NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.815.341
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
alscaul kaže...

Pa normalno da ne vidiš razliku kad furaš UW na 1070, pa ti valjda baca ispod 60 fpsa pa ti je i isto kao i na 60hz monitoru. Pošto ne primječuješ razliku između 30 i 60... možda ti je i V-sync uključeni pa ti je sve nakraju lockano na 30

I ajd daj ne kenjaj da 27 incha 1080p i 34 incha 1440p UW nema razlike.... jebote pixel density je puno gušči. Sereš ga na sve strane

 

Citaj s razumijevanjem, rekao sam "...Jedina je razlika da mi za novi monitor (iste perf) treba graficka duplo skuplja od ove koja je gonila 1080p." Ne znam kako iz ovoga nisi zakljucio da imam novu graficku na novom monitoru. 

Sto se tice boldanog:

UW na 34 incha ima 109.68 ppi a 1080p 27" 99ppi, znaci razlika je 9%. nisam siguran da je to bas "puno gusce". 

 

zaboravio sam linkat ovog talijana... ko ne razumije, ima auto translation. svakako vrijedi poslusat.

 

Wrooong again, 27 inch 1080p je 81.59ppi ili ti UW 34 inch PPI je gušči za više od trečine.... Daj malo fakt chekaj prije nego što sereš gluposti

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
SuperHeroj kaže...
MEGATAMA kaže...
Luka123 kaže...

Stvarno su bili brzi i makli video, uglavnom kartica izgleda super. Ima 3x 8 pin ulaza....

Ovi jaci modeli tipa te od MSI, ROG Strix i jos par imaju 3x8pin.....nadam se boostu oko 2000mhz sa takvim modelima. 

 Samo nemoj plakat ovdje kad ti iskoci sklopka.

 
Gdje sam napisao da kupujem ovaj model? Obična 3080 2x8 pin mi je dovoljan upgrade za trenutni GTX 1080....

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

. nije mi jasno zasto se svi guraju na 4k? Stari 1080p 27" i novi UW 3440x1440 34" nemaju nikakvu razliku u kvaliteti slike. 

 mos misliti pa razlika je očigledna. 1080p na 27" je zrnasto kao Minecraft 

 

be Cool
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

. nije mi jasno zasto se svi guraju na 4k? Stari 1080p 27" i novi UW 3440x1440 34" nemaju nikakvu razliku u kvaliteti slike. 

 mos misliti pa razlika je očigledna. 1080p na 27" je zrnasto kao Minecraft 

 

Možda je on gledao one prave "gaming" monitore sa 34" na 2560x1080

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Al to je tako individualno da glava boli.

Vid, njuh, sluh, okus... opčenito osjetila, izuzetno individualno.

 

Druga stvar, ko ima 24-27" 1080p60 monitor može biti sretan sa njim. Problem je jednom kad proba 27" 1440p144Hz da NAZAD više nema... tj. ima, ali nećeš biti zadovoljan. Ipak, dok ne probaš, ono ti je OK!

 

Pa igrali smo na 14-17" CRT monitorima neusporedivo manjih dijagonala, i bilo je OK. Nije sramota reć da smo bili zadovoljni njima. i sa prvim LCD monitorima koji su došli, bili su 4:3 ili 5:4 formata, smiješnih rezolucija, ali bili su ok. Danas rijetko tko igra ispod 1080p, osim na laptopu, ali nije svima presudno da imaju najveću rezoluciju i najveći refresh rate. Ljudi radije igraju kako mogu, nego ne uopće, a drugo nekima je ovo zaista dovoljno dobro. Ne mora svatko imat Porche u garaži, nekima je i Opel dobar, i to je OK.

Moj PC  
8 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa sta ovo nije Big Navi koji dolazi uskoro u prodaju?

Kakva je sad fora oko Navi23 imena?... 

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma bitan je Nvidia killer, Poor Volta i bankrot kompanije. Neki lik je napisao da ovakve sheme pišu samo ljudi koji ne žele da AMD uspije , hehe
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidi datum otvaranja teme - 2019 godina, studeni.

Dakle tada su bile glasine o "BigNavi" i "nVidia killer" oko kojih nas mnogi sada prozivaju da ih pogrdno koristimo da naštetimo ugledu AMD-a.

 

Tada je AMD interno tako zvao grafe jer su znali da u pola cijene imaju nešto jače od 2080Ti ... sad , budući je nVidia svoje najavila i izdaje kroz 2 dana, ostaje samo nada, da štogod izbace bude makar kompetitivno i usporedivo sa 3080.... i ne smije se više koristiti "nVidia killer" jer to nikad AMD nije rekao i u pogrdnom je kontekstu, ako to sada kažeš jer ih sada to sprda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
jovial kaže...
alscaul kaže...

Pa normalno da ne vidiš razliku kad furaš UW na 1070, pa ti valjda baca ispod 60 fpsa pa ti je i isto kao i na 60hz monitoru. Pošto ne primječuješ razliku između 30 i 60... možda ti je i V-sync uključeni pa ti je sve nakraju lockano na 30

I ajd daj ne kenjaj da 27 incha 1080p i 34 incha 1440p UW nema razlike.... jebote pixel density je puno gušči. Sereš ga na sve strane

 

Citaj s razumijevanjem, rekao sam "...Jedina je razlika da mi za novi monitor (iste perf) treba graficka duplo skuplja od ove koja je gonila 1080p." Ne znam kako iz ovoga nisi zakljucio da imam novu graficku na novom monitoru. 

Sto se tice boldanog:

UW na 34 incha ima 109.68 ppi a 1080p 27" 99ppi, znaci razlika je 9%. nisam siguran da je to bas "puno gusce". 

 

zaboravio sam linkat ovog talijana... ko ne razumije, ima auto translation. svakako vrijedi poslusat.

 

Wrooong again, 27 inch 1080p je 81.59ppi ili ti UW 34 inch PPI je gušči za više od trečine.... Daj malo fakt chekaj prije nego što sereš gluposti

nepristojan si i bezobrazan ali moram priznati da si i u pravu. fakat je gusce za trecinu. medjutim, ja tu razliku ne primjecujem a na istoj je udaljenosti monitor stari i novi. ne znam je li od dioptrije ili astigmatizma :D 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Pa sta ovo nije Big Navi koji dolazi uskoro u prodaju?

Kakva je sad fora oko Navi23 imena?... 

ma jel bitno kak se zove i kad dolazi? svi znamo da nemaju za ponuditi adekvatan proizvod niti ce ga imati sljedecih 5 godina.

 

nvidia je predaleko otisla, AMD je ne moze sustici, nemaju novaca za ulaganje u razvoj, jedino mozda Intel sa svojim novcanim kapacitetima

 

tko god kupi sada 3080 seriju, napravit ce posao stoljeca, kao i svi oni koji su piknuli 1080Ti cim je izasla

 

 

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sutra recenzije?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Imaju ponudu u mid endu. Još čekamo da dobiju 1080ti. Onda možemo raditi usporedbe.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

sutra 350w tdp i gasi plinsko etažno

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Vidi datum otvaranja teme - 2019 godina, studeni.

Dakle tada su bile glasine o "BigNavi" i "nVidia killer" oko kojih nas mnogi sada prozivaju da ih pogrdno koristimo da naštetimo ugledu AMD-a.

 

Tada je AMD interno tako zvao grafe jer su znali da u pola cijene imaju nešto jače od 2080Ti ... sad , budući je nVidia svoje najavila i izdaje kroz 2 dana, ostaje samo nada, da štogod izbace bude makar kompetitivno i usporedivo sa 3080.... i ne smije se više koristiti "nVidia killer" jer to nikad AMD nije rekao i u pogrdnom je kontekstu, ako to sada kažeš jer ih sada to sprda.

da se razumijemo, imam trenutno 5700xt (jedina ati/amd graficka koju sam imao) i sljedeci tjedan stize 2080ti dakle nisam pristran. medjutim, nisam bas siguran da ce 30 biti bas toliko bolja i jeftinija koliko lik u koznjaku govori.

i sta vise izlaze informacije sve mi je to vise sumnjivo. posebno nakon produljenja NDA-a (kao zbog korone otezana dostava pa im se zalili techtuberi da nisu dobili na vrijeme pa ne mogu testirati... mislim...). novih modela ce biti jako malo i vecinom ce zavrsiti na ebayu za dobru zaradu. u svakom slucaju ce biti interesantno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 10:22 (jovial).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Jao, EVGA XC3 3080 749€ - pa ovo je skoro bagatela... 5667kn  Mislim... puno je to novaca, ali očekivao sam mnogo više.

Ako prebacim na RH sa našim PDV i dostavom ispadne 806€ - nije ni porez na živim u RH toliko strašan - 6100kn i EVGA jamstvo. Baš me zanima tko će otić u neku od domačih trgovina i dat im 7300kn.

 

jovial kaže...
Rhodin kaže...

Vidi datum otvaranja teme - 2019 godina, studeni.

Dakle tada su bile glasine o "BigNavi" i "nVidia killer" oko kojih nas mnogi sada prozivaju da ih pogrdno koristimo da naštetimo ugledu AMD-a.

 

Tada je AMD interno tako zvao grafe jer su znali da u pola cijene imaju nešto jače od 2080Ti ... sad , budući je nVidia svoje najavila i izdaje kroz 2 dana, ostaje samo nada, da štogod izbace bude makar kompetitivno i usporedivo sa 3080.... i ne smije se više koristiti "nVidia killer" jer to nikad AMD nije rekao i u pogrdnom je kontekstu, ako to sada kažeš jer ih sada to sprda.

da se razumijemo, imam trenutno 5700xt (jedina ati/amd graficka koju sam imao) i sljedeci tjedan stize 2080ti dakle nisam pristran. medjutim, nisam bas siguran da ce 30 biti bas toliko bolja i jeftinija koliko lik u koznjaku govori.

i sta vise izlaze informacije sve mi je to vise sumnjivo. posebno nakon produljenja NDA-a. novih modela ce biti jako malo i vecinom ce zavrsiti na ebayu za dobru zaradu. u svakom slucaju ce biti interesantno.

 Linus je pod NDA imao "talk" sa datumom 14.09. gdje je naslov "DON'T PREORDER AMPERE" - ja sam gotovo siguran da neće biti baš kako je najavljivano. RTX 3080 bi trebao biti duplo jači/bolji/brži od 2080, a "samo" je cca 50% brži od 2080 Super. E, sad, nisam siguran da je toliko velika razlika 2080 i Super varijanta da bu mogao biti 100% brži od 2080.

Jednako tako računam da 3070 neće pobijediti 2080Ti , već "biti blizu" - nema jednako memorije, nema GDDR6X memoriju, 2080Ti jednako tako će imat direktan brzi pristup NVME RAM-u... vidjet ćemo.

 

Više youtubera je naglasilo da se ne kreće u masovni "panic sale" 2000 serije, da li je to clickbait ili ne, ne znam, ali vjerujem da stvari nisu crno bijele i da RTX 3000 neće biti odmah u startu ono što su najavili, možda sa peglanjem drivera i "peglanjem" drivera za 1000 i 2000 serije da malo daju slabije rezultate vremenom (ovo se nikada ne događa, šta ja bulaznim).

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 10:24 (Rhodin).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
BeLLicus kaže...

Jao, EVGA XC3 3080 749€ - pa ovo je skoro bagatela... 5667kn  Mislim... puno je to novaca, ali očekivao sam mnogo više.

Ako prebacim na RH sa našim PDV i dostavom ispadne 806€ - nije ni porez na živim u RH toliko strašan - 6100kn i EVGA jamstvo. Baš me zanima tko će otić u neku od domačih trgovina i dat im 7300kn.

 

 Linus je pod NDA imao "talk" sa datumom 14.09. gdje je naslov "DON'T PREORDER AMPERE" - ja sam gotovo siguran da neće biti baš kako je najavljivano. RTX 3080 bi trebao biti duplo jači/bolji/brži od 2080, a "samo" je cca 50% brži od 2080 Super. E, sad, nisam siguran da je toliko velika razlika 2080 i Super varijanta da bu mogao biti 100% brži od 2080.

Jednako tako računam da 3070 neće pobijediti 2080Ti , već "biti blizu" - nema jednako memorije, nema GDDR6X memoriju, 2080Ti jednako tako će imat direktan brzi pristup NVME RAM-u... vidjet ćemo.

 

Više youtubera je naglasilo da se ne kreće u masovni "panic sale" 2000 serije, da li je to clickbait ili ne, ne znam, ali vjerujem da stvari nisu crno bijele i da RTX 3000 neće biti odmah u startu ono što su najavili, možda sa peglanjem drivera i "peglanjem" drivera za 1000 i 2000 serije da malo daju slabije rezultate vremenom (ovo se nikada ne događa, šta ja bulaznim).

 jesu ove na compuni fakat dostupne ili je to fora ko sa amazonom kad su pustili pa povukli prije par dana?

sta se tice peglanja drajvera, fakat ne vjerujem da bi to radili. svakako ne za 20  i 10 serije. bio je neki dan na hardware unboxed usporedba performansi te dvije serije sa driverima iz 2018 kad je izasla 20 i rezultati su u glavnom slicni. odnosno obe serije imaju slican napredak u ove dvije godine s tim da 20 radi bolje na vulkanu i dx12, a 10 na dx11.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne možeš stavit u cart i naručit naravno. Mislim da će se korigirati malo.

Planiram uzimat računalo kada dođe Zen3 , do tada neću mijenjat postojeće. Sad me samo brine sa ovim najavama oko nestašice, rasta cijena u mining groznici itd. da li se isplati uzet grafa sada, pa ostatak konfe naknadno. Imam konfu u koju ju mogu staviti, a bojim se da krajem 11. mjesece ne naraste cijena 100€

 

Da budem iskren... serem i svrbi me novčanik... i izgubio sam nadu da će Big Navi potuč ovo po pristojnim cijenama. Ako bude 750€ razmišljam uzet i preko onog servisa si poslat u RH... ispadne i jeftinije nego direktno preko njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pretpostavljam da se referiras na ovo, i on je u pravu rtx2080ti vs rtx3070 ali realnije je za ocekivat da ce trenutni vlasnici 2080ti ic na 3080 a tu je rekao da je 3080 apsolutno jaca.

Ali point stoji...2080ti nece bit nista slabija zato jer stize nova generacija.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Ne možeš stavit u cart i naručit naravno. Mislim da će se korigirati malo.

Planiram uzimat računalo kada dođe Zen3 , do tada neću mijenjat postojeće. Sad me samo brine sa ovim najavama oko nestašice, rasta cijena u mining groznici itd. da li se isplati uzet grafa sada, pa ostatak konfe naknadno. Imam konfu u koju ju mogu staviti, a bojim se da krajem 11. mjesece ne naraste cijena 100€

 

Da budem iskren... serem i svrbi me novčanik... i izgubio sam nadu da će Big Navi potuč ovo po pristojnim cijenama. Ako bude 750€ razmišljam uzet i preko onog servisa si poslat u RH... ispadne i jeftinije nego direktno preko njih.

 reko bi da se isplati uzeti 2080/super/ti ako naletis na dobru cijenu od onih koji moraju imati top model pa prodaju po difoltu. ja sam imao srece pa ubo za 400 i isao bi do 450. ako ne, onda cekati mjesec-dva dok se ne slegne prasina. sve ovisi o monitoru i tome sta igras. ja sam zbog posla morao uzeti UW pa me to gadno unazadilo.

 

najpametnije bi bilo prespavati sljedeca tri mjeseca i uopce ne pratiti nikakve vijesti. to samo stvara svrbez u novcaniku. da ne govorimo o tome kako zeni pravdati troskove :D 

16 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Koliko se čini nove kartice od Nvidije će biti jako tople i bučne. Čini se da je bolje preskočiti ovu seriju. AMD ima povijesnu šansu da se vrati u utrku. AIB cijene će biti dosta skuplje stoga tko može bolje fa uzme referentnu.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sve mi se čini da ova prednost koju ima 3000 serija je najviše zbog toga što su RT performanse poduplane, ostaje pitanje kolike će razlike biti u raster performansama, pretpostavljam da će 3070 biti slabija od 2080 TI u tome, ali nadoknađuje to kroz RT i DLSS.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Pretpostavljam da se referiras na ovo, i on je u pravu rtx2080ti vs rtx3070 ali realnije je za ocekivat da ce trenutni vlasnici 2080ti ic na 3080 a tu je rekao da je 3080 apsolutno jaca.

Ali point stoji...2080ti nece bit nista slabija zato jer stize nova generacija.

 

 Iskreno, vjerojatnije mi je da je netko tko je kupio RTX 2080Ti ponovo opravdati kupnju RTX 3090 , al ok.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Za dva GB modela su promjenili u dostupno i trenutna dostava moguca, cudno..... 

 

https://m.computeruniverse.net/de/gigabyte-geforce-rtx3080-gaming-oc-10-gb

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...
Koliko se čini nove kartice od Nvidije će biti jako tople i bučne. Čini se da je bolje preskočiti ovu seriju. AMD ima povijesnu šansu da se vrati u utrku. AIB cijene će biti dosta skuplje stoga tko može bolje fa uzme referentnu.

 Daj na linkove da vidimo buku i koje modele da preskočimo i kako si došao do tog zaključka, osim ako nisi ukupnu potrošnju izjednačio sa bukom i temp.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

to je sve jasno 320-350 TDP bez kloka, znači ta količine topline će biti odaslana u prostor, što je ogromno. jako sličnao kao vega koju se napadalo drvljem i kamanjem iz istog razloga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Koliko se čini nove kartice od Nvidije će biti jako tople i bučne. Čini se da je bolje preskočiti ovu seriju. AMD ima povijesnu šansu da se vrati u utrku. AIB cijene će biti dosta skuplje stoga tko može bolje fa uzme referentnu.

 Daj na linkove da vidimo buku i koje modele da preskočimo i kako si došao do tog zaključka, osim ako nisi ukupnu potrošnju izjednačio sa bukom i temp.

superduper hladnjak je bio jedna od prvih informacija koje smo sluzbeno dobili od nvidije. dapace, jedan od prvih opsirnijih videa... mislim, ne bave se prodajom frizidera da reklamiraju hladnjake... svakako je top i vjerujem da se kartica nece grijati ko 5700xt niti ce biti bucna ali baca zrno sumnje.  u glavnom, jedva cekam recenzije :D 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 11:44 (jovial).
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ok dečki - ajmo ovako:

 

 

Bio sad u jednom našem poznatijem servisu (rimuje se badeEM), veli mi lik ništa ove godine. Ako bude, onda će biti puno veće cijene od ove navedene pošto se riješavaju 2xxx lagera.

 

Dakle jedino riješenje će biti naručiti iz vana. Tu mi je tip počeo kakit kao za problem u slučaju reklamacije, mislim si, radije ću slat u CU, Caseking nego dat Vama da mjesec dana drkarite i onda vratite nazad nepopravljeno. ADM je poznat po tome.

 

Btw, kupio sam Sharkoonov mobilni DAC kod njih. Radio 2 mjeseca i onda mi ostane onaj limić od jacka u mobu. Izvadim ga, reko idem ga lijepit/lemit, ma ipak bolje na servis.


Sad mi tamo vele to je fizičko oštećenje. Reko kad kupiš tenisice i otpadne ti đon, jel to fizičko oštećenje ? Veli lik to nije isto.

 

Reko OK.

 

Čini mi se da ću potpuno počet ignorirat naše trgovine. Da Futura samo malo korigira cijene, nikad ne bih nigdje osim kod njih kupovao.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

Ok dečki - ajmo ovako:

 

 

Bio sad u jednom našem poznatijem servisu (rimuje se badeEM), veli mi lik ništa ove godine. Ako bude, onda će biti puno veće cijene od ove navedene pošto se riješavaju 2xxx lagera.

 

Dakle jedino riješenje će biti naručiti iz vana. Tu mi je tip počeo kakit kao za problem u slučaju reklamacije, mislim si, radije ću slat u CU, Caseking nego dat Vama da mjesec dana drkarite i onda vratite nazad nepopravljeno. ADM je poznat po tome.

 

Btw, kupio sam Sharkoonov mobilni DAC kod njih. Radio 2 mjeseca i onda mi ostane onaj limić od jacka u mobu. Izvadim ga, reko idem ga lijepit/lemit, ma ipak bolje na servis.


Sad mi tamo vele to je fizičko oštećenje. Reko kad kupiš tenisice i otpadne ti đon, jel to fizičko oštećenje ? Veli lik to nije isto.

 

Reko OK.

 

Čini mi se da ću potpuno počet ignorirat naše trgovine. Da Futura samo malo korigira cijene, nikad ne bih nigdje osim kod njih kupovao.

Sve mi se čini da cu na kraju u Futuri uzet Zotac 3080 Trinity bez PDV-a za kakvih 5.5k i amen

It is always darkest just before the dawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice