NVIDIA vs AMD

poruka: 209
|
čitano: 37.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Mislim da sam negdje pročitao da će AMD uskoro i sam raditi raytracing na nižim rezolucijama a onda upscale-ati na višu, nešto što ako se ne varam radi nVidia.
A i ide njihova verzija umjetne inteligencije za super sampling.
Navodno razvijaju u suradnji sa Microsoftom zbog XBOX-a.
Meni nije jasno da na papiru ali i u generičkim testovima je AMD jednak ili bolji nVidiji i u 4k, dok u stvarnim igrama to baš i nije tako, pogotovo kod nekih igara.
Lažiraju li benchmark testove ili nVidija posebno radi optimizaciju za pojedine (popularne) igre ili je stvar u nečem trećem.

 

Gledam što sve najavljuje AMD (ok, marketing) i mislim da sa novim driverima odnosno FidelityFX i samim GPU-om 6900 XT napravili ono što je Alfa Romeo napravila sa Guliom.

Nakon nekog vremena u sjeni napravili su ozbiljnog takmaca BMW-u.

A nVidia me podsjeća na BMW.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 0:02 (commit).
15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
ZGamer kaže...

Otvorena tema i sve vezano za Xe. Nalazi se ovdje:
Intel Xe Club (Grafičke kartice) @ Bug.hr Forum

15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
commit kaže...

* * *

Gledam što sve najavljuje AMD (ok, marketing) i mislim da sa novim driverima odnosno FidelityFX i samim GPU-om 6900 XT napravili ono što je Alfa Romeo napravila sa Guliom.

Nakon nekog vremena u sjeni napravili su ozbiljnog takmaca BMW-u.

A nVidia me podsjeća na BMW.

 

Da si u komparaciji AMD vs Nvidia (odavno se ne piše nVidia) poredio BMW sa Mercedesom ili Audiem ok.. ali sa Guliom ne ide nikako:

Alfa Romeo Giulietta se prestala proizvoditi.

 

Ali buduči da si tek ovdje 4 mjeseca ili da pogodim kao jedan od protjeranih forumaša - oprostit ćemo ti ovaj put.

12 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Envy kaže...

Da si u komparaciji AMD vs Nvidia (odavno se ne piše nVidia) poredio BMW sa Mercedesom ili Audiem ok.. ali sa Guliom ne ide nikako:

Alfa Romeo Giulietta se prestala proizvoditi.

 

Ali buduči da si tek ovdje 4 mjeseca ili da pogodim kao jedan od protjeranih forumaša - oprostit ćemo ti ovaj put.

 

Mislio je na Giuliu a ne Giulietu

 

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Datoteka:2017_Alfa_Romeo_Giulia_V6_Biturbo_Quadrifoglio_2.9.jpg

15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
tutanjkamen kaže...
Envy kaže...

Da si u komparaciji AMD vs Nvidia (odavno se ne piše nVidia) poredio BMW sa Mercedesom ili Audiem ok.. ali sa Guliom ne ide nikako:

Alfa Romeo Giulietta se prestala proizvoditi.

 

Ali buduči da si tek ovdje 4 mjeseca ili da pogodim kao jedan od protjeranih forumaša - oprostit ćemo ti ovaj put.

 

Mislio je na Giuliu a ne Giulietu

 

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Datoteka:2017_Alfa_Romeo_Giulia_V6_Biturbo_Quadrifoglio_2.9.jpg

Ah, ispričavm se.. moja greška. Ali ni taj model se nije dobro proslavio.. Kolega sa forum.hr mi je mozak moj probio sa njom. Ali opet je to teško uspredivo sa njemačkom trojkom.
Mada italijani imaju fantastične modele u malim autićima. Fiat primjerice. 

3 godine
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Envy kaže...
tutanjkamen kaže...
Envy kaže...

Da si u komparaciji AMD vs Nvidia (odavno se ne piše nVidia) poredio BMW sa Mercedesom ili Audiem ok.. ali sa Guliom ne ide nikako:

Alfa Romeo Giulietta se prestala proizvoditi.

 

Ali buduči da si tek ovdje 4 mjeseca ili da pogodim kao jedan od protjeranih forumaša - oprostit ćemo ti ovaj put.

 

Mislio je na Giuliu a ne Giulietu

 

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Datoteka:2017_Alfa_Romeo_Giulia_V6_Biturbo_Quadrifoglio_2.9.jpg

Ah, ispričavm se.. moja greška. Ali ni taj model se nije dobro proslavio.. Kolega sa forum.hr mi je mozak moj probio sa njom. Ali opet je to teško uspredivo sa njemačkom trojkom.
Mada italijani imaju fantastične modele u malim autićima. Fiat primjerice. 

 Nije me dugo bilo pa sam zaboravio password i e-mail i sve. :)

 

 

 

 

Baš je teško usporedivo.

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
commit kaže...
Envy kaže...
* * *

 

Baš je teško usporedivo.

 

Da ne offtopičarimo jer sva ta videa sam vidio, i kao što rekoh drug mi je mozak probio. I korejaca ima koji daju bolje uloženo/dobiveno od evropljana. A uskoro i kineza.

Pa kada žeiliš i kada budemo ima li para. Ti meni kupi M3 ja tebi tu Alfu.
Ti meni kupišRTX 3080Ti a ja tebi 6800XT.

Može? 

15 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Nevidija je uvijek bila most wanted pogotovo sad kad je superiorna u rudarenju. Gledam links stigla 3060ti neki loš model kako je došla tako ošla po večoj cijeni od jačih i boljih modela 6700xt koje nitko ne kupuje.3080 isto ošla odma.Nevidija je danas in više nego ikad prije.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Ovaj Geforce Experience je bas odvratno smece,upravo sad instalirao nove drivere,clean instal,sve prodje ok i sad zasteka na experience ekranu.

Primjetio sam podosta puta u zadnjih par godina da Nvidia pocinje imat probleme sa softverom i to ponajvise taj geforce experience.

Smece.

EDIT

Sad mi trza/preskace zvuk 🤣🤣🤣 a jbt pc nakaradni

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 10:06 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
dery kaže...

* * *  Gledam links stigla 3060ti neki loš model kako je došla tako ošla po večoj cijeni od jačih i boljih modela 6700xt * * *

Ne ide tako... 3070 [okoji god sufix bio iza tipa Ti] ide u komparaqciji sa 6700 [koji god sufix bio iza bio tipa XT].
Za sve ostalo što vam nije nije jasno... lažu vas distributeri, prodavači i sl.

Nvidija je već deceniju sinonim za kvalitetu i što ti tu nije jasno?
 

MEGATAMA kaže...

Ovaj Geforce Experience je bas odvratno smece,* * *

Što si instalčirao to? Da, jeste užasno odvratan komad SW-a i ne bih nikome preporučio da ga instalira - što nužno ne znači da loše radi.

O tome sam već pisao romane. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 14:53 (Envy).
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Ovaj Geforce Experience je bas odvratno smece,upravo sad instalirao nove drivere,clean instal,sve prodje ok i sad zasteka na experience ekranu.

Primjetio sam podosta puta u zadnjih par godina da Nvidia pocinje imat probleme sa softverom i to ponajvise taj geforce experience.

Smece.

EDIT

Sad mi trza/preskace zvuk 🤣🤣🤣 a jbt pc nakaradni

kog vraga uopće to instaliraš

ako ti je problem sam namjestit postavke u igri, a većina igara ih ionako dosta dobro i sama namjesti, radije kupi konzolu pa si miran

14 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Meni radi savršeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Envy kaže...
dery kaže...

* * *  Gledam links stigla 3060ti neki loš model kako je došla tako ošla po večoj cijeni od jačih i boljih modela 6700xt * * *

Ne ide tako... 3060 [okoji god sufix bio iza tipa Ti] ide u komparaqciji sa 6600 [koji god sufix bio iza bio tipa XT].
Za sve ostalo što vam nije nije jasno... lažu vas distributeri, prodavači i sl.

Nvidija je već deceniju sinonim za kvalitetu i što ti tu nije jasno?
 

 Odakle si izvukao da mi nije jasno -HW doktore. Komparacija ti ne stoji jer rx6600 ne postoji. Jesi vidio rimovanje aaaaa.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 13:01 (dery).
15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
forumaš kaže...

Meni radi savršeno.

Kao što rekoh - "što ne mora značiti da nekome ne radi loše". 

dery kaže...
* * * Jesi vidio rimovanje aaaaa.

Jesam cool je. Može li 6700 XT da se ispravim?

15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Gaming gpu(samo gaming)ove god će biti onaj kojeg bude najviše dostupno kad izađe igra bf2042.Samo radi te igre će se pokupovat sve šta bude. Amd je dostupniji tako da će to biti izbor gamera.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Ovaj Geforce Experience je bas odvratno smece,upravo sad instalirao nove drivere,clean instal,sve prodje ok i sad zasteka na experience ekranu.

Primjetio sam podosta puta u zadnjih par godina da Nvidia pocinje imat probleme sa softverom i to ponajvise taj geforce experience.

Smece.

EDIT

Sad mi trza/preskace zvuk 🤣🤣🤣 a jbt pc nakaradni

Taj experience samo noob-ovi instaliraju, makni to sranje...

15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
HeHe
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Ovaj Geforce Experience je bas odvratno smece,upravo sad instalirao nove drivere,clean instal,sve prodje ok i sad zasteka na experience ekranu.

Primjetio sam podosta puta u zadnjih par godina da Nvidia pocinje imat probleme sa softverom i to ponajvise taj geforce experience.

Smece.

EDIT

Sad mi trza/preskace zvuk 🤣🤣🤣 a jbt pc nakaradni

 

Vec sam pisao o tome u nDivija driveri temi, uglavnom driveri su dobri kad ih debloatas:

https://www.guru3d.com/files-details/nvidia-driver-slimming-utility.html

 

NVSlimmer ti je rjesenje za sve probleme. Instaliras "Core", "Core Driver" i "PhysX", vise od toga ne trebas.

Sve drugo je smece i bloatware.

 

Zamisli kako je meni tek na mobilnoj grafickoj kartici sa nDivija Optimus tehnologijom - doslovno GFE mi smrda sve,

da igra vise ne zna da GTX1070MaxQ postoji, nego forsa pokretanje igre sa Intel HD630.

 

NVSlimmer - install, sve sljaka.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Hvala na savjetu,napravio sam sad to ali nazalost imam konstantan problem sa laganjem zvuka tojest trzanjem ali na cudan nacin...pokrenem komp i zvuk prvih mozda minutu bude fluidan da se tako izrazim i onda krene trzakat....i tako stalno.

To se nije desavalo do prije mozda 10 dana ili tako nesto....probao hrpe toga i jos nemam rijesenje onda mi dosadi ovo glupiranje sa usr.nim pcom pa upalim jednu od konzola i igram u miru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Čitatelj kaže...

Zamisli kako je meni tek na mobilnoj grafickoj kartici sa nDivija Optimus tehnologijom - doslovno GFE mi smrda sve,

da igra vise ne zna da GTX1070MaxQ postoji, nego forsa pokretanje igre sa Intel HD630.

 Ja zbog tog Optimusa ne mogu koristiti niti Adaptive Sync, niti FreeSync na monitoru...

 

A to koju grafu će mi koristit doslovno ovisi o tome na koju nogu ću se probudit, zato sam stavio da mi Windows sam automatski bira preko onog Hardware schedulinga.

Say hello to my little friend
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Hvala na savjetu,napravio sam sad to ali nazalost imam konstantan problem sa laganjem zvuka tojest trzanjem ali na cudan nacin...pokrenem komp i zvuk prvih mozda minutu bude fluidan da se tako izrazim i onda krene trzakat....i tako stalno.

To se nije desavalo do prije mozda 10 dana ili tako nesto....probao hrpe toga i jos nemam rijesenje onda mi dosadi ovo glupiranje sa usr.nim pcom pa upalim jednu od konzola i igram u miru.

Jesi prije instalacije ocistio sve sa DDU?

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Krunoo7 kaže...
Ja zbog tog Optimusa ne mogu koristiti niti Adaptive Sync, niti FreeSync na monitoru...

A to koju grafu će mi koristit doslovno ovisi o tome na koju nogu ću se probudit, zato sam stavio da mi Windows sam automatski bira preko onog Hardware schedulinga.

 

Znaci ni kad spojis direkt na DisplayPort ili HDMI, ne odabere ti nDiviju?

To bar kod mene radi na laptopu, da je na DP/HDMI uvjek nDivija,

dakle radi mi FreeSync display s tim, ali ne mogu koristiti Optimus

i ventilator grafike tada stalno radi. No to nije do drivera nego

na nacin kako je proizvodjac implementirao konekcije.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Čitatelj kaže...
MEGATAMA kaže...

Hvala na savjetu,napravio sam sad to ali nazalost imam konstantan problem sa laganjem zvuka tojest trzanjem ali na cudan nacin...pokrenem komp i zvuk prvih mozda minutu bude fluidan da se tako izrazim i onda krene trzakat....i tako stalno.

To se nije desavalo do prije mozda 10 dana ili tako nesto....probao hrpe toga i jos nemam rijesenje onda mi dosadi ovo glupiranje sa usr.nim pcom pa upalim jednu od konzola i igram u miru.

Jesi prije instalacije ocistio sve sa DDU?

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Krunoo7 kaže...
Ja zbog tog Optimusa ne mogu koristiti niti Adaptive Sync, niti FreeSync na monitoru...

A to koju grafu će mi koristit doslovno ovisi o tome na koju nogu ću se probudit, zato sam stavio da mi Windows sam automatski bira preko onog Hardware schedulinga.

 

Znaci ni kad spojis direkt na DisplayPort ili HDMI, ne odabere ti nDiviju?

To bar kod mene radi na laptopu, da je na DP/HDMI uvjek nDivija,

dakle radi mi FreeSync display s tim, ali ne mogu koristiti Optimus

i ventilator grafike tada stalno radi. No to nije do drivera nego

na nacin kako je proizvodjac implementirao konekcije.

Evo po cetristoti put obrisao realtec i nvidia drivere za zvuk i sad po cudu Isusa,Alaha,Mickey Mousa i Petar Pana sve radi normalno...za sad.

Jbes pc.

13 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Čitatelj kaže...
Znaci ni kad spojis direkt na DisplayPort ili HDMI, ne odabere ti nDiviju?

To bar kod mene radi na laptopu, da je na DP/HDMI uvjek nDivija,

dakle radi mi FreeSync display s tim, ali ne mogu koristiti Optimus

i ventilator grafike tada stalno radi. No to nije do drivera nego

na nacin kako je proizvodjac implementirao konekcije.

 Nop, HDMI je spojen direkt na integriranu grafičku, nema DP, ima jedino USB-C za koji sam 99% siguran da je i on spojen na integriranu.

Koliko sam gledo, ni u BIOS-u nemam opciju da isključim optimus nego opciju "Integrated only".

 

Znam da je OT, al da ljudi znaju ubuduće da gledaju na te stvari.

Say hello to my little friend
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Ako u ovome ima istine...Nvidia je znaci sposobna i u mogucnosti otkazat i preskocit cjelu jednu svoju arhitekturu u roadmapu da bi bila ravna AMDu ili bolja....dali vama ostalima ovo zvuci moguce?

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-to-feature-5nm-ada-lovelace-gpus-rumor/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Ako u ovome ima istine...Nvidia je znaci sposobna i u mogucnosti otkazat i preskocit cjelu jednu svoju arhitekturu u roadmapu da bi bila ravna AMDu ili bolja....dali vama ostalima ovo zvuci moguce?

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-to-feature-5nm-ada-lovelace-gpus-rumor/

Ne da je moguce nego je i jedino moguce u koliko vide da nece biti konkurentni RDNA3...

15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Ako u ovome ima istine...Nvidia je znaci sposobna i u mogucnosti otkazat i preskocit cjelu jednu svoju arhitekturu u roadmapu da bi bila ravna AMDu ili bolja....dali vama ostalima ovo zvuci moguce?

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-to-feature-5nm-ada-lovelace-gpus-rumor/

Fino sam ti rekao da Arhiviraš post (možeš i ovaj) da je Nvidia toliko superiorna da može raditi što god želi. Markitinške oznake su jedva stvar ali arhitektura sasvim druga. Dakle bukvalno može raditi što god hoće, npr na jesen izdati Seriju RTX 40, na proljeće RTX 50 i na jesen sledeće godine RTX 60, lud scenario. ALi može im se.

Uopšte im nije AMD na tapeti, jedina stvar kojeg se Nvidija boji je ni manje ni više Intel. Dakle jednom kada Intel krene sa DG karticama obarat će cijene (jer će isti moći i sam proizvoditi) do te mjere da će se isto desiti kao u svijetu CPU-a AMD-u. AMD izda 1-2% bolji CPU, proglase ga Gaming Kraljem ali naplate 10-20% više. Moraju jer TSMC ima svoju maržu.

Pazi ovaj link: Steam Hardware Survey Shows More Gamers Using NVIDIA GeForce RTX 30 Ampere GPUs vs AMD Radeon RX 6000 RDNA 2 (wccftech.com) Jedna RTX 3900 ima više udjela nego cijela RDNA 2 arhitektira.

Za sada mogu raditi što hoće ali neće dokle hoće. ALI, kakve produkte prave što se mene tiče mogu nastaviti i narednih 100 godina.

9 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...

Ako u ovome ima istine...Nvidia je znaci sposobna i u mogucnosti otkazat i preskocit cjelu jednu svoju arhitekturu u roadmapu da bi bila ravna AMDu ili bolja....dali vama ostalima ovo zvuci moguce?

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-to-feature-5nm-ada-lovelace-gpus-rumor/

Fino sam ti rekao da Arhiviraš post (možeš i ovaj) da je Nvidia toliko superiorna da može raditi što god želi. Markitinške oznake su jedva stvar ali arhitektura sasvim druga. Dakle bukvalno može raditi što god hoće, npr na jesen izdati Seriju RTX 40, na proljeće RTX 50 i na jesen sledeće godine RTX 60, lud scenario. ALi može im se.

Uopšte im nije AMD na tapeti, jedina stvar kojeg se Nvidija boji je ni manje ni više Intel. Dakle jednom kada Intel krene sa DG karticama obarat će cijene (jer će isti moći i sam proizvoditi) do te mjere da će se isto desiti kao u svijetu CPU-a AMD-u. AMD izda 1-2% bolji CPU, proglase ga Gaming Kraljem ali naplate 10-20% više. Moraju jer TSMC ima svoju maržu.

Pazi ovaj link: Steam Hardware Survey Shows More Gamers Using NVIDIA GeForce RTX 30 Ampere GPUs vs AMD Radeon RX 6000 RDNA 2 (wccftech.com) Jedna RTX 3900 ima više udjela nego cijela RDNA 2 arhitektira.

Za sada mogu raditi što hoće ali neće dokle hoće. ALI, kakve produkte prave što se mene tiče mogu nastaviti i narednih 100 godina.

Moje mišljenje je da ovakav razvoj dugoročno nije održiv. Prema navedenome, nove gafičke kartice će trošiti oko 500 W, što je jako puno. Dimenzije i hlađenje kartica će biti izazov, a da ne govorim o računima za struju. Takav razvoj tehnologije ne vodi k dobrome. Nova generacija bi trošila 650W? Vraćamo se na staro, glomazna računala koje moraš micati viljuškarom i trebaju svoju trafostanicu. Da mi je znati kako će tu tehnologiju implementirati u prijenosna računala? 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 8:03 (Emilio Estavez).
15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Emilio Estavez kaže...
* * *

Moje mišljenje je da ovakav razvoj dugoročno nije održiv. Prema navedenome, nove gafičke kartice će trošiti oko 500 W, što je jako puno. Dimenzije i hlađenje kartica će biti izazov, a da ne govorim o računima za struju. Takav razvoj tehnologije ne vodi k dobrome. Nova generacija bi trošila 650W? Vraćamo se na staro, glomazna računala koje moraš micati viljuškarom i trebaju svoju trafostanicu. Da mi je znati kako će tu tehnologiju implementirati u prijenosna računala? 

Potpisujem sve što si rekao.

Ili kao što to moj stari - Električar Starog Kova kaže: "Se**š ti te svoje kompjutere kada ti čip veličine nokta hldadi 2 kg ulauminija".

A za to je kriv: A-M-D.

Trebali smo ostati na 4/8 pa nek Unreal Engine 5.0 optimiziraju za nejga. Uređivano: Bolje od UE 5.0 ne treba ni za naredna 2 desetljeća.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 17:40 (Envy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice