R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

poruka: 50
|
čitano: 6.477
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
R9 280X Vapor-X ( Tri-X ) VS GTX 770 Windforce

Pozdrav,

 

krepale mi Radeonke HD 7970 koje su radile u CF-u i odnio sam ih na garanciju i ponudili su mi zamjenu 

 

Sapphire AMD Radeon R9 280X Vapor-X ( Tri-X ) 3GB

 

ili

 

GigaByte nVidia GTX 770 Windforce 2GB

 

Grafe bi naravno radile u SLI/CFX. Do sad sam imao samo Radeonke i znalo je tu i tam biti problema s driverima. Koliko znam nVidia ima bolje drivere od Ati-a i više vode brigu o svojem SLI-u, tako da bi uzeo nVidiu. Ali evo zanima me vaše mišljenje pa glasajte {#}

 

Hvala.

 

EDIT: konfiguracija je pod Moj PC

17 Sapphire R9 280X Vapor-X 3GB
35 GigaByte GTX 770 Windforce 2GB
1969 Dodge Charger R/T
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 21:01 (Stolnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Moj glas ipak ide nVidiji. R9 280X@CF kao opcija izgleda više nego privlačno, ali kartice često imaju raznovrsnih problema, jednom riječju, šarolike ili kako te potrefi. nVidia.
Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Caesar et Brutus kaže...
Moj glas ipak ide nVidiji. R9 280X@CF kao opcija izgleda više nego privlačno, ali kartice često imaju raznovrsnih problema, jednom riječju, šarolike ili kako te potrefi. nVidia.

Radeonke lijepo izgledaju, ali da, nVidia je nVidia. I 7970 su imale svoje mušice, znalo mi se dosta put dogoditi da mi je igra samo zaštekala, odem na desktop i vidim da su se driveri crash-ali {#}

1969 Dodge Charger R/T
13 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Ma da. Ponekad je jednostavno bolje žrtvovati 1-2 FPS-a (bukvalno rečeno) i uzeti stabilniju i kad se sve zbroji, generalno bolju opciju, a to je u ovom slučaju SLI 770-ki koji bi ti morao pružiti mirno i ugodno igranje, u čemu i jest ljepota istoga.
Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Caesar et Brutus kaže...
Ma da. Ponekad je jednostavno bolje žrtvovati 1-2 FPS-a (bukvalno rečeno) i uzeti stabilniju i kad se sve zbroji, generalno bolju opciju, a to je u ovom slučaju SLI 770-ki koji bi ti morao pružiti mirno i ugodno igranje, u čemu i jest ljepota istoga.

Slažem se, makar mislim da se u ovoj situaciji ne žrtvuje nikakav FPS, jer koliko sam gledao testove 770-tka je uvijek bila mrvicu ispred 280X.

1969 Dodge Charger R/T
13 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Stolnik kaže...
Caesar et Brutus kaže...
Ma da. Ponekad je jednostavno bolje žrtvovati 1-2 FPS-a (bukvalno rečeno) i uzeti stabilniju i kad se sve zbroji, generalno bolju opciju, a to je u ovom slučaju SLI 770-ki koji bi ti morao pružiti mirno i ugodno igranje, u čemu i jest ljepota istoga.

Slažem se, makar mislim da se u ovoj situaciji ne žrtvuje nikakav FPS, jer koliko sam gledao testove 770-tka je uvijek bila mrvicu ispred 280X.

  Govorio sam generalno, nisam tipovao baš na ovu konkretnu situaciju. Među ostalim, iz tog razloga i pripomenuh ''bukvalno rečeno''{#}.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Caesar et Brutus kaže...
Stolnik kaže...
Caesar et Brutus kaže...
Ma da. Ponekad je jednostavno bolje žrtvovati 1-2 FPS-a (bukvalno rečeno) i uzeti stabilniju i kad se sve zbroji, generalno bolju opciju, a to je u ovom slučaju SLI 770-ki koji bi ti morao pružiti mirno i ugodno igranje, u čemu i jest ljepota istoga.

Slažem se, makar mislim da se u ovoj situaciji ne žrtvuje nikakav FPS, jer koliko sam gledao testove 770-tka je uvijek bila mrvicu ispred 280X.

  Govorio sam generalno, nisam tipovao baš na ovu konkretnu situaciju. Među ostalim, iz tog razloga i pripomenuh ''bukvalno rečeno''{#}.

Aha, sve jasno kolega {#}

1969 Dodge Charger R/T
13 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

čisto iz znatiželjnosti, kako to da su oba dvije krepale? Ajd jedna, al dvije odjednom...

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
zuper kaže...

čisto iz znatiželjnosti, kako to da su oba dvije krepale? Ajd jedna, al dvije odjednom...

 

Tko je rekao da su odjednom? Prvo je jedna krepala, a zatim druga nakon nekoliko mjeseci. Nisam htio samo jednu dati na garanciju zbog SLI/CFX, bojao sam se da bi mi dali dvije različite kartice.
1969 Dodge Charger R/T
11 godina
neaktivan
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

Naravno da ćeš nvidiu uzeti.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
lGRACINA kaže...

Naravno da ćeš nvidiu uzeti.

 

Naravno :D
1969 Dodge Charger R/T
12 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Dogodilo se nešto čemu se uopće nisam nadao. Odobrili su mi zamjenu uz nadoplatu, hmm, sad treba razmislit kaj da uzmem :) Svejedno, hvala svima na glasanju :)
1969 Dodge Charger R/T
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Stolnik kaže...
Dogodilo se nešto čemu se uopće nisam nadao. Odobrili su mi zamjenu uz nadoplatu, hmm, sad treba razmislit kaj da uzmem :) Svejedno, hvala svima na glasanju :)

Nemas sta razmisljati, ako imas dovoljno love uzmi dvije GTX 970 i stavis u SLI. Dobit ces dosta bolje performanse nego sa jednom GTX 980...a nisu veliki potrosaci... Sretno sa kupnjom :)

12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Kalmageddon kaže...
Stolnik kaže...
Dogodilo se nešto čemu se uopće nisam nadao. Odobrili su mi zamjenu uz nadoplatu, hmm, sad treba razmislit kaj da uzmem :) Svejedno, hvala svima na glasanju :)

Nemas sta razmisljati, ako imas dovoljno love uzmi dvije GTX 970 i stavis u SLI. Dobit ces dosta bolje performanse nego sa jednom GTX 980...a nisu veliki potrosaci... Sretno sa kupnjom :)

Jep.

 

Onda ću uzet dvije GTX 970, kaj velite na ove? :)

 

ASUS GTX 970 Strix OC 4GB

1969 Dodge Charger R/T
12 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

Malo gledao po internetu i odlučio, uzimam dvije ASUS GTX 970 Strix OC 4GB 

Nadoplata za obe 800 kunića, praktički kao da sam kupio grafe za 800kn, f*ck yeah{#}

1969 Dodge Charger R/T
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 14:45 (Stolnik).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Stolnik kaže...

Malo gledao po internetu i odlučio, uzimam dvije ASUS GTX 970 Strix OC 4GB 

Nadoplata za obe 800 kunića, praktički kao da sam kupio grafe za 800kn, f*ck yeah{#}

nije ti upala sjekira, nego cijeli drvosjeca u med {#} super si prosao. kad namontiras zvjercice dobro ih zaposli i nek se dugo znoje u nadolazecim naslovima, sretno {#}

12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
neznalica90 kaže...
Stolnik kaže...

Malo gledao po internetu i odlučio, uzimam dvije ASUS GTX 970 Strix OC 4GB 

Nadoplata za obe 800 kunića, praktički kao da sam kupio grafe za 800kn, f*ck yeah{#}

nije ti upala sjekira, nego cijeli drvosjeca u med {#} super si prosao. kad namontiras zvjercice dobro ih zaposli i nek se dugo znoje u nadolazecim naslovima, sretno {#}

Slažem se {#}. Bez brige, neće se samo znojit, nego preznojit {#} 

1969 Dodge Charger R/T
12 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

Da javim kaj se dešava s karticama. Nemaju dvije ASUS GTX 970 Strix, nego samo jednu, a drugu neće ni naručivat {#}

 

Onda mislim uzet ovu zvijerku, kaj velite?

1969 Dodge Charger R/T
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

Gainward nekako u zadnje vrijeme sepa ispod prosjeka.....imao sam gtx 680 phantom 4gb i bila je sve samo ne spektakularna.

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
1969 Dodge Charger R/T
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

Sa GB grafama nemam iskustva ali taj model koji si naveo doslovno svi hvale na kojem god da sam forumu citao o novim modelima....

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
MEGATAMA kaže...

Sa GB grafama nemam iskustva ali taj model koji si naveo doslovno svi hvale na kojem god da sam forumu citao o novim modelima....

Baš i ja gledam review od Linusa i on ju hvali, onda ću nju uzet...

Makar mogao bi uzet i ove dvije . Hmmm...

1969 Dodge Charger R/T
11 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

Stvarno neznam sta da ti savjetujem...te 2 gtx 970 su ipak enormno jace od jedne gtx 980 i sa njima si spreman i za ugodan 4K gaming.Ako imas para odi na 2x gtx 970......

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
MEGATAMA kaže...

Stvarno neznam sta da ti savjetujem...te 2 gtx 970 su ipak enormno jace od jedne gtx 980 i sa njima si spreman i za ugodan 4K gaming.Ako imas para odi na 2x gtx 970......

Pare nisu problem :P

1969 Dodge Charger R/T
11 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
Stolnik kaže...

Pare nisu problem :P

Ako imaš love brate uzimaj 980 {#}

12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
lGRACINA kaže...
Stolnik kaže...

Pare nisu problem :P

Ako imaš love brate uzimaj 980 {#}

 

Za dvije 980 se nema. Il 2x GTX 970 ili 1x GTX 980 :P
1969 Dodge Charger R/T
13 godina
neaktivan
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

Osobno, ja bih zbog buke, zagrijavanja i jednostavnosti išao na jednu 980.

Vidi jel ti trebaju 2 kartice.

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
chutac kaže...

Osobno, ja bih zbog buke, zagrijavanja i jednostavnosti išao na jednu 980.

Vidi jel ti trebaju 2 kartice.

 

Nije mi bitna ni buka ni zagrijavanje, do sad sam imao dvije 7970 i bile su glasne u LOAD-u i ništa mi to ne smeta...

 

Ja gledam isplativost i performanse, i vidim da je bolje uzet dvije GTX 970. Napajanje će to držat pa zašto ne? A grafe će bit dosta bolje od jedne 980-tke.

1969 Dodge Charger R/T
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 19:20 (Stolnik).
12 godina
offline
R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce

x2 970 od GB ili MSI!!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 280X Vapor-X Tri-X VS GTX 770 Windforce
volegradele kaže...

x2 970 od GB ili MSI!!

 

Nažalost ne, ako odeš na Links stranicu vidjet češ da imaju samo GAINWARD...
1969 Dodge Charger R/T
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice