AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Sva sreca pa je AMD kineski. Kakve ti sve mentalne gimnastike neces izvodit da dokazes da si u pravu. Tebe i onog bosanca kaj shilla nvidiu i intel treba stavit u neki kavez da se pobite pa bude mir.

15 godina
offline
AMD Navi

Vidili odnija vrag šalu kad su sve prodali pa nazviždali cijenu ko na pazaru ahahahaha

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Te cijene za takvo smece su zafrkancija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Greska je bila, sad je samo 625 EUR-a.
Nije MF bas tako glup kada 6700 XT prodaju za 690 EUR-a
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
AMD Navi

Sad istražuju dokle mogu iči sa cijenom. Nevidija izbacuje masu 3060ki i onda će na jesen fokusirati proizvodnju samo na jače 3070/80ke. Činjenica jest da se ova rasprodala svuda i nije dostupna. Bitcoin je narastao,cijene sirovina i gddr6 memorije divljaju tako da izgleda nema izlaza iz ovoga.

Rx580 opet ide u proizvodnju i cijena joj neče bit ispod 500€.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 10:25 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Sad istražuju dokle mogu iči sa cijenom. Nevidija izbacuje masu 3060ki i onda će na jesen fokusirati proizvodnju samo na jače 3070/80ke. Činjenica jest da se ova rasprodala svuda i nije dostupna. Bitcoin je narastao,cijene sirovina i gddr6 memorije divljaju tako da izgleda nema izlaza iz ovoga.

 Već su krenule glasine da će RNDA3 tj. 7600 biti cijena 450$. Što je stvarno suluda cijena za takav tip grafički.

 

picajzla0707 - nemogučnost isporuke grafički nema veze sa apple jer je AMD bio osigurao dovoljne količine 7nm za sve svoje proizvode,

ali sami problemi sa sirovinama, rast cijena kripto valuta i pademija nas je dovela do ove situacije. Nije to samo problem AMD ili Nvidie, nego i ostalih kompanija koje 

svoje chip-ove proizvode kod drugih proizvođača.

https://hexus.net/tech/news/industry/142480-list-tsmc-5nm-customers-orders-published/

BF3:fluffy_inside
13 godina
offline
Re: AMD Navi

AMD i NVIDIA su u biti osigurali količine koje su planirali prema prošlim godinama i to po kvartalima.
Nitko nije očekivao ovoliku potražnju.

 

A jednom kada vidiš da ti je malo nemožeš samo reći TSMC-u da bi više, zakasnio si jedno 2-3 godine ako ne i više.

Tako da će sada definitivno testirati koliko visoko može cijena s trenutnom proizvodnjom i potražnjom.

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 10:54 (robimarko).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

 Već su krenule glasine da će RNDA3 tj. 7600 biti cijena 450$. Što je stvarno suluda cijena za takav tip grafički.

 

 Nastavlja se priča kao što sad low end ima cijenu prošlog hi-end.

kradem mine iz minskog polja
2 godine
neaktivan
offline
AMD Navi

gledam na futuri jutros Sapphire RX6600XT Nitro+ 4199kn za par sati 4999kn.nevalja biti prejeftin odmah te ostala ekipa cudno gleda

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...
 Već su krenule glasine da će RNDA3 tj. 7600 biti cijena 450$. Što je stvarno suluda cijena za takav tip grafički.

 

picajzla0707 - nemogučnost isporuke grafički nema veze sa apple jer je AMD bio osigurao dovoljne količine 7nm za sve svoje proizvode,

ali sami problemi sa sirovinama, rast cijena kripto valuta i pademija nas je dovela do ove situacije. Nije to samo problem AMD ili Nvidie, nego i ostalih kompanija koje 

svoje chip-ove proizvode kod drugih proizvođača.

https://hexus.net/tech/news/industry/142480-list-tsmc-5nm-customers-orders-published/

Zeleno, pa to je več odavno poznato i ne treba stalno pisat isto.

 

Pa nismo na Ribičkom forumu/portalu pa da ljudi eto nemaju poima, da je potražnja hardvera znatno veča od trenutne ali i buduče realne proizvodnje.

 

 

 

Ponavljam, PS5 i XBox Series X/S pa to je jedini hardver koji se prodaje dosta ispod realne cijene.Dakle PC gejmeri ne kmečite, nego se eto prilagodite situaciji=jeftinija PC gejming budučnost nije na vidiku.

 

X Box Series S, pa to je bagatela cijeli paket za 2400k, dakle 8/16 Zen2 APU+20CU RDNA2 iGPU

 

R7 5700G, cijena 370$ ili eura/2800kn dakle 8/16 Zen3 APU+8CU Vega iGPU

robimarko kaže...

AMD i NVIDIA su u biti osigurali količine koje su planirali prema prošlim godinama i to po kvartalima.
Nitko nije očekivao ovoliku potražnju.

 

A jednom kada vidiš da ti je malo nemožeš samo reći TSMC-u da bi više, zakasnio si jedno 2-3 godine ako ne i više.

Tako da će sada definitivno testirati koliko visoko može cijena s trenutnom proizvodnjom i potražnjom.

Realno cijene če još rast, dakle gejming grafe zlatna vremena su odavno prošla i neče se više vratit nazad.

 

Držimo fige, da na Tajvanu TSMC proizvodnju ne pogodi nekakva prirodna katastrofa.Ak se to dogodi, u tom slučaju cijene idu u nebu+hardvera eto nema fučkaj ga sad.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 13:49 (rambox).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Ako TSMC stane onda komotno pola svjetske ekonomije može uzet pauzu koju godinu jer nemaju gdje proizvodit stvari.
Onda će Intelov proces postat najbolja stvar što možeš dobiti.
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: AMD Navi
robimarko kaže...
Ako TSMC stane onda komotno pola svjetske ekonomije može uzet pauzu koju godinu jer nemaju gdje proizvodit stvari.
Onda će Intelov proces postat najbolja stvar što možeš dobiti.

Pa neče sve stat, recimo da zbog prirodne katastrofe TSMC proizvodnja padne za 50% to je več ogroman problem.

 

Samsung bi tu bio jako bitan, jer su njegovi proizvodni procesi orjentirani za mobilno tržište.Dakle prvo mobiteli pa dalje, imaj u vidu da je Intelov stari 14nm realno neupotrebljiv za mobilno tržište.Tu mislim na najbolje proizvode, ili za Jabučare u toj situaciji jedini izbor bio bi opet Samsung.

 

- Intel 14nm, visoki prinosi, ali neupotrebljivo za razne vrlo štedljive Premium mobilne potrebe

 

- Intel 10nm, ne baš visoki prinosi

 

- Intel 7nm, još na vrbi svira 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 14:08 (rambox).
16 godina
offline
AMD Navi

Debelo veči lager za RX 6600XT, u odnosu na ranije AMD RX RDNA2 lansiranje(jači modeli) kad grafa nije bilo niit za lijek.Ali to je i očekivano, s obzirom da je AMD i najavil da sa RX 6600XT lagerom neče bit nikakvih problema.

 

https://www.mindfactory.de/search_result.php?search_query=6600+xt

 

 

 

Stanje danas ili sad, pa s obzirom na Mindfactory problemčiče sa ulazom na stranicu tu je i fotka.Uzmimo najeftiniji Powercolor model za 433eura, a kod nas u Hrvaškoj identičan model ide za 4700kn ili 625eura.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=PowerColor+RX6600XT+Fighter%2C+8GB+GDDR6&cod=&cdo=

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 16:14 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Hoćemo li mi dočekati skoro kako je bilo inače da je grafa kalibra RX 6600XT ili RTX 3060/Ti oko 2000 - 2500kn??

13 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

Hoćemo li mi dočekati skoro kako je bilo inače da je grafa kalibra RX 6600XT ili RTX 3060/Ti oko 2000 - 2500kn??

Kako stvari stoje, moći ćemo dobiti 6600 XT za 2000kn kada izađe 9600 XT 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Isto kao što i sada imamo RX 5700XT za 2000 kn 😂
3 godine
online
AMD Navi

Može mi netko objasniti što se desilo s Rx 5700 XT, nepostoje u Hrvatskoj više? dali ju je nešto drugo zamijenilo a da neznam? hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Zamijenila je 6600xt
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...

Može mi netko objasniti što se desilo s Rx 5700 XT, nepostoje u Hrvatskoj više? dali ju je nešto drugo zamijenilo a da neznam? hvala.

 Ne postoje nigdje ne samo u HR osim na par mjesta po suludim cijenama. Kartica se ne proizvodi vise, zalihe su prodane nzn kaj se cudis.

7 godina
offline
AMD Navi

Baš gledam maloprije na ADM-u, RX 580 (4.500,00) skuplja od RX6600xt.... 

 

Rudarenje u najboljem svijetlu 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 13:58 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ekipa,

već dugo nisam bio na AMD-u i danas sam nabavio 6700xt no međutim ne kužim gdje je nestala Freesync opcija ? Imam Freesync 2 monitor i u opcijama AMD-a vidim samo ovo s slike, jel to sada to ili ?

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

to je

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

Ekipa,

već dugo nisam bio na AMD-u i danas sam nabavio 6700xt no međutim ne kužim gdje je nestala Freesync opcija ? Imam Freesync 2 monitor i u opcijama AMD-a vidim samo ovo s slike, jel to sada to ili ?

 

Budi takodjer spreman da opcije u driverima random nestaju i da ce ti se neke od njih nicim izazvane mozda resetirati na default vrijednosti

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

već dugo nisam bio na AMD-u i danas sam nabavio 6700xt no međutim ne kužim gdje je nestala Freesync opcija ? Imam Freesync 2 monitor i u opcijama AMD-a vidim samo ovo s slike, jel to sada to ili ?

 

Budi takodjer spreman da opcije u driverima random nestaju i da ce ti se neke od njih nicim izazvane mozda resetirati na default vrijednosti

 ? :) jel ovo moguće ?

Btw, jel tko probao igrat AC Valhalla s novom serijom kartica ? bez obzira što mi je freesync ukljucen i sta imma u pravilu iznad 60 fpsa ja imam dojam da to nije fluidno, ne spamam vec nemam pojma sto se desava.

Npr Apex Legend radi super

Bnet: mNik987#2148
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

 ? :) jel ovo moguće ?

 

Moguce je, da. Zato sam na kraju i prodao svoju 5700xt jer su me driveri totalno sludili. Graficka kao takva je bila odlicna

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
toxic kaže...

 ? :) jel ovo moguće ?

 

Moguce je, da. Zato sam na kraju i prodao svoju 5700xt jer su me driveri totalno sludili. Graficka kao takva je bila odlicna

Prodao si ti 5700xt i da zaradis koju kn s obzirom da kostaju ohoho... :):)

Kako to da si onda nabavio 6600xt?

 

Zbunjujuce opcije ima ovaj Radeon, ovaj FSR cu probat ocito nikad pa ni tad pa da lijepo usporedim s DLSS-om

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 10:13 (toxic).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Valhalla je sjebana to je poznato, prozvana garbage.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
AMD Navi

Meni radi savršeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

Prodao si ti 5700xt i da zaradis koju kn s obzirom da kostaju ohoho... :):)

Kako to da si onda nabavio 6600xt?

 

Zbunjujuce opcije ima ovaj Radeon, ovaj FSR cu probat ocito nikad pa ni tad pa da lijepo usporedim s DLSS-om

 

 

 

Nisam nabavio nista jos uvijek. Imam GT710 samo da imam sliku na ekranu. Planirao sam uzeti 3080ti ali s obzirom na cijene vjerojatno ce biti 3070ti.

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice