AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.641.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Ma kad sve to danas pogledaš kako cijene lete u svemir kupnja desetljeća je bila GTX 1080ti u kombinaciji sa i7 8700K. I dan danas moćno i vrlo dobro.
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Ne znam na koju foru je bolja kupnja... 

Na foru da su Stevijevi grafovi čudni, razlika je oko 8% kod drugih, na foru da je skuplja i to dosta, na foru da nema DLSS (ovo je veoma bitno) , na foru da za SAM trebaš novi chipset i nove procesore, a Nvidija će ponuditi isto samo bez takvih restrikcija. A i kome je bitno, Nvidija nudi bolji i 'brži' RT.

 

A i ne znam kako ti slika ide u prilog kad 3070 dobiva u performance per dollar...Znači bolja kupnja. (šalamala)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 15:00 (Promster).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ne znam na koju foru je bolja kupnja... 

Na foru da su Stevijevi grafovi čudni, razlika je oko 8% kod drugih, na foru da je skuplja i to dosta, na foru da nema DLSS (ovo je veoma bitno) , na foru da za SAM trebaš novi chipset i nove procesore, a Nvidija će ponuditi isto samo bez takvih restrikcija. A i kome je bitno, Nvidija nudi bolji i 'brži' RT.

 

A i ne znam kako ti slika ide u prilog kad 3070 dobiva u performance per dollar...Znači bolja kupnja. (šalamala)

Zato sta imaju drukcija testiranja, ne testiraju svi ljudi isto bencheve. Ali evo glavno da smo saznali da jedan hardware unboxed vise nije relevantan... Kak smo krenuli do kraja 2020 nece nit jedan bit relevantan jer ce se svi pretvorit u fanboje.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Ma kad sve to danas pogledaš kako cijene lete u svemir kupnja desetljeća je bila GTX 1080ti u kombinaciji sa i7 8700K. I dan danas moćno i vrlo dobro.

 

A tek Ryzen 1600 + RX580, i sad mi sve vrti super, a puno sam jeftinije prošao od te tvoje kombinacije

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 15:14 (segregator).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ne znam na koju foru je bolja kupnja... 

Na foru da su Stevijevi grafovi čudni, razlika je oko 8% kod drugih, na foru da je skuplja i to dosta, na foru da nema DLSS (ovo je veoma bitno) , na foru da za SAM trebaš novi chipset i nove procesore, a Nvidija će ponuditi isto samo bez takvih restrikcija. A i kome je bitno, Nvidija nudi bolji i 'brži' RT.

 

A i ne znam kako ti slika ide u prilog kad 3070 dobiva u performance per dollar...Znači bolja kupnja. (šalamala)

Zato sta imaju drukcija testiranja, ne testiraju svi ljudi isto bencheve. Ali evo glavno da smo saznali da jedan hardware unboxed vise nije relevantan... Kak smo krenuli do kraja 2020 nece nit jedan bit relevantan jer ce se svi pretvorit u fanboje.

Da, i? Kod nikog drugog nisam vidio tako veliku razliku između 3070 i 6800, i pošto ovih sa razlikom 6-8% ima pun k. nekako su mi ti rezultati točniji od ovih sa HUB-a koji je dobio 15%. A fanboj definitvno nisam, kupio bi i K-plus GPU kad bi se Todorić bacio u taj posao i imao dobar proizvod.

 

A i vidim da na ostatak razloga nisi ponudio odgovor...

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ne znam na koju foru je bolja kupnja... 

Na foru da su Stevijevi grafovi čudni, razlika je oko 8% kod drugih, na foru da je skuplja i to dosta, na foru da nema DLSS (ovo je veoma bitno) , na foru da za SAM trebaš novi chipset i nove procesore, a Nvidija će ponuditi isto samo bez takvih restrikcija. A i kome je bitno, Nvidija nudi bolji i 'brži' RT.

 

A i ne znam kako ti slika ide u prilog kad 3070 dobiva u performance per dollar...Znači bolja kupnja. (šalamala)

Zato sta imaju drukcija testiranja, ne testiraju svi ljudi isto bencheve. Ali evo glavno da smo saznali da jedan hardware unboxed vise nije relevantan... Kak smo krenuli do kraja 2020 nece nit jedan bit relevantan jer ce se svi pretvorit u fanboje.

Da, i? Kod nikog drugog nisam vidio tako veliku razliku između 3070 i 6800, i pošto ovih sa razlikom 6-8% ima pun k. nekako su mi ti rezultati točniji od ovih sa HUB-a koji je dobio 15%. A fanboj definitvno nisam, kupio bi i K-plus GPU kad bi se Todorić bacio u taj posao i imao dobar proizvod.

 

A i vidim da na ostatak razloga nisi ponudio odgovor...

 Vjerovatno nisi vidio da se radi o 1440p, a opce je poznato da navi bolje skalira od ampere. Na 4k je razlika 9 fpsa izmedju 3070 i 6800 i tu je i 6800XT trunku sporija od 3080.

 

btw, ne smatram RTX 3070 i 6800 4k grafama tak da to nisam nit stavio za usporedbu

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 15:25 (hahhaajaads).
11 godina
online
Re: AMD Navi
Ma kako nemaš boost kroz drivere kad se ovdje linka već stoput test 3080 u kojem je 5700xt dobila valjda 15% u odnosu na projašnje testove
13 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ne znam na koju foru je bolja kupnja... 

Na foru da su Stevijevi grafovi čudni, razlika je oko 8% kod drugih, na foru da je skuplja i to dosta, na foru da nema DLSS (ovo je veoma bitno) , na foru da za SAM trebaš novi chipset i nove procesore, a Nvidija će ponuditi isto samo bez takvih restrikcija. A i kome je bitno, Nvidija nudi bolji i 'brži' RT.

 

A i ne znam kako ti slika ide u prilog kad 3070 dobiva u performance per dollar...Znači bolja kupnja. (šalamala)

Zato sta imaju drukcija testiranja, ne testiraju svi ljudi isto bencheve. Ali evo glavno da smo saznali da jedan hardware unboxed vise nije relevantan... Kak smo krenuli do kraja 2020 nece nit jedan bit relevantan jer ce se svi pretvorit u fanboje.

Da, i? Kod nikog drugog nisam vidio tako veliku razliku između 3070 i 6800, i pošto ovih sa razlikom 6-8% ima pun k. nekako su mi ti rezultati točniji od ovih sa HUB-a koji je dobio 15%. A fanboj definitvno nisam, kupio bi i K-plus GPU kad bi se Todorić bacio u taj posao i imao dobar proizvod.

 

A i vidim da na ostatak razloga nisi ponudio odgovor...

 Vjerovatno nisi vidio da se radi o 1440p, a opce je poznato da navi bolje skalira od ampere. Na 4k je razlika 9 fpsa izmedju 3070 i 6800 i tu je i 6800XT trunku sporija od 3080.

 

btw, ne smatram RTX 3070 i 6800 4k grafama tak da to nisam nit stavio za usporedbu

Vidio sam i primarno gledam 1440p kad gledam kartice jer me 4K ne zanima.

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Imali tko informaciju kad će biti kod nas dostupne kartice?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma Navi je ok proizvod, ali vrlo loše pozicionirana cijena. Mislim da su se tu zajebali gadno. Ironično, izgleda da Nvidia ovaj put nudi više za manje. Jebote i ja serem, pa oba gpua su nedostupna.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Gaskoo kaže...
Imali tko informaciju kad će biti kod nas dostupne kartice?

 Misliš dostupne kod scalpera ili redovno na policama dućana?  

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
AMD Navi

Moraš ogulit sa glave 8kkn i nemaš brige.. ima da ti se minecraft sjaji ko popov k....

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
red_bull kaže...

Moraš ogulit sa glave 8kkn i nemaš brige.. ima da ti se minecraft sjaji ko popov k....

 ne baš 8..  ja dobio 3080tku (i to factory clocked edition) za 7500kn 

Lijep pozdrav ;)
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Ja bih radije da je ona factory downclocked za 5000kn.
 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Navi

Jel ima tih navija uopce za kupit igdje kod nas? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Pegaz2507 kaže...

Jel ima tih navija uopce za kupit igdje kod nas? 

 Za sad ne, mislim da su rekli 25.11. da počinju kapati... 

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Ja bih radije da je ona factory downclocked za 5000kn.

 Iskreno i ja...  do prije samo nekoliko godina za 2,5k kn se dobila sasvim solidna grafulja s kojom si bio miran bar 2 godine i mogao sve vrtiti na High detaljima i full HD bez beda. Sada se rezolucije i hercaže ekrana dižu unebo i samim tima snaga potrebna za hranit to raste skoro pa eksponencijalno. Sve to naravno diže i cijenu 

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
AMD Navi

Kaj je najgore, nema istinski kvalitetnih igara za igrat zbog kojih bi se isplatiilo izbrojat takvu količinu novaca.. sve te gluposti i rt i ulašteni pod i realne sjene (nvidia hairworks anyone?) te prođu u roku 10 dana te nakon toga skužiš da stvarno ni jedna današ nja aktualna igra, osim w3 i rdr2, ne vrijede ulaganja toliko love.. Molim gasterbajtera da ne sere kak 8kkn "nije puno" jer je...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Fantasticno izgleda sa raytrace ali kako ce se to vrtit na radeonkama kada se igra stavi na 4k jer ovo ce se definitivno moc igrat na 4k ultra sto se tice same igre.....

Bit ce zanimljivo vidjet kako ce se vrtit na rtx

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

Baš gledam skalperi po njuški režu za PS5 od 5000kn do 8500kn

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Nije moguće, šalu na stranu super dobra kombinacija od strane AMDa. Intel/nVidia nema ništa ni blizu u ovom "gutter tier" segmentu.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Evo malo RT-a od AMD-a :
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Evo jedna zanimljiva recenzija od Wendella, koristio je RAM 3200 cl 16.

 

AMD Fanboyčina
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Sve je to super ali fali onaj pravi mid range sa razumnom cijenom i vrlo dobrim performansama. Znači da je pravica Amd je morao izbacit 5600 za 1800kn nema opravdanja jer ja sad nemrem kupit top procesor to su oni krivi. Ima da spuste 5600X na 2200kn do praznika inače ću opet sve preplatit kao i prije tri godine.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 20:02 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Navi

Gledam od steve HU, gledajuči igru po igru RX6800 ima dosta stabilniji fps . U nekim čak nenormalno bolja na 1440p.Jaka grafa nema se šta prigovorit. Jedino mi se ne sviđa temperatura gpu i vuče 50W više od 3070

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 20:01 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Sviđa mi se kaj bolje rade na 1080p od Nvidije ove godine su bacili sve karte na e-sports i Ryzeni trgaju(5000) na toj rezi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 20:15 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

evo i 6800 vulgaris kod stjepana.

 

 

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Da sam HC gejmer kupio bih kvalitetan 144hz FHD monitor i sve naslove igrao sa grafičkom od 2500kn. Malo mi je blesavo platit premium cijenu za nešto što u suštini nije premium nego mid range samo na većoj rezoluciji. :) 

 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi
Postoji kakav inside info naših trgovina u vezi rx6000? Cijelo vrijeme se nabrundavam na 6800, ali ne vidim nikakvu vijest od tom đibretu i dolasku u prodaju. Kaj ću stvarno na kraju kupiti 3070 koja mi nije prvi ni drugi izbor?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...
Postoji kakav inside info naših trgovina u vezi rx6000? Cijelo vrijeme se nabrundavam na 6800, ali ne vidim nikakvu vijest od tom đibretu i dolasku u prodaju. Kaj ću stvarno na kraju kupiti 3070 koja mi nije prvi ni drugi izbor?

 citaj malo temu, vise puta je napisano da ovih AMD nema za nasu regiju u prodaji.

 

25.11. dolaze "normalne" od AIB partnera, pa ce ih valjda biti u prodaji

 

mada se ne bi ni tome nadao

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice