Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 731.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ako može na matičnu pasati da ubode kakvog xena za 300kn a za preostali novac kupi HD7770 ili R7 250.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
3n3m1 kaže...
Ako može na matičnu pasati da ubode kakvog xena za 300kn a za preostali novac kupi HD7770 ili R7 250.

to je možda i najbolja opcija.. sa 7770 je to oko 800kn, minus ono kaj dobije za svoj c2d.. dosta dobra kupnja

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Heheh, uzmimo u obzir to da ce proći vremena dok ja prodam ovaj C2D E 7500 , a i grafu uzimam na karticu...pretpostavljam da cu moci igrati na razumnom fraramerateu tipa AC:Black Flag i sve ostalo, BF 4 ne mislim bas igrati tako da.... 

Coske
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...
mersimh kaže...
Imperator01 kaže...

Opet strah od bottlenecka, evo kako jedan APU radi bottleneck... ili ne 

 

 

test je glup jer je lik koristio mantle...

da je probao na DXu ili bilo koju drugu igru,utusilo bi se sve

ali neee on je bas uzeo BF4 u ukljucio mantle

takodje nije pokazao gpu usage vec samo frameove,poserem se na takav test

onda je ok i stavit 780 na taj apu kao sto je on probao

ono hej cool imam 120 fpsa i padne na 60 cesto

a ustvari ta grafa moze zakucat engine na 200 fpsa kad joj se pruzi kvalitetan procesor

Ne skontah te ovde, koja grafa moze zakucati 120 fps u bf4, gtx 780?

 

Ako je gtx 780 varas se grdno.

zasto jedna GTX 780 ne moze gurati igru na 120 FPSa na high postavkama?

pa kad moja 270X koja je bottleneckana na high gura po 80-120 moze brate i prokleta GTX 780 zakucat 120 na tim postavkama

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.5.2014 18:16 (mersimh).
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pod jedan, nisi naveo rezoluciju, pod dva onaj ko kupi gtx 780, sigurno nece igrati na high nego na ultra.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Leopard_st kaže...

Pod jedan, nisi naveo rezoluciju, pod dva onaj ko kupi gtx 780, sigurno nece igrati na high nego na ultra.

eto brate ja bi igrao na high da fino imam 120 i uz to monitor takav zbavis za 120Hz i ljepota

ono ultra MENI nista nebi znacilo :D

15 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ispravak mog netocnog navoda, 

napajanje je 300 W  OMG...

na njemu pise max combined power 3.3 i 5 v je 130 w..

i ne zeli nista prikazati na monitoru i cuju se kao beep beep beep, pa stane pa dva puta beep beep ..

neki pattern izvodi...  ja pretpostavljam da je do napajanja pa evo samo da vidim sto vi mislite...

 

PS. evo zamijenio napajanje s jacim 400 w , ali ista stvar.

Da li bi mozda mogao biti problem u tome sto je bios zakljucan?

Coske
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 21:45 (pagejimmy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
pagejimmy kaže...

Heheh, uzmimo u obzir to da ce proći vremena dok ja prodam ovaj C2D E 7500 , a i grafu uzimam na karticu...pretpostavljam da cu moci igrati na razumnom fraramerateu tipa AC:Black Flag i sve ostalo, BF 4 ne mislim bas igrati tako da.... 

auuu, sad si im shebo koncepciju, pa kako ne misliš igrati bf4??!?

tko to još ne igra bf4 i ne ždere se zbog bottlenecka??!? ....gotovo, ode čitava bc religija u hujac {#}

10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
picajzla0707 kaže...
pagejimmy kaže...

Heheh, uzmimo u obzir to da ce proći vremena dok ja prodam ovaj C2D E 7500 , a i grafu uzimam na karticu...pretpostavljam da cu moci igrati na razumnom fraramerateu tipa AC:Black Flag i sve ostalo, BF 4 ne mislim bas igrati tako da.... 

auuu, sad si im shebo koncepciju, pa kako ne misliš igrati bf4??!?

tko to još ne igra bf4 i ne ždere se zbog bottlenecka??!? ....gotovo, ode čitava bc religija u hujac {#}

Ja ga ne igran a viruj mi niti neću.

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nicky.sl kaže...

Ja ga ne igran a viruj mi niti neću.

off topic ali nema veze {#}

Zadnji BF sto je valjao bio je prvi BF 1942 <3

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Može mi netko reći koja komponenta mi radi bottleneck pod Moj PC (procesor je clockan na 3.33 GHz)?

Nisam trenutno za kompom da sam provjerim sa ovim toolom pa bih molio nekoga ako zna da kaže :)

Razmišljao sam grafičku zamjeniti sa 4850 pošto na netu vidim da su performanse duplo bolje a jeftino se nađu na njuškalu.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
pa procesor ti je los skroz
imao ga i moj jaran isti i to klokao na 3.1 i bottleneckana mu bila cak 8800GT
promjeno lik na 7770ku i naravno ne jos veci bottleneck i kupio je Q8400 i njeg klokao na 3.1 i opet bottleneck ima,graficka radi oko 60-70% u BF4 MP ali u ostalim igrama je manje vise OK

ti nebi trebao mijenjat graficku procesor je los totalka
BiH__Snowflake BF4
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
EZY-E kaže...

Može mi netko reći koja komponenta mi radi bottleneck pod Moj PC (procesor je clockan na 3.33 GHz)?

Nisam trenutno za kompom da sam provjerim sa ovim toolom pa bih molio nekoga ako zna da kaže :)

Razmišljao sam grafičku zamjeniti sa 4850 pošto na netu vidim da su performanse duplo bolje a jeftino se nađu na njuškalu.

stavi ovaj quad cpu, preporodit ces se, pase na tvoju plocu( koju verziju imas jer imaju 2?)

http://www.bug.hr/malioglasi/intel-core2-quad-processor-q8200-slb5m-4m-cache/17764.aspx

i prodas taj dual cor za 50kn...tako da te ovo izade 250kn:)

{#}{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 11:35 (Stjepanj).
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koji bi procesor se najviše isplatilo uzeti onda?

Uzimao bi rabljenog a da nije preskup.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ako oćeš biti frajer, stavi ovo

http://www.njuskalo.hr/procesori/intel-xeon-quad-core-e5430-2.66ghz-12m-1333mhz-oglas-11134507

 

ogroman pomak u odnosu na tvoj e5200

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
EZY-E kaže...

1.Koji bi procesor se najviše isplatilo uzeti onda?

2.Uzimao bi rabljenog a da nije preskup.

1.onaj koji prodas za vise novaca nego sto si ga platio

2.nekima je i 1kn previse

3. sve sam ti to ja vec odgovorio i uzeo u obzir tocke pod brojem 1 i 2...jer sam predpostavio da ces to pitati

{#}

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 11:41 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
EZY-E kaže...

1.Koji bi procesor se najviše isplatilo uzeti onda?

2.Uzimao bi rabljenog a da nije preskup.

1.onaj koji prodas za vise novaca nego sto si ga platio

2.nekima je i 1kn previse

3. sve sam ti to ja vec odgovorio i uzeo u obzir tocke pod brojem 1 i 2...jer sam predpostavio da ces to pitati

{#}

 

Sve si to već odgovorio i prekrižio, šta bih ja sad trebao misliti? :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

pa s obzirom da si nakon mog odgovora ponovno pitao sta je najbolje,najisplativije itd...

q8200 je najisplativiji,

dao sam ti link s dobrom cijenom,

50kn sam rekao za tvoj dualac jer nebus za njega vise dobio,

q8200 se odlicno kloka i na istom taktu(trebas ga klokati naravno jer mu je base clock pre mali) ima iste perfomanse kao i najskuplji q9650 a oni su skoro duplo skupli pa prema tome su i neisplativi

kolega nixas ti je preporucio isto super stvar no treba poprilicno zajebancije i rezanja socketa da to proradi

jasno sad{#}

LP{#}

 

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 12:26 (Stjepanj).
Moj PC  
2 3 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

pa s obzirom da si nakon mog odgovora ponovno pitao sta je najbolje,najisplativije itd...

q8200 je najisplativiji,

dao sam ti link s dobrom cijenom,

50kn sam rekao za tvoj dualac jer nebus za njega vise dobio,

q8200 se odlicno kloka i na istom taktu(trebas ga klokati naravno jer mu je base clock pre mali) ima iste perfomanse kao i najskuplji q9650 a oni su skoro duplo skupli pa prema tome su i neisplativi

kolega nixas ti je preporucio isto super stvar no treba poprilicno zajebancije i rezanja socketa da to proradi

jasno sad{#}

LP{#}

 

 

da, fala, samo čemu tolki TD-ovi na tvoj post? :D

zbog toga sam ponovno pitao jer sam mislio da ne valja tvoja preporuka :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

neznam pitaj njih kad se skrivaju iza td bez ikakvog argumenta...al nebu jos dugo;)lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 14:18 (Stjepanj).
Moj PC  
5 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

neznam pitaj njih kad se skrivaju iza td bez ikakvog argumenta...al nebu jos dugo;)lp

a stvarno te "vole" na forumu, mislim da je tih palčina najviše na tvojim postovima

 

no, zanima me, stalno se prijetiš "ne buju još dugo", jel to imaš neke informacije o promjenama na forumu, spremaš neki hack koji će ti otkriti "obožavatelje" ili samo plašiš ježa golom guzicom? {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
EZY-E kaže...

Koji bi procesor se najviše isplatilo uzeti onda?

Uzimao bi rabljenog a da nije preskup.

Ja sam bio u slicnoj situaciji, imao sam E5200 i evo sad sam na Q8400, drzim ga na stocku i nemam problema, za moje potrebe dovoljno :D   

Razlika je OGROMNA!

12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
EZY-E kaže...
Stjepanj kaže...

pa s obzirom da si nakon mog odgovora ponovno pitao sta je najbolje,najisplativije itd...

q8200 je najisplativiji,

dao sam ti link s dobrom cijenom,

50kn sam rekao za tvoj dualac jer nebus za njega vise dobio,

q8200 se odlicno kloka i na istom taktu(trebas ga klokati naravno jer mu je base clock pre mali) ima iste perfomanse kao i najskuplji q9650 a oni su skoro duplo skupli pa prema tome su i neisplativi

kolega nixas ti je preporucio isto super stvar no treba poprilicno zajebancije i rezanja socketa da to proradi

jasno sad{#}

LP{#}

 

 

da, fala, samo čemu tolki TD-ovi na tvoj post? :D

zbog toga sam ponovno pitao jer sam mislio da ne valja tvoja preporuka :)

Znas kako ti je kod nas i od najpametnijeg ima pametniji, tako i ti TD.

 

{#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

lp ljudi trebam pomoc.uzeo bi gtx 660 i sad mene zanima ako bi moj g3220 jako bootlenecko grafu.po forumu govore da je to prilicno jak dualac.sad trebam vase misljenje :)
i nakon dva tri mjeseca bi onda uzeo i5 4670.

GamingOnline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Mihael610 kaže...

lp ljudi trebam pomoc.uzeo bi gtx 660 i sad mene zanima ako bi moj g3220 jako bootlenecko grafu.po forumu govore da je to prilicno jak dualac.sad trebam vase misljenje :)
i nakon dva tri mjeseca bi onda uzeo i5 4670.

kao dualac jeste OK ali nije dovoljno jak za GTX 660

ali moces fino igrat dok kupis i5 ha ya

BiH__Snowflake BF4
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

pozz :)

razmisljam kupit novu grafu, recimo HD 7770 ili R7 250x....pa me zanima dali bi bio bottleneck, procesor je Intel Celeron Dual Core 2.6 ghz ?

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
kazo26 kaže...

pozz :)

razmisljam kupit novu grafu, recimo HD 7770 ili R7 250x....pa me zanima dali bi bio bottleneck, procesor je Intel Celeron Dual Core 2.6 ghz ?

Hvala :)

abnormalnih razmjera{#}! nabavi neki quad q6600,q8200, pa onda na njega pukni 7770/250x...dobit ces daleko vece perfomanse!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zanima me da li bi imao bottleneck, i ako da koliko kad bi uzeo AMD Radeon 7750, na C2D E8400. Citao sam negdi da taj procesor moze bez bottlenecka vrtiti 5770 koja je malo jaca od 7750.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Bit če dovoljan E8400 svakako ti preporučam ako nisi da OC dotičnog zbog da izvučeš opčenito max per iz grafe.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
kazo26 kaže...

pozz :)

razmisljam kupit novu grafu, recimo HD 7770 ili R7 250x....pa me zanima dali bi bio bottleneck, procesor je Intel Celeron Dual Core 2.6 ghz ?

Hvala :)

abnormalnih razmjera{#}! nabavi neki quad q6600,q8200, pa onda na njega pukni 7770/250x...dobit ces daleko vece perfomanse!

dali uopce ima di za kupit takve procesore ? ako ne dali se isplati uzet rabljeni preko njuskala ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice