Radeon R9 280x Club

poruka: 1.774
|
čitano: 211.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Kartica mi ne prelazi 70c na stocku na 1.3v@1250/1650 ide do 80c no to je samo za benchanje, drzim je na stocku nema potrebe zvace sve igre na najvisim detaljima, a buka je kao i kod sapphirke 7950, msi oc gtx770 u full loadu( gpu usage@99% )fino pjevaju:-), inace necujna!
||| Core™ inside |||
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
Kartica mi ne prelazi 70c na stocku na 1.3v@1250/1650 ide do 80c no to je samo za benchanje, drzim je na stocku nema potrebe zvace sve igre na najvisim detaljima, a buka je kao i kod sapphirke 7950, msi oc gtx770 u full loadu( gpu usage@99% )fino pjevaju:-), inace necujna!

A jel ima ucitavanje za vrm1 i vrm2 koliko se oni greju?

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Na dual-x modelu nema!
||| Core™ inside |||
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

E bas steta cim nema ocitavanje valjda nece preko 90c. za 24/7 u rudniku

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Temp Vrama je najmanji problem kod gpu-a, cak i na extremnim klokovima od 500mhz!(naravno oni modeli koji idu na te frekve! Bitnija je regulacija jer bez nje sve pada u vodu...
||| Core™ inside |||
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

@Stjepanj mislio sam na temperature naponske sekcije 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 1:23 (vane34).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Bok ekipo. Evo da se i ja malo ukljucim u temu. Imam asus matrix platinum grafulju i cini mi se da me malo zahebava. Posto sam je masno platio nije mi to bas zabavno haha. Ovako sve je bilo tvornicki kako sam kupio novi komo pred 2 tj. Proc je fx-8350 a maticna sabertooth 990fx r 2.0 i meni se pojavljuju neki artefakti u igrama. Probano vise njih. Prvo sam mislio da su driveri losi ali uvijek mi se pojavljuju neke crne linije,lomljenje ekrana,pixeli nekakvi u kocki ma nemam pojma sta ne i crashanje tu i tamo. Pa sam procitao na nekom forumu da se proba voltaza malo podignuti preko gpu tweaka pa da nema vise tih problema.  Podignuo sam malo i probao igrat i nema vise problema,mozda koji tu i tamo. Nisam imao vremena previse isprobavat budem sada koji dan. Zalosno mi je da dam puno para za komp pa da ne radi sve kako treba. Zar je moguce da kada se przi na ultra postavkama nema dovoljno struje pa se rusi i pokazuje te gluposti po ekranu? Imate kakvu pametnu? Hvala pozz. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Da budes 100% uvjeren odnesi je jos kod frenda, ak ce se i tamo to desavati a po opisanim simptomima najvjerojatnije bude pravac u servis po drugi primjerak...
||| Core™ inside |||
10 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Tako i budem da. Zaboravio sam reci da kada se pocnu ti artefakti dogadati smanjim postavke na high ili na medium i to nestane. Valjda kako se rastereti grafa.. Posto sam za par mili volti podignu volt. pokrenuo sam furmark i vidm da mi se sada popne do 100c temp,a prije nikako preko 80 sa onim extreme burningom ukljucenim. Mozda je bas grafa neispravna ali mi je pomoglo dizanje voltaze koliko vidim. Moram jos malo testirati. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
dusk_metal kaže...

Tako i budem da. Zaboravio sam reci da kada se pocnu ti artefakti dogadati smanjim postavke na high ili na medium i to nestane. Valjda kako se rastereti grafa.. Posto sam za par mili volti podignu volt. pokrenuo sam furmark i vidm da mi se sada popne do 100c temp,a prije nikako preko 80 sa onim extreme burningom ukljucenim. Mozda je bas grafa neispravna ali mi je pomoglo dizanje voltaze koliko vidim. Moram jos malo testirati. 

nediraj nista covjece{#}grafa je ocigledno u teskom defektu, jos ces je skuriti...nosi to nazad u ducan, 100°c loool{#}

||| Core™ inside |||
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
dusk_metal kaže...

Tako i budem da. Zaboravio sam reci da kada se pocnu ti artefakti dogadati smanjim postavke na high ili na medium i to nestane. Valjda kako se rastereti grafa.. Posto sam za par mili volti podignu volt. pokrenuo sam furmark i vidm da mi se sada popne do 100c temp,a prije nikako preko 80 sa onim extreme burningom ukljucenim. Mozda je bas grafa neispravna ali mi je pomoglo dizanje voltaze koliko vidim. Moram jos malo testirati. 

Kakav ti je profil ventilatora ?

 

Nemoj furmark na auto vrtit, nikad. Stavi na 50 - 70 %.

 

Usput koje je napajanje ?

10 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Da. Temp je skocila gore u furmarku nakon diranja voltaze. U bf4 na ultri mi je na 70c,ne znam jel to previse. Ovo za furmark nisam znao da treba manual ukljucit ventilatore. Bilo mi je na auto da. Napajanje je thermal take smart 730w. Mislim da je 80+. Odnjet cu je nazad onda

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
Na dual-x modelu nema!

bas cudno ta tvoja sto nema ucitavanje naponske sekcije evo ja sam danas nasao jedan kod nas sa istu takvu dual-x i kod njega moze da se vidi i to 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
vane34 kaže...
Stjepanj kaže...
Na dual-x modelu nema!

bas cudno ta tvoja sto nema ucitavanje naponske sekcije evo ja sam danas nasao jedan kod nas sa istu takvu dual-x i kod njega moze da se vidi i to 

 

evo care!

sretan??{#}

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2013 23:36 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
vane34 kaže...
Stjepanj kaže...
Na dual-x modelu nema!

bas cudno ta tvoja sto nema ucitavanje naponske sekcije evo ja sam danas nasao jedan kod nas sa istu takvu dual-x i kod njega moze da se vidi i to 

 

evo care!

sretan??{#}

nije bilo rec za potrosnju nego za temperaturu {#}

14 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
dusk_metal kaže...

Tako i budem da. Zaboravio sam reci da kada se pocnu ti artefakti dogadati smanjim postavke na high ili na medium i to nestane. Valjda kako se rastereti grafa.. Posto sam za par mili volti podignu volt. pokrenuo sam furmark i vidm da mi se sada popne do 100c temp,a prije nikako preko 80 sa onim extreme burningom ukljucenim. Mozda je bas grafa neispravna ali mi je pomoglo dizanje voltaze koliko vidim. Moram jos malo testirati. 

nediraj nista covjece{#}grafa je ocigledno u teskom defektu, jos ces je skuriti...nosi to nazad u ducan, 100°c loool{#}

prevruce.. ne dizi volt ni pod koju cijenu..

Prodajem univerzalne blokove za gpu kartice,EKWB
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

@vane34

nekuzim te? stavio sam ti cijeli ss od gpu-z i ti opet spominjes ne napon nego temp itd, moja NEMA termal monitoring za mosfet i vram!{#} mora da sam glup ili lazem onda{#}

||| Core™ inside |||
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

@vane34

nekuzim te? stavio sam ti cijeli ss od gpu-z i ti opet spominjes ne napon nego temp itd, moja NEMA termal monitoring za mosfet i vram!{#} mora da sam glup ili lazem onda{#}

bez brige Stjepanj htio sam da kazem da je bas cudno da tvoja nema takav senzor a ova jedna kod nas sto sam nasao ima takav monitoring al nema veze izvini sto sam te gnjavio{#}

16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Da se pridružim klubu, eto i mene sa GB OC 280x...

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
zvonac kaže...

Da se pridružim klubu, eto i mene sa GB OC 280x...

 

jel vent u full loadu prelazi 50%?

 

dobrodosao{#} in the club{#}

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 11:31 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
zvonac kaže...

Da se pridružim klubu, eto i mene sa GB OC 280x...

 

jel vent u full loadu prelazi 50%?

 

dobrodosao{#} in the house{#}

Naravno, po defaultu se fan vrti na 75% a temp. oko 65c..

Vent se čuje, s tim da sam smanjil dost zvučnike, inače vent nebi čul...

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
zvonac kaže...
Stjepanj kaže...
zvonac kaže...

Da se pridružim klubu, eto i mene sa GB OC 280x...

 

jel vent u full loadu prelazi 50%?

 

dobrodosao{#} in the house{#}

Naravno, po defaultu se fan vrti na 75% a temp. oko 65c..

Vent se čuje, s tim da sam smanjil dost zvučnike, inače vent nebi čul...

netko je uporan s ovim td{#}

 

ocigledno imas onu verziju s "losim" biosom( pre visoke krivulje ventova)? nemre ti kartica raditi na 70% u loadu (stock postavke) i k tome imas wf3 model

 

evo pogledaj kod mene u furmarku nakon 15min burnin-a  74°C i ventovi na 61% ( u jako zahtjevnim igrama se vrti oko 50% kako bi se i sve kartice trebale kretati, a ne oko 75% )

74°c @ 61% 74°c @ 61%
...{#}

no ak ti ne smeta{#} bit ce hladnija!

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2013 20:49 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
zvonac kaže...
Stjepanj kaže...
zvonac kaže...

Da se pridružim klubu, eto i mene sa GB OC 280x...

 

jel vent u full loadu prelazi 50%?

 

dobrodosao{#} in the house{#}

Naravno, po defaultu se fan vrti na 75% a temp. oko 65c..

Vent se čuje, s tim da sam smanjil dost zvučnike, inače vent nebi čul...

netko je uporan s ovim td{#}

 

ocigledno imas onu verziju s "losim" biosom( pre visoke krivulje ventova)? nemre ti kartica raditi na 70% u loadu (stock postavke) i k tome imas wf3 model

 

evo pogledaj kod mene u furmarku nakon 15min burnin-a  74°C i ventovi na 61% ( u jako zahtjevnim igrama se vrti oko 50% kako bi se i sve kartice trebale kretati, a ne oko 75% )

...{#}

no ak ti ne smeta{#} bit ce hladnija!

Kaj trebal bi drugi bios stavit?

 

Ma to lako rešim u afterburneru, poštelam krivulju venta na niže (60tak %) samo kaj bu se onda malo jače grijala...

 

A gle, vent je na 75% bil, zvučnici na min. tek tolko da se čuju, vent se čul na grafi, al niš ekstremno, da sam zvučnike imal na uobičajenoj glasnoći, grafu nebi ni čul..

12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

pa nemoras stavljati novi bios ak ne zelis tj ak si "zadovoljan" glasnocom, on samo ispravlja brzinu vrtnje na normalnu ili napravis i sam profil u AB kao sto kazes! {#}LP

 

||| Core™ inside |||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

pa nemoras stavljati novi bios ak ne zelis tj ak si "zadovoljan" glasnocom, on samo ispravlja brzinu vrtnje na normalnu ili napravis i sam profil u AB kao sto kazes! {#}LP

 

Igral SP Blacklist, vent spustil na 60% temp.je 69c nakon 15-tak min..

 

Ne kužim s tim grafama, kaj većina dolaze s tom " greškom" krivulje venta ili?

12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

koliko ja znam samo je gb wf3 model izasao s tom greskom! i jos je s modelima vapor-x bilo problema( nemrem se trenutno sjetiti kojih)..

 

 

kolega Munky_Funky ima isti "problem" kao i ti

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/radeon-r9-280x-club/198860.aspx?page=0&jumpto=3960208&sort=asc&view=flat

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2013 21:24 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Čudno, a imam najnoviju verziju tj zadnju dostupnu...

 

Mada tu ne vidim problem, prek afterburnera ili OC GURU II se da podesit brzina vrtnje...

 

Napravil sam i profil u OC GURU, tam sam još malo spustil na oko 55%, pa bum videl posle..

 

 

Mada po većini rivjua kaj sam našel, temp se kreće očekivano oko 75c...

 

Jedino sam na nekom sajtu našel di je temp. 60c, ne kužim na koju foru su tu temp.dobili, jedino ak grafu nisu testirali vani na balkonu:D Od većine (svugdje 70-75c) rivjua ovi su baš posebni:)

 

Grafa možda je neznatno bučna, al to je opet kak za koga..

 

12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

Evo BF4 ultra/28p/1080p 30min

max 69°c @ 50% fan max 69°c @ 50% fan
temp u kuci mi je trenutno 27°c...{#}

||| Core™ inside |||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

 

Evo ovdje je tutorial za one koje neznaju, flešanju kartica, tj podešavanje napona, venta itd...

 

How to flash the bios of your ati card

 

bios mod thread    Ovo vrijedi i za novu seriju grafi (r200)

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 18:46 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Koliko može utjecati na performanse OC vanjska temp. tj. temp. okoline?

Nekima je kanta u sobi na finih 25c cca...meni bi kištra bila na tavanu gdje je više manje temp kao i vani(najavljuju ovih dana do -25c hhh) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2013 14:31 (kole2689).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice