[Tutorial] MSI Afterburner

poruka: 291
|
čitano: 109.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Downclockaj apply ugasi msi afterburner pokreni ga ponovo i donwnclockaj opet imam i aj takav bug sa dizanjem na 5570 vjeruj mi ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Lacko kaže...

Downclockaj apply ugasi msi afterburner pokreni ga ponovo i donwnclockaj opet imam i aj takav bug sa dizanjem na 5570 vjeruj mi ;)

procita sam to na netu, pokuša i neda ispod 400mhz :( ,da je mogu spustit na 100 moga bi je stavit na 0.8v i bila bi divota efikasna i hladna u idleu.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

probaj sa trixom iako nije saphire give a try :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Lacko kaže...

probaj sa trixom iako nije saphire give a try :)

ne ne , afterburnerom idem ,on mi jedini radi povezan s gadgetom na desktopu da mogu imat informacije :D

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Problem... Slika u prilogu.

Neda mi da vise OC-am, mada je to sto vidite na slici max OC i u CCC-u.

Nothing lasts forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

bump

Nothing lasts forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

bump

Nothing lasts forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Fake_Alert kaže...

Problem... Slika u prilogu.

Neda mi da vise OC-am, mada je to sto vidite na slici max OC i u CCC-u.

Edituj MSI cfx file.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 19:43 (Leopard_st).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Leopard_st kaže...
Fake_Alert kaže...

Problem... Slika u prilogu.

Neda mi da vise OC-am, mada je to sto vidite na slici max OC i u CCC-u.

Edituj MSI cfx file.

Koji tocno? Di se nalazi?

Nothing lasts forever
14 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Fake_Alert kaže...

bump

A je tako teško prolistati par stranica unatrag?


otvori CFG file koji si označio na slici i napiši ovo u predviđeno polje:

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=2&jumpto=1791599&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 19:50 (ATiGamer).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
ATiGamer kaže...
Fake_Alert kaže...

bump

A je tako teško prolistati par stranica unatrag?


otvori CFG file koji si označio na slici i napiši ovo u predviđeno polje:

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=2&jumpto=1791599&sort=asc&view=flat

Mislio sam da je bug do programa, zato pitam.

 

Hvala

Nothing lasts forever
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Zna li neko zbog cega mi Fan automatski ide na 50% kada upalim komp, iako u Msi afterburner profilu koji sam napravio stoji da Fan radi na 15% u idle-u... No kada punovo odaberem svoj profil i stisnem Apply, fan ide na normalno - odnosno na 15%... ?

 

Unaprijed zahvaljujem .

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Almin94 kaže...

Zna li neko zbog cega mi Fan automatski ide na 50% kada upalim komp, iako u Msi afterburner profilu koji sam napravio stoji da Fan radi na 15% u idle-u... No kada punovo odaberem svoj profil i stisnem Apply, fan ide na normalno - odnosno na 15%... ?

 

Unaprijed zahvaljujem .

 

Vjerojatni nisi stavio da ti učita postavke na startupu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
NiramX kaže...
Almin94 kaže...

Zna li neko zbog cega mi Fan automatski ide na 50% kada upalim komp, iako u Msi afterburner profilu koji sam napravio stoji da Fan radi na 15% u idle-u... No kada punovo odaberem svoj profil i stisnem Apply, fan ide na normalno - odnosno na 15%... ?

 

Unaprijed zahvaljujem .

 

Vjerojatni nisi stavio da ti učita postavke na startupu.

Učita overclock postavke, samo manual fan postavke ne učita.. Ucita ali nekako pogresno valjda, odmah stavi da fan radi na 50%, a ja sam stavio da u idleu radi na 15%  :S

13 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Almin94 kaže...

Učita overclock postavke, samo manual fan postavke ne učita.. Ucita ali nekako pogresno valjda, odmah stavi da fan radi na 50%, a ja sam stavio da u idleu radi na 15%  :S

 

Onda je to neki bug.

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
NiramX kaže...
Almin94 kaže...

Učita overclock postavke, samo manual fan postavke ne učita.. Ucita ali nekako pogresno valjda, odmah stavi da fan radi na 50%, a ja sam stavio da u idleu radi na 15%  :S

 

Onda je to neki bug.

Izgleda da je... Da li znate jos neki program za overclock, a da ima "startup" opciju za Clock i Fan?

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner

Ja imam pitanje, pokušavam pratiti onaj tutorial, ali zapeo sam već na početku, nemogu naći opciju Enableunofficialclocking u CFG datoteci ...

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
13 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
goranbm kaže...

Ja imam pitanje, pokušavam pratiti onaj tutorial, ali zapeo sam već na početku, nemogu naći opciju Enableunofficialclocking u CFG datoteci ...

 

http://www.bug.hr/forum/post/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/1791599.aspx

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner

Ovaj MSI afterburner mora cijelo vrijeme raditi jel ako se OC-a preko njega ?? I ako može neki savjet sa xfx dual fan 6850, ako je netko već kloknuo pa da mi da neki savjet ili iskustvo na pp. hvala.

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
goranbm kaže...

Ovaj MSI afterburner mora cijelo vrijeme raditi jel ako se OC-a preko njega ?? I ako može neki savjet sa xfx dual fan 6850, ako je netko već kloknuo pa da mi da neki savjet ili iskustvo na pp. hvala.

MSI AB mora biti ukljucen ako zelis OC taktove u 3D aplikacijama, sto se tice XFX 6850 DF otkljucaj opciju za napon i podigni ga na 1,172V i onda trazi stabilan clock.Memorija ce uredno raditi na 1175MHZ a jezgra varira od 940-980MHZ.

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner

A recimo ako hoću nekih 900/1100 MHZ jel i za to trebam dizati voltažu ??

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
goranbm kaže...

A recimo ako hoću nekih 900/1100 MHZ jel i za to trebam dizati voltažu ??

Trebas, max clockovi bez dizanja napona su dopusteni clockovi u Catalystu, nekima su i ti previse.

clock2much
13 godina
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Pozdrav

Imam jedan problem sa 5850 i clockanjem. Naime digao sam max gpu i memoriju bez dizanja volzaže i došao sa 725/1000 na 775/1125. E sad, unlockao sam voltažu i  digao je na 1.2v i svejedno ne mogu dići više od 775/1125...
Prijedlozi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Skyburn kaže...

Pozdrav

Imam jedan problem sa 5850 i clockanjem. Naime digao sam max gpu i memoriju bez dizanja volzaže i došao sa 725/1000 na 775/1125. E sad, unlockao sam voltažu i  digao je na 1.2v i svejedno ne mogu dići više od 775/1125...
Prijedlozi?

Uradi kako je opisano ovdje, pa ces otkljucati limite koje imas u MSI AB i CCC-u.

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner

Da li postoji mogućost da se profili odrede prema aplikaciji, a ne prema 2d / 3d ?? Stavio sam 6850 na 900/1100 i ide sasvim ok, temp oko 60 stupnjeva pod full load.. Ali mi je bezveze što mi ide po tim taktovima čak i kad igram recimo FIFA Managera 12 ... a tamo mi je sasvim nepotrebno...

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
14 godina
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Vegeta kaže...
Skyburn kaže...

Pozdrav

Imam jedan problem sa 5850 i clockanjem. Naime digao sam max gpu i memoriju bez dizanja volzaže i došao sa 725/1000 na 775/1125. E sad, unlockao sam voltažu i  digao je na 1.2v i svejedno ne mogu dići više od 775/1125...
Prijedlozi?

Uradi kako je opisano ovdje, pa ces otkljucati limite koje imas u MSI AB i CCC-u.

Ak nebu islo , mozes probat klokat s programom Sapphire Trixx !

Music As A Weapon !!
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
goranbm kaže...

Da li postoji mogućost da se profili odrede prema aplikaciji, a ne prema 2d / 3d ?? Stavio sam 6850 na 900/1100 i ide sasvim ok, temp oko 60 stupnjeva pod full load.. Ali mi je bezveze što mi ide po tim taktovima čak i kad igram recimo FIFA Managera 12 ... a tamo mi je sasvim nepotrebno...

Naravno da postoji, lijepo podesi profile i pali kako ti treba.Stavis ih kao precace pod broj 1 i broj 2.

clock2much
16 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] MSI Afterburner

Evo ovako, kartica mi radi na 1.087v i prema ekipi sa stranih foruma lako se da undervoltati do 0.925v bez ikakvih problema. Ali Afterburner mi ne dopušta spustiti ispod 0.962v, što je inače napon na kojem kartica radi u mirovanju. Kako da omogućim da mogu postaviti napon koji želim?

EDIT: Evo riješio, spustio napon u biosu kartice, idle 0.9v i load 0.937v. Inače je bilo ogromnih 0.96v idle i 1.087v load. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 18:21 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Penryn kaže...

Evo ovako, kartica mi radi na 1.087v i prema ekipi sa stranih foruma lako se da undervoltati do 0.925v bez ikakvih problema. Ali Afterburner mi ne dopušta spustiti ispod 0.962v, što je inače napon na kojem kartica radi u mirovanju. Kako da omogućim da mogu postaviti napon koji želim?

EDIT: Evo riješio, spustio napon u biosu kartice, idle 0.9v i load 0.937v. Inače je bilo ogromnih 0.96v idle i 1.087v load.  {#}

Koja karta u pitanju?

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 11:19 (Leopard_st).
16 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] MSI Afterburner
Leopard_st kaže...

Koja karta u pitanju?

Ova Palitovka iz Moj PC, GTS 450.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice