Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.487
|
čitano: 764.821
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
fer-de-lance kaže...
MEGATAMA kaže...

U biti me cudi da nitko nije izveo ono sto je 3Dfx napravio u devedesetima sa didiciranim 3d akceleratorima.....dedicirani path trace akcelerator,hrpa nas bi radije kupila dodatnu karticu nego skakala na novu seriju za full price.

Pa to sigurno i bude uskoro.

Do fizičkog zida se došlo, sad se sve bude svodilo na "DSP" dodatke, jedino je problem kaj još ne postoji sučelje koje bi bilo pogodno za to (PCI-e ni slučajno) i,  naravno, samo vanjski kobtroleri koji budu po nekom standardu hendlali sve to.

A nekaj standardizirati u tako velikoj industriji je pakao samo takav, tak i kad se prijeđe na takav sustav bar jedno desetljeće ne bude to funkcioniralo kak spada, a dotle već ionak ide sve na fotoniku.

 

Za sad nisam vidio niti natuknice da bi se netko prihvatio ovog modela nadogradnje ali uz par vrlo jakih path trace naslova na trzistu mogla bi se otvorit vrata ovakvim idejama i proizvodima.

 

I 3dfx je poletio na krilima procvata 3D grafike u svoje vrijeme.....

10 godina
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

MegaTama prihvatio to ili ne tebe zasigurno već sada procesor koči za  budućnost definitivno mjenjaj platformu.

Ako moj bivši 8600k nije uspio uzme držat 3070, 3080 mu je bio lijep bn, spasi malo situaciju 4k reza ali i dalje se vidi pomak već na ryzen 5 5600 je razlika uočljiva.

Naslov je zahtjevan ta kartica ga baš i ne može pratit da je na 4k fluidno ali zasigurno ganjaj na godinu novu platformu izbora će bit.

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Bero_ng95 kaže...

MegaTama prihvatio to ili ne tebe zasigurno već sada procesor koči za  budućnost definitivno mjenjaj platformu.

Ako moj bivši 8600k nije uspio uzme držat 3070, 3080 mu je bio lijep bn, spasi malo situaciju 4k reza ali i dalje se vidi pomak već na ryzen 5 5600 je razlika uočljiva.

Naslov je zahtjevan ta kartica ga baš i ne može pratit da je na 4k fluidno ali zasigurno ganjaj na godinu novu platformu izbora će bit.

U planu je kompletno sve novo,plan je pri izlasku 5xxx uzet sve da bude u balansu sa recimo rtx 5080

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Javi kada ideš u pohode na banku po kredit ili sa kapuljačom i sretno 

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
6 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Magla svuda magla oko nas.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
It is always darkest just before the dawn.
12 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
mislioc kaže...
Magla svuda magla oko nas.

 I shimmering. Bit će memea ko u priči.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Moram priznat da sam se sad malo pogubio...dali ja mogu koristit u naprimjer Cyberpunku DLSS 3.5 uz frame generaciju iz FSR 3.0?

 

Evo jos malo testova na low end grafi

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pa sta sam vam pricao zadnjih tjedana... potpuno ocekivano 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Šta je očekivano, FSR3?

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Povečajte video preko cijelog ekrana, satvite na 4K i divite se, AMD radi za nvidia korisnike. Kad neda nvidija svojim kupcima prethodne serije, daće AMD, nije Beg cicija.

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Svaka čas im za to. Baš sam ih počeo pljuvat izgleda su me čuli.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2023 17:16 (dery).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma ciganska firma AMD, pljuc. Daboda propali samo smetaju 

Moj PC  
12 0 hvala 1
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Evo i direktna usporedba FSR 3.0 vs DLSS 3.0

 

Nvidia je bolja ali oni su imali vremena ispeglat svoj tech,ne sumnjam da ce i AMD napravit isto.

Fantasticno je da Nvidia Reflex radi sa FSR 3.0 

 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/immortals-of-aveum-native-4k-vs-nvidia-dlss-3-vs-amd-fsr-3-0-benchmarks/

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Treba sad cijepat dlaku i gledati frejm po frejm i tražiti razlike...nitko nikoga ne sili koristiti taj poklon koji radi na svemu...nisu tražili ni centa. Isto kao i freesync. Besplatno a ne naplaćivanje gsync modula u monitoru.

Tko želi nek koristi, opcija...mogućnost.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Treba sad cijepat dlaku i gledati frejm po frejm i tražiti razlike...nitko nikoga ne sili koristiti taj poklon koji radi na svemu...nisu tražili ni centa. Isto kao i freesync. Besplatno a ne naplaćivanje gsync modula u monitoru.

Tko želi nek koristi, opcija...mogućnost.

 Ma blaženi AMD, dali su jer imaju aureolu iznad glave i neslužbeno ime im je karitas za siromašne... Dali su to open source jer je to jedini nacin da to itko i doživi i negdje implementira pored daleko naprednijih feature pandana iz Nvidia-e i to je sva filozofija. Nevjerojatno kako ljudi puše non stop iste stvari "netko je dao jer mu je kupac bio u prvom planu" a daju samo jer je to jedini nacin da nesto zaživi dokle imas napredniju konkurenciju, a po procesorima smo vec vidjeli kako su brzo podivljali cijenama kada su dosli u priliku.

I naravno da su neki mamac za rx 7000 seriju morali napraviti pa antilag+ ne radi na ostalim serijama koji je od presudne važnosti za takvu vrstu tehnologije.

Ovdje je to prema jednoj jedinoj šrot optimiziranoj igri jos dobro ispalo, samo treba pricekati na širu sliku, a i detaljnije testove iz vise scena, kadrova i gameplaya samog Forespokena.



Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2023 19:28 (Jacked).
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Veliš, bilo bi fantasticno da ispadne epic fail?

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma šira slika je totalno nesposbna tehnologija koju koristi sirotinja. Nvidija, Golf i krunica na retrovizoru  Sveto trojstvo, nema tu mjesta zajebanciji.

Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Meni je sve ovo genijalno,ja sam podrzavao DLSS jos od rtx2080 a danas je to sve jedna druga dimenzija.

Sta da kazem...mogu igrat Path Trace Cyberpunk u 2023,meni je to prozor u buducnost.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Ma šira slika je totalno nesposbna tehnologija koju koristi sirotinja. Nvidija, Golf i krunica na retrovizoru  Sveto trojstvo, nema tu mjesta zajebanciji.

 Ti imas gadne psihicke probleme....zar mislis da se zaboravilo dizanje u nebo Nvidia gtx1060....grafa koju si donio iz 2040 godine,kakva rtx 9090.....ono sto si ti opisivao da igras tada na toj gtx1060....svijet to nece vidjet jos stoljecima.

A da ne spominjem kada si uz pomoc Picarda i Enterprisea skocio u omega kvadrant i donio nazad rtx 2060.....kraj vremena,postojanja.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...

Ma šira slika je totalno nesposbna tehnologija koju koristi sirotinja. Nvidija, Golf i krunica na retrovizoru  Sveto trojstvo, nema tu mjesta zajebanciji.

 Ti imas gadne psihicke probleme....zar mislis da se zaboravilo dizanje u nebo Nvidia gtx1060....grafa koju si donio iz 2040 godine,kakva rtx 9090.....ono sto si ti opisivao da igras tada na toj gtx1060....svijet to nece vidjet jos stoljecima.

A da ne spominjem kada si uz pomoc Picarda i Enterprisea skocio u omega kvadrant i donio nazad rtx 2060.....kraj vremena,postojanja.

 Odi igrat Zeldu na 640p u 28 fpsa i uživat u next genu, tebi je to vrhunsko iskustvo 

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Hvala AMD samo tako nastavite pritiskat konkurenciju bit će slično kao i sa freesyncom koji je Nvidia naplaćivala brutalno. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ak moderi to probiju kroz omega drivere budu morali to službeno podržati za starije serije grafa. Do sad su probili finese samo za zadnju seriju.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Kant kaže...

Veliš, bilo bi fantasticno da ispadne epic fail?

Po meni je vec ispalo epic fail, to sam znao u naprijed...

Evo da potkrijepim slikama visoke razlučivosti: 

ghosting 

ruke, lice nekih detalja uopce nema, stijene također manje detaljne

ghosting, manjak detalja na kosi i robi, manjak detalja na ruci, stupu i zidu

veliki artefakt preko ruke, kao i ghosting

Također imate i vrijeme iz videa u screenshotima pa lako pogledate i uživo, materijal je sa bang4buck videa iznad koji sam priložio 

Etogac, palac gore za ideju ali po viđenom bolje ne palit 

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ovo je tek prva verzija i realno AMD je napravio ogromnu stvar,nije niti DLSS 3.0 bio savrsen u prvoj verziji a on se jos i oslanja na specijaliziran hardver.

 

Nvidia ima dobre ideje ali ih u globalu koristi da bi nam nametnula...onu iducu seriju.....a prethodnu tko sisa.

 

AMD je tu ipak posteniji igrac 🥂

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

ja bum palio baš svaki puta gdje postoji, želim igrat stalno na max 165 fpsa tj. hza koliko mi monitor podržava, na grafi od 500 eura 

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Ovo je tek prva verzija i realno AMD je napravio ogromnu stvar,nije niti DLSS 3.0 bio savrsen u prvoj verziji a on se jos i oslanja na specijaliziran hardver.

 

Nvidia ima dobre ideje ali ih u globalu koristi da bi nam nametnula...onu iducu seriju.....a prethodnu tko sisa.

 

AMD je tu ipak posteniji igrac 🥂

 Šta je ogromna stvar FSR 3 u rasulu? bolje da ga nisu jos godinu dana izbacili nego da su sprdnja po internetu sa ovakvom prezentacijom, isti slucaj kao sa Starfieldom i ostatkom palete novih igara koje su katastrofa sređene i puštene u prodaju, pa ih modere i publika moraju sami popravljat 

To ko je pošten mene uopce ne zanima jer nitko nije pošten, sve je to biznis i samo cekas priliku da budes dovoljno jak da igras prljavo i lošije se ponašaš prema tržištu, tko to nije do sada ustanovio ni nece.

Jedina bitna stvar kad kupujem mi je tko nudi bolje i vise za lovu koju imam, sve drugo me ne zanima 

PS.

A ako FSR3 izgleda ovako loše u Forespokenu na kojega su mjesecima imali fokus u implementaciji za launch same tehnologije, uopce nije tesko pogoditi koliko ce to loše izgledati u drugim igrama gdje ce biti samo šturo ubacen od developera 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2023 20:22 (Jacked).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

ja bum palio baš svaki puta gdje postoji, želim igrat stalno na max 165 fpsa tj. hza koliko mi monitor podržava, na grafi od 500 eura 

 Pa po toj filozofiji bolje spusti sve detalje na low i imat ces i dalje vjerojatno isto kvalitetnu sliku kao sa FSR3 na ultra ali stabilniju i bez artifakata i ghostinga, i naravno nece bit problema oko input lag-a. Simple as that

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2023 20:26 (Jacked).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice