XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

poruka: 63
|
čitano: 9.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

evo ovako; imam navedenu grafičku u kompjuteru stavljenu prije nekih 3 tjedna i sve je bilo super do jučer, a onda jučer se počeo vent malo brže vrtiti i počele su mi boje nestajat sa monitora a sve to neposredno nakon igranja CoD: MW2... e onda sam otvorio everest i vidio da temp. i nisu baš toliko visoke(nekih 70 C)... zatim sam restartao komp i nakon toga se više nije pojavio problem... sad me zanima dali je moguće da tako nova i jaka grafa kihne nakon toliko malo upotrebe? unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
Kako nestale boje? Sta imas ostalo od konf.?
Btw koliko si platio karticu?
15 godina
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
smrad06 kaže...

evo ovako; imam navedenu grafičku u kompjuteru stavljenu prije nekih 3 tjedna i sve je bilo super do jučer, a onda jučer se počeo vent malo brže vrtiti i počele su mi boje nestajat sa monitora a sve to neposredno nakon igranja CoD: MW2... e onda sam otvorio everest i vidio da temp. i nisu baš toliko visoke(nekih 70 C)... zatim sam restartao komp i nakon toga se više nije pojavio problem... sad me zanima dali je moguće da tako nova i jaka grafa kihne nakon toliko malo upotrebe? unaprijed hvala

Si možda u ccc-u uključio AA i AF, meni se zbog toga upravo ta igra crashala, davala artefatke itd.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
wrathchild kaže...
Kako nestale boje? Sta imas ostalo od konf.?
Btw koliko si platio karticu?

ostatak konfe imaš u MOJ PC... sve je novo od 9. mjeseca pa prema ovdje... a koštala me je ništa :)))

 

@ hyperion: nisam ništa čačkal po ccc-u... sve je defaultno na use application settings

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2010 17:35 (smrad06).
15 godina
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

Ukljući gpu-z da ti piše u log file temperaturu grafe dok igraš pa češ onda vidit pravo stanje.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2010 17:41 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
smrad06 kaže...

evo ovako; imam navedenu grafičku u kompjuteru stavljenu prije nekih 3 tjedna i sve je bilo super do jučer, a onda jučer se počeo vent malo brže vrtiti i počele su mi boje nestajat sa monitora a sve to neposredno nakon igranja CoD: MW2... e onda sam otvorio everest i vidio da temp. i nisu baš toliko visoke(nekih 70 C)... zatim sam restartao komp i nakon toga se više nije pojavio problem... sad me zanima dali je moguće da tako nova i jaka grafa kihne nakon toliko malo upotrebe? unaprijed hvala

 

Problem je opće poznat, stvar je u biosu, nakon što pokreneš MW2 i počneš igrat igru bios ugasi drugi gpu jer mu nije potreban i više ga ne pali, može ti se lockat screen, bacat crte po ekranu, i to nije jedini problem na koji ćeš naići...

 

Prvi kupci uvijek na*ebu kad kupuju novi hardware, u biti su beta testeri, tako je bilo i sa 4870X2, gomila problema, pričekaj da Ati riješi probleme s novim biosom pa ćeš ga zaflešati sa atiflash u dosu, samo pazi na master i slave bios da ne zaflešaš krivi

AMD / ATI all the way
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
dery kaže...

Ukljući gpu-z da ti piše u log file temperaturu grafe dok igraš pa češ onda vidit pravo stanje.

ne idu temp preko 74 C

14 godina
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
Cele303 kaže...
smrad06 kaže...

evo ovako; imam navedenu grafičku u kompjuteru stavljenu prije nekih 3 tjedna i sve je bilo super do jučer, a onda jučer se počeo vent malo brže vrtiti i počele su mi boje nestajat sa monitora a sve to neposredno nakon igranja CoD: MW2... e onda sam otvorio everest i vidio da temp. i nisu baš toliko visoke(nekih 70 C)... zatim sam restartao komp i nakon toga se više nije pojavio problem... sad me zanima dali je moguće da tako nova i jaka grafa kihne nakon toliko malo upotrebe? unaprijed hvala

 

Problem je opće poznat, stvar je u biosu, nakon što pokreneš MW2 i počneš igrat igru bios ugasi drugi gpu jer mu nije potreban i više ga ne pali, može ti se lockat screen, bacat crte po ekranu, i to nije jedini problem na koji ćeš naići...

 

Prvi kupci uvijek na*ebu kad kupuju novi hardware, u biti su beta testeri, tako je bilo i sa 4870X2, gomila problema, pričekaj da Ati riješi probleme s novim biosom pa ćeš ga zaflešati sa atiflash u dosu, samo pazi na master i slave bios da ne zaflešaš krivi

Njemu u Crysisu moze odmah drugi kpu ugasit jer je mrzina i bez drugog i sa drugim tak da je svejednoCool

Prodajem Modern Warfare 2 za 230 kn s kutijom bez drugog cda jer mi je sestra mlada bacila ga negdje
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
Fake_Alert kaže...

Njemu u Crysisu moze odmah drugi kpu ugasit jer je mrzina i bez drugog i sa drugim tak da je svejednoCool

pa nije baš tolka mrcina od kompaSmijeh... al ne kužim zakaj danas opet radi normalno ak je jučer zahebavalo...

14 godina
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
smrad06 kaže...
Fake_Alert kaže...

Njemu u Crysisu moze odmah drugi kpu ugasit jer je mrzina i bez drugog i sa drugim tak da je svejednoCool

pa nije baš tolka mrcina od kompaSmijeh... al ne kužim zakaj danas opet radi normalno ak je jučer zahebavalo...

Vidjela je da pitas na forumu kaj je s grafom pa se prepala da je nebi mozda mjenjaoSmijeh

Prodajem Modern Warfare 2 za 230 kn s kutijom bez drugog cda jer mi je sestra mlada bacila ga negdje
14 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

evo ekipa novi problemčić... u pesu moram stavljat detalje na medium da bi mogao igrat jer inače šteka...tek na medium dobijem 60 i par fps-ova, a na high mi se vrti na 20-25... jel zbog drivera ili???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

Ma to ti je do RAM-a premalo imas a ti graficka ti je poslaba,mogao bi je zamijeniti za kakvu 6970Osmijeh

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
Quilombo23 kaže...

Ma to ti je do RAM-a premalo imas a ti graficka ti je poslaba,mogao bi je zamijeniti za kakvu 6970Osmijeh

al ozbiljno ti velim da mi pes umire na high, sve ostalo radi kak treba al pes nikako...

16 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

Preslab komp, sta cesBelji se

 

ugl...je, to su ti problemi dual-GPUa, nisi ni prvi ni zadnji kome ce neke igre raditi losije sa dual nego single GPU karticom, pricekaj nove drivere za karticu i nadaj se da ce greska biti ispravljena

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
smrad06 kaže...
Quilombo23 kaže...

Ma to ti je do RAM-a premalo imas a ti graficka ti je poslaba,mogao bi je zamijeniti za kakvu 6970Osmijeh

al ozbiljno ti velim da mi pes umire na high, sve ostalo radi kak treba al pes nikako...

Proc ti je samo na 2,6Ghz clockaj to. Pes ionako nevjerujem da koristi više od jedne jezgre.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
Hyperion kaže...

Proc ti je samo na 2,6Ghz clockaj to. Pes ionako nevjerujem da koristi više od jedne jezgre.

ma necu jos, dosta je zasad... kad ce trebat za godinu dana onda ću ga kloknut...trenutno ne vidim neku korist u tome...

16 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
smrad06 kaže...
Hyperion kaže...

Proc ti je samo na 2,6Ghz clockaj to. Pes ionako nevjerujem da koristi više od jedne jezgre.

ma necu jos, dosta je zasad... kad ce trebat za godinu dana onda ću ga kloknut...trenutno ne vidim neku korist u tome...

 

itekako je potrebno kloknuti, proc ti ovako ne iskoristava puni potencijal 2 grafica procesora. Stavi na bar 3.2GHz pa onda provjeri FPS

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

Može on ocat do u nebesa,ako driveri nisu poštelani ništa od toga.Ali istina da ga takt proca koči jer je ta grafa neutaživo gladna extremnog takta.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

I ja mislim da su prvenstveno driveri krivci za ovo (trebala je masa toga biti poboljsana sa 10.1 pa na kraju banana od toga...) ali takodjer treba i OCati procesor da moze nahraniti 2 graficka procesora.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

ma hebe me to kaj još nisam ocal nikad pa da nekaj ne zahebem a u tom slučlaju saksam garanciju... razmete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

Pravi se da nemas pojma kaj je bilo (ako crkne)Smijeh

Ali iskreno trebao si se malo bolje informirati prije kupnje takve kartice

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
AA-d00d kaže...

Pravi se da nemas pojma kaj je bilo (ako crkne)Smijeh

Ali iskreno trebao si se malo bolje informirati prije kupnje takve kartice

ma nisam ju kupovao nego sam ju dobio, a prije nje sam imao 5870 vapor-x pa reko zakaj da ne uzmem jaču...vec bum ja nekaj zgruntal...

15 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

moze bit samo da je do drivera...a inace proc bi bilo pozeljno clockati

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

Neznam za tebe,ali na pcekspertu čujem samo riječi hvale -> hladna, brza,tiha, sve vrti...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
Hyperion kaže...

Neznam za tebe,ali na pcekspertu čujem samo riječi hvale -> hladna, brza,tiha, sve vrti...

sve to stoji i sve štima al pes zahebava i to svjetski... onda znači da je ziher do drivera...a proc je na drugom mjestu u ovom problemu...

15 godina
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
smrad06 kaže...
Hyperion kaže...

Neznam za tebe,ali na pcekspertu čujem samo riječi hvale -> hladna, brza,tiha, sve vrti...

sve to stoji i sve štima al pes zahebava i to svjetski... onda znači da je ziher do drivera...a proc je na drugom mjestu u ovom problemu...

 Jel možeš disable-at crossfire i igrat samo sa jednom grafičkom jezgrom?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
Hyperion kaže...

 Jel možeš disable-at crossfire i igrat samo sa jednom grafičkom jezgrom?

neznam al mislim da se nemre jer nije složen crossfire isto kao i kod dvije single gpu grafe...ide automatische pa se nemre...

15 godina
neaktivan
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
hahaha,5000 kn za grafičku i pes šteka! šta si sve Ati dopušta!
Aj,posudi pola grafičke :)
15 godina
offline
RE: XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)
smrad06 kaže...
Hyperion kaže...

 Jel možeš disable-at crossfire i igrat samo sa jednom grafičkom jezgrom?

neznam al mislim da se nemre jer nije složen crossfire isto kao i kod dvije single gpu grafe...ide automatische pa se nemre...

 Mislim da se kod HD3870x2 i HD4870x2 to dalo napravit. Nisam siguran jer nisam imao takve mrcine,a uostalom mi i netrebaju.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
XFX HD 5970 2GB Black Edition problem(pitanje)?

e kak se installa novi bios za grafu? gledao sam nekaj upute pa vidim da se mora prek usb-a nekaj i iz dosa... pitam jer se jedino tako može složit ccc da prikazuje temp. activity i fan speed...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice