Blender i rad u istome, pomoc

poruka: 16
|
čitano: 10.675
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Blender i rad u istome, pomoc

Dali radi tko od vas u Blenderu? Trebao bih neki materijal i korisne linkove za jednoga n00ba tj. mene posto sam za to totalni pocetnik.

Zanima me i sta se moze, a sta se ne moze napravit u samome Blenderu bez dodavanja nekih drugih programa....

 

Hvala! {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Blender i rad u istome, pomoc
win32 kaže...

Dali radi tko od vas u Blenderu? Trebao bih neki materijal i korisne linkove za jednoga n00ba tj. mene posto sam za to totalni pocetnik.

Zanima me i sta se moze, a sta se ne moze napravit u samome Blenderu bez dodavanja nekih drugih programa....

 

Hvala! {#}

U blender use može napravit isve što i u drugim komercijalnim 3d programima ;) Tutoriale imaš mislim u temi 3d modeliranje - iskustva...

http://dizanje-ratia.info
14 godina
offline
Blender i rad u istome, pomoc

Jep, virni ovdje.

3D dizajner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Blender i rad u istome, pomoc

blender je super alat...premda kazu da nije za pocetnike...ali uz malo truda ide {#}

 

Mac-10 od jucer....{#} naravno napravit u blenderu

 

 

 

dex
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 17:27 (dexman).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Blender i rad u istome, pomoc
Puno vam hvala ekipa. Drugi 3D programi me trenutno ne zanimaju tj nemam vremena za sve pa cu se posvetit malo Blenderu. Izgleda mi poprilicno ok program....bar po onome sto sam do sada vidio.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Blender i rad u istome, pomoc

ne,ne...Bas suprotno Blender je za pocetnike samo je njegov interface malo strasan(barem meni).

Programer i 3D artist
15 godina
neaktivan
offline
Blender i rad u istome, pomoc

Regaj  se na 3d-hr tamo imaš tutove. Ja sam prvo krenuo sam blenderom i odustao , baš je nekako kompliciran , onda sam radio u wingsu 3d pa u cinemi 4d i sad u 3ds-maxu.

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 19:50 (nixXxa).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Blender i rad u istome, pomoc
win32 kaže...
Puno vam hvala ekipa. Drugi 3D programi me trenutno ne zanimaju tj nemam vremena za sve pa cu se posvetit malo Blenderu. Izgleda mi poprilicno ok program....bar po onome sto sam do sada vidio.

 

premda sam pocetnik...ali ako imas pitanja slobodno pitaj...mozda budem od pomoci  {#}

 

Wedran Dev kaže...

ne,ne...Bas suprotno Blender je za pocetnike samo je njegov interface malo strasan(barem meni).

 

he he meni je od 3d max-a i njemu slicnih strasan... {#}  imaju mi nekakvi sterilni, radni interface...kad ga vidim {#} ...

 

dex
14 godina
neaktivan
offline
Re: Blender i rad u istome, pomoc
dexman kaže...
win32 kaže...
Puno vam hvala ekipa. Drugi 3D programi me trenutno ne zanimaju tj nemam vremena za sve pa cu se posvetit malo Blenderu. Izgleda mi poprilicno ok program....bar po onome sto sam do sada vidio.

 

premda sam pocetnik...ali ako imas pitanja slobodno pitaj...mozda budem od pomoci  {#}

 

Wedran Dev kaže...

ne,ne...Bas suprotno Blender je za pocetnike samo je njegov interface malo strasan(barem meni).

 

he he meni je od 3d max-a i njemu slicnih strasan... {#}  imaju mi nekakvi sterilni, radni interface...kad ga vidim {#} ...

 

 

Bender je odličan alat, ali sječam se da sam prvi puta kada sam poćeo radit s njim sjeo sam i plakao, ali hebi ga posto se nije imalo para za max isl. bio sam prisiljen na Bender, ali sad ga ne bih dao za ništa :)

 

 

I'm from Hollywood
15 godina
neaktivan
offline
Blender i rad u istome, pomoc

CGcookie je po meni jedna od najboljih stranica za tutorijale modeliranja i sl.

http://www.blendercookie.com/

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Blender i rad u istome, pomoc
DragonSlade kaže...

CGcookie je po meni jedna od najboljih stranica za tutorijale modeliranja i sl.

http://www.blendercookie.com/

slazem se u potpunosti..... {#}

dex
12 godina
neaktivan
offline
Blender i rad u istome, pomoc

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 3:45 (malamarya).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Blender i rad u istome, pomoc

Blender mi se  pokazao zanimljivim od kako su se počeli pojavljivati video klipovi izdanja 'tomato' gdje se pokazuje ugrađenog 'motion trackinga'

 

         
   
  

 

 

    
   
    

 

 

http://vimeo.com/26439952

 

zbog ovih stvari početi ću učiti  blender :)

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 0:01 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Blender i rad u istome, pomoc

Treba mi brza pomoc,

 

imam na linuxu (artistx) blender 2.63, i imam problem,ne mogu nista da vidim u SOLID pogledu,samo u wireframe pogu gledati...

 

ima li iko rjesenje tog rproblema?

talafi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Blender i rad u istome, pomoc

Eo pogledaj si na stranicama blendera imaš tamo tutorijale, a ako ti to nije dosta po meni je najbolji http://www.blenderguru.com/ najbolji tutorijali od njega: Subway Tutorial i Space Corridor, puno ćeš iz tog naučiti, al bilo bi ti poželjno da znaš photoshop ili ako nemaš para ili nećeš piratski, onda si uzmi Gimp. Trebat će ti za izradu textura. UV Unwrapping ćeš sam morat naučiti, imaš dobre tutorijale po youtube-u za to.

 

CPU: 1090T CPU cooler: CM 612S MB: ASUS M5A78L LE RAM: Corsair 2X2GB @ 1600MHz XMS3 Classic Heatspreaders PSU: Corsair GS600 GPU: AMD Sapphire HD 6870 1GB DDR5 900MHz HDD: Hitachi 500GB PC casin
14 godina
neaktivan
offline
Re: Blender i rad u istome, pomoc
Wedran Dev kaže...

ne,ne...Bas suprotno Blender je za pocetnike samo je njegov interface malo strasan(barem meni).

novi interface je prejednostavan, ova najnovija verzija blendera nemože biti jednostavnija, fakat su dobro organizirali UI

CPU: 1090T CPU cooler: CM 612S MB: ASUS M5A78L LE RAM: Corsair 2X2GB @ 1600MHz XMS3 Classic Heatspreaders PSU: Corsair GS600 GPU: AMD Sapphire HD 6870 1GB DDR5 900MHz HDD: Hitachi 500GB PC casin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice