NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 714.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Kao sto rekoh,opet ti.

To je rtx4080 koju su preimenovali u rtx4070ti.

Ne da mi se opet u budalastine sa tobom,uvjek ispadnu budalastine.

Imas gen to gen napredak u videu koji sam stavio 🥂

misliš ono što su htjeli napravit, pa nisu jer su skužili da ne prolazi

a da i jesu, opet nemereš to gledat kao 'normalnu' 4080 kad već imaš 4080 16gb

 

gen to gen je serija 40x0 sasvim ok, nije najgora, dao sam ti već primjera gdje je to bilo i 10% napretka gen to gen

4090 je značajno jača od 3090, 4080 isto tako od 3080, a bogme i 4070ti je značajno jača od 3070ti, sve preko 40-50% jače od prethodne - kako je to najgori gen to gen?

 

to što ti bubneš nešto i nećeš priznat da si pogriješio je sasvim nešto treće, zato i ispadnu budaleštine i bezvezno natezanje

fino kažeš - je pogriješio sam i nemanaezanja, nema budaleština i još ispadneš normalan forumaš, a ne trol u kojeg se sve više pretvaraš

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 18:23 (picajzla0707).
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Cijene su čiti smijeh, čekam 4060 za 1000EU da bude skroz lakrdija

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Mad Ant kaže...

Cijene su čiti smijeh, čekam 4060 za 1000EU da bude skroz lakrdija

Pa i bit ce 800-1000eu ovisno o modelu,osim ako ne bude bas puno slabija od ove 4070ti pa se smiluju sa 600-700eu

15 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Bude li RTX 4060 skuplja od 600 € (i to teško da ću uzeti neki "žnj" model tj. izvedbu), tada ću vjerojatno ubosti 3060 Ti. Valjda će ih biti. Nemam namjeru dati više od 600 € na grafičku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A ovih nasih s cijenama... Bas su konkurentni!

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
sprEEEzy kaže...

A ovih nasih s cijenama... Bas su konkurentni!

 ja se nadam da će sve i jednu koju su kupili na veliko prodavati još tamo 2025. s popustom

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ljudi moji prodavat će se sve šta izbace.

Svaka roba ima svog kupca.

Nažalost samim time nema skoro upgade a bez debela novčanika.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Ljudi moji prodavat će se sve šta izbace.

Svaka roba ima svog kupca.

Nažalost samim time nema skoro upgade a bez debela novčanika.

 Neće

 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Barracuda727 kaže...

Gdje ima za kupiti vani RTX 4080 VENTUS 3x posto je to jedini rtx koje ide u kuciste sff a4H2O lian li, gledam na idealo.de computerse universe , case king mind factory cijena 10500 kn ,kod nas 15000 kn standard,,mislio rtx 4070 TI ali cijene sto kod nas sto vani previsoke za to sto nudi,xtx je preskup i pretopal previse struje,tako da rtx ventus po svim testovima jedna od hladnijih graficki sa malom potrosnjom struje,dajte neke linkove gdje da kupim,austrija,njemacka, ili nesto trece,hvala 

 

https://geizhals.eu/msi-geforce-rtx-4080-16gb-ventus-3x-oc-a2816389.html

 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
Bero_ng95 kaže...

Ljudi moji prodavat će se sve šta izbace.

Svaka roba ima svog kupca.

Nažalost samim time nema skoro upgade a bez debela novčanika.

 Neće

 

 Neće sigurno, kad se namiri ekipa što ima para tek onda će se vidit cijeli propast GPU tržišta... al zaboli me, uboa sam polovnu 3060ti za 270 ojra tako da nemam nikakve želje niti pomirisat 4 seriju, a vrlo moguće i 5.... ali otom, potom!

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Kao sto rekoh,opet ti.

To je rtx4080 koju su preimenovali u rtx4070ti.

Ne da mi se opet u budalastine sa tobom,uvjek ispadnu budalastine.

Imas gen to gen napredak u videu koji sam stavio 🥂

misliš ono što su htjeli napravit, pa nisu jer su skužili da ne prolazi

a da i jesu, opet nemereš to gledat kao 'normalnu' 4080 kad već imaš 4080 16gb

 

gen to gen je serija 40x0 sasvim ok, nije najgora, dao sam ti već primjera gdje je to bilo i 10% napretka gen to gen

4090 je značajno jača od 3090, 4080 isto tako od 3080, a bogme i 4070ti je značajno jača od 3070ti, sve preko 40-50% jače od prethodne - kako je to najgori gen to gen?

 

to što ti bubneš nešto i nećeš priznat da si pogriješio je sasvim nešto treće, zato i ispadnu budaleštine i bezvezno natezanje

fino kažeš - je pogriješio sam i nemanaezanja, nema budaleština i još ispadneš normalan forumaš, a ne trol u kojeg se sve više pretvaraš

 Tesko mi pada sto se moram sloziti sa Megatamom, ali ovaj put si kolega fulao ceo fudbal. Kako mozes govoriti o gen to gen napretku tj uspoređivati 4070 Ti sa 3070 Ti ili 2070, kad ova kosta preko duplo? Cak i kad se uracuna inflacija, opet kosta vrlo blizu duplo. Ako cemo kao tumpleki samo gledati ime - a znamo kolko smisla imena grafi imaju kod NVIDIJE u zadnje vrijeme, onda imas pravo, al to nije niti 1% slike.

 

4070 Ti je jedno veliko govno, mozda najvece u povijesti - doslovno sidegrade za 3080, jedva nesto jaca, 2.5 god kasnije, po 100 eur vecem MSRP. U odnosu na nju cak i Turing je bio odlicna i value generacija. Jedini razlog zasto uopce ima ikakve sanse da se netko zezne i kupi ju je zato sto nema niceg drugog i AMD je failao dati dobru alternativu...

 

EDIT: Evo GN video gdje se mozes uvjeriti da je kartica prakticki ekvivalentna s 3080. Dakle placas vise za isto u odnosu na 2.5 god staru karticu.   https://www.youtube.com/watch?v=N-FMPbm5CNM 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 17:11 (Minneyar).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ja dam kupil novu odmah po izlasku rtx 3060 ti za 3900 kn i to je bilo duplo jeftinije od jednako jake rtx 2080 super, i još sam se sam sebi čudio zakaj sam išao davati toliko za grafu. Znači kupio dam performase za duplo manju cijenu od prethodne generacije, uz manju potrošnju i rast performasi kroz drivere.
A ovo sad je totalni apsurd.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...
Ja dam kupil novu odmah po izlasku rtx 3060 ti za 3900 kn i to je bilo duplo jeftinije od jednako jake rtx 2080 super, i još sam se sam sebi čudio zakaj sam išao davati toliko za grafu. Znači kupio dam performase za duplo manju cijenu od prethodne generacije, uz manju potrošnju i rast performasi kroz drivere.
A ovo sad je totalni apsurd.

 Pa ta 3060Ti po svim testovima je i jača od 2080 Super. I tu ja ciljam da uzmem ako 4060 bude preskupa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 17:08 (Izzy).
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Majstori sad izbacili RTX 4070 Ti mrsp 900$ i jača je od RTX 3080 18% koja je bila mrsp 700$

Bravo majstori, neka pati koga smeta nvidia je prvak svijeta :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Minneyar kaže...

 Tesko mi pada sto se moram sloziti sa Megatamom, ali ovaj put si kolega fulao ceo fudbal. Kako mozes govoriti o gen to gen napretku tj uspoređivati 4070 Ti sa 3070 Ti ili 2070, kad ova kosta preko duplo? 

 e jbga, kad upadneš ko padobranac...

 

picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže... 

Znaci bez dlss3 ovo je realno najmanji skok gen to gen od kada pamtim smjene generacija....a najvisi skok u cijenama ikad.

 loše pamtiš...

rtx 2xxx je bila dosta lošija gen to gen, neke radeonke da ne spominjemo poput rx 390 ili rx 580 koje su napredovale po 10%

 

ono što je izuzetno loše je price/performance napredak

performance napredak gen to gen je jedna stvar, a price/performance nešto sasvim drugo

za cijenu sam, kako vidiš, rekao da je katastrofa

 

megatama je rekao da je 4xxx najmanji skok gen to gen otkad on pamti - a skok u cijenama najgori, što jednostavno nije točno

skok u cijenama jest najgori, ali gen to gen perfomanse nisu najgore, jer - ampere i neke radeonke

dakle najprije sve pročitaj, pa me onda špotaj 

9 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kožnjak rekao 3-4× performance skok... tko smo mi da sumnjamo

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
miki_the_pirat kaže...

Kožnjak rekao 3-4× performance skok... tko smo mi da sumnjamo

 njemu i njegovoj nećakinji babi su tko vjeruje, zaslužuje biti oderan

6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Al nije malo debilno uspoređivat performanse i cijene x70 serije sa x80 serijom. Usporedimo x70 kroz generacije i onda je svima jasno da su u svakom slučaju performanse (ako negiramo DLSS) skočile iz generacije u generaciju za 20ak% ali skok cijene iz generacije u generacije nikad nije bio viši, plus to da nema šanse da 4070ti igdje kupiš niti blizu MSRP-a, jer su prve cijene skoro duplo više od 3070ti.

1070ti - 429$

2070 - 499$ (TI verzije nije bilo)

3070ti - 599$

4070 - 799$

Ovim tempom 5070 nema šanse da bude MSRP ispod 1000$

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Vidis meni je "debilno" usporedivati samo na temelju te 2 NVIDIJINE provizorno odabrane znamenke na kraju, koje sve manje i manje znace iz generacije u generaciju. Puno logicnije usporedivati po generalnim performansama u odnosu na citavu proslu generaciju, i naravno po cijeni. Uostalom ova kartica se trebala zvati 4080; i onda bi kao bila losa, a sad su istu karticu nazvali 4070 Ti i sad je generacijski dobar skok odjednom? I znam da su malo spustili cijenu kao, al i dalje je ekstremno pretjerana i morala bi ici bar za 100 dolara dolje....

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Minneyar kaže...

Vidis meni je "debilno" usporedivati samo na temelju te 2 NVIDIJINE provizorno odabrane znamenke na kraju, koje sve manje i manje znace iz generacije u generaciju. Puno logicnije usporedivati po generalnim performansama u odnosu na citavu proslu generaciju, i naravno po cijeni. Uostalom ova kartica se trebala zvati 4080; i onda bi kao bila losa, a sad su istu karticu nazvali 4070 Ti i sad je generacijski dobar skok odjednom? I znam da su malo spustili cijenu kao, al i dalje je ekstremno pretjerana i morala bi ici bar za 100 dolara dolje....

 Ne.

13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Grafa je čist ok,cijena i (slaba)konkurencija su problem nema tu puno filozofije.

twice the pride double the fall
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dad0r kaže...

Grafa je čist ok,cijena i (slaba)konkurencija su problem nema tu puno filozofije.

 Molim? opalim te golim, grafa je za obrisat guz njom

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 15:18 (dery).
8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pa normalno da je grafa oke. Nije pokvarena... Radi.

Cijena je katastrofa :)

 

Da mi ju netko da badava bio bi skroz zadovoljan s njom :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 15:46 (Santana).
Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne znam šta se svi bune za cijenu kartice. Konkretno mislim na 4070 ti. Gledam cijenu od 900 pa do nekih 1100. Ajmo uzeti recimo da se može uzeti dobar model za 950 eura. Sad nek mi neko kaže koji model da je te cijene koji ima bolji odnos cijena- performanse. Rx 7900 xt je brža 10% troši više struje 20%, i možda dobiješ fail sa hlađenjem za 50 eura više. Rtx 3080 je tu cijenom ali zaostaje brzinom, 3080 ti, 3090 , rx 6950 xt. su približno brze ali dosta skuplje i manje ekonomične....da više ne nabrajam...

Nvidija je dobro procjenila i stavila cijenu koja njoj odgovara. I ovako su pokopali prodaju rtx 3000 jer ko je lud da više kupi staru generaciju koja je sporija i skuplja. I ja bi volio da je 100 eur manje ali to je nerealno očekivati kad se usporedi trenutno stanje na tržištu

Moj PC  
0 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dovla1977 kaže...

Ne znam šta se svi bune za cijenu kartice. Konkretno mislim na 4070 ti. Gledam cijenu od 900 pa do nekih 1100. Ajmo uzeti recimo da se može uzeti dobar model za 950 eura. Sad nek mi neko kaže koji model da je te cijene koji ima bolji odnos cijena- performanse. Rx 7900 xt je brža 10% troši više struje 20%, i možda dobiješ fail sa hlađenjem za 50 eura više. Rtx 3080 je tu cijenom ali zaostaje brzinom, 3080 ti, 3090 , rx 6950 xt. su približno brze ali dosta skuplje i manje ekonomične....da više ne nabrajam...

Nvidija je dobro procjenila i stavila cijenu koja njoj odgovara. I ovako su pokopali prodaju rtx 3000 jer ko je lud da više kupi staru generaciju koja je sporija i skuplja. I ja bi volio da je 100 eur manje ali to je nerealno očekivati kad se usporedi trenutno stanje na tržištu

 Daj mi malo tih ludih gljiva :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dovla1977 kaže...

Nvidija je dobro procjenila i stavila cijenu koja njoj odgovara. I ovako su pokopali prodaju rtx 3000 jer ko je lud da više kupi staru generaciju koja je sporija i skuplja. I ja bi volio da je 100 eur manje ali to je nerealno očekivati kad se usporedi trenutno stanje na tržištu

 nvidija je postavila novu filozofiju, prema kojoj nova grafa bude skuplja nego što je jača, to je ono što prči naše koke

nekad si uzeo novu grafu, koja je koštala kao stara serija, a bila je jača 30-50% (cmi-cma, otprilike)

 

recimo, gtx 970 je imala msrp cca 330usd, prethodna 770 je bila čak i skuplja - cca 400usd

ova 970 je bila jača skoro 50% i još je imala duplo više vrama

 

sad je nova 4070ti jača nekih 40% od 3070ti, ali je i skuplja (msrp) za nekih 35%

dakle, umjesto performance napretka gen to gen po dolaru, dobili smo skoro pa nazadovanje

a koliko je nevidija dobro procijenila, bumo vidjeli po prodaji i zaradi, a vjerujem i vrlo brzo po kresanju cijena kad se ove financijske brojke pokažu lošima

 

ono što smo očekivali nestankom rudarenja, je da se vrati nekadašnji način napretka grafa perf/price

a to bi bilo ovako otprilike - 3070ti je koštala 600usd msrp, pa da toliko košta i 4070ti - 600usd msrp, +- koja desetica

i to bi bilo to, kod nas bi 4070ti koštala oko 600-700 eura i to bi bilo ok

međutim, nevidija se opohlepila i sad imamo ovo što imamo, price/perf napredak skoro na nuli s novom serijom

15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Pa da, 4070Ti je najpovoljnija od svih ovih novijih grafičkih kartica, ali nije zapravo povoljna. Sve su cijene previsoke.

3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Sve stoji. I ja bi volio da je jeftinija. Ali u vrijeme mininga su cijene narasle. Mislim da je 3070 ti bila preko 1000 eura. Sad trenutno je početna cijena malo ispod 700. Jednostavno postojale su 2 opcije. Da 4070 ti izađe po minimalno većoj cijeni od 3070 ti a da staroj obore za nekih 100 eura i to bi bilo super za potrošaće. S tim da imamo rtx 4080 od 1400eur i onda bi bila ogromna razlika price -performance jer je 20% brža a bila bi 50% skuplja. Pa bi morali spuštati cijene za 4080 a nakon toga i 4090. 

Druga opcija je ova trenutna, i tako će i ostati. Jer je amd podbacio. Nvidia ne osjeća pritisak. A ljudi će kupiti, malo ćeš kukati, ali na kraju opet ćeš kupiti.

Usporedbe recimo ja sam prije 5 godina kupio hdd 8tb za 110eur. A danas košta oko 160 , 170...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

3070ti u trgovini su isle po 1200-1300e, am4 ploce su isto osle gore moja b450i AORUS je bila 120e 2019 danas je 150e ako je uopce nades, tako isto strix b450-F II ta ploca se mogla naci nesto sitno ispod 100e danas je 130-150e...

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Isle su graficke dok ih nije bilo po 1200 eura, ali to je stvar ponude i potraznje. 

Danas je ponuda veca od potraznje pa cemo vidjet kaj ce bit.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice