Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 733.784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

dakle morat cu uzeti slabije napajanje od ovog cx430m za nove gtx-ice{#} , pa jel ima uopce slabije?{#} izgleda da cemo jos malo vrtiti grafe na onim brand name: "#%/%)($!"$#/&" napajanjima od 700+w koja daju samo 200w!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 17:17 (Stjepanj).
Moj PC  
2 4 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Ja sam bio nekih tri godine na fortronu 400W pa nakon tokoga nekih tri godine na corsairu CX400 w i cijelo vrijeme sam vozio gamerske strojeve gore...ne vidim neku potrebu za jakim napanjima odavno. Sad sam kupio 550 W samo zato jer je bilo iznimno jeftino. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Gtx 9xx Club

gtx970 vs 290x, 970 u nekim testovim malo bolja a negdje ista.

Jeftinija je a 90eura od 290x, izgleda trenutni best buy....mogao bi s jednu piknut :)

 

ili pričekat sniženje cijena od amd??? O.o

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Gtx 9xx Club
Pricekat koji misec novu seriju od amd-a jer nevirujen da ce ostat mirni na ovu "provokaciju" iz nvidie.
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
9 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club

Samo se nadam da naši ne dignu cijene u nebo, ali mislim da za sve one koji imaju nešto lošije kartic, ovo je savršen odabir za upgrade

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 0:39 (simpa256).
10 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
simpa256 kaže...

Samo se nadam da naši ne dignu cijene u nebo, ali mislim da za sve one koji imaju nešto lošije kartic, ovo je savršen odabir za upgrade

 

Nema tu "nasi i vasi", moji su oni koji mi vise ponude za manje novca tako da sam vec duze vrime fan AMD-a sta ne znaci da se to u svakom trenutku nemoze prominit ( ovisi o ponudi).
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Frenkyca kaže...

Covjece cekam review od zotac gtx 970 amp extreme editon toliko su je tvornicki nafrljili da dovodi do ludila core 1203 boost 1355 memorija 7200 mhz jedino  mi se ne svida boja draza mi je bila ona crno zuta varijanta.....

Cista perverzija, od izgleda do performansi najrađe bi si prodao ovaj SLI i kupio 980 od Zotaca ali ne vjerujem da bi dobio puno ili da bi ista dobio.

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 1:08 (Skillzor70).
12 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
nicky.sl kaže...

 

moji su oni koji mi vise ponude za manje novca

{#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Eto, treba 280X i viška pc prodat i kupujem 970 sa computeruniversea ako do onda (nadam se negdje oko kraja mjeseca) ne stigne kod nas.

Lieber tot als rot
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

 

Od ovog cure sline, imam windforce verziju prošle serije i to je po meni izvrsno hlađenje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
XXX kaže...

 

Od ovog cure sline, imam windforce verziju prošle serije i to je po meni izvrsno hlađenje. 

 

Nice OC od 1500+ mhz pa j3bem ti sve i jos kaze lik da ima mjesta i sve to uz temp od 63°C..

twice the pride double the fall
16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Aj kad već koštaju toliko, barem su vrhunski opremljene za dugotrajan tih i hladan rad uz vrhunske performanse. Moja GTX 760 ima tvornički boost na 1200 mhz-a i nikada ni u največim vručinama ne prelazi 72 stupnja prilikom igranja. Ovo je još brutalnije uz tako veliki klok. Vrhunski GPU i odlična kartica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

U Computeruniverse za pošiljku spremne Gainwardova referentna i Zotacova nereferentna GTX 970, cijena 325€.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 14:54 (jerdna_gejmer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

ajde da smo napokon docekali kartice koje se klokaju vise od tahiti cipa(7950/7970) vidim bit ce ludnica u benchevima!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Kako za sada stvari stoje bojim se da ce moja (7950) na bubanj {#}. A mozda ju ostavim za uspomenu!

Ako AMD ne izbaci neku konkurentu (cijenom i performansama) do kraja ove godine, mislim da cu nakon dugo godina opet u zeleni tabor.

Vidjet cemo sto ce jos biti do kraja godine, ali za sada je 970-tka Way to Go!

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Par postova prije sam napisao da me zanimaju vise maxvellice koje ce doc na nizem proizvodnom procesu i u TI varijanti i izgleda da ce to bit brze nego sam mislio......

 

http://wccftech.com/msi-skips-lightning-cooler-current-geforce-maxwell-chip-launch-faster-gm200-arrives-gtx-980-ti-gtx-990/

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Gtx 9xx Club

GM204 ima 16 SMM-a, 2048 CUDA jezgri (shadera), zatim 16 geometrijskih jedinica, 128 teksturnih i 64 render back-enda. U njemu se nalazi 5.2 milijarde tranzistora na površini od 398 mm kvadratnih, a proizvodni je proces isti kao i kod Keplera, tj. 28 nm. Nvidija tvrdi kako ovaj grafički procesor ima dva puta više performansi po Wattu od prethodnog GK104. Novosti za ovaj čip su poboljšani Scheduler, nova je organizacija “datapatha” a rezultat je 40% više performansi po CUDA jezgri. L2 priručne memorije ima 2048KB.

 

impresivno {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 17:28 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

 Kad će bit kod nas u dućanima ove nove GTX 900 grafe ??

14 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Kako se namjeravam rastegnut na jednu nereferentnu gtx970 procitao sam par recenzija. Pogledajte ovo:

 

http://www.tomshardware.co.uk/nvidia-geforce-gtx-980-970-maxwell,review-33038-12.html

 

Sta se tice TDP-a nvidia je malo zamuljala. Nisu oni toliko povecali efikasnost gpu-a koliko su doradili power managment sistem. Pa kartica trosi minimum koji joj je potreban u momentu.

Ali peakovi opet tuku po 300w. Napisali su cak da ako se gtx980 opterete sintetickim GPGPU testom dolazi rame uz rame s potrosnjom gtx780ti. Interesantno?

 

Jos jedna stvar o kojoj razmisljam... asus strix mi je stvarno upala u oko. Al sam primjetio da radi pasive radi na 52C u idleu. A onda sva ta pasiva nema smisla... nije mi to drago :( 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
athlon64 kaže...

Kako se namjeravam rastegnut na jednu nereferentnu gtx970 procitao sam par recenzija. Pogledajte ovo:

 

http://www.tomshardware.co.uk/nvidia-geforce-gtx-980-970-maxwell,review-33038-12.html

 

Sta se tice TDP-a nvidia je malo zamuljala. Nisu oni toliko povecali efikasnost gpu-a koliko su doradili power managment sistem. Pa kartica trosi minimum koji joj je potreban u momentu.

Ali peakovi opet tuku po 300w. Napisali su cak da ako se gtx980 opterete sintetickim GPGPU testom dolazi rame uz rame s potrosnjom gtx780ti. Interesantno?

 

Jos jedna stvar o kojoj razmisljam... asus strix mi je stvarno upala u oko. Al sam primjetio da radi pasive radi na 52C u idleu. A onda sva ta pasiva nema smisla... nije mi to drago :( 

Uhhhh...

 

Taman za grijanje preko zime sada. {#}

13 godina
online
Gtx 9xx Club

Kako se Radeon ekipa okreće prema Nvidia karticama. {#}

Ali neki bi se mogli (ne)ugodno iznenaditi kad vide cijene kod nas, nije to Radeon koji je jeftin,

Nvidia masno naplati svaki fičer novi i FPS više bez brige.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 10:17 (Valentin17).
 
7 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
drahic kaže...
athlon64 kaže...

Kako se namjeravam rastegnut na jednu nereferentnu gtx970 procitao sam par recenzija. Pogledajte ovo:

 

http://www.tomshardware.co.uk/nvidia-geforce-gtx-980-970-maxwell,review-33038-12.html

 

Sta se tice TDP-a nvidia je malo zamuljala. Nisu oni toliko povecali efikasnost gpu-a koliko su doradili power managment sistem. Pa kartica trosi minimum koji joj je potreban u momentu.

Ali peakovi opet tuku po 300w. Napisali su cak da ako se gtx980 opterete sintetickim GPGPU testom dolazi rame uz rame s potrosnjom gtx780ti. Interesantno?

 

Jos jedna stvar o kojoj razmisljam... asus strix mi je stvarno upala u oko. Al sam primjetio da radi pasive radi na 52C u idleu. A onda sva ta pasiva nema smisla... nije mi to drago :( 

Uhhhh...

 

Taman za grijanje preko zime sada. {#}

A nebi to mene brinulo toliko ali mi PC radi 24/7 a cijeli dan povise 50C... nisam siguran kako ce to utjecat na zivotni vijek. A ide mi prijatelj u kanadu pa cu je dobit za manje pare ali bez garancije :/

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Undervoltaj je onda;), radim temu za to tj vec je na pola gotova...lp http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/undervoltanje-gpu-agraficke-kartice/215325.aspx
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 10:50 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Undervoltaj je onda;), radim temu za to tj vec je na pola gotova...lp

Ali ona vec drzi idle na oko 0.8. Mislis da moze nize?

Load mi nije bitan, tu zavrti ventilatore. Mislim lako je meni podesit ventilatore da se lagano vrte u idleu al koja je onda poanta strixa xd. Mogu tako kupit i windforce x3... 

Sto najvjerojatnije na kraju i hocu haha

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 10:18 (athlon64).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Nebitno koliko je, moras provjeriti do kud ide kao i za cpu, a koliko sam vidio grafe idu oho ho dolje, mojoj 7970 sam smanjio 10 stupnjeva, 10% nizi rpm. 10 stupnjeva nizi vrm! Jednostavno sam zapanjen rezultatom jer skinuti 10 stupnjeva grafickoj je zavidan rezultat!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Nebitno koliko je, moras provjeriti do kud ide kao i za cpu, a koliko sam vidio grafe idu oho ho dolje, mojoj 7970 sam smanjio 10 stupnjeva, 10% nizi rpm. 10 stupnjeva nizi vrm! Jednostavno sam zapanjen rezultatom jer skinuti 10 stupnjeva grafickoj je zavidan rezultat!

Znam da nije tema,ali da pitam. Koliko bi ja izgubio (ako bi izgubio) performansi na svojoj Msi 780ici lightning? Meni je u loadu nakon 2 sata igranja Bf4 max temp 63°c,cime sam zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 10:42 (drahic).
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club
Undervoltanjem se ne gubi na perfomansama, samo temp, rpm i potrosnja idu dolje;) sad koliko ce biti za tvoju gtx to trebas sam provjeriti!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 5 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
athlon64 kaže...

Sta se tice TDP-a nvidia je malo zamuljala. Nisu oni toliko povecali efikasnost gpu-a koliko su doradili power managment sistem. Pa kartica trosi minimum koji joj je potreban u momentu.

Ali peakovi opet tuku po 300w. Napisali su cak da ako se gtx980 opterete sintetickim GPGPU testom dolazi rame uz rame s potrosnjom gtx780ti. Interesantno?

 

Jos jedna stvar o kojoj razmisljam... asus strix mi je stvarno upala u oko. Al sam primjetio da radi pasive radi na 52C u idleu. A onda sva ta pasiva nema smisla... nije mi to drago :( 

Kako je zamuljala? Pogledaj sve žive testove po netu, u svakom potrošnja ispada manja, pa bilo mjereno iz zida wattmetrom ili direktno sa PCIe slota.(i PCIe naponskih konektora) Samo u nekim ispada veća, ali to je zato što je mjerena potrošnja cijelog kompa u igrama koje koriste dosta cpu, pa sa većim gpu performansama dolazi i do većeg cpu usagea a time i veće ukupne potrošnje. Ovi spikeovi unutar 1ms su normalni, dapače čak pokazuju koliko brzo kartica može kontrolirat potrošnju. 

Jedini problem su čini se GPGPU situacije, koje na nekin način "zaobilaze" TDP zaštite. Sjeti se što je npr. furmark radio GTX 4xx i 5xx serijama zaobilazeći tdp limit(ili current limiter), potrošnja do 150W veća.. a zašto? Eto tako..

Asus Strix..52C u idleu nije nikakav problem za gpu, mene više brine što ni memorija ni cijela regulacija napona nemaju tada nikakav propuh. Ali tada kartica ne vuče niti 10w pa ajde valjda nema potrebe.

15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Peny u krivu si, nije mjerena potrosnja cijelog racunala vec se osciloskopom mjerio svaki pojedini konektor i zadnji rezultat je zbroj potrosnje svih. Imas detaljne rezultate mjerenja i u potpunosti je jasno da je sve to povukla grafa.

 

Ono sto je tamo receno je da to jest izvuceno iz konteksta, to je mjerenje unutar 1 minute pod punim opterecenjem grafe u posebnim uvjetima (ne u igri) vec sa programima koji u tom trenutku koriste sve resurse grafe.

Sami su rekli da je to u igrama bilo nepostojece, tj. da je grafa u igrama trosila do 180W (odnosno GTX 980 referentna do 200W) - jer igre ju ne opterecuju toliko, ni na takav nacin i dobro se nosi power management na nacin da vuce upravo onoliko struje koliko grafa treba.

 

Problem je sto su na grafama (referentnim) 2 6 pinska konektora koji joj daju max TDP 225W (3*75W) dok sama kartica moze trosit i daleko vise (vidljivo na windforce koja ima 6 pisnki, 8 pinski i PCI E slot - dakle 300W max). Uspjeli su u tom testu pod odredjenim uvjetima povuc svih 300W.

 

Sad... je li to malo marketinski trik nVidie da stave samo 2 6-pinska konektora, znajuc da ce u igrama biti dovoljne, ne znam... ali nije fora ne rec da kartica moze vuc i daleko vise, sumnjam da to u nvidiji ne znaju.

 

Sa druge strane, svima koji ju koriste za igru ove kartice dolaze ko sunce nakon ovog naseg ljeta, jer realno ce im potrosnja u loadu biti oko 170-180W , u idleu gotovo nikakva, a performanse su u razini najjacih trenutno dostupnih kartica "prosle generacije" kako nVidie, tako i ATIa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 12:50 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice