Metal music

poruka: 123
|
čitano: 24.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

evo jedna tema za sve one koji slusaju metal glazbu

 

koji zanr vam je najbolji, koji bendovi, razlike izmedju starijih i novijih albuma?

 

ja osobno skusam death i black ukljucujuci njihovi podžanrove

 

EDIT: zanemarite ovo drugo 'L' u 'Metall' :P

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2008 15:40 (AA-d00d).
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

Meshuggah

Iron Maiden

Slayer

Mayhem

Black Sabbath

Pantera

 

 

Inače imam preko 100GB metala na hardu pa većinom svi imaju par dobrih pjesama ili albuma, ali ove apsolutno štujem.

Sada pomalo preslušavam In Flames, Slipknot i W.A.S.P .

Žanrovi :sve mogu poslušat osim Cradle of Filth i i neke ufuranih budala, a ne sviđa mi se baš "čast,mač,poštenje,borba"muzika tipa Manowar


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

ajd' baš dobro da se netko i toga sjetio.metal slušam preko 25 godina i pri tome sam imao,tj.prošao sve faze. od klinca nabrijanog na AC/DC,Iron Maiden,Motorhead,preko Metallice,Slayera,Helloweena,Anthraxa,do HC faze-Suicidal Tendencies,S.O.D.,M.O.D.,CoC,početkom 90-ih sam slušao uglavnom death metal,poslje black.danas slušam sve što ima imalo čvršći zvuk,pa i GOU(nemojte me sad razapet,lolololol). najjači band uopće mi je S.O.A.D. volim još Mercyful Fate i King Diamond .Iron Maiden je classic,kao i Metallica,ali do Black albuma. Pozdrav metalcima,METAL LIVE FOREVERCool 


C2D,E4300 1800mhz,overclock 2700mhz(9x300),MBO Gigabyte P-965 DS3,2x1gb+2x512 mb kingmax ddr2 800mhz, HDDSeagate 320Gb,Gainward 8600 GTS 512 mb,Chieftec BIG tower,Fortron Blue Storm 2 500 W
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

Metal sam počeo slušati sa Iron Maidenom i to mi je ostao najdraži bend do danas. Nisam u metalu kao nekada s obzirom da sam u njemu već nekih 10 god. Proširio sam glazbeni opus pa sada osim Metala slušam dosta extremne elektronike (speedcore, dark drum`n`bass i još neki žanrovi),mathcore i ostali bliski žanrovi a ima i neke "normalne" glazbe čisto za opuštanje. Od Metala tu su

 

Iron Maiden

Slayer

Pantera

Kreator

Machine Head

Metallica

Dark Angel

Death

Morbid Angel

Decapitated

Carcass

Scar Symmetry

Meshuggah

Dilingers escape plan (mathcore)

In Flames

Soilwork

Emperor

Dream Theatre

 

Bendova ima još ali sam naveo samo one najpoznatije.

 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2008 16:23 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

lijepo vama kada ste poceli sa iron maidenom npr. , ja sam poceo sa nu-metalomSramim se, i ono sad me malo sram al jbg, i was just a kid :P

 

ja trenutno imam nesto manje od 30GB, cifra bi bila veca da nisam obavio cistku i izbrisao skoro sve thrash metal bandove jer sam ih se fakat naslusao

 

slusam puno toga pa da ne nabrajam sta sve, mozete vidjeti OVDJE, naravno ako netko također ima last.fm acc neka ga slobodno napise (zgodna stvarcica je to :) )

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
AA-d00d kaže...

lijepo vama kada ste poceli sa iron maidenom npr. , ja sam poceo sa nu-metalomSramim se, i ono sad me malo sram al jbg, i was just a kid :P

 

 

 Ja sam prvo slušao KoRn, a onda stari počeo mi govorit kako je ta današnja muzika smeće i dernjava, da slušam stare dobre stvari koje je on slušao: AC/DC, Iron Maiden, Deep Purple, Black Sabbath. Šta ćeš moraš poslušat roditelje.Smijeh

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
Paolo2612 kaže...
AA-d00d kaže...

lijepo vama kada ste poceli sa iron maidenom npr. , ja sam poceo sa nu-metalomSramim se, i ono sad me malo sram al jbg, i was just a kid :P

 

 

 Ja sam prvo slušao KoRn, a onda stari počeo mi govorit kako je ta današnja muzika smeće i dernjava, da slušam stare dobre stvari koje je on slušao: AC/DC, Iron Maiden, Deep Purple, Black Sabbath. Šta ćeš moraš poslušat roditelje.Smijeh

 pa da, trebas slusati starce OSIM kad ti vele da je cijeli metal smece i da te nagovaraju da se osisas, stari mi jos uvijek prijeti da ce mi doci po noci sa skarama i jednostavno me osisat :P

tako dok ce moj sin (ako ga budem imao) slusati jos nesto teze nego sto ja sad slusam lijepo cu mu reci neg slusa sto sam ja slusao u njegovim godinama :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
Ja slušam trash metal i heavy metal.

Metallica
Iron Maiden
Guns'n'Roses
...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
AA-d00d kaže...
trebas slusati starce OSIM kad ti vele da je cijeli metal smece i da te nagovaraju da se osisas, stari mi jos uvijek prijeti da ce mi doci po noci sa skarama i jednostavno me osisat :P
 
Nije ni dobro kada ga previše vole, moja stara je htjela ić  samnom na Marilyn Mansona . Na kraju nisam išao, ali frend mi dođe doma a ona piči Mansona, Metallicu ili Maidene (eventualno GnR). Sada ona i stari razmišljaju da li će ić na Maidene (ja sam već odavno kupio kartu).

Nadam se da neće biti obiteljsko druženje na Iron Maiden koncertu.Mršti se

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

Slusam pretezito melodic death metal...Dark Tranquillity, Insomnium, Kalmah, Mors Principium Est....


In pivo veritas
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
  
Nije ni dobro kada ga previše vole, moja stara je htjela ić  samnom na Marilyn Mansona . Na kraju nisam išao, ali frend mi dođe doma a ona piči Mansona, Metallicu ili Maidene (eventualno GnR). Sada ona i stari razmišljaju da li će ić na Maidene (ja sam već odavno kupio kartu).

Nadam se da neće biti obiteljsko druženje na Iron Maiden koncertu.Mršti se

 to ti je jos ispalo odlicno, NHF ali MM bolje da ne slusas, to mi je jos gore od CoF (NHF, to je samo moje osobno misljenje, ko voli nek izvoli)
16 godina
offline
Metall music

Metal rulez! \m/ do.ob \m/

 

Helloween

Iron Maiden

Metallica

Rhapsody of Fire

Dragon Force

Sonata Arctica

Hammerfall

Nightwish

Children of Bodom

Motorhead

Sentenced

 

I jos neke manje bendove slusam i obozavam.

Inace najvise volim metal ali i slusam strani rock (Doorsi, Stonesi itd.), Ex-yu rock(Azra, Bjelo Dugme, Haustori itd.) i old school Punk (Misfits, Dead Kennedies, The Clash itd.)

Hardcore rocker. Cool

 

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2008 19:55 (Psiho246).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
Paradox kaže...

Slusam pretezito melodic death metal...Dark Tranquillity, Insomnium, Kalmah, Mors Principium Est....


 Kalmah i Mors mi nisu nesto al DT i Insomnium su mi odlicni
od melodic deatha su mi jos dobri Carcass (heartwork album), My Own Grave, Devil Driver (vokal je inace bio u Nu-metal bendu zvan Coal Chamber xD ), Hypocrisy, Edge of Sanity, Arsis, Bloodbath i jos dosta njih samo se sad ne mogu sjetiti

e da, tko voli melodic death a nije cuo za Edge of Sanity jako mu preporucujem njihove albume Crimson i Crimson II, predobri su
album Crimson ima samo jednu pjesmu al zato ta traje 40+min \m/, a Crimson II tko hoce cuti neka nabavi studijsku verziju koja ima 44 pjesme al prosjecno trajanje svake jr ispod 2 min :D (u biti ima 9 pjesama koji su podijeljeni u vise dijelova npr. Covenant of souls ima 6 dijelova, kod druge verzije albuma ti dijelovi su spojeni)

od Arsisa takodjer preporucujem njihov novi album We Are Nightmare, jednostavno me odusevio
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music

Slušam metal muziku još od 86' i izlaska "Somewhere in Time" albuma od Maidena, proša sam više - manje sve faze od Maidena, Metallice, Megadetha, Slayera, Pantere, Deatha, Morbid Angela, Canibal Corpsa, Deicidea... Danas sam sam ipak malo blaži i slušam stari dobri Hard Rock (Zeppelin, Hendrix, Purple, Sabbath), iako naravno još uvik tu i tamo poslušam šta žešče ali ništa od ovih novih bendova jer mislim da nisu do kolina staroj gardi. Osobno su mi tri najbolja metal albuma :

1. Vulgar Display Of Power (Pantera)

2. Master Of Puppets (Metallica)

3. Covenant (Morbid Angel)


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
offline
Metall music

IRON MAIDEN naravno :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
systemize kaže...

IRON MAIDEN naravno :)

 samo IM?^^

meni najbolji albumi:

The Latter Rain (In Vain)
Above The Weeping World (Insomnium)
Arntor (Windir)
Once Sent From The Golden Hall (Amon Amarth)
Epitaph (Necrophagist)
Thelema 6. (Behemoth)
Ithyphallic (Nile)
Virus (Hypocrisy)
Crimson II (Edge of Sanity)
The Jester Race (In Flames)
De Mysteriis Dom Sathanas (Mayhem)

Heaven Shall Burn...When We Are Gathered (Marduk)

Eclipse (Amorphis)

........ima ih jos al mi se neda pisati Sramim se

16 godina
neaktivan
offline
Metall music

THE YEARS OF DECAY-OVERKILL

LEPROSY-DEATH

REING IN BLOOD-SLAYER

IMPACT IS IMMINENT-EXODUS

PERSISTENCE OF TIME-ANTHRAX

...AND JUSTICE FOR ALL-METALLICA

HAMMERHEART-BATHORY

...FOR VICTORY-BOLT THROWER

NO MORE COLOR-CORONER

SOMEWHERE IN TIME-I. MAIDEN

WASP,SAXON,PESTILENCE,SEPULTURA,MORBID ANGEL,PANTERACool I JOŠ PUNO DOBRIH BENDOVA BIH MOGAO NABROJITI,ALI VEĆINA OVOG ŠTO SAM NABROJAO SNIMLJENO JE 80' ILI POČETKOM 90' I NAŽALOST OTADA KVALITETA OPADA ILI SE RAĐAJU NEKI HIBRIDNI PODŽANROVI KOJI SPAJAJU NESPOJIVO U NEUKUSNOM PRETRPAVANJU SVOJE MUZIKE SA DRUGIM STILOVIMA ŠTO ZVUČI SMIJEŠNO I NAKARADNO POPUT ONOG KIČA SA EUROVIZIJE

16 godina
neaktivan
offline
Metall music

Pa neznam kako da počmem priču, prva ploča koju sam nabavio od AC/ DC je bila Let there be rock, bilo je tamo negdje 85-te kad sam išao u peti razred osnovne i naravno do dan danas slušam metal, rock muziku. Poslje sam počeo kupovat maidene, od killers-a , pa do ostalih albuma, dugo vremena mi je stari Helloween, bio najbolji band a, narvno i ANTHRAX . Sjećam se samo onog jakog albuma Among the living, al dobro to je bio đir pred kraj 80-tih početkom 90-te. Danas volim Korn, naravno i IN Flamese, trenutno slušam njihov album COLONY pre jak album . Ma dobro ima dosta novijih dobrih bandova, tipa Mushromhead,Slipknot,Soilwork,Incubus,Tool, Mudvayne, Kilswitch engage, oni su mi posebno dobri. Ma ima toga LONG LIVE METAL. Jedino ne volim te neke mix pravce brutal core death core i šta ja znam već kako se zovu, to valjda moraš biti poseban, da bi skužio bendove tipa canibal corpse ili dayng fetus te boleštine neke he he.

16 godina
offline
Metall music

ajd kao prvo htio bi da admin promjeni naslov u metaL( sa jednim L)...btw. ja također slušam metal otkad znam za sebe,najviše DEATH,onda ponekad NU i Black

16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
seth kaže...

ajd kao prvo htio bi da admin promjeni naslov u metaL( sa jednim L)...btw. ja također slušam metal otkad znam za sebe,najviše DEATH,onda ponekad NU i Black

 eh to bi i ja volio

btw: dying fetus i canibal corpse nisu nikakvi mixevi, dying fetus i CC su brutal death metal
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
Nikad nisam volio CC, DF i još bi dodao Gorefest.
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

nisam ni ja nikad volio CC, isto kao i Slayer, svaki klinac s dudom jos u ustima je cuo za njih, al Dying Fetus mi je dobar

16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
AA-d00d kaže...
seth kaže...

ajd kao prvo htio bi da admin promjeni naslov u metaL( sa jednim L)...btw. ja također slušam metal otkad znam za sebe,najviše DEATH,onda ponekad NU i Black

 eh to bi i ja volio

btw: dying fetus i canibal corpse nisu nikakvi mixevi, dying fetus i CC su brutal death metal
 Šta jesu da jesu, ja sam uzeo kao primjer da mi ne igraju , tko voli nek izvoli zar ne, btw. niti neznam koja je to muzika uglavnom.
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

svatko moze biti slusatelj iliti poznavatelj metala.

 

Ajmo jedno pravo pitanje...

Koliko ste bendova vidjeli?

 

Mislim da se tu razlikuju oni metalci na papiru i pravi hardcore fanovi.

 

evo jedna moja mala setlista bendova cije koncerte sam posjetio:

Tool
Kreator
Testament
Amon Amarth
Opeth
Machine Head
Soilwork
Dimmu Borgir
Helloween
God Forbid
Caliban
Ektomorf
Children of Bodom
One Man Army and the Undead Quartet
Dew-Scented
Eluveitie
Sodom
Grave Digger
Graveworm
Pain
Korpiklaani
Immortal
Satyricon
Ensiferum
Cradle of Filth
Motörhead
Blind Guardian
Jon Oliva's Pain
One Man Army
Heaven Shall Burn
Kataklysm
Deathstars
Hypocrisy
My Dying Bride
Đubrivo
Hladno Pivo

 

a za pravi showoff tu je last.fm

 

p.s.: nastojao sam biti skroman, ali mi to skoro nikad ne polazi za rukom. Cool


Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

Zanimljivo, jedino sam bio na Motorheadu (LJubljana),Saxonu (Pula) i Iron maidenu (LJubljana), al prepostavljam da si iz zagreba, pa pretpostavljam da si bio na nekim koncertima od tih bandova ko doma. Al fora je.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
pixelatem kaže...

svatko moze biti slusatelj iliti poznavatelj metala.

 

Ajmo jedno pravo pitanje...

Koliko ste bendova vidjeli?

 

Mislim da se tu razlikuju oni metalci na papiru i pravi hardcore fanovi.

 

evo jedna moja mala setlista bendova cije koncerte sam posjetio:

Tool
Kreator
Testament
Amon Amarth
Opeth
Machine Head
Soilwork
Dimmu Borgir
Helloween
God Forbid
Caliban
Ektomorf
Children of Bodom
One Man Army and the Undead Quartet
Dew-Scented
Eluveitie
Sodom
Grave Digger
Graveworm
Pain
Korpiklaani
Immortal
Satyricon
Ensiferum
Cradle of Filth
Motörhead
Blind Guardian
Jon Oliva's Pain
One Man Army
Heaven Shall Burn
Kataklysm
Deathstars
Hypocrisy
My Dying Bride
Đubrivo
Hladno Pivo

 

a za pravi showoff tu je last.fm

 

p.s.: nastojao sam biti skroman, ali mi to skoro nikad ne polazi za rukom. Cool


 Ova lista ne dokazuje ništa, možda si ju samo nabrojio da se praviš važan, a ako si stvarno bio na koncertima svaka čast.

Ja jesam pravi metalhead ali nisam mogao ići na dosta koncerata. Imao sam 12 godina i užasno sam želio ići na maidene. Da li su me starci pustili - NE. Ja kada želim ići na neki koncert grupe koju volim ne gledam da li ću imati prijevoz ili smišljam isprike da nemam para. Ja jednostavno idem. Ali koliko god mi tupili većina roditelja ne bi pustila da dijete ide na neke po njima "bolesne" koncerte sam u neki drugi grad. Čak ne bi i sa društvom i osiguranim prijevozom.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
frost135 kaže...

Zanimljivo, jedino sam bio na Motorheadu (LJubljana),Saxonu (Pula) i Iron maidenu (LJubljana), al prepostavljam da si iz zagreba, pa pretpostavljam da si bio na nekim koncertima od tih bandova ko doma. Al fora je.

 jooooj, volio bih da sam iz zagreba, tada bi popis bio puuuno veci.

Iz Kastela sam (do Splita), a na prvi pravi metal konc sam otisao s 17 godina, Machine Head, tvornica, Zagreb.
A kad imas 17 godina toliko stvari moras obecat roditeljima da ces radit, popravit se u skoli, biti bolji sin...  samo da te puste.  Neodlučan

Popis je velik ponajvise zbog Metal Campa. Do sada sam bio dva puta i vidio tonu bendova (ali isto tako i tonu njih propustio).

No najvise mi definitivno u sjecanju ostaju oni na koje sam otisao van nekog festivala, kao tool ili children of bodom.

A cinjenice kao sto su 'datum kada sam poceo slusati metal, i velicina metal kolekcije u terabajtima' postanu djetinjaste s vremenom...
vise bi rekao da je 'metal' zivotni stil, nego obicno i puko slusanje glazbe.

Onda, kome cu platit pivu na metal campu u sloveniji ove godine... metalce ceka obilan i naporan vikend. haha

Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music
Paolo2612 kaže...
 Ova lista ne dokazuje ništa, možda si ju samo nabrojio da se praviš važan, a ako si stvarno bio na koncertima svaka čast.

Ja jesam pravi metalhead ali nisam mogao ići na dosta koncerata. Imao sam 12 godina i užasno sam želio ići na maidene. Da li su me starci pustili - NE. Ja kada želim ići na neki koncert grupe koju volim ne gledam da li ću imati prijevoz ili smišljam isprike da nemam para. Ja jednostavno idem. Ali koliko god mi tupili većina roditelja ne bi pustila da dijete ide na neke po njima "bolesne" koncerte sam u neki drugi grad. Čak ne bi i sa društvom i osiguranim prijevozom.

 Šutim (smijeh u zagradama)

namjera mi nije bila provokacija ili smisljanje lazi.

A kada odrastes i budes punoljetan, imas stalan posao i redovna primanja, jako je jednostavno odoviti neku svotu novaca, sjesti u auto, pogledati dobar bend, okusit malo circle-pit... poslje toga je radni dan, i novi koncert... Cool
a vidjet ces kako se onda lista puni...

Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Metall music

ne mora nista znaciti to kolko je netko bio na koncertima, ima ljudi koji jedva da su bili na nekom koncertu a triput su veci fanovi od onih koji idu svako malo, pravi fanovi su oni koji znaju puno o bendu i duze vrijeme ih vec slusaju

 

P.S. poslao sam ti friend request na lastfm pa ako zelis prihvatiti....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Metall music

e da...LUXX ako citas ovo daj plz obrisi ovo jednu 'L' u naslovu threada, tnx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice