Tad raskid usluge nema veze s otplatom kredita.

-ne može ne platiti cijenu, ali ili je dobio popust uz uvjet a to je tad ugovorna ili nije i tad nema neke razlike u cijeni koju duguje tj otplati kredita. + .. s tom promjenom zakona je hakom odredio da operater ne može tražiti otplatu jednokratno-trenutno nego mora normalno nastaviti s ratama ali korisnik-kupac ako želi može tako isplatiti.. ako želi.

 

bunker kaže...

Ihush, ova tvoja izjava ( "dok ne uložiš prigovor i-ili prijavu hakomu-mingo..") pokazuje tvoje dubinsko nepoznavanje pravnog okvira i koraka koji su zakonom određeni ...

Jedini ispravni i zakoniti put je prigovor prvostupanjskom tijelu operatera, pa ako te odbiju onda pišeš žalbu na to njihovom drugostupanjskom tijelu, pa ako nisi zadovoljan njihovim odgovorom tek tada možeš o svemu dotada poduzetom obavijestiti hakom.

Prijavu državnom inspektoratu možeš poslati u bilo kojem trenutku neovisno o drugim koracima koje poduzimaš a također i u bilo kojem trenutku možeš pokrenuti privatnu tužbu pred mjesno i pravno nadležnim sudom neovisno o svim drugim koracima koje poduzimaš ili nepoduzimaš...

 -neočekivan iskaz ljubavi? .. i ja tebe, dragi moj bunkriću... :)

-čitaš li što pišeš? .. prvi odlomak, drugi, treći? Što želiš tim postom osim iskazati opčinjenost?

.. da, protokol predviđa prvo žalbu-prigovor, samom operateru.. ne mora sve nekim prijavama-tužbama, može i jednostavnije, no u ovakvim slučajevima se može i prdvidjeti negativan odgovor tj odbijanje prigovora-zahtijeva neovisno iz kojeg razloga, npr različito tumačenje zakona, kako ga vidi operater a kako zakonodavac.. tako je recimo pošti zakonodavac i eu objasnio što može i ne može naplaćivati.

-zaboravi me, zaobiđi.. tj ako imaš nešto za sudjelovanje u temi, daš odgovor, onom tko pita ne meni.. odnosno možeš ispraviti netočno no koliko vidim nema ispravka, samo emocije i razočarat ćeš se na neuzvraćanje istih.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade
ihush kaže...

 -prije par godina je zakon-hakom ograničio penale + operateri su promijenili način rada-vezivanja.. i počeli prodavati mob na kredit jednako kao bilo koja druga trgovina. Tad raskid usluge nema veze s otplatom kredita.

-ne može ne platiti cijenu, ali ili je dobio popust uz uvjet a to je tad ugovorna ili nije i tad nema neke razlike u cijeni koju duguje tj otplati kredita. + .. s tom promjenom zakona je hakom odredio da operater ne može tražiti otplatu jednokratno-trenutno nego mora normalno nastaviti s ratama ali korisnik-kupac ako želi može tako isplatiti.. ako želi.

 

Imaš to potkrijepljeno negdje...neki dio u pravlniku ili zakonu.

 

Vrlo jednostavno - on je na temelju pretplate bez ugovorne obveze dobio povoljno mobilni uređaj. Ako se ideš prebacit na bilo koju mrežu, više nemaš pogodnosti otplate mobitela na rate kroz mjesečni račun...nego otplačuješ preostali iznos jednokratno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 11:35 (R36).
8 godina
offline
Ukidanje opcija i povećanje naknade

Samo da ne dođe do krivo shvaćanja jednokratno, rate, puna cijena.

Ja sam uzeo pretplatu u tcomu za 143kn bez ugovorne obaveze.
Uzeo sam i mobitel S22 na koji sam dobio popust i mobitel me izašao 4580kn. Platio sam mobitel odjednom (jednokratno, bez rata).

Ako sad želim raskinuti pretplatu, platiti ću razliku do pune cijenu moba od ~7500kn, dakle moram tcomu platiti još ~3000kn. 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade
Repko kaže...

Samo da ne dođe do krivo shvaćanja jednokratno, rate, puna cijena.

Ja sam uzeo pretplatu u tcomu za 143kn bez ugovorne obaveze.
Uzeo sam i mobitel S22 na koji sam dobio popust i mobitel me izašao 4580kn. Platio sam mobitel odjednom (jednokratno, bez rata).

Ako sad želim raskinuti pretplatu, platiti ću razliku do pune cijenu moba od ~7500kn, dakle moram tcomu platiti još ~3000kn. 

 

 

Realno po tome se više isplati kupit mobilni uređaj u slobodnoj prodaji (jednokratno, rate) ako u roku od 24mj imaš volje i želje se prebacit na drugog operatera zbog razlike u cijeni tarife 10,20,30kn.

 

Po meni 99% ljudi neće mjenjati tarifu zbog ukidanja opcija i povećanja tarife pretplate za 6kn., s 199kn na 205kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 12:46 (R36).
16 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade
Repko kaže...

Samo da ne dođe do krivo shvaćanja jednokratno, rate, puna cijena.

Ja sam uzeo pretplatu u tcomu za 143kn bez ugovorne obaveze.
Uzeo sam i mobitel S22 na koji sam dobio popust i mobitel me izašao 4580kn. Platio sam mobitel odjednom (jednokratno, bez rata).

Ako sad želim raskinuti pretplatu, platiti ću razliku do pune cijenu moba od ~7500kn, dakle moram tcomu platiti još ~3000kn. 

 

 

 Jesu to informacije potvrđenje od HTa ili?

 

Upravo to i je bit naše priče, može li se prilikom raskida ne-platiti ta razlika pune cijene mobitela jer su uvjeti tarife promijenjeni?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
8 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade
R36 kaže...
Repko kaže...

Samo da ne dođe do krivo shvaćanja jednokratno, rate, puna cijena.

Ja sam uzeo pretplatu u tcomu za 143kn bez ugovorne obaveze.
Uzeo sam i mobitel S22 na koji sam dobio popust i mobitel me izašao 4580kn. Platio sam mobitel odjednom (jednokratno, bez rata).

Ako sad želim raskinuti pretplatu, platiti ću razliku do pune cijenu moba od ~7500kn, dakle moram tcomu platiti još ~3000kn. 

 

 

Realno po tome se više isplati kupit mobilni uređaj u slobodnoj prodaji (jednokratno, rate) ako u roku od 24mj imaš volje i želje se prebacit na drugog operatera zbog razlike u cijeni tarife 10,20,30kn.

 

Po meni 99% ljudi neće mjenjati tarifu zbog ukidanja opcija i povećanja tarife pretplate za 6kn., s 199kn na 205kn.

Da ovisi kako se želi, i meni je odgovarala sloboda mijenjanja operatera kako mi dođe, ali kako sam stariji i bolje zarađujem ne zamaram se iznosom od ~300kn u dvije godine što bi bila razlika da ganjam jeftinije ponude. Plus, ovdje sam dobio sluške i bežični punjač, i evo sad za 6kn više, +10gb više i pristup 5G mreži što mi je super, pa ću vidjeti isplati li mi se uopće zvati i zahtjevati raskid ugovora.

Iako, zdravorazumski, nisu oni krivi što dolazi do tog poskupljenja.

 

 

Hacker002
Nisam, možda za vikend ispitam situaciju

15 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povečanje naknade
R36 kaže...
..

 

Imaš to potkrijepljeno negdje...neki dio u pravlniku ili zakonu.

 

Vrlo jednostavno - on je na temelju pretplate bez ugovorne obveze dobio povoljno mobilni uređaj. Ako se ideš prebacit na bilo koju mrežu, više nemaš pogodnosti otplate mobitela na rate kroz mjesečni račun...nego otplačuješ preostali iznos jednokratno.

 -dok je bilo aktualno prije par godina.. il iprolistaj teme na forumu ili google .. ili (svrha) nazoveš szk s napomenom da agent može reći svašta pa i 'glupost'.

.. evo prvi link koji da google, za više potraži ...

HAKOM upozorava: Jednokratna otplata mobilnog uređaja ne može biti nametnuta

 

R36 kaže...
..

Realno po tome se više isplati kupit mobilni uređaj u slobodnoj prodaji (jednokratno, rate) ako u roku od 24mj imaš volje i želje se prebacit na drugog operatera zbog razlike u cijeni tarife 10,20,30kn.

 

Po meni 99% ljudi neće mjenjati tarifu zbog ukidanja opcija i povećanja tarife pretplate za 6kn., s 199kn na 205kn.

 -da/ne.. tj da kad bi to bila normalna matematika, normalna cijena, no operateri u pravilu nabiju višu cijenu od 'prave' tržišne (u ostalim tgovinama) ili osiguraju excluzivu-model pa je neusporedivo.. tad nemaš relanu usporedbu cijene i recimo paušalno plaćaš više no to prolazi jer većina ipak uzme na ugovornu s popustom..

-npr neki model ajfona, nema boje ili modela.. recimo cijena cca +6000kn, dok je isti model recimo u švici cca 4500kn..  da usporediš takvu cijenu tad bi na prste izračunao da si im platio +2000 odnosno, u slučaju raskida ugovorne terete te za taj iznos, ne realnu cijenu nego njihovu u trenutku sklapanja ugovora ili kupnje i to je ok-legitimno što se tiče pravila no ekšli je trgovački trik-navlakuša.

 

-naravno modeli prodaje (ne mobiletla nego prodaja-tarifa..) se stalno mijenja, npr tcom ima magenta-paket dok a1 ima mozaik.. kao bez ugovorne, no rezultat je isti, uključiš uređaje u tarifu i ako je napustiš raste cijena tj ukida se popust.. 'nije šija nego vrat, nije govno nego se pas posro..' itd.. isto ali na drugi način, legitimno zavaravajuće kao i svaka reklama.. :)

 

-do prije par godina su paketi-tarife konstantno padali, kao i cijena interneta-fixne.. tad dolazi do promjene, nema više pada nego šire ponudu i tad im nije u cilju ugovorna, tj ugovornu operater želi kad cijene paketa padaju, ne kad su stalne ili rastu tj suprotno od korisnika koji je prije često želio raskid ugovorne zbog pojave novog-povoljnijeg paketa kod konkurencije. Kad je taj pac cijena stao tad su promijenili način prodaje.. ne treba mudrost za zakljčiti što je njima povoljnije (suprotno od korisnika-kupca). Naravno, operater će uvijek željeti ugovornu kao nešto što zadržava korisnika, da ne ode konkurenciji.. i zato su uveli magenta-mozaik shemu, 'bez ugovorne' kao i klasičnu prodaju 'na kredit' gdje ti rata stiže na istoj uplatnici, tj to je tad klasična trgovina-prodaja, kao što možeš i ostalo platiti recimo sms-parking (da ne upetljavamo m-banking i sl.)..

 

-ugovorna obveza nije loša stvar za obje strane, tj u pravilu dobiješ neki popust, dok bi bez ugovorne plaćao puni iznos, no imao slobodu raskida.. tu slobodu ekšli ne koristiš jer ako odeš s jednog operatera moraš doći na drugog, koji naplaćuje približno jednako-isto-slično.. tj do sad su u pravilu korisnici zbog mobitela ulazili u obveznu .. kako se stvari pomalo mijenjaju, cijene ne padaju tako se načini na koji operater radi mijenja no sve je smišljeno kako bi se oni maximalno osigurali i zaradili više (ne manje). Ako imaš ugovornu, na recimo 200kn mjesec, tad si kao korisnik miran, tj ako žele podići cijenu tad ti imaš pravo neškodljivog raskida + možeš i tražiti (i dobiti) penale tj ako dokažeš nastali trošak .. odnosno tad ti operater do isteka ne dira tafiru.. prošlo je vrijeme dumpanja cijenom, sad ide vrijeme podizanja, gorivo-ulje-brašno.. pa i telekomi, tad oni ne žele ugovornu koja bi bila u korist korisnika + zakon.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade
Možeš od skz dobiti jednokratnu naknadu troska koji ti nastaje (cca 5 kn po broju) po tarifama koje posjeduješ HT-a. Jučer sam to dobio kao ponudu i realizirao.
12 godina
offline
Ukidanje opcija i povećanje naknade

ihush ubijas s pisanjem. Neda mi se citati.

 

Ovaj izvor/link - Vecernji list iz 2014. God je smjesan. Dobro da nisi stavio link iz 91...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade
R36 kaže...

ihush ubijas s pisanjem. Neda mi se citati.

 

Ovaj izvor/link - Vecernji list iz 2014. God je smjesan. Dobro da nisi stavio link iz 91...

 -jadno malo, ne možeš sam googlati? zašto misliš da treba noviji link?

-zakon, kad je nešto zakon, vrijedi do novog-idućeg ili ukidnja i to radi sabor kao i objavu u NN.. kad nemaš novije to znači da je na sanazi..

-unutar teme od prije par godina (prvo je A1 promijenio cjenik dodavanjem +20kn za fixnu, zatim tcom godinu kasnije..) je spomenuta ista stvar, isti zakon i odgovor hakoma.

-ja sam dao neki 'dokaz', ako ti imaš neki suprotan u čemu je problem? Znaš nešto? -napiši... ako si samo nezadovoljan to nije moj problem kao što ni pisanje nije problem osim možda tebi čitanje.

-odgovor čitaš ili ne, tvoj izbor, ako imaš neki ispravak, prigovor, napiši, ako je uvredljivo prijavi itd..

 

tj to su dva posta-odgovora, hakom iz 2014te nema veze s idućim odgovorom i duljina texta te tad ne treba zabrinjavati pogotovo što to nije neki 'argument', onak, odskakući...

 

ako je problem VL-izvor, evo hakom-a.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 9:09 (ihush).
12 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade
ihush kaže...
R36 kaže...

ihush ubijas s pisanjem. Neda mi se citati.

 

Ovaj izvor/link - Vecernji list iz 2014. God je smjesan. Dobro da nisi stavio link iz 91...

 -jadno malo, ne možeš sam googlati? zašto misliš da treba noviji link?

-zakon, kad je nešto zakon, vrijedi do novog-idućeg ili ukidnja i to radi sabor kao i objavu u NN.. kad nemaš novije to znači da je na sanazi..

-unutar teme od prije par godina (prvo je A1 promijenio cjenik dodavanjem +20kn za fixnu, zatim tcom godinu kasnije..) je spomenuta ista stvar, isti zakon i odgovor hakoma.

-ja sam dao neki 'dokaz', ako ti imaš neki suprotan u čemu je problem? Znaš nešto? -napiši... ako si samo nezadovoljan to nije moj problem kao što ni pisanje nije problem osim možda tebi čitanje.

-odgovor čitaš ili ne, tvoj izbor, ako imaš neki ispravak, prigovor, napiši, ako je uvredljivo prijavi itd..

 

tj to su dva posta-odgovora, hakom iz 2014te nema veze s idućim odgovorom i duljina texta te tad ne treba zabrinjavati pogotovo što to nije neki 'argument', onak, odskakući...

 

ako je problem VL-izvor, evo hakom-a.. 

Bitno da si skratio tekst...litanije nisu potrebne.

 

Zahtjev za prijevremeni raskid ugovora, Hrvatski Telekom, mora na zahtjev Pretplatnika, u svako vrijeme bez odgode, a najkasnije u roku od dva (2) radna dana i u zatraženom obliku dati Pretplatniku informaciju o iznosu dugovanja te načinu uplate na način da Pretplatnik dobije i usluge, kao i mjesečnim naknadama za ostatak razdoblja obveznog trajanja pretplatničkog ugovora. Zahtjev Pretplatnika može biti podnesen usmeno, pisanim ili elektroničkim putem. Također, Hrvatski Telekom, kao davatelj broja, mora Pretplatniku omogućiti podmirenje nesporne ugovorne obveze u najkraćem mogućem roku, a najkasnije sa sljedećim računom Hrvatskog Telekoma, u kojem slučaju se postupak prenosivosti broja odgađa za najduže 10 radnih dana od zatraženog datuma prijenosabroja.

 

Proizvod je mobilni uređaj. Možeš raskinut ali ti se ukidaju svi popusti na taj mobilni uređaj. Doslovno su ti dali tarifu bez ugovorne obveze ali su te "ograničili" s popustima na mobilni uređaj kako ne bi prešao u drugu mrežu.

 

I na kraju krajeva to nije vezano s ovom pričom o povečanji tarife...jer ni jedan tarifa nema ugovornu obvezu, ali si zato s mobilni uređajem ugovorno vezan.

 

15 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade

-bla, bla ... bla.

 

(no kraća verzija ti nije razumljiva, pa ide duža, ponavljanje prethodnih postova..)

-hakom kaže, u slučaju raskida, uređaj kupljen na kredit-rate, operater ne može tražiti jednokratnu naplatu, nego i dalje mjesečno-rata tj korisnik ako želi može jednokratno (da se riješi..) ali ne mora. To nema veze s penalima-ugovornom.

-u slučaju opravdanog razloga, promjene uvijeta.. korisnik tad ima ili može imati pravo na neškodljivi raskid ugovorne na period.. pošto je sad ovo takva promjena tad korisnik ima osnovu za opravdani raskid, no operater nije 'kriv' jer je to odredio zakon-hakom i tad barem u prvom razgovoru odrče to pravo, osporava, tj prebacuje na državu-hakom teret (i to je ok).. no treba se žaliti-tražiti i tad će se dobiti a kad je krivac država tad ona snosi trošak-penale prema operateru.. tj nema razloga da penali padnu na korisnika, no kao za ostalo da bi nešto dobio moraš tražiti, ne prihvatiti odbijanje nekog agenta-studenta-šalteruše koji radi po internom naputku operatera ili nema blage veze o zakonu-uzroku i nije relevantan o tome suditi-tumačiti, tj tumačenje zakona nije stvar stranaka u sporu nego nadležnih kao država-sud-hakom pa ako je nešto nejasno tad se njih pita i ono što kažu to vrijedi za obje strane i zato treba upravo to tražiti-prijaviti hakomu i-ili mingo.hr. .. i tad će korisnik dobiti kvalitetan odgovor.

.. raskid ugovorne, recimo kad imaš zakonsko pravo, opet nema veze s otplatom kupljenog koji je zapravo klasičan kredit, možeš raskinuti ugovor i dalje plaćati rate za uređaj (ili ako želiš jednokratno), što nema veze s raskidom-penalima itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 9:47 (ihush).
12 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade
ihush kaže...

-bla, bla ... bla.

 

(no kraća verzija ti nije razumljiva, pa ide duža, ponavljanje prethodnih postova..)

-hakom kaže, u slučaju raskida, uređaj kupljen na kredit-rate, operater ne može tražiti jednokratnu naplatu, nego i dalje mjesečno-rata tj korisnik ako želi može jednokratno (da se riješi..) ali ne mora. To nema veze s penalima-ugovornom.

-u slučaju opravdanog razloga, promjene uvijeta.. korisnik tad ima ili može imati pravo na neškodljivi raskid ugovorne na period.. pošto je sad ovo takva promjena tad korisnik ima osnovu za opravdani raskid, no operater nije 'kriv' jer je to odredio zakon-hakom i tad barem u prvom razgovoru odrče to pravo, osporava, tj prebacuje na državu-hakom teret (i to je ok).. no treba se žaliti-tražiti i tad će se dobiti a kad je krivac država tad ona snosi trošak-penale prema operateru.. tj nema razloga da penali padnu na korisnika, no kao za ostalo da bi nešto dobio moraš tražiti, ne prihvatiti odbijanje nekog agenta-studenta-šalteruše koji radi po internom naputku operatera ili nema blage veze o zakonu-uzroku i nije relevantan o tome suditi-tumačiti, tj tumačenje zakona nije stvar stranaka u sporu nego nadležnih kao država-sud-hakom pa ako je nešto nejasno tad se njih pita i ono što kažu to vrijedi za obje strane i zato treba upravo to tražiti-prijaviti hakomu i-ili mingo.hr. .. i tad će korisnik dobiti kvalitetan odgovor.

.. raskid ugovorne, recimo kad imaš zakonsko pravo, opet nema veze s otplatom kupljenog koji je zapravo klasičan kredit, možeš raskinuti ugovor i dalje plaćati rate za uređaj (ili ako želiš jednokratno), što nema veze s raskidom-penalima itd.

Da ne više filozofiramo.

 

Ako koji kolega forumaš uspije raskinut ugovor a nastavit plaćat rate mobitela s popustom, molim da se ovdje pohvali.

 

Realno otvara se mogućnost kupovine mobilnog uređaja kod bilo kojeg operatera s popustom (tko daje najveći popust u danom trenutku) i nakon toga odlazak od navedenog operatera u roku od mjesec danas (tarifa) kod nego povoljnijeg. Ili ti npr T-com plaćaš mob (bio najpovoljniji), a Tele 2 tarifu (najpovoljnija).

15 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade

-a kave to veze ima s bilo čime?

-raskinuti ugovor-ugovornu možeš bilo kad, iz bilo kojeg razloga.. tj stvar je u penalima, opravdano nekom promjenom ili promjenom usluge, dok je sad u pitanju 'zakon-viša sila' tj netko treći (regulator-hakom-država-zakon).

-bez opravdanog razloga, plaćaš penale, to traži operater-ugovor.

-opravdani razlog, tad ti zakon-regulator daju pravo neškodljivog raskida, tad operater ne može naplatiti penale.

-kupnja-prodaja uređaja je odavno odvojena, zaseban ugovor, kao klasičan kredit i zato hakom kaže (zakon) da u slučaju prijevremenog raskida operater ne može tražiti jednokratnu isplatu preostalih rata, tj korisnik bira, ako želi može.. ne mora, neovisno o razlogu raskida, penalima ili bez, tj jedno nema veze s drugim jer su dva odvojena prava, dvije odvojene stavke, račun, ugovor.. itd.

-odnosno ovisi na koji način je uređaj 'uzet' (kupljen, poklon i sl. varijacije na temu) a to juzer-korisnik zna, tj svjesna osoba zna pod kojim uvjetima je što kupila-uzela, kao i što je potpisala tj kakav ugovor-ugovornu ima i tamo je to recimo precizirano.

 

-u ovom slučaju, kad krivac za raskid nije operater, nego hakom-zakon (promjena) tad operater rutinski ide džonom na korisnika, traži prijevremeni raskid-penale i tako postavi uvjete, no nije operater taj koji tumači zakon ili određuje nego ga mora kao svi ostali poštivati-provoditi, tj ako postoje nejasnoće u tumačenju tad to riješi regulator-hakom, dok operater od njega može tražiti naknadu troška (što i čine i dobiju..).

-da je samo stvar promjene paketa-cijene (ne regulatora) tad bi trošak raskida-penale snosio operater, tj onaj tko je uzrok raskida ugovora.

-kako god bilo, s ili bez prava (penala) korisnik može otplaćivati uređaj dalje u ratama kao i do sad, kupac-korisnik bira. To kaže hakom, ne mora reći operater tj on će u pravilu reći ono što on želi, što mu odgovara ili što agent na liniji koji trenutno radi dobije kao naputak od šefa (ili još gore, misli da zna.. pa iz dupeta-glave izvlači odgovor).

 

-isplativost? razlika u cijeni? zakon to ne dira, npr operater nabije nerealnu-višu cijenu i reklamno kao popust uz ugovornu 'poklanja' (jeftinije, s popustom prodaje) uređaj.. no to je samo trgovački trik, kupac kupi jer mu je jednostavnije nego zaseban kredit u drugoj trgovini nevezano, tj uređaj u slobodnoj prodaji je u pravilu osjetno jeftiniji nego u takvom paketu-ugovornoj.. no i da je cijena ista-jednaka, opet kupac-korisnik može to izabrati jer ako je isto tad mu je to jednostavnije od zasebnog kredita + povezano s tarifom koju tad u pravilu uzme višu-neograničeno i sl. tj cjenik i reklame operatera su upravo tako složene da kupac-korisnik ima osjećaj (zavaravajuće) da je to povoljno ili povoljnije, kao i svaka trgovina koja će reklamirati neki popust-akciju. Kao što kažeš, tcom to radi mobitelima, tele radi tarifama.. ne upadaju jedan drugom u teren, kao što kafići ne dumpaju cijenu nego se dogovore o zajedničkoj npr kroz cehovske udruge ili kalsičnim mafja-reketom dok je razlika samo u izgledu direktora-štemera-trgovca i reklame...

 

-odrasla, svjesna osoba, pravno sposobna za sklapanje ugovora i ugovornih obveza po takvom ugovoru je ta koja snosi i troškove-penale.. tj ili znaš što radiš-potpisuješ ili ne znaš, dok ovakve povremene pojave-izmjene nisu nešto neobično u životu i tad netko prođe bolje netko lošije (tako je bilo s a1-vip i uvođenjem roaminga + ukidanje vezanja na operatera, otključavanje.. tad su postojeći ugovori bili raskidani bez penala i mogao si isti dan uzeti drugi-novi s novim mobitelom, dok je ceh-razliku-trošak platila država operaterima kroz porez-poticaje i sl. tj trošak snosi onaj tko ga izazove + zakoni o zaštiti potrošača koji u svemu takvom idu na ruku kupca jer ga treba zaštititi od jačih-operatera-ostalih..).

 

-ne mora operater tumačiti zakone kao kupac-korisnik, može reći svašta, može imati opće uvjete suprotne zakonu.. no to je tad ništetno-nevažno, dovoljno je osporiti ili pozvati se na zakon-pravo, no to moraš kao korisnik zatražiti, nema automatizma, nitko neće za tebe tj odrasla svjesna osoba tako štiti svoja prava, tražiš i tad možda dobiješ.. itd. bez tog da nešto tražiš nećeš ni dobiti neovisno imaš li pravo ili piše li to u zakonu dok suprotna strana uvijek tumači na način kako joj to odgovara, npr dva odvjetnika koji su polagali isti pravni ispit kad zastupaju stranke (suprotne) navodit će upravo suprotno pravo, suprotne zakone, da zamjene mjesta opet suprotno.. jer to im je posao, ne da postoji jedan zakon i da je tad sve jasno, tj tad odvjetnici ne bi ni postojali kao što ni sudski procesi tad ne bi imali smisla. U svakom sporu se može dobiti-izgubiti, ne zato jer imaš pravo nego je dovoljna formalna-proceduralna pogreška, sasvim druga osnova ili pitanje po kojoj osnovi je proces započet..

 

-kad nešto nije jasno, mingo+hakom, oni su nadležni, ono što oni kažu vrijedi, ne neka szk ili agent-student.. jer možda griješi, možda su uvjeti ugovora nepošteni i ništetni itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Ukidanje opcija i povećanje naknade
ihush kaže...

-a kave to veze ima s bilo čime?

-raskinuti ugovor-ugovornu možeš bilo kad, iz bilo kojeg razloga.. tj stvar je u penalima, opravdano nekom promjenom ili promjenom usluge, dok je sad u pitanju 'zakon-viša sila' tj netko treći (regulator-hakom-država-zakon).

-bez opravdanog razloga, plaćaš penale, to traži operater-ugovor.

-opravdani razlog, tad ti zakon-regulator daju pravo neškodljivog raskida, tad operater ne može naplatiti penale.

-kupnja-prodaja uređaja je odavno odvojena, zaseban ugovor, kao klasičan kredit i zato hakom kaže (zakon) da u slučaju prijevremenog raskida operater ne može tražiti jednokratnu isplatu preostalih rata, tj korisnik bira, ako želi može.. ne mora, neovisno o razlogu raskida, penalima ili bez, tj jedno nema veze s drugim jer su dva odvojena prava, dvije odvojene stavke, račun, ugovor.. itd.

-odnosno ovisi na koji način je uređaj 'uzet' (kupljen, poklon i sl. varijacije na temu) a to juzer-korisnik zna, tj svjesna osoba zna pod kojim uvjetima je što kupila-uzela, kao i što je potpisala tj kakav ugovor-ugovornu ima i tamo je to recimo precizirano.

 

-u ovom slučaju, kad krivac za raskid nije operater, nego hakom-zakon (promjena) tad operater rutinski ide džonom na korisnika, traži prijevremeni raskid-penale i tako postavi uvjete, no nije operater taj koji tumači zakon ili određuje nego ga mora kao svi ostali poštivati-provoditi, tj ako postoje nejasnoće u tumačenju tad to riješi regulator-hakom, dok operater od njega može tražiti naknadu troška (što i čine i dobiju..).

-da je samo stvar promjene paketa-cijene (ne regulatora) tad bi trošak raskida-penale snosio operater, tj onaj tko je uzrok raskida ugovora.

-kako god bilo, s ili bez prava (penala) korisnik može otplaćivati uređaj dalje u ratama kao i do sad, kupac-korisnik bira. To kaže hakom, ne mora reći operater tj on će u pravilu reći ono što on želi, što mu odgovara ili što agent na liniji koji trenutno radi dobije kao naputak od šefa (ili još gore, misli da zna.. pa iz dupeta-glave izvlači odgovor).

 

-isplativost? razlika u cijeni? zakon to ne dira, npr operater nabije nerealnu-višu cijenu i reklamno kao popust uz ugovornu 'poklanja' (jeftinije, s popustom prodaje) uređaj.. no to je samo trgovački trik, kupac kupi jer mu je jednostavnije nego zaseban kredit u drugoj trgovini nevezano, tj uređaj u slobodnoj prodaji je u pravilu osjetno jeftiniji nego u takvom paketu-ugovornoj.. no i da je cijena ista-jednaka, opet kupac-korisnik može to izabrati jer ako je isto tad mu je to jednostavnije od zasebnog kredita + povezano s tarifom koju tad u pravilu uzme višu-neograničeno i sl. tj cjenik i reklame operatera su upravo tako složene da kupac-korisnik ima osjećaj (zavaravajuće) da je to povoljno ili povoljnije, kao i svaka trgovina koja će reklamirati neki popust-akciju. Kao što kažeš, tcom to radi mobitelima, tele radi tarifama.. ne upadaju jedan drugom u teren, kao što kafići ne dumpaju cijenu nego se dogovore o zajedničkoj npr kroz cehovske udruge ili kalsičnim mafja-reketom dok je razlika samo u izgledu direktora-štemera-trgovca i reklame...

 

-odrasla, svjesna osoba, pravno sposobna za sklapanje ugovora i ugovornih obveza po takvom ugovoru je ta koja snosi i troškove-penale.. tj ili znaš što radiš-potpisuješ ili ne znaš, dok ovakve povremene pojave-izmjene nisu nešto neobično u životu i tad netko prođe bolje netko lošije (tako je bilo s a1-vip i uvođenjem roaminga + ukidanje vezanja na operatera, otključavanje.. tad su postojeći ugovori bili raskidani bez penala i mogao si isti dan uzeti drugi-novi s novim mobitelom, dok je ceh-razliku-trošak platila država operaterima kroz porez-poticaje i sl. tj trošak snosi onaj tko ga izazove + zakoni o zaštiti potrošača koji u svemu takvom idu na ruku kupca jer ga treba zaštititi od jačih-operatera-ostalih..).

 

-ne mora operater tumačiti zakone kao kupac-korisnik, može reći svašta, može imati opće uvjete suprotne zakonu.. no to je tad ništetno-nevažno, dovoljno je osporiti ili pozvati se na zakon-pravo, no to moraš kao korisnik zatražiti, nema automatizma, nitko neće za tebe tj odrasla svjesna osoba tako štiti svoja prava, tražiš i tad možda dobiješ.. itd. bez tog da nešto tražiš nećeš ni dobiti neovisno imaš li pravo ili piše li to u zakonu dok suprotna strana uvijek tumači na način kako joj to odgovara, npr dva odvjetnika koji su polagali isti pravni ispit kad zastupaju stranke (suprotne) navodit će upravo suprotno pravo, suprotne zakone, da zamjene mjesta opet suprotno.. jer to im je posao, ne da postoji jedan zakon i da je tad sve jasno, tj tad odvjetnici ne bi ni postojali kao što ni sudski procesi tad ne bi imali smisla. U svakom sporu se može dobiti-izgubiti, ne zato jer imaš pravo nego je dovoljna formalna-proceduralna pogreška, sasvim druga osnova ili pitanje po kojoj osnovi je proces započet..

 

-kad nešto nije jasno, mingo+hakom, oni su nadležni, ono što oni kažu vrijedi, ne neka szk ili agent-student.. jer možda griješi, možda su uvjeti ugovora nepošteni i ništetni itd.

 Kolega forumaš, ne znam jel ti kontaš što mi ovdje uporno tvrdimo i što nas zanima.

Pusti rate ili jednokratno plaćanje, znamo mi da mi možemo raskinuti ugovor kad želimo, ali ne znamo hoćemo li tad morati platiti višu cijenu moba od one koje smo u startu dogovorili. 

Dakle, još jednom. 

Platio sam cijeli mob 4580kn 20.03.2022 (u tcomu je cijenik oko 7500kn) -> znači nemam nikakvih rata, niti jednokratnih dodatnih placanja sljedećih dvije godine za mob.

Ja raskinem pretplatnički ugovor jer su oni povisili moju pretplatu za 5kn. 

Oni meni kažu, okej ugovor ti je raskinut, i sad plati punu cijenu mobitela, odnosno platio si nam 4580kn, moraš još nadodati ~3000kn.

 

Reci sad ti nama (u jednostavnom odgovoru) možemo li mi raskinuti ugovor s tcom-om bez da platim tih 3000kn? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice