NVIDIA vs AMD

poruka: 209
|
čitano: 37.602
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
metallic kaže...

Po meni je kvalitetni gaming gotov kad ti izgled grafike bude glavni motiv za igrati.

 

Ako te sama igra ne privlači npr. na medium postavkama kao igra, 'beš takvu igru.

 

 

Za kvalitetni gaming imam Nintendo Switch,Ps Pro i Xbox X i oko 300 igara za njih,gradim kolekciju usput....vecina diskovi.

Pc mi je u ovom trenutku vise za....ono sto ne mogu imat na konzolama koje imam,raytrace naprimjer.

Zelda Breath of the Wild mi je moguce najbolja igra koju sam igrao a na djelovima pada na 21fps i max reza joj je mozda 1080p.....

Ni ja ne zelim forsiranje naprimjer refleksija ali na PCu je to uvjek tako,kad dodje nesto novo preksponira se.

Ovo u Controlu mi na prvu djeluje taman,vidjet cemo kada zaigram.

U Metrou je to perfektno odradjeno,raytrace promjeni izgled cjele scene ali na realistican nacin.

11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Znaci 1080p uz hrpu raytrace tehnika i igra se vrti u prosjecno mozda i iznad 60fps.

Istina na top end hardveru ali po ovome sto vidim ovdje je raytrace RTX grafa full upotrebljen a performanse su bolje nego u ostalim raytrace naslovima.

Btw fizika,destrukcija su nextgen ovdje....strava,i onda se i to sve reflektira na povrsinama koje su reflektivne 😲😲😲😲

Sad ce krenut price kako je 1080p prenisko a vecina igra na toj rezi ili 1440p koja nije nista posebno visa ili game changer barem za mene.

I naravno mozemo ocekivat jos optimizacija i od developera i od nvidie....

Raytrace postaje killer app a AMD ga nema....

 

Moj PC  
0 7 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
NVIDIA vs AMD

Platis karticu 10000kn i onda se igras na 60 fpsa na 1080p i trol kaze kako je to killer app... 

 
6 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Netko je tu skrenuo u krivi sokak.
Umjesto da se ide prema 4k i više fps-a oni su krenuli na rt,1080p i mozda 60 fps-a.
Kao da neki balkanac vodi firmu 🙂
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Garac24 kaže...
Netko je tu skrenuo u krivi sokak.
Umjesto da se ide prema 4k i više fps-a oni su krenuli na rt,1080p i mozda 60 fps-a.
Kao da neki balkanac vodi firmu 🙂

Mozes ic i sa 4k rutom,sve je stvar izbora.

Ali opet....koliko vas ima hardver koji moze gurat 4k/60fps...koliko vas uopce ima 4k display?.....

 

4 godine
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Kad si vec spomenuo BOTW na 21 fps, ocito nisi probao cemu. Brutalan emulator, mozes ju igrati u kojoj god rezi oces i svasta nesto.

 

Sta se tice grafi, mene za zanimaju driveri. 

Frend je bio na amu-u i stalno su ga zajebavali navodno, crashale su mu se neke igre itd. Ja sa 1070 nemam takvih problema. Frend je nedavno uzeo 2070 i nema vise tih problema. Ima neko od vas kakva iskustva s novim amdovim grafama i driverima? 

VelvetOverlap
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Znaci 1080p uz hrpu raytrace tehnika i igra se vrti u prosjecno mozda i iznad 60fps.

Istina na top end hardveru ali po ovome sto vidim ovdje je raytrace RTX grafa full upotrebljen a performanse su bolje nego u ostalim raytrace naslovima.

Btw fizika,destrukcija su nextgen ovdje....strava,i onda se i to sve reflektira na povrsinama koje su reflektivne 😲😲😲😲

Sad ce krenut price kako je 1080p prenisko a vecina igra na toj rezi ili 1440p koja nije nista posebno visa ili game changer barem za mene.

I naravno mozemo ocekivat jos optimizacija i od developera i od nvidie....

Raytrace postaje killer app a AMD ga nema....

 

 Ja ne znam da li se ti sprdaš s nvidiom ili ih zaista hvališ? 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
VelvetOverlap kaže...

Kad si vec spomenuo BOTW na 21 fps, ocito nisi probao cemu. Brutalan emulator, mozes ju igrati u kojoj god rezi oces i svasta nesto.

 

Sta se tice grafi, mene za zanimaju driveri. 

Frend je bio na amu-u i stalno su ga zajebavali navodno, crashale su mu se neke igre itd. Ja sa 1070 nemam takvih problema. Frend je nedavno uzeo 2070 i nema vise tih problema. Ima neko od vas kakva iskustva s novim amdovim grafama i driverima? 

 Ja nemam i nisam do sada imao nikakvih problema.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
VelvetOverlap kaže...

Kad si vec spomenuo BOTW na 21 fps, ocito nisi probao cemu. Brutalan emulator, mozes ju igrati u kojoj god rezi oces i svasta nesto.

 

Sta se tice grafi, mene za zanimaju driveri. 

Frend je bio na amu-u i stalno su ga zajebavali navodno, crashale su mu se neke igre itd. Ja sa 1070 nemam takvih problema. Frend je nedavno uzeo 2070 i nema vise tih problema. Ima neko od vas kakva iskustva s novim amdovim grafama i driverima? 

Imam CEMU na staroj konfi,za Dolphin sam nabavio wiimote i infrared bar iz Kine narucio da bih imao autenticnije iskustvo tako da...imam iskustva 😁

Odustao od emulatora kompletno radi CEMU i kasnijih verzija Dolphina.

15 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Ja samo kužim da su ljudi po forumima nestabilni, vjerojatno sam i sam malo, ali slijedeće mi je ludo:

 

Do prije koju godinu smo raspravljali jel 30-40 fps dovoljno ili premalo, jer monitori rade na 60Hz i sve ispod 60 je bolesno malo, smanjit detalje da bi grafa vula 60 je bolje nego držat detalje i imat padove na 30 fps što je ispod bilo kakvog minimuma za ugodno igranje.

Zatim imamo ljude koji igraju FP shootere, gdje je najbitnije imat milion fps-a na kakvom god monitoru, samo da je input lag minimalan, sa nikakvim teksturama, jer to donisi najbolje rezultate u igri.

Zatim dolaze 1440p monitori i 1080p na 120Hz, pa se vodi rasprava kak ispod 100 fps nema smisla, kako je slika miljama daleko ako igraš na 120 fps na 1080 naspram 1440p na 50-60. 100Hz je novi MINIMUM, sve ispod toga je ludost.

Pa dolaze 4K - fuj , večina igara radi na 40-50 fps, tek pokoja svih 60, ima i 4K monizora sa 120-144Hz, ali nema smisla jer nema grafičkih koje to mogu upogonit, bolje 1440P na 144Hz/144fps ili čak ima ekipa koja zagovara 1080p 240Hz/240fps kao apsolutni sweet spot.

 

Zatim dolazi RTX, odjednom je sasvim savršeno igrat FP shooter igre na 1080p na 30-40 fps sa RT on. Nije više bitna ni rezolucija, ni fps ni bilo što, samo da se upali RT da bi sa grafom of 10k kuna na 1080p monitoru možda imao 60 fps, ali i 2070 je sasvim dovoljna... pa što ako se smanji pokoji detalj, bitno je imat RT upaljen, makar 30-40 fps, to je sasvim ugodno igranje.

 

Ne znam jel to nestabilno, manično depresvino, bolesno ili nešto treće... mene se proziva, ignorira, naziva luđakom... doduše i ja sam spomenuo "debile koji zagovaraju RT" - nije da sam bez putra na glavi, ali vi imate nekih problema. Nisam od onih koji će se vraćat po temama, vadit citate i copy paste svakome što je izjavljivao prije godinu-dvije, pet... al ovo sad je smiješno. Jedni te isti ljudi kojima oči krvare ispod 60 fps sad odjenom "sasvim ugodno igraće iskustvo" imaju na 30-40 fps sa RT.

 

BTW minecraft i slične igre koje "savršeno izgledaju sa RT" imaju RT koji radi na trenutnim RX 5700 XT karticama pa go figure. Koliko sam vidio RT on sa RX 5700 XT be OC-a radi na 45-60 fps. Koliko vidim to vam je savršeno prihvatljivo svima za neke druge naslove.

Moj PC  
13 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD

A to ti je tako.... Nego, vidim da i u novom Controlu treba gasit RT na GI jer sjebe sjene... U Exodusu ih npr. negdje ni nema gdje bi ih trebalo imati. Sve je to zasada, za nas siromašne, loša investicija. 

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

 

Sva sreca da DLSS radi vrhunski posao...

 

 Ne, ne radi vrhunski posao... Mutnije je nego kroz onaj nvididijim overlay.

Sve Vas Volim
13 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

 

Ma šta dobro radi

 

 

 

Radi loše, jedan od najgorih poteza u povijesti HW-a ikada. Nema dovoljno riječi koliko je DLSS promašen koncept.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

DLSS je koliko znam rekonstrukcija dok je sharpening....pa sharpening.

 

Na sve strane hvale DLSS implementaciju u Controlu pa vjerujem daj kako treba.

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Sa pc gamera

 

Turn on DXR (ray tracing) to either the medium or high preset and things get even worse, but this time I did at least check the RTX 2060 with DLSS enabled. Bear in mind that DLSS in this case means rendering at 720p and then using Nvidia's 'smart' upscaling algorithm, but it actually looks pretty good—It's not quite the same as running at native 1080p, but it's hard to argue with the smooth 60 fps result. In motion, the difference between DLSS on and off isn't nearly as great as when comparing still images

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Srce Isusovo kaže...

A to ti je tako.... Nego, vidim da i u novom Controlu treba gasit RT na GI jer sjebe sjene... U Exodusu ih npr. negdje ni nema gdje bi ih trebalo imati. Sve je to zasada, za nas siromašne, loša investicija. 

Vidio sam da ima ponegdje bugova sa sjenama,nista cudno za pc gaming znamo koliko sljedi patcheva,poliranja,drivera....

 

Inace na 1440p po PC Gamer benchu gtx1080 ima average 35fps sa padovima na 28fps.....bez raytracea.

Istina igra ima mozda najbolju fiziku/destrukciju od komercijalnih naslova....

Ne znam dali je ovo physx ili?...

 

 

5 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

DLSS je koliko znam rekonstrukcija dok je sharpening....pa sharpening.

 

Na sve strane hvale DLSS implementaciju u Controlu pa vjerujem daj kako treba.

 

 Hm... A za ovo DLSS vs Sharpening - u tome i je problem što je to DLSS sranje a onaj, naoko bezvezni sharpening, odradi posao dosta bolje... A taj DLSS jedan od selling pointova novih RTX-ica. 

MEGATAMA kaže...

Sa pc gamera

 

Turn on DXR (ray tracing) to either the medium or high preset and things get even worse, but this time I did at least check the RTX 2060 with DLSS enabled. Bear in mind that DLSS in this case means rendering at 720p and then using Nvidia's 'smart' upscaling algorithm, but it actually looks pretty good—It's not quite the same as running at native 1080p, but it's hard to argue with the smooth 60 fps result. In motion, the difference between DLSS on and off isn't nearly as great as when comparing still images

 Pa sam sebi skačeš u  usta... Isto kaže i ArsTechnica - dobro je na slikama a loše kad igraš. Pa ti vidi..

 

Does DLSS magically nail a faked higher resolution? Heck no. Screenshots don't tell that story, since DLSS effectively works like temporal anti-aliasing (TAA) and thus fails the most when the in-game camera is moving

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Srce Isusovo kaže...
MEGATAMA kaže...

DLSS je koliko znam rekonstrukcija dok je sharpening....pa sharpening.

 

Na sve strane hvale DLSS implementaciju u Controlu pa vjerujem daj kako treba.

 

 Hm... A za ovo DLSS vs Sharpening - u tome i je problem što je to DLSS sranje a onaj, naoko bezvezni sharpening, odradi posao dosta bolje... A taj DLSS jedan od selling pointova novih RTX-ica. 

MEGATAMA kaže...

Sa pc gamera

 

Turn on DXR (ray tracing) to either the medium or high preset and things get even worse, but this time I did at least check the RTX 2060 with DLSS enabled. Bear in mind that DLSS in this case means rendering at 720p and then using Nvidia's 'smart' upscaling algorithm, but it actually looks pretty good—It's not quite the same as running at native 1080p, but it's hard to argue with the smooth 60 fps result. In motion, the difference between DLSS on and off isn't nearly as great as when comparing still images

 Pa sam sebi skačeš u  usta... Isto kaže i ArsTechnica - dobro je na slikama a loše kad igraš. Pa ti vidi..

 

Does DLSS magically nail a faked higher resolution? Heck no. Screenshots don't tell that story, since DLSS effectively works like temporal anti-aliasing (TAA) and thus fails the most when the in-game camera is moving

  Tu pise pa u pokretu razlika nije niti blizu tako primjetna kao na staticnim slikama 😁😁😁

5 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Sorry - krivo sam pročitao... 

Sve Vas Volim
16 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Nije mi jasno kako ekipi moze bit nezamislivo igrat u 30fps a zamislivo i prihvatljivo imat high end hardver spojen na ips monitor koji ima prikaz boja,kontrasta itd koji pripadaju u devedesete.....bez HDRa.

 

 Cijeli reboot forum si ispamom sa HDRom u svakom postu, sada nastavljaš ovdje..

 

Ovo šta pizdiš kako IPS monitori imaju prikaz "iz devedesetih" je čisti dokaz tvog sranja.

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...
Srce Isusovo kaže...

A to ti je tako.... Nego, vidim da i u novom Controlu treba gasit RT na GI jer sjebe sjene... U Exodusu ih npr. negdje ni nema gdje bi ih trebalo imati. Sve je to zasada, za nas siromašne, loša investicija. 

Vidio sam da ima ponegdje bugova sa sjenama,nista cudno za pc gaming znamo koliko sljedi patcheva,poliranja,drivera....

 

Inace na 1440p po PC Gamer benchu gtx1080 ima average 35fps sa padovima na 28fps.....bez raytracea.

Istina igra ima mozda najbolju fiziku/destrukciju od komercijalnih naslova....

Ne znam dali je ovo physx ili?...

 

 

 

 

Vjerojatno ne.

 

Ljudi morate nešto shvatiti, sva ta "proprietary" rješenja su osuđena na smrt prije ili kasnije, jer ih pregazi open source ili neko naprednije rješenje koje je jeftinije i lakše za implementirati (physx, g-sync, sada i DLSS).  To je kao neka privremena i jako skupa zakrpa.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Jakovp kaže...
MEGATAMA kaže...
Srce Isusovo kaže...

A to ti je tako.... Nego, vidim da i u novom Controlu treba gasit RT na GI jer sjebe sjene... U Exodusu ih npr. negdje ni nema gdje bi ih trebalo imati. Sve je to zasada, za nas siromašne, loša investicija. 

Vidio sam da ima ponegdje bugova sa sjenama,nista cudno za pc gaming znamo koliko sljedi patcheva,poliranja,drivera....

 

Inace na 1440p po PC Gamer benchu gtx1080 ima average 35fps sa padovima na 28fps.....bez raytracea.

Istina igra ima mozda najbolju fiziku/destrukciju od komercijalnih naslova....

Ne znam dali je ovo physx ili?...

 

 

 

 

Vjerojatno ne.

 

Ljudi morate nešto shvatiti, sva ta "proprietary" rješenja su osuđena na smrt prije ili kasnije, jer ih pregazi open source ili neko naprednije rješenje koje je jeftinije i lakše za implementirati (physx, g-sync, sada i DLSS).  To je kao neka privremena i jako skupa zakrpa.

Mislim da Nvidia nece odustat od Physxa a sto se tice DLSS to je nesto kao Sonyev checkerboard tojest rekonstrukcija iz nize reze u visu kao naprimjer 1440p u 4k sto je cesto na konzolama tojest Ps Pro iako tamo nije 1440p nego je u pitanju dinamicna.

Ovaj sharpening je koliko ja znam samo klasicni sharpening i mora se aplicirat na odredjenu rezu recimo 1440p koja je i dalje 1440p a ne rekonstruirana u naprimjer 4k....

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Mislim da Nvidia nece odustat od Physxa a sto se tice DLSS to je nesto kao Sonyev checkerboard tojest rekonstrukcija iz nize reze u visu kao naprimjer 1440p u 4k sto je cesto na konzolama tojest Ps Pro iako tamo nije 1440p nego je u pitanju dinamicna.

Ovaj sharpening je koliko ja znam samo klasicni sharpening i mora se aplicirat na odredjenu rezu recimo 1440p koja je i dalje 1440p a ne rekonstruirana u naprimjer 4k....

 Pa kaze ti covjek u videu da podesis resolution scale i onda apliciras sharpening, dobijes iste performanse kao sa dlss-om, ali puno bolju sliku...

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Rhodin kaže...

Ja samo kužim da su ljudi po forumima nestabilni, vjerojatno sam i sam malo, ali slijedeće mi je ludo:

 

Do prije koju godinu smo raspravljali jel 30-40 fps dovoljno ili premalo, jer monitori rade na 60Hz i sve ispod 60 je bolesno malo, smanjit detalje da bi grafa vula 60 je bolje nego držat detalje i imat padove na 30 fps što je ispod bilo kakvog minimuma za ugodno igranje.

Zatim imamo ljude koji igraju FP shootere, gdje je najbitnije imat milion fps-a na kakvom god monitoru, samo da je input lag minimalan, sa nikakvim teksturama, jer to donisi najbolje rezultate u igri.

Zatim dolaze 1440p monitori i 1080p na 120Hz, pa se vodi rasprava kak ispod 100 fps nema smisla, kako je slika miljama daleko ako igraš na 120 fps na 1080 naspram 1440p na 50-60. 100Hz je novi MINIMUM, sve ispod toga je ludost.

Pa dolaze 4K - fuj , večina igara radi na 40-50 fps, tek pokoja svih 60, ima i 4K monizora sa 120-144Hz, ali nema smisla jer nema grafičkih koje to mogu upogonit, bolje 1440P na 144Hz/144fps ili čak ima ekipa koja zagovara 1080p 240Hz/240fps kao apsolutni sweet spot.

 

Zatim dolazi RTX, odjednom je sasvim savršeno igrat FP shooter igre na 1080p na 30-40 fps sa RT on. Nije više bitna ni rezolucija, ni fps ni bilo što, samo da se upali RT da bi sa grafom of 10k kuna na 1080p monitoru možda imao 60 fps, ali i 2070 je sasvim dovoljna... pa što ako se smanji pokoji detalj, bitno je imat RT upaljen, makar 30-40 fps, to je sasvim ugodno igranje.

 

Ne znam jel to nestabilno, manično depresvino, bolesno ili nešto treće... mene se proziva, ignorira, naziva luđakom... doduše i ja sam spomenuo "debile koji zagovaraju RT" - nije da sam bez putra na glavi, ali vi imate nekih problema. Nisam od onih koji će se vraćat po temama, vadit citate i copy paste svakome što je izjavljivao prije godinu-dvije, pet... al ovo sad je smiješno. Jedni te isti ljudi kojima oči krvare ispod 60 fps sad odjenom "sasvim ugodno igraće iskustvo" imaju na 30-40 fps sa RT.

 

BTW minecraft i slične igre koje "savršeno izgledaju sa RT" imaju RT koji radi na trenutnim RX 5700 XT karticama pa go figure. Koliko sam vidio RT on sa RX 5700 XT be OC-a radi na 45-60 fps. Koliko vidim to vam je savršeno prihvatljivo svima za neke druge naslove.

 A i ti otkrio toplu vodu, da je forum mjesto gdje se okuplaju največi narkomani/fanatici elktonike...kad si to priznate lakše se diše  Lijek je maknuti se takvog mjesta, tko je sposoban uzeti lijek  Molio ban da mi spase još ovo malo života, ali šipak 

12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA vs AMD

https://wccftech.com/amd-overtakes-nvidia-marketshare-q2-2019/  a ja mislio da je raytracing hit, velika prednost i odlucujuca stvar . Gledam komentare cak i zadrti nvidioti pljuvaju po trenutnoj 2000 seriji koja je fail.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Ovo je osvježenje pravo!

 

Možda ima nade za PC gaming, vraća se nada, ali cijene su još pod inflacijom.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA vs AMD

https://wccftech.com/amd-radeon-nvidia-geforce-graphics-card-gpu-market-share-q2-2019/ kako je moguce da AMD uzima dio kolaca Nvidiji bez tog cudesnog raytracinga? Taj feature je trebao biti konacni udarac konkurenciji .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA vs AMD
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice