Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 723.658
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Valentin17 kaže...
Steve Jobs kaže...

Sastavljam gaming rig za ultra postavke u svim igrama na full hd - trebam jos graficku karticu - imam i5 3570k i 600w corsair - da li je to dovoljno za gtx 780ti ?

Dovoljno.

kolega odma TD, kako moze biti dovoljno, gpu od 5000kn da je dovoljno za ultra postavke? moze objasnjenje??

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

kolega odma TD, kako moze biti dovoljno, gpu od 5000kn da je dovoljno za ultra postavke? moze objasnjenje??

Mislim da on pita da li je Corsair (vjerojatno CX600) dovoljan za i5 3570k i GTX 780 Ti. {#}

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
lolipopmen kaže...

Uzeo sam MSI Z97 PC Mate ploču te za početak mislim uzet Pentiuma G3258 pošto se može oc-at. Da li će Pentium oc-an na 4.3, 4.4GHz biti veliki bottleneck za GTX 660?

 

Igram samo single player igre na rezi 1680x1050. Kasnije mislim uzet i5, možda sačekat Broadwell procesore (pošto kažu da će ić na Z97 ploče).

uzmi slobodno, u nekim zahtjevnijim cpu igram ce biti BN naravno, no do "upgrejda" ces prezivjeti{#}! jer tada uzmes znatno jeftiniji "polovni" i5 i postanes princ na bijelom konju!{#} lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

bottlnecka li procesor athlon 64 x2 dual core 6000+ 3.00 ghz grafu radeon hd 6790?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dali bi moj AMD athlon 2 x3 450 3.2 otključana još jedna jezgra pa je sad Phenon 2 x4 b50 3.2 bottlenecka Nvidiu gtx 750 ili 750TI

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 11:00 (cro4vranjky).
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
lolipopmen kaže...

Uzeo sam MSI Z97 PC Mate ploču te za početak mislim uzet Pentiuma G3258 pošto se može oc-at. Da li će Pentium oc-an na 4.3, 4.4GHz biti veliki bottleneck za GTX 660?

 

Igram samo single player igre na rezi 1680x1050. Kasnije mislim uzet i5, možda sačekat Broadwell procesore (pošto kažu da će ić na Z97 ploče).

Nece, kupi ga slobodno.

Raskolnjikov kaže...

bottlnecka li procesor athlon 64 x2 dual core 6000+ 3.00 ghz grafu radeon hd 6790?

Da.

cro4vranjky kaže...

Dali bi moj AMD athlon 2 x3 450 3.2 otključana još jedna jezgra pa je sad Phenon 2 x4 b50 3.2 bottlenecka Nvidiu gtx 750 ili 750TI

Ne ukoliko je otkljucan L3 cache i igras na pristojnoj rezoluciji.

iclock2much
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hvala na odgovorima dečki, danas ili sutra idem proc uzet.

 

E još jedna stvar, kakav je taj oc-ani Pentium naspram oc-anog Phenoma 965 u igrama? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
lolipopmen kaže...

Hvala na odgovorima dečki, danas ili sutra idem proc uzet.

 

E još jedna stvar, kakav je taj oc-ani Pentium naspram oc-anog Phenoma 965 u igrama? 

Otprilike sličan, čak u nekim igrama i bolji prema ovome. link na youtube kanal

Uzmi ga i clockaj na minimum 4.2GHz.. ugodno ćeš se iznenadit, a onda za pola godine-godinu kad dođe i5/i7 Broadwell uzmeš njega, barem ja tako planiram.

11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa nije L3 cache otključan nego je ostalo isto L1 cache 384kb i L2 cache 1536 kb

Inače igram na 1280x1024 ili 1024x768 rezoluciji 

A jel mogu rami kočiti grafičku ,inče imam ddr2 1gb 266mhz i 2gb 266mhz 

A kupit ću si ddr3 2x8gb 1600mhz

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Valentin17 kaže...
Steve Jobs kaže...

Sastavljam gaming rig za ultra postavke u svim igrama na full hd - trebam jos graficku karticu - imam i5 3570k i 600w corsair - da li je to dovoljno za gtx 780ti ?

Dovoljno.

Tnx

Stjepanj kaže...
Valentin17 kaže...
Steve Jobs kaže...

Sastavljam gaming rig za ultra postavke u svim igrama na full hd - trebam jos graficku karticu - imam i5 3570k i 600w corsair - da li je to dovoljno za gtx 780ti ?

Dovoljno.

kolega odma TD, kako moze biti dovoljno, gpu od 5000kn da je dovoljno za ultra postavke? moze objasnjenje??

Tnx,

 

Ciljao sam na to da li je i5 3570k dovoljno jak za GTX 780ti, generalno gledajući, zanemarujem naravno BTN u 2% slucajeva kad ce tu karticu BTN-ati i bilo koji drugi i7 proc - dakle i5 3570k na 3.8ghz na gtx 780ti - tnx {#}

Back up your data, allways!
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...

tu ce karticu BTN-ati i bilo koji drugi i7 proc - dakle i5 3570k na 3.8ghz na gtx 780ti - tnx {#}

i ti onda velis da nisi troll?{#}

daj jobs{#}...mozes ti to bolje!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 13:43 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...
lolipopmen kaže...

Hvala na odgovorima dečki, danas ili sutra idem proc uzet.

 

E još jedna stvar, kakav je taj oc-ani Pentium naspram oc-anog Phenoma 965 u igrama? 

Otprilike sličan, čak u nekim igrama i bolji prema ovome. link na youtube kanal

Uzmi ga i clockaj na minimum 4.2GHz.. ugodno ćeš se iznenadit, a onda za pola godine-godinu kad dođe i5/i7 Broadwell uzmeš njega, barem ja tako planiram.

Odlična usporedba. Vjerujem da ću ga sa tom MSI pločom i Hyper-om 412S potjerat na bar 4.4Ghz.

10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...

Ciljao sam na to da li je i5 3570k dovoljno jak za GTX 780ti, generalno gledajući, zanemarujem naravno BTN u 2% slucajeva kad ce tu karticu BTN-ati i bilo koji drugi i7 proc - dakle i5 3570k na 3.8ghz na gtx 780ti - tnx {#}

Šta dovoljno jak? Ne kužim. Nije ta grafička nikakav problem za i5 3570k(pa i na stocku), mačiji kašalj.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 14:31 (Chico12).
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
planiram uzet r9 270x ili 280x ..dali ce phnenom II 965 be na 3,4ghz bottleneckati koju od tih grafi? i ako da koja je najjaca sto bi mogao nabavit uz ovaj proc
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Procesor ti je slab za te grafe u nekim sadašnjim igrama a bliskoj budućnosti da i ne govorim.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
JohnnyBlaze kaže...
planiram uzet r9 270x ili 280x ..dali ce phnenom II 965 be na 3,4ghz bottleneckati koju od tih grafi? i ako da koja je najjaca sto bi mogao nabavit uz ovaj proc

Najjaca je ta prva sto si naveo 270x, ali pod uslovom da oc procesor na minimalno 4ghz. O 280x ne razmisljaj, jer je neces iskoristiti optimalno.

Hejjjjj
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Chico12 kaže...
JohnnyBlaze kaže...
planiram uzet r9 270x ili 280x ..dali ce phnenom II 965 be na 3,4ghz bottleneckati koju od tih grafi? i ako da koja je najjaca sto bi mogao nabavit uz ovaj proc

Najjaca je ta prva sto si naveo 270x, ali pod uslovom da oc procesor na minimalno 4ghz. O 280x ne razmisljaj, jer je neces iskoristiti optimalno.

proc mi je clockan na 3,8ghz i uzet cu tu 270x i to ce mi bit dovoljno zasad

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

{#}ok - ajd necu vise trolati - evo ozbiljno, dakle i5 3570k je u igrama isti kao i najjaci i7 tako da ako i5 btn-a 780ti onda ce i i7, e sad pitanje je samo da li ce i5 btn-ati ista - obzirom da u ovom postu nisam trolao stjepanj ti u slijedecem postu nemoj biti svakom loncu poklopac ;-) 

Back up your data, allways!
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...

{#}ok - ajd necu vise trolati - evo ozbiljno, dakle i5 3570k je u igrama isti kao i najjaci i7 tako da ako i5 btn-a 780ti onda ce i i7, e sad pitanje je samo da li ce i5 btn-ati ista - obzirom da u ovom postu nisam trolao stjepanj ti u slijedecem postu nemoj biti svakom loncu poklopac ;-) 

 

Ovo ti nije trač party s menom, tvojom tetkom i tvojih 6 najdrazih baba iz ulice pa da budem svakom loncu poklopac dok ispijamo caj, nego ljudi dolaze po savijet a tome ako nisi znao sluzi cijeli forum, a sad odi i dalje trollaj s svojim debilnim pitanjem i tvrdnjom jer ocigledno to radis! Niti tebi treba i5 a kamoli i7 i gtx780ti za ultra gaming nego salica vruceg caja...a sad odi po tu gtx-icu kad vec i sam znas da ce ti ju BN i i7!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ova tema mi je najdraža na cijelom forumu.

11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

 

Ovo ti nije trač party s menom, tvojom tetkom i tvojih 6 najdrazih baba iz ulice

Ja sve cekam babu cvijetu iz njegove ulice, rekla doci donijeti ustipaka ali nema je {#}

 

stevo dzobs troll sedmice na bug forumu, mada ja sam uvjeren da je to picajzla pa vi kako hocete {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
JohnnyBlaze kaže...
planiram uzet r9 270x ili 280x ..dali ce phnenom II 965 be na 3,4ghz bottleneckati koju od tih grafi? i ako da koja je najjaca sto bi mogao nabavit uz ovaj proc

Moraš promjeniti oboje prvenstveno proc,mislim nemoraš ali bilo bi optimalno da promjeniš oboje.Znam da je većini stiska sa parama ali eto opet će ti cpu u nekim igrama biti bottleneck.

So say We All
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da...na taj proc je po meni neki max R7 265

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Moja maticna podrzava najvise phenom 2 proc.
E sada, ne kupuje mi se nova maticna, cpu i odmah ddr3 rami.
Da mogu prodat mbo+cpu+ddr2 onda bi nadodao jos nest sitno, ali u danasnje vrijeme i ispod cijene nista od prodaje.

Kartica je PoV gtx660 :)
Koji phenom?
Razmisljao sam neki tipa 955/965rabljeni:)
Makar vec kazu na forumu i5 ili fx6300, mislim da ce se phenom neki s 4 jezgre dobro snac.
Bolje sigurno nego sadasnji 8450.
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Najbolje bi bilo piknuti jeftino neki Phenom II X6

 

a gledaj i 945/955/960/965/970/975 :) mozda najbolje neki black edition, pa uzeti jos neki hladnjak tipa lccc95 i dici ga bar na 3.5ghz i više ako možeš...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
x360gamer kaže...
Moja maticna podrzava najvise phenom 2 proc.
E sada, ne kupuje mi se nova maticna, cpu i odmah ddr3 rami.
Da mogu prodat mbo+cpu+ddr2 onda bi nadodao jos nest sitno, ali u danasnje vrijeme i ispod cijene nista od prodaje.

Kartica je PoV gtx660 :)
Koji phenom?
Razmisljao sam neki tipa 955/965rabljeni:)
Makar vec kazu na forumu i5 ili fx6300, mislim da ce se phenom neki s 4 jezgre dobro snac.
Bolje sigurno nego sadasnji 8450.

Imam ti ja na prodaju Phenom II X6 1055T + LC 95 hladnjak.

Ako si zainteresiran javi na pm.

9 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

iman ti i ja prodat 1055t, 350 kn, ali stock hladnjak, netreba mi zato jer iman 2 komada, i jedno pitanje, iman r9 290 tri-x i 1055t procesor, jel tu velik bottleneck, i ako jest, zamjenit cu ga sa fx 8320 ili 8350, uzea bi intel neki, al san nedavno uzea i novu maticnu pa mi se ne isplati bacat pare, i oce li kod njih isto biti bottlenecka?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 17:14 (Raoul).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Raoul kaže...

iman ti i ja prodat 1055t, 350 kn, ali stock hladnjak, netreba mi zato jer iman 2 komada, i jedno pitanje, iman r9 290 tri-x i 1055t procesor, jel tu velik bottleneck, i ako jest, zamjenit cu ga sa fx 8320 ili 8350, uzea bi intel neki, al san nedavno uzea i novu maticnu pa mi se ne isplati bacat pare, i oce li kod njih isto biti bottlenecka?

Cpu bottleneck,DA.Ajde na FX-a.

So say We All
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Znaci, imam I5 3350P i graficku Vtx HD3D 7870 Black 2gb, naravno sa 8gb 1333 mhz memorije. Želio bih kupiti još jednu istu graficku jer sam cuo da su odlicne u crossfireu. Sad se bojim jer neznam jel ce moci procesor iskoristit sve iz tih graficka?!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
djorg kaže...
Znaci, imam I5 3350P i graficku Vtx HD3D 7870 Black 2gb, naravno sa 8gb 1333 mhz memorije. Želio bih kupiti još jednu istu graficku jer sam cuo da su odlicne u crossfireu. Sad se bojim jer neznam jel ce moci procesor iskoristit sve iz tih graficka?!

te dvije vtx s jednim hladnjakom bi u cfx doslovno izgorile od vrucine...taj i5 bi u vecini igara gurao to bez problema, no jedna danasnja r9 280x(kojih imas tonu za 1300-1400kn na njusci) je prakticki tu negdje kao 2x7870( koje realno danas ne vrijede vise od 800kn), po meni neisplativo!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice