Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.586.966
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

To su ti skoro pa identične kartice po performansama, 7600xt je po potrošnji struje najprihvatljivija, no čiste performanse su tu negdje sa 6700xt modelom, dok je 6750xt nešto brži malo.

Ako ideš na novo sam prosudi, rabljeno naravno 6700xt sa garancijom je po meni najbolje rješenje za ispod 300e

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
sinkee kaže...

ekipa jel se isplati uzimati 7600XT 16gb verzija (https://www.futura-it.hr/sapphire-pulse-rx-7600xt-gaming-oc-16gb-gddr6-11339-04-20g/221581/product/)

ili za tu lovu ići na neku 6700XT/6750XT?

 Ma ne isplati se nikako. Ili polovna RX 6700 XT za puno manje novca (oko 300 eura) a ista kategorija performansi, odnosno RX 6700 XT je malo brža grafa, ili dodaj još malo pa kupi RX 7700XT. Idealno ako se može do RX 7800XT. Ova ti je jednostavno za te pare i što drugo se nudi, nigdje.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

RX 6700xt je 10% jača grafa od 7600xt , cijene su im jednake.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kolega je spreman potrošit koji euro na upgrade grafičke pa bi vas triba mali savjet

Igralo bi se na 1080p 165hz sve novije naslove, u skorijoj budućnosti bi iša na 1440p

Ima ryzena 5600 klokanog na 4.8ghz

Karticu će naručit iz njemačke, a potrošia bi oko 1000e. Naravno ako može proći jeftinije da je u svakom slučaju bolje

 

Ja sam mu savjetova da ide na 4070 super (mora bit nvidia jer tako oće) jer mi se čini najbolji omjer uloženo/dobiveno koliko san pogleda malo recenzije po netu. Nisan siguran koliko mu je isplativo dati 200-250 eura više za prvi sljedeći logičan skok koja bi po meni bila 4070 ti super...

Ono šta me brine je to oće li riža 5600 biti kakav bn za 4070 super za trenutni 1080p na kojem bi igra? Lufta za bolji procesor ima jer je kartica oko 650e, tako da ako bi tribalo ići na 3d procesor može. S druge strane za tu cifru već bez problema može uzet kvalitetne 4070 ti super modele koji dolaze 16gb vrama koji će mu dobro doći kad se u budućnosti pribaci na 1440p. U tom slučaju bi triba ostati na riži 5600 da ne probije budžet

 

Šta da mu savjetujem :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ja bi radje onda isao na 4070ti S ,jer je jako blizu 4080...Za par mjeseci lako stavi novi proc

u ovom slucaju poi meni 5700 3d jer je jeftiniji od 5800 3d a mala razlika u performansama

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

ja bi radje onda isao na 4070ti S ,jer je jako blizu 4080...Za par mjeseci lako stavi novi proc

u ovom slucaju poi meni 5700 3d jer je jeftiniji od 5800 3d a mala razlika u performansama

 Nema namjeru ulagati više od 1000e, šta sad kupi to je to. Zato i nisan siguran šta da mu savjetujem

U njemačkoj nije neka razlika u cijeni između 5800 i 5700 pa sam zato gleda ovaj brži. 4.1ghz na 5700 mi se čini nekako malo... Ili? A ovi 3d procesori nemaju mogućnost oc-a

12 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sve novo najbolje RTX 4070S, b650m, Ryzen 7600 i 32gb rama oko 1050 eura.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

5800x3d ima visi i stabilniji clock ali bolje gledat jacu grafu.

Edit:A i sto mislioc kaze mozda najbolje am5 novo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 12:12 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako je baš zapeo za novi proc, da. Ali mislim da sa 5600 (pogotovo uz OC koji je iznad stock 5600X) nije uopšte u opasnosti da u skorije vreme ne može da izgura 165fps u igrama u kojima mu je to bitno. Zvog toga ne bih pipao procesor, jer da, promena platforme ima smisla kad se vidi cena X3D procesora (i to da najjeftiniji 7000 procesori imaju gaming performanse u rangu sa 5800X3D), jer za prelazak na AM5 treba spržiti 450€ (ok, može da proda stare delove, ali opet, nema potrebe da ulazi u trošak na komponentama koje mu nisu ni blizu kraja korisnog veka).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma neka uzme što jaču grafičku, a procesor onda za koju godinu ako bude voljan i imao novaca. Do tada će značajno pasti cijena X3D procesorima 5000 serije. Ili onda pak bude mijenjao cijelu platformu kako bi se reklo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako će ići na 1440p ne treba mu novi proc, AMD Ryzen 5 5600 mu je dovoljan.  Treba uzeti dobru grafu i to je to. Sa jačim procom na 1440p će dobiti max 10 fps-ova (i to sam puno rekao), ukratko neisplativo. Da ostaje na 1080p onda druga stvar, ovako samo nova grafa i deri. RTX 4070Ti Super ili RX 7900XT ako ideš do 1.000€, šta ti je po volji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Onda ide 4070 ti super i ostaje riža 5600 pa kako bude
Fala na savjetima!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 15:48 (Volume).
Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, 

Krepala mi je grafa, pa sam sad u potrazi za novom, tako da trebam vašu veliku pomoć, ovo su komponente:

AMD Ryzen 5 3600

ASRock B450M Steel Legend (AM4)

32,0GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER


Namjena obrada fotografija i videa, u skoroj budućnosti plan je upgrade procesora...

Hvala ekipa! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako zadovoljava tvoje potrebe onda ista takva 1660super/ti, RTX 3060/ti ili nešto tipa RX 5700XT/6600XT to ti je raspon od 100 do 250e rabljenih....kako koja jeli. Probaj si pogledati i RX 6700XT ako ima koja sa garancijom možda za kojih 250 do 280e.

 

Mali savjet....ne znam šta se sa tvojom dešava vga no probaj je rastaviti te temeljito očistiti, našpricat sa WD contact cleanerom pa na kraju promjenit pastu i vratit nazad u komp pa vidi....spasio/popravio sam tako ih barem 5 komada

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...

... našpricat sa WD contact cleanerom ...

 Glupo pitanje, ali, ovo se odnosi na PCIe konektor, ili ima još nešto?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije glupo pitanje, zašto bi bilo, ja mogu opisati ukratko šta ja napravim što ne znači da je ispravno no pomoglo je kako sam napisao više puta...neispravnu karticu rastavim, temeljito očistim, te sa Contact Cleaner sprejom prešpricam cijelu i SA MEKANOM ČETKOM  prođem....nakon toga kada se osuši a to bude jako brzo još jednom prešpricam, nanesem novu pastu i eventualno padove te sklopim...

 

Vidim da onaj Australac jedan na youtube ima slične sisteme i da pali i njemu, tako da je to nešto što zna upaliti ako negdje ima prekida u kontaktu jeli

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ja sam ispekao par komada crknutih grafa i sve su proradile

po receptu s bug foruma, ovdje su ipak najbolji kuhari 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

ja sam ispekao par komada crknutih grafa i sve su proradile

po receptu s bug foruma, ovdje su ipak najbolji kuhari 

 To nisam htio ni spominjat :)

Ako ne proradi CCleaner od Wd.a ide u peć 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa svakako bi kupio sad nešto jače da gura opet neko vrijeme, jer mi je u planu i upgrade proca kak sam i napisao, pa zato nisam naveo neki budžet, nego da vidimo što se može uglazbit 😁

 

Btw, isprobao sam sve moguće savjete tu sa foruma, ali grafa ne daje sliku, ne okrene ni vent ni ništa 👍

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
joza7 kaže...

Btw, isprobao sam sve moguće savjete tu sa foruma, ali grafa ne daje sliku, ne okrene ni vent ni ništa 👍

 ovaj nisi

Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice (Grafičke kartice) @ Bug.hr Forum

8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

cuj, da bi nesto mogao popraviti, prvo moras znati sto se tocno pokvarilo......

 

wd, ciscenje, pasta, kontakti, pecnica, vruci zrak, sve su to valjani savjeti i metode, ali, nisu univerzalne, odnosno ne rjesavaju sve probleme, a dok ne znas sto je problem.... razumijes......

 

pokusat uvijek, mozda pomogne, nastetiti nece, samo ne ocekuj cuda od nijedne metode, uzrok moze biti nesto deseto, banalno, lako popravljivo, samo ne ovim metodama.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Najsigurniji i zadnji popravak je Nova vga a stara u reciklažno ili na neku policu ako je zgodan model 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav, na amazoni gledam sapphirovu nitro+ 7800xt za nekih 577e plus free shipping, vise me zanima dali da ostavit 5600 ili bi trebao neki upgrade napravit za 2k monitor? Hvala :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako pod 2K podrazumijevaš 1440p rezoluciju, onda nema potebe da kupuješ novi procesor.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gravyri kaže...
Pozdrav, na amazoni gledam sapphirovu nitro+ 7800xt za nekih 577e plus free shipping, vise me zanima dali da ostavit 5600 ili bi trebao neki upgrade napravit za 2k monitor? Hvala :)

 

Pa i kod nas ti je za slicne pare klik

Imas i ovu XFX Speedster QICK 319 Core verziju za 585€

3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hvala na odogovoru, iskreno nitro me vise privlaci zbog dobrog hladnjaka plus estetika :)
 
2 0 hvala 0
13 dana
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav, evo ovako imam jednu dilemu, i nikako da se odlučim oko grafike imam 3 u dilemi 7800xt , 7900 GRE i 7900XT sve tri sapphire nitro, a konfiguracija je
-Aorus elite z690
-2x32 ddr viper
-i5 12600kf
-artic vodeno
-antec 1000w neoeco
-m2 kingston kc3000
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ja bi isao na gre, i onda ocao malo memoriju da se problizi XT modelu

 

ili ako si tip da drzi grafu jako dugo vremena XT samo radi vise Vrama

13 dana
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
To me i pati što je 7900XT 150 eura više GRE , a ona je150 eura više od 7800XT.... i tako dođem do cca 1000 eura za grafiku... baš je katastrofa....
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Erorr06 kaže...
Pozdrav, evo ovako imam jednu dilemu, i nikako da se odlučim oko grafike imam 3 u dilemi 7800xt , 7900 GRE i 7900XT sve tri sapphire nitro, a konfiguracija je
-Aorus elite z690
-2x32 ddr viper
-i5 12600kf
-artic vodeno
-antec 1000w neoeco
-m2 kingston kc3000

 Monitor?

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice