GTX460-slika se trese pri višim temp.

poruka: 6
|
čitano: 4.450
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
GTX460-slika se trese pri višim temp.

Dakle, imam Palit GTX460 768MB te 2 monitora spojena na nju, jedan Samsung od 22" i s 1680x1050 rezolucijom spojen na VGA port i jedan no-name on 17" s 1280x1024 rezolucijom spojen na DVI port preko DVI-VGA adaptera i imam problem, a to je da se na većem monitoru pri "višim" temperaturama(preko 58 stupnjeva koliko sam primjetio) počinje tresti slika, kada dođe preko 63 stupnja slova pod ikonama budu jedva čitljiva.

 

Ono što me čudi je to da se na manjem monitoru to nikada ne događa.

 

Pošto te temperature postižem samo u igrama i nije mi problem jer u njima se niti ne kuži previše jer nema sitnih slova, ali me zanima je li to normalno ili da šaljem karticu na servis(pod garancijom je).

 

Samo da još napomenem da je kartica na stock frekvencijama i samo je kratko bila clockana.

 

Sada ću snimiti i video

 

EDIT:Na snimci se ne vidi nišrta, iako je IRL prilično vidljivo, pogotovo na 78 stupnjeva u Furmarku

Volim jabuke :) | bugcraft.info
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 18:29 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX460-slika se trese pri višim temp.
power_user kaže...

Dakle, imam Palit GTX460 768MB te 2 monitora spojena na nju, jedan Samsung od 22" i s 1680x1050 rezolucijom spojen na VGA port i jedan no-name on 17" s 1280x1024 rezolucijom spojen na DVI port preko DVI-VGA adaptera i imam problem, a to je da se na većem monitoru pri "višim" temperaturama(preko 58 stupnjeva koliko sam primjetio) počinje tresti slika, kada dođe preko 63 stupnja slova pod ikonama budu jedva čitljiva.

 

Ono što me čudi je to da se na manjem monitoru to nikada ne događa.

 

Pošto te temperature postižem samo u igrama i nije mi problem jer u njima se niti ne kuži previše jer nema sitnih slova, ali me zanima je li to normalno ili da šaljem karticu na servis(pod garancijom je).

 

Samo da još napomenem da je kartica na stock frekvencijama i samo je kratko bila clockana.

 

Sada ću snimiti i video

 

EDIT:Na snimci se ne vidi nišrta, iako je IRL prilično vidljivo, pogotovo na 78 stupnjeva u Furmarku

Probaj prvo stavljanjem najnovijih drivera, onda ako ne pomogne probaj staviti pc na neki drugi monitor...

Moguce da je i u monitoru problem.

Ako se i tada nastavi trest nosi u servis.

jel od silnog proteina smanjila mi se kara,al glavno da je na bicepsu pukla kapilara|||http://www.youtube.com/watch?v=h1KDYOvecl0&feature=player_embedded#at=60|||
12 godina
neaktivan
offline
GTX460-slika se trese pri višim temp.

Moguće je da je i do kabla, treba probat s drugim pa da se točnije odredi u čemu je problem. Moguća su doduše sva tri scenarija, da grafička ne valja, da monitor ne valja, da kabl drkeniše. Pošto je sve na jednoj grafičkoj, sumnjam da je do nje pošto je na drugom monitoru slika dobra. Probati s drugim kablom je najbolja opcija za sad.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
GTX460-slika se trese pri višim temp.

Promjena kabela na velikom monitoru nije ništa napravila, ali promjenio sam kabel na malom i sada je sve OK... čudno

Volim jabuke :) | bugcraft.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX460-slika se trese pri višim temp.

vga i povremeno titranje/tresnja/micanje slike, boja itd. i slicno nije bas cudno, analogni signal je podlozan raznim smetnjama iz okoline (dvi/vga tj d-sub), nije nevjerojatno da i sama graficka pod nekim uvjetima stvara smetnje signalu izmedu ostaloga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 22:46 (kunof00).
14 godina
offline
Re: GTX460-slika se trese pri višim temp.
kunof00 kaže...

vga i povremeno titranje/tresnja/micanje slike, boja itd. i slicno nije bas cudno, analogni signal je podlozan raznim smetnjama iz okoline (dvi/vga tj d-sub), nije nevjerojatno da i sama graficka pod nekim uvjetima stvara smetnje signalu izmedu ostaloga.

to sam znao, zato i nisam odmah slao na servis, ali se nisam sjetio da bi grafička mogla izazivati smetnje... nema veze, sad je sve ok

Volim jabuke :) | bugcraft.info
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice