Star Trek: Discovery

poruka: 292
|
čitano: 63.515
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Star Trek: Discovery

Pogledao treću epizodu, nešto bolja kvalitetom nego prve dvije.

 

 

Apsolutno sam zadovoljan eksplicitnim prikazom utroba i unakaženih dijelova tijela na neprirodnim pozicijama  ali je glavna priča epizode relativno neuvjerljiva.

 

 

Čini mi se da bi mogli gledati početke "Section 31" koja se često spominjala u DS9 i nudila jednu mračniju perspektivu na čovječanstvo i koje granice smo spremni prekoračiti.

14 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Discovery

Treća epizoda je ostavila vrlo dobar dojam.

 

Nadam se da Jason Isaacs (kapetan Lorca) nije tu samo za prvu sezonu. Bio sam oduševljen kad sam prije nekog vremena pročitao da su njega uzeli za ulogu kapetana, mislivši da će on tumačit glavnu ulogu u seriji. Nemalo sam se razočarao kad sam kasnije skužio da će glavna uloga biti ova koju igra Sonequa Martin-Green. Ona definitivno nije kapacitet za nositi cijelu seriju. Jednostavno nema karizmu. Gledam ju u Walking Deadu već nekoliko godina i to se vidi iz aviona. Po mom mišljenju vrlo loš izbor za glavnu ulogu, ali živi bili pa vidjeli. Nadam se da se varam.

 

Jedva čekam iduću epizodu.

6 godina
protjeran
offline
Star Trek: Discovery

Slazem se da nije pokazala neku glumu, no isto tako nije bas bila ni neka scena da moze iskazati talenat...mozda da je scenarij bio drugaciji u sceni sa knjigom su mogli izvesti nesto dojmljivo...i ko joj pobogu razi zurku? glava joj izgleda nahero s onim busenom....

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
14 godina
offline
Star Trek: Discovery

Sta nije treca epizoda bila predvidiva od trenutka kada su onog Majkla utovarili za prijevoz?

Klišej do klišeja. I onda na kraju ona jadna kao ne želi služiti na Discoveryu, nego želi do kraja života biti u zatvoru. Koji moralni uzor covjece.

 

Predstavljaju je kao neku super duper inteligentnu zenu oko koje su svi ostali inferiorni. I vec sada znam da ce se cijela serija vrtiti oko nje i njezine superiornosti, nevjerojatne fizicke snage, inteligencije, moralnosti bla bla..

 

Umjesto da razvijaju svakog clana posade kao i u svakom STu dosad, oni su se odlucili gledati cijeli serijal kroz oci pojedinca.

15 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Blackstorm kaže...

Pogledao treću epizodu, nešto bolja kvalitetom nego prve dvije.

 

 

Apsolutno sam zadovoljan eksplicitnim prikazom utroba i unakaženih dijelova tijela na neprirodnim pozicijama  ali je glavna priča epizode relativno neuvjerljiva.

 

 

Čini mi se da bi mogli gledati početke "Section 31" koja se često spominjala u DS9 i nudila jednu mračniju perspektivu na čovječanstvo i koje granice smo spremni prekoračiti.

 Može biti da si u pravu

7 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
dejo6 kaže...
Blackstorm kaže...

Pogledao treću epizodu, nešto bolja kvalitetom nego prve dvije.

 

 

Apsolutno sam zadovoljan eksplicitnim prikazom utroba i unakaženih dijelova tijela na neprirodnim pozicijama  ali je glavna priča epizode relativno neuvjerljiva.

 

 

Čini mi se da bi mogli gledati početke "Section 31" koja se često spominjala u DS9 i nudila jednu mračniju perspektivu na čovječanstvo i koje granice smo spremni prekoračiti.

 Može biti da si u pravu

 Dobar video, fino je čovjek sve složio.

 

Iskreno, ako to stvarno bude centar oko kojeg se Discovery vrti - e to već liči na nešto.

13 godina
offline
Star Trek: Discovery

Ova serija je sve bolja svakom novom epizodom. 

12 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery

Yep. Prve dvije tak-tak, sad to već fino ide. Nego, uspjeli su i Elona Muska ubacit. 

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
13 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Discovery

Koja glupost mi je ovaj spore drive. Kako će objasnit da je u budućnosti nestao? Zbog prava životinja?

14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
3 epizoda je dosta bolja od prve dvije te od četvrte.
All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
5220 kaže...

Koja glupost mi je ovaj spore drive. Kako će objasnit da je u budućnosti nestao? Zbog prava životinja?

 Zapravo bi reko nesto slično, nije se mogao masovno primjenjivat zbog nedostupnosti ili nemogućnosti kontroliranja onih zvijeri.

Il da su previse patile i nisu mogli iskoristavat svijesno biće na takav nacin, nis cudnog to nebi bilo za star trek kolko aliena postoji u tom svemiru radnje.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (East)
16 godina
offline
Star Trek: Discovery

Epizoda 4.

 

Komedija se nastavlja ...

 

1. Časnik za sigurnost (oksimoron) bez pardona oslobađa iz kaveza onog nervoznog 'navigatora' i (naravno) gine u manje od 10 sekundi i sva sreća nije sheba cijeli brod. Fala Majkl na brzoj reakciji. Usput sad mi je jasno odakle su popalili kocept navigacije i putovanja svemirom. Preporučam gledanje i čitanje 'DUNE'.

 

2. Elon Musk se spominje u društvu braće Wright i Zeframa Cochranea. 

 

“How do you want to be remembered in history?” Captain Gabriel Lorca asks. “Alongside the Wright Brothers, Elon Musk, Zefram Cochrane? Or as a failed fungus expert? A selfish little man who put the survival of his own ego before the lives of others?”

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
13 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
"Koja glupost mi je ovaj spore drive. Kako će objasnit da je u budućnosti nestao? Zbog prava životinja?"

Tko kaze da je nestao.. zivotinja je navigator treceg stupnja (kad se vec dune spominje), Traveler iz TNG je navigator cetvrtog stupnja, W.Crusher na kraju postane ultimate navigator :))

http://memory-alpha.wikia.com/wiki/The_Traveler
11 godina
neaktivan
offline
Re: Star Trek: Discovery
memulica kaže...

Epizoda 4.

 

2. Elon Musk se spominje u društvu braće Wright i Zeframa Cochranea. 

 



 ok, možda su ga za trenutne pojmove preuveličali, ali ako gledamo realno braća Wright su bili pioniri leta avionom, Cochrane radi prvu warp raketu, Musk sa SpaceX pokušava početi prve komercijalne međuplanetarne letove, jesu otišli malo unaprijed, al ako mu uspije ostat će zapamćen baš u kontekstu ko u seriji

Engage...
16 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Jean-Luc Picard kaže...
memulica kaže...

Epizoda 4.

 

2. Elon Musk se spominje u društvu braće Wright i Zeframa Cochranea. 

 



 ok, možda su ga za trenutne pojmove preuveličali, ali ako gledamo realno braća Wright su bili pioniri leta avionom, Cochrane radi prvu warp raketu, Musk sa SpaceX pokušava početi prve komercijalne međuplanetarne letove, jesu otišli malo unaprijed, al ako mu uspije ostat će zapamćen baš u kontekstu ko u seriji

 

Ako gledamo realno Musk nije ni blizu međuplanetarnih letova, a da ne spominjem nekakve komercijalne.

 

Jedino komercijalno što se isplati u našem sistemu su asteroidi, ali on se uhvatio Marsa ka pijan plota.

 

Ipak je tako puuno lakše, jer samo se prate davno utabane staze Wernhera von Brauna i Sergeja Koroljova.

 

Ništa nova nije on donio ili osmislio, ali teško je to objasniti zaluđenim obožavateljima Velikog gurua i Najvećeg vizionara 21. stoljeća.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
13 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery

 Pa kao da moraš nešto izmislit ili bit inovator da si vizionar ?? Onaj tko nešto izmisli ne ispadne vizionar nego onaj tko to zapakira i proda okolo. Nije Musk jedini.

16 godina
offline
Star Trek: Discovery

Ko da su ti Ferengiji u rodu. 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
6 godina
protjeran
offline
Star Trek: Discovery

koje je ovo smece od serije, nemres bilivit...

7 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Pa... Prestaneš gledati i to je to. :)
16 godina
moderator
offline
Star Trek: Discovery

Pogon na spore iz Discoveryja plagijat koncepta iz igre Tardigrades?! Neki likovi isto?!

 

 

8 godina
offline
Star Trek: Discovery

Tardigrades , samo upakiran u skin Star treka, i to je taj ST Discovery!,vidi se od starta da ovo nije nikakav ST,samo sto nisam znao sto je to u stvari,sad znam to je tv show (ST)Tardigrades !

waaagh
13 godina
offline
Star Trek: Discovery

Ide i druga sezona

Zdravi i veseli bili :)
16 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Star Trek: Retardigrades
10 godina
offline
Star Trek: Discovery

Nisam pogledao šestu do kraja, nisam imao živaca. 

 

Ako nešto nisam mogao smisliti u svim ST serijalima to su bile vizije i sanjarenja a ovdje su to doveli do nove razine bullshita. Ponadao sam se u prošle dvije da će ipak biti nešto od toga al adio mare.

 

Nikak da ženu nagovorim na TNG i DS9, to su staze a ovo, ovo je proljev. 

 

Edit: sad sam tek pogledao video iznad za igricu, bože dragi  

 

Baš me zbediralo ovo al ne jer sam razočaran već kao da je to bilo za očekivat, koja je uopće poanta ove serije? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 20:01 (gocc01).
14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
gocc01 kaže...

Nisam pogledao šestu do kraja, nisam imao živaca. 

 

Ako nešto nisam mogao smisliti u svim ST serijalima to su bile vizije i sanjarenja a ovdje su to doveli do nove razine bullshita. Ponadao sam se u prošle dvije da će ipak biti nešto od toga al adio mare.

 

Nikak da ženu nagovorim na TNG i DS9, to su staze a ovo, ovo je proljev. 

 

Edit: sad sam tek pogledao video iznad za igricu, bože dragi  

 

Baš me zbediralo ovo al ne jer sam razočaran već kao da je to bilo za očekivat, koja je uopće poanta ove serije? 

 To što tebi nema poente ne znači da i drugima nema. Zato zadrži za sebe svoje mišljenje i slični kao ti. Pustite da drugi pogledaju seriju i neka sami zaključe dal valja.

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
mbaksa kaže...

Pogon na spore iz Discoveryja plagijat koncepta iz igre Tardigrades?! Neki likovi isto?!

 

 

 Možda su to kupili.

x18x05x kaže...
gocc01 kaže...

Nisam pogledao šestu do kraja, nisam imao živaca. 

 

Ako nešto nisam mogao smisliti u svim ST serijalima to su bile vizije i sanjarenja a ovdje su to doveli do nove razine bullshita. Ponadao sam se u prošle dvije da će ipak biti nešto od toga al adio mare.

 

Nikak da ženu nagovorim na TNG i DS9, to su staze a ovo, ovo je proljev. 

 

Edit: sad sam tek pogledao video iznad za igricu, bože dragi  

 

Baš me zbediralo ovo al ne jer sam razočaran već kao da je to bilo za očekivat, koja je uopće poanta ove serije? 

 To što tebi nema poente ne znači da i drugima nema. Zato zadrži za sebe svoje mišljenje i slični kao ti. Pustite da drugi pogledaju seriju i neka sami zaključe dal valja.

 Da, odsad pa nadalje cemo samo pisat o onom s cim se ti slazes. Jer forum u kojem svatko iznosi svoje misljenje nema smisla.

 

Ja isto nisam mogao epizodu odgledat do kraja. Isao sam na preskoke, pa sam naletio kad se ona zenska nasla na klingonskom brodu na kojem su joj ubili kolege?? Srsly? Sta nisu klingonci izvor časti? Ne pamtim kad je posljednji put kligonac uradio nesto tako nečasno.

Ili ako mi netko može to objasnit. Od malena sam mislio da im je to embedded duboko u osobini, nevezano za sto / koga se bore.

16 godina
offline
Star Trek: Discovery

Fora je u tome da nemres dat realnu procjenu ak gledas na preskokce epizodu, barem po mojem misljenju.

Propustis dijaloge i sitnice koje povezu sve kaj vidis napreskokce i fali ti dijelovi.

Ne vidim svrhe gledat tak epizode jer onda svaka moze ispast losa ak pogodis bas tak neke scene koje nemaju smisla na prvu.

Recimo ovu spomenutu iznad, meni se cinilo da je Lorca imao nesto prste u tom da zarobiju ovu Admiralicu, tako da ga ne smijeni sa Discoverya.

Mozda ne direktno, al nekaj ima u tome. Jer je imao fazor skriveni kad mu je ovaj dosao reci za to koda je znao, i cudno se namudrio ispred satla kad je admiralica odlazila.

 

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (East)
16 godina
moderator
offline
Re: Star Trek: Discovery
passat kaže...
mbaksa kaže...

Pogon na spore iz Discoveryja plagijat koncepta iz igre Tardigrades?! Neki likovi isto?!

 

 

 Možda su to kupili.

U opisu videa imaš link na usporedbu igre i serije koju je napisao sâm autor igre. Da su kupili, onda to ne bi radio.  I upravo je to najveća sramota - imaju budžet za prvu sezonu veći od 120 milijuna dolara, a nisu liku mogli dati koju stotinu hiljada ili milijunček dolara za ideju/koncept. A seriju koncipirali oko njegove ideje! Na što je svijet spao...

7 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Ova zadnja epizoda mi je ok, iako su neki dijelovi malo predvidljivi bili.

Moram priznat da mi Lorca postaje jeben lik u seriji, na tragu nedodirljivog Siska.

Brijem da je totalni psihopat koji smišlja probleme i nevolje kako bi mogao "demokratski intervenirati" sa brodom.

A isto tako mi je odnos prema ratu vrlo realan, u smislu "mi ćemo njih ili će oni nas" - dakle cilj opravdava sredstvo i to je jedino DS9 imao muda napraviti.
14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
mbaksa kaže...

U opisu videa imaš link na usporedbu igre i serije koju je napisao sâm autor igre. Da su kupili, onda to ne bi radio.  I upravo je to najveća sramota - imaju budžet za prvu sezonu veći od 120 milijuna dolara, a nisu liku mogli dati koju stotinu hiljada ili milijunček dolara za ideju/koncept. A seriju koncipirali oko njegove ideje! Na što je svijet spao...

 Taj detalj mi je promaknuo. To onda mijenja stvari.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice