Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

poruka: 55
|
čitano: 8.719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Pozdrav, nedavno kupih polovnu grafu iz naslova, u igricama mi temperatura ide do 75-80° sa otvorenim h510 elite. Prije toga sam imao 3070 asus dual oc i rtx 3060 ti palit i tolike su mi temperature isto bile. Nije mi jasno da i na ovom "premium" modelu idu ovako visoko.
Probao sam undervoltat, custom krivulju postavljat, ali razlika skoro nikakva. Ima ko kakav savjet?
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
A iskoristi toplinu za grijanje nogu tokom dugih gaming noći 😁

Temperature su okej za opterećenje. Moja bude na 85-90°C kad gejmam
14 godina
protjeran
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Cudno, kolgea Kriogeni(je) je govorio da njegova ne ide preko 55°C....

 

Sad zaozbiljno, koliki su okretaji ventova kad je grafa na tih 75-80C? Ako je i vrlo bucna i topla, onda to ne bi trebalo bit normalno na tom malo boljem modelu i uz otvoreno kuciste. 

U tom slucaju provjeri dal Gigabyte dozvoljava skidanje coolera pa ako da, mozes promijenit pastu.

 

Al kako undervolt nije pomogao? Stavi u krivulji da ne ide preko 0.875V pri recimo 1900mhz... To bi trebalo u vecini slucajeva znacajno snizit temperature. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 9:03 (ansha).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Slična priča kod mene.

 

Prekjučer uzeo TUF Gaming 3070 rabljenu, grije se ko blesava (80C) i ventovi luduju. Napravio sve standardno, DDU, drugi driveri, gasi Afterburner itd. al sve isto. Javim se prodavaču, probamo kod njega i dalje ista stvar. Pastu nisam mogao provjerit jer Asus ima šugavu naljku na šarafu tako da sam mu vratio karticu.

Jučer uzeo Strix White i ne da se iznad 65, čak i u mom H510 koji je poznat po nadasve odličnom airflowu (sarkazam).

 

Po meni nema opravdanja da RTX 3070 ide iznad 75C ako je donekle čista i ima imalo frišku pastu. U uredu imam Zotac Twin Edge verziju i ako taj bijedni hladnjak može držati na do 75C onda bi svaki trebao moći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Boban41 kaže...
Pozdrav, nedavno kupih polovnu grafu iz naslova, u igricama mi temperatura ide do 75-80° sa otvorenim h510 elite. Prije toga sam imao 3070 asus dual oc i rtx 3060 ti palit i tolike su mi temperature isto bile. Nije mi jasno da i na ovom "premium" modelu idu ovako visoko.
Probao sam undervoltat, custom krivulju postavljat, ali razlika skoro nikakva. Ima ko kakav savjet?

 Imaš monitor koji radi na 144 hz, naravno da će više grijat jer grafa mora radit duplo brže, stavi u windowsima refresh rate na 60 hz i javi temperature. Da neznam koju verziju 3070 grafu ubodeš temp će biti slične.

 

Moja Aorus Mater 3070 @2560x1440 na 60hz:

RDR2  - 52C

Uncharted 4 - 52C

Apex Legends - 49C

A Plague Tale Rquiem - 65C

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 12:36 (Cryogenic).
16 godina
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Ako su kartice majnale, a vjerojatno jesu, treba skinuti hladnjak i promijeniti termalnu pastu

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 12:32 (Kant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...
Boban41 kaže...
Pozdrav, nedavno kupih polovnu grafu iz naslova, u igricama mi temperatura ide do 75-80° sa otvorenim h510 elite. Prije toga sam imao 3070 asus dual oc i rtx 3060 ti palit i tolike su mi temperature isto bile. Nije mi jasno da i na ovom "premium" modelu idu ovako visoko.
Probao sam undervoltat, custom krivulju postavljat, ali razlika skoro nikakva. Ima ko kakav savjet?

 Imaš monitor koji radi na 144 hz, naravno da će više grijat jer grafa mora radit duplo brže, stavi u windowsima refresh rate na 60 hz i temp će bit normalne. Da neznam koju verziju 3070 grafu ubodeš temp će biti slične.

Buahahahahahaha..... Ovo je savjet godine, da spusti RR na 60hz 

 

Grafa radi jednako bez obzira na RR osim ako ne upalis v-sync....

 

Masterica je, cini se, poprilican shroteks u izvedbi za 3070-ku...

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...

A Plague Tale Rquiem - 65C

 

 

 

 

 

Koga ti lazes? 

 

"3070 na 80c, ventilatori kao motori od Boeing'a, vuče 250W i to sve na 1080 rezi."

 

-Kriogenije

13 godina
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Mislim da je samo suha pasta od duljeg pregrijavanja. Netko nije pazio na rig izgleda. Ili je reklamiraj, ili kontaktiraj gigu/dućan pa zamjeni pastu i padove ako treba. Na mojoj 3070 phantomki nikad nisam vidio ni približne temperature u igrama. Ma ni 70. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Svima su hladne kao šprica i onda se ekipa javi de se griju kao roll na peći... 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Evo da javim, rastavio ja nju paste skoro nije ni bilo, stavim thermal grizzly, sastavim ponovo sve i razlika u par stupnjeva (72-74). Tek kad sam undervoltao (0.850v i 1800mhz), temperatura ne prelazi 60° sa zatvorenim kucistem.
Da promjenim i thermal padove?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Ako ne prelazi 60 i nema (velike) razlike u performansama nakon undervolta, onda zaboravi da mjerenje temperature uopće postoji i uživaj. 

12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Boban41 kaže...
Evo da javim, rastavio ja nju paste skoro nije ni bilo, stavim thermal grizzly, sastavim ponovo sve i razlika u par stupnjeva (72-74). Tek kad sam undervoltao (0.850v i 1800mhz), temperatura ne prelazi 60° sa zatvorenim kucistem.
Da promjenim i thermal padove?

 Imam istu i ne prelazi 65C, nesto gadno ne štima, na kolko herza se igraš? Kolke su temperature na 60hz?

13 godina
online
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
steve90 kaže...

Ako ne prelazi 60 i nema (velike) razlike u performansama nakon undervolta, onda zaboravi da mjerenje temperature uopće postoji i uživaj. 

 60C za takvu grafu je ništa, ja se znam nekad tuširat sa većom temperaturom  

14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...

 Imam istu i ne prelazi 65C, nesto gadno ne štima, na kolko herza se igraš? Kolke su temperature na 60hz?

Tvoje rjesenje problema je da manje koristi graficku? I shvati da refresh rate monitora nema veze sa opterecenjem graficke ako ne koristis vsync. 

3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Igram se na G5 32" 144hz i namjeravam nastaviti. Temperature nisam ni gledao na 60hz.
3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Znam, ali mi se undervoltanje ne cini kao trajno rjesenje :/ ako je prodam pa da mi kupac salje da mu se grije grafa i takve stvari.
3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Na defaullt postavkama mi ide do 2500rpm ventovi na cca 75°. Sa undervoltom ventovi na 1600-1700 sa 59-60° konstantno hehe. Razlike u preformansama nikakve, u furmarku cak score malo veci.
12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
ansha kaže...
Cryogenic kaže...

 Imam istu i ne prelazi 65C, nesto gadno ne štima, na kolko herza se igraš? Kolke su temperature na 60hz?

Tvoje rjesenje problema je da manje koristi graficku? I shvati da refresh rate monitora nema veze sa opterecenjem graficke ako ne koristis vsync. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 16:45 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Boban41 kaže...
Igram se na G5 32" 144hz i namjeravam nastaviti. Temperature nisam ni gledao na 60hz.

 Pa daj vidi temperature na 60hz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 16:36 (Cryogenic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...
Boban41 kaže...
Igram se na G5 32" 144hz i namjeravam nastaviti. Temperature nisam ni gledao na 60hz.

 Pa daj vidi temperature na 60hz.

Jel ti treba crtat da je to besmisleno? Zelis dokazat da su temperature nize kad je load nizak? Bravo Einsteine.

 

Jedina bitna temperatura je kad je gpu max opterecen, po mogucnosti na samom power limitu, onda temperature trebaju biti ok.

12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
Boban41 kaže...
Igram se na G5 32" 144hz i namjeravam nastaviti. Temperature nisam ni gledao na 60hz.

 Pa daj vidi temperature na 60hz.

Jel ti treba crtat da je to besmisleno? Zelis dokazat da su temperature nize kad je load nizak? Bravo Einsteine.

 

Jedina bitna temperatura je kad je gpu max opterecen, po mogucnosti na samom power limitu, onda temperature trebaju biti ok.

 Šta si se upalio nije mi jasno, testiram razna rješenja šta je problem, daj nadji si život, pusti ti mene i probaj pomoć liku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 17:00 (Cryogenic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
Boban41 kaže...
Igram se na G5 32" 144hz i namjeravam nastaviti. Temperature nisam ni gledao na 60hz.

 Pa daj vidi temperature na 60hz.

Jel ti treba crtat da je to besmisleno? Zelis dokazat da su temperature nize kad je load nizak? Bravo Einsteine.

 

Jedina bitna temperatura je kad je gpu max opterecen, po mogucnosti na samom power limitu, onda temperature trebaju biti ok.

 Šta si se upalio nije mi jasno, testiram razna rješenja šta je problem, daj nadji si život i probaj pomoć liku.

Problem je sta o tome ne znas nista pa su tvoji savjeti smijesni. Poput ovog da snizi refresh rate. 

 

Sve sta moze napravit je vec receno, promjena paste, otvoreno kuciste, undervolt... 

12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
Boban41 kaže...
Igram se na G5 32" 144hz i namjeravam nastaviti. Temperature nisam ni gledao na 60hz.

 Pa daj vidi temperature na 60hz.

Jel ti treba crtat da je to besmisleno? Zelis dokazat da su temperature nize kad je load nizak? Bravo Einsteine.

 

Jedina bitna temperatura je kad je gpu max opterecen, po mogucnosti na samom power limitu, onda temperature trebaju biti ok.

 Šta si se upalio nije mi jasno, testiram razna rješenja šta je problem, daj nadji si život i probaj pomoć liku.

Problem je sta o tome ne znas nista pa su tvoji savjeti smijesni. Poput ovog da snizi refresh rate. 

 

Sve sta moze napravit je vec receno, promjena paste, otvoreno kuciste, undervolt... 

 Vidim ti znaš a čovjek i dalje ima probleme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 17:10 (Cryogenic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
Boban41 kaže...
Igram se na G5 32" 144hz i namjeravam nastaviti. Temperature nisam ni gledao na 60hz.

 Pa daj vidi temperature na 60hz.

Jel ti treba crtat da je to besmisleno? Zelis dokazat da su temperature nize kad je load nizak? Bravo Einsteine.

 

Jedina bitna temperatura je kad je gpu max opterecen, po mogucnosti na samom power limitu, onda temperature trebaju biti ok.

 Šta si se upalio nije mi jasno, testiram razna rješenja šta je problem, daj nadji si život i probaj pomoć liku.

Problem je sta o tome ne znas nista pa su tvoji savjeti smijesni. Poput ovog da snizi refresh rate. 

 

Sve sta moze napravit je vec receno, promjena paste, otvoreno kuciste, undervolt... 

 Vidim ti znaš a čovjek i dalje ima probleme.

I sve mu je receno...

3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
TibzzX kaže...

Slična priča kod mene.

 

Prekjučer uzeo TUF Gaming 3070 rabljenu, grije se ko blesava (80C) i ventovi luduju. Napravio sve standardno, DDU, drugi driveri, gasi Afterburner itd. al sve isto.

 kolega ja uzeo isto rabljenu tuf 3070....rastavio pocistio stavio novu pastu arctic mx5 i sad radi na 63C....samo zamjenit pastu i vidit dal i dalje buci ako buci i grije se onda skinit orginal Vbios i instalirat ga

 

AE REKO ŠTAE
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 18:20 (Mrkva28).
14 godina
protjeran
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Tesko da ce pomoc, al vrijedi pokusat i s BIOS-om...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Mrkva28 kaže...

 kolega ja uzeo isto rabljenu tuf 3070....rastavio pocistio stavio novu pastu arctic mx5 i sad radi na 63C....samo zamjenit pastu i vidit dal i dalje buci ako buci i grije se onda skinit orginal Vbios i instalirat ga

 

 To šljaka ako nemaš garanciju. Ako imaš onda imaš naljepnicu na šarafu i nema rastavljanja.

3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
ansha kaže...

Tesko da ce pomoc, al vrijedi pokusat i s BIOS-om...

 aa mozda se netko prije igrao sa biosom i stavljalo neki OC bios ili nesto vrijedi pokusat

TibzzX kaže...

 To šljaka ako nemaš garanciju. Ako imaš onda imaš naljepnicu na šarafu i nema rastavljanja.

 imam ali jos par mjeseci ja reko ko ga je** i rastavio i amen sticker sam totalno skinio sa alkoholom da se nevidi da je probijen 

AE REKO ŠTAE
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 11:31 (Mrkva28).
13 godina
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Samo malo fenom ugrijati i sticker sam odleti 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice