NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.809.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Morgoth Bauglir kaže...

Sad kad je ishlapila zaliha Ampere mozemo ocekivati spuštanje Ada Lovelace na prikladnije razine.

NVIDIA GeForce RTX 30 Founders Edition GPUs disappear from official stores

 Da barem, ali vjerujem da oni ne ciljaju na to da sruše cijene nego da ljudi "nemaju" izbora pa da moraju kupovati RTX 4000 seriju. 

17 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas zbog tog izbora jeftinijeg su cekali pola godine da izbace nizi razred jer je Ampere sluzio kao zamjena za njega. Ubrzo izlazi rtx 4070 i 4060, a za ocekivati je i 4080ti i 4060ti.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Samo nek izbacuju te preskupe drloge, nakon dvije i pol godine i dalje sam oduševljen sa RTX 3060 Ti. Melje sve živo, igram se do iznemoglosti.

Pretpostavljam da će polomiti zube na novim unreal 5 igrama, ali backlog mi je velik i mogu je mijenajti ne iz nužde, nego zbog objesti ili zasičenja.

 

Tak da bu se nvidia morala potruditi za moje pare..ili AMD npr, RX 7900 XT ako ju spuste na nivo ponude koja se ne odbija. Ako ne, onda ostaje ova grafa još dvije i pol godine 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Imam rtx 3080 koja počne izdrkavati kad stavim drivere. Navodno je iskočila iz utora dok je komp radio(loše montirana, udarac od stol je kumovao svemu). Rip? Fakat razmišljam yolo u pećnicu staviti ju.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

Samo nek izbacuju te preskupe drloge, nakon dvije i pol godine i dalje sam oduševljen sa RTX 3060 Ti. Melje sve živo, igram se do iznemoglosti.

Pretpostavljam da će polomiti zube na novim unreal 5 igrama, ali backlog mi je velik i mogu je mijenajti ne iz nužde, nego zbog objesti ili zasičenja.

 

Tak da bu se nvidia morala potruditi za moje pare..ili AMD npr, RX 7900 XT ako ju spuste na nivo ponude koja se ne odbija. Ako ne, onda ostaje ova grafa još dvije i pol godine 

 

 a tek cijena, da je sad prodam nebi izgubio 100kn na njoj koliko sam je onda platio a naigrao se hohohoh

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ekipa, koliko bi bile trenutne realne cijene rabljenih grafa, čisto da se imam prema čemu orijentirati. U oglasnicima ima svašta, po meni ljudi debelo precjenjuju većinu toga, pa čak i bez garancije, a npr. RTX 3070 već sad ima problema s VRAM-om čak i na 1080p u nekim igrama.

Pa ono, koliko novaca se isplati dati za:

RTX 3080 Ti sa garancijom -
RTX 3080 Ti bez garancije -

RTX 3080 sa garancijom -
RTX 3080 bez garancije -

RTX 3070 sa garancijom -
RTX 3070 bez garancije -

RTX 3060 Ti sa garancijom -
RTX 3060 Ti bez garancije -

LP, 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, koliko bi bile trenutne realne cijene rabljenih grafa, čisto da se imam prema čemu orijentirati. U oglasnicima ima svašta, po meni ljudi debelo precjenjuju većinu toga, pa čak i bez garancije, a npr. RTX 3070 već sad ima problema s VRAM-om čak i na 1080p u nekim igrama.

Pa ono, koliko novaca se isplati dati za:

RTX 3080 Ti sa garancijom -
RTX 3080 Ti bez garancije -

RTX 3080 sa garancijom -
RTX 3080 bez garancije -

RTX 3070 sa garancijom -
RTX 3070 bez garancije -

RTX 3060 Ti sa garancijom -
RTX 3060 Ti bez garancije -

LP, 

 jesam ja lud onda kad igram sve sa 3070 na 1440 bez problema i to na high/ultra bez problema? 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nisi lud dok ne napises na stabilnih 165hz refresh. ;)

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ma na 5000 Hz, jer to nam svima treba ne? svi imamo 4k monitore sa 400 Hz, to je bar poznato

i da, 3070 u Warzoneu na 1440 ultra sa DLSSom ide preko 150 fpsa, mozes i screenshotove dobiti

ljudi najednom u picku materinu svi fini, najednom svima treba 20GB VRAM, jer eto tamo neki Cyberpunk sa novim opcijama na 4090 daje samo 20fpsa

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

eh da se vratiti u mladost di smo bili sretni igrat na 720p i 25fpsa i gore :D

 

 

ja sam pred malo probao igrat neke igre na switchu i nisam mogao jer je 30 fpsa lock, i meni je tako nefluidno da sam odustao

cim ima malo kretanja i akcije zelim oko 60 fpsa, pa makar grafiku stavio na med s high

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
JuXo kaže...
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, koliko bi bile trenutne realne cijene rabljenih grafa, čisto da se imam prema čemu orijentirati. U oglasnicima ima svašta, po meni ljudi debelo precjenjuju većinu toga, pa čak i bez garancije, a npr. RTX 3070 već sad ima problema s VRAM-om čak i na 1080p u nekim igrama.

Pa ono, koliko novaca se isplati dati za:

RTX 3080 Ti sa garancijom -
RTX 3080 Ti bez garancije -

RTX 3080 sa garancijom -
RTX 3080 bez garancije -

RTX 3070 sa garancijom -
RTX 3070 bez garancije -

RTX 3060 Ti sa garancijom -
RTX 3060 Ti bez garancije -

LP, 

 jesam ja lud onda kad igram sve sa 3070 na 1440 bez problema i to na high/ultra bez problema? 

 Možda jesi . Naravno da to nije u svim igrama i slučajevima, ali sad već ima nekoliko igri, a sigurno bude još gore u budućnosti. Ne govorimo ni nužno o Ultra detaljima, isti problemi i stuttering na High.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A da sasvim očekivano, ili prema ranijim upozorenjima od par godina unazad.

 

RTX 3070+8gb memorije je znatno premalo memorije za takvu grafu.Pa eto kad danas još upališ RT, fučkaj ga nestade memorije kao jutarnje magle.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=202&jumpto=6233088&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2023 21:51 (rambox).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, koliko bi bile trenutne realne cijene rabljenih grafa, čisto da se imam prema čemu orijentirati. U oglasnicima ima svašta, po meni ljudi debelo precjenjuju većinu toga, pa čak i bez garancije, a npr. RTX 3070 već sad ima problema s VRAM-om čak i na 1080p u nekim igrama.

Pa ono, koliko novaca se isplati dati za:

RTX 3080 Ti sa garancijom -
RTX 3080 Ti bez garancije -

RTX 3080 sa garancijom -
RTX 3080 bez garancije -

RTX 3070 sa garancijom -
RTX 3070 bez garancije -

RTX 3060 Ti sa garancijom -
RTX 3060 Ti bez garancije -

LP, 

 Itko? 

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Unimatrix 007 kaže...

Ekipa, koliko bi bile trenutne realne cijene rabljenih grafa, čisto da se imam prema čemu orijentirati. U oglasnicima ima svašta, po meni ljudi debelo precjenjuju većinu toga, pa čak i bez garancije, a npr. RTX 3070 već sad ima problema s VRAM-om čak i na 1080p u nekim igrama.

Pa ono, koliko novaca se isplati dati za:

RTX 3080 Ti sa garancijom -
RTX 3080 Ti bez garancije -

RTX 3080 sa garancijom -
RTX 3080 bez garancije -

RTX 3070 sa garancijom -
RTX 3070 bez garancije -

RTX 3060 Ti sa garancijom -
RTX 3060 Ti bez garancije -

LP, 

3080ti sa garom 700e, bez gare 630e

rtx 3080 sa garom 600e, bez gare 540e

rtx 3070 sa garom 430e, bez gare 380e

rtx 3060ti sa garom 350e bez gare 310e


12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Lp. Imam jedno pitanje, oko nove godine sam uzeo novu konfiguraciju u koju sam stavio nVidiu GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC 8G. 

Do sad sam je koristio na Rocket League, Guild Wars 2 te Killing Floor 2 sto uopce nisu zahtjevne igre za grafu, najzahtjevnija igra sto sam pokreato bila je Armored Warfare i ona mi je tjerala temperaturu na nekih 65°C

Međutim danas sam uzeo Star Wars Fallen Order i na Ultra settingsima imam nekih 120 fpsa međutim temperatura je na 85-89°C i ventilatori rade na max RPM, jel to okej ili ? 


EDIT: Screenshot

Error 404 Not Found
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2023 20:49 (Cojek).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
malo je visoko, ja imam na 76 max i to bas u full zahtjevnim igrama...imao sam jednom prilikom 90c i onda kad sam maknio bocno kuciste temperatura se spustilan a 72c, i kad sam promjenio par ventilatora i promjenio smjer protoka zraka sad ide max do 76 sa zatvorenim kucistem...moguce da ti kuciste nije dobro poslozeno
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Otvori stranicu kućišta, ako temperatura padne za desetak stupnjeva onda je problem u kućištu...to ti je najjednostavnije probati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cojek kaže...

Lp. Imam jedno pitanje, oko nove godine sam uzeo novu konfiguraciju u koju sam stavio nVidiu GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC 8G. 

Do sad sam je koristio na Rocket League, Guild Wars 2 te Killing Floor 2 sto uopce nisu zahtjevne igre za grafu, najzahtjevnija igra sto sam pokreato bila je Armored Warfare i ona mi je tjerala temperaturu na nekih 65°C

Međutim danas sam uzeo Star Wars Fallen Order i na Ultra settingsima imam nekih 120 fpsa međutim temperatura je na 85-89°C i ventilatori rade na max RPM, jel to okej ili ? 


EDIT: Screenshot

 Jesi siguran da je to tocna temperatura? temp target ti je postavljen na manualno 70°c i tolika bi trebala biti maksimalno pod opterecenjem! Provjeri to s MSi afterburnerom! u kucistu bi trebao biti mali pakao ako su ti te temperature tocne!

11 godina
offline
artefakti

jutros su se pojavili zanimljivi artefakti na monitoru

crni, sivi i bijeli kvadratići koji se pojave, nestanu kad skrolam miša ili se pojavljuju i nestaju kako mrdam mišom po ekranu

 

ima li tko ideje što bi moglo biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: artefakti
picajzla0707 kaže...

jutros su se pojavili zanimljivi artefakti na monitoru

crni, sivi i bijeli kvadratići koji se pojave, nestanu kad skrolam miša ili se pojavljuju i nestaju kako mrdam mišom po ekranu

 

ima li tko ideje što bi moglo biti?

nazalost 99% je da grafa rikava, obicno je to VRAM problem 

 

probaj je izvadit, i ponovno stisnut pci slot, ali poprilicno sam siguran da ti graficka umire, i nemres tu nista

11 godina
offline
Re: artefakti

sad sam isprobao gejmati, cyberpunk par minuta sve ok i onda se sruši, probam opet - izbaci pri loadanju ove zelene artefakte dolje, nakon par minuta igra se sruši

probam horizon zero, nije niti loadalo igru, cijeli komp se sruši, restartira se, probam ponovo desetak minuta gejmam i sve ok

vidjet ću kako će se dalje ponašati, slike imam, pa ako crkne, ide na reklamaciju

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3080 i njeni vrm opjevani problemi. Kod takvi TDP kartica treba imati sreće...nikad u miju hižu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vram ti odlazi, sve snimi da imaš dokaz ako ti budu kaj rekli da je sve ok, a nije. 

Taraba WoW
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: artefakti
picajzla0707 kaže...

sad sam isprobao gejmati, cyberpunk par minuta sve ok i onda se sruši, probam opet - izbaci pri loadanju ove zelene artefakte dolje, nakon par minuta igra se sruši

probam horizon zero, nije niti loadalo igru, cijeli komp se sruši, restartira se, probam ponovo desetak minuta gejmam i sve ok

vidjet ću kako će se dalje ponašati, slike imam, pa ako crkne, ide na reklamaciju

Dobro je što si kupio tako skupu polovnu grafu s garancijom Reklamiraj i gotovo, nema se tu što više raditi.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Taraba kaže...

Vram ti odlazi, sve snimi da imaš dokaz ako ti budu kaj rekli da je sve ok, a nije. 

 snimio sam par slikica, valjda bi trebalo biti dosta za reklamaciju

zanimljivo, nakon početnih problema jutros, nakon par sati sve fercera normalno

nema više artefakata, igre rade normalno...

 

sreća da imam više od dvije godine garancije, pa imam vremena 

nesreća je što je grafa kupljena u protisu, a sudeći po iskustvima forumaša mogao bi imati 'laganih' problema

 

zasad ću je ostaviti kako je, pa ako se problemi nastave, nema druge nego gledat što u zamjenu

jel zna tko kakva je situacija s 'nadogradnjom' u protisu, ako reklamacija prođe, jel pristaju na doplatu i zamjenu?

baš gledam, ako dodam 300 eurića na ovih 8.730kn koliko je koštala, mogu ubost nekakvu gainward rtx 4080, za koje čitam da su skroz ok po pitanju hlađenja i buke 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Taraba kaže...

Vram ti odlazi, sve snimi da imaš dokaz ako ti budu kaj rekli da je sve ok, a nije. 

 snimio sam par slikica, valjda bi trebalo biti dosta za reklamaciju

zanimljivo, nakon početnih problema jutros, nakon par sati sve fercera normalno

nema više artefakata, igre rade normalno...

 

sreća da imam više od dvije godine garancije, pa imam vremena 

nesreća je što je grafa kupljena u protisu, a sudeći po iskustvima forumaša mogao bi imati 'laganih' problema

 

zasad ću je ostaviti kako je, pa ako se problemi nastave, nema druge nego gledat što u zamjenu

jel zna tko kakva je situacija s 'nadogradnjom' u protisu, ako reklamacija prođe, jel pristaju na doplatu i zamjenu?

baš gledam, ako dodam 300 eurića na ovih 8.730kn koliko je koštala, mogu ubost nekakvu gainward rtx 4080, za koje čitam da su skroz ok po pitanju hlađenja i buke 

 Nemaš ti ništa s Protisom, šalji direktno u ovlašteni servis, ovisno o uvozniku i to je to. Pa ćeš onda vidjeti što će biti sa servisom, može li se riješiti ili će ti servis odobriti zamjenu. 

3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Protis i reklamacije, vjerovatno ce ti reci da si je ti sjebao

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
itomic009 kaže...

 Nemaš ti ništa s Protisom, šalji direktno u ovlašteni servis, ovisno o uvozniku i to je to. Pa ćeš onda vidjeti što će biti sa servisom, može li se riješiti ili će ti servis odobriti zamjenu. 

 a jbga, grafa je kupljena u protisu i oni su prvi korak u ostvarivanju garancije, ne znam koliko je pametno njih zaobilaziti

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ništa se tu njih ne mora pitati te tu nema ništa krivo da ti pošalješ dirket na ovlašteni servis. To se inače tako najbolje i radi, samo što je kupcu inače lakše odnest u trgovinu pa nek oni šalju, nego da šalješ sam. Plus što ovako kad sam šalješ i platiš slanje, a kad odneseš u trgovinu ne platiš. 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

da bar moja oce odapet al se neda..10500 je na racunu ali ima jos 13 mjeseci pa mozda i uspije..

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice