Koju gitaru?

poruka: 54
|
čitano: 13.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koju gitaru?
pitanje

Pozdrav svima koji su željni pomoći u odluci.

Dakle nedavno sam počeo učiti svirati gitaru, super mi je i mislim nastaviti.

E sad dolazi glavna stvar. Kod kuće imam neku akustičnu gitaru koja izgleda kao klasična( mala je, ali ima metalne žice ).

Mislio sam kupiti novu; akustičnu ili električnu, savjetujte mi vi i obrazložite izabir.

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
15 godina
offline
RE: Koju gitaru?

Ja ti imam yamahinu.Uzmi akustičnu ima normalniji zvuk i ugodan za slušat.

16 godina
neaktivan
offline
Koju gitaru?

Do koliko novaca?

A, da uzmeš akustično - električnu gitaru..

16 godina
offline
RE: Koju gitaru?
autorov komentar
Sonny kaže...

Do koliko novaca?

A, da uzmeš akustično - električnu gitaru..

 Pa maksimalno mislim uzeti do 1500 kn - manje-više. Akustično-električna mi ne treba.
Pitam samo za vrstu. Sa strujom ili bez...
Akustično-električna je akustična koja se može spojiti na pojačalo da bi glasnije zvučala, nije prava električna.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2008 22:34 (crystal6).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?

Ako već počinješ svirat, pametno bi ti bilo da počneš s akustičnom/klasičnom gitarom. Njih nađeš (i to znaju biti ok) do 1500kn! Ako ti se neda s tim zezat, a želiš odma na električnu, onda bi ti preporučio Ibaneza (RG270, RG370) koji za tu cijenu odlično odrade posao. U biti svaki proizvođač gitara ima te "low" proizvode za početnike koji dođu oko 1500-2000 kn. Na tebi je da si odrediš koji ti najviše paše i uzmeš si. Mogu ti za Ibaneza garantirat jer friend u bandu to koristi i gitara stvarno nema problea i ok je za tu lovu koju daš za nju.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?

Ja sam htio sestri kupiti gitaru za kraj osnovne i sad je dilema dali će ona uopće svirat ili će to biti dva dana i gotovo!! A mislio sam joj uzet ili Ibaneza JamPack V50 koji je najbolji za početnike ili Yamaha f310 ( isto je za početnike ), s tim da Ibanez dođe oko 900 kn a Yamaha 1300 kn! Unutra se i sjednim i drugim dobije trzalice, futrola, štimer i još neke sitnice! Sad me zanima šta vi mislite da sad počnete prvi put svirat ( bilo šta jer joj je to prvi instrument ) da li biste svirali dugo ili bi to bilo par dana samo jer je fora?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?

Dakle, tu se radi o akustičnim gitarama. Gle, to što dobiješ uz nju nije nikakav bonus, tralice koštaju 5 kn, futrola će biti neka loša, a štimer će imat najveću vrijednost nekih 100 kn :). Nemojte padat na te fore, no to sad nije bitno. Jel pokazala tvoja sestra kad zanimanje za gitaru? Recimo, da donese doma nečiju gitaru i svirucka par sati ili da odlazi kod nekog da svira i tako to. Ako stvarno nemaš kamo sa tom lovom, onda bi bilo lijepo joj to kupiti, jer instrument se uvijek može prodati.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
crystal6 kaže...

Pozdrav svima koji su željni pomoći u odluci.

Dakle nedavno sam počeo učiti svirati gitaru, super mi je i mislim nastaviti.

E sad dolazi glavna stvar. Kod kuće imam neku akustičnu gitaru koja izgleda kao klasična( mala je, ali ima metalne žice ).

Mislio sam kupiti novu; akustičnu ili električnu, savjetujte mi vi i obrazložite izabir.

 

 E sad, prije svega važno je na koji način si počeo učiti. Upisao si tečaj? Ili glazbenu školu? U kojem pravcu misliš krenuti? Ozbiljno se baviti ili svirati pomalo, onako više za ekipu?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
The Acacia Strain kaže...

Dakle, tu se radi o akustičnim gitarama. Gle, to što dobiješ uz nju nije nikakav bonus, tralice koštaju 5 kn, futrola će biti neka loša, a štimer će imat najveću vrijednost nekih 100 kn :). Nemojte padat na te fore, no to sad nije bitno. Jel pokazala tvoja sestra kad zanimanje za gitaru? Recimo, da donese doma nečiju gitaru i svirucka par sati ili da odlazi kod nekog da svira i tako to. Ako stvarno nemaš kamo sa tom lovom, onda bi bilo lijepo joj to kupiti, jer instrument se uvijek može prodati.

 Ne nije probala zato i neznam jel bi ona stvarno svirala ili bi to bilo par dana kao djete s novom igračkom!! Da sam ja barem 70 % siguran da će ona svirat pa možda jednog dana zarađivat s gitarom ( nikad se nezna ) uzeo bih odmah i neku bolju i kvalitetniju, ali u tome je i štos što neznam dali ću bacit 1000 i nešto kuna na nešto što će skupljat prašinu ili će svirat?!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2008 1:11 (Joe Cavallo).
16 godina
offline
RE: Koju gitaru?
autorov komentar
macak kaže...
crystal6 kaže...

Pozdrav svima koji su željni pomoći u odluci.

Dakle nedavno sam počeo učiti svirati gitaru, super mi je i mislim nastaviti.

E sad dolazi glavna stvar. Kod kuće imam neku akustičnu gitaru koja izgleda kao klasična( mala je, ali ima metalne žice ).

Mislio sam kupiti novu; akustičnu ili električnu, savjetujte mi vi i obrazložite izabir.

 

 E sad, prije svega važno je na koji način si počeo učiti. Upisao si tečaj? Ili glazbenu školu? U kojem pravcu misliš krenuti? Ozbiljno se baviti ili svirati pomalo, onako više za ekipu?
 Upisao sam se kod jednog čovjeka koji vodi više grupa do 3 učenika ovisno o vještini i duljini treninga. Dakle nije glazbena škola, ali opet nije tečaj da traje recvimo mjesec dana i gotovo.
Ne mislim biti novi Santana, niti imati bend, nego znati svirati čisto za moju dušu.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
16 godina
neaktivan
offline
Koju gitaru?

Nemoj kupovati električnu, budući da si tek počeo. Kompletna elektronika i kvaliteta drva i ostalog je užasna na električnim gitarama do tog iznosa.

 

Radije uzmi neku klasičnu gitaricu, a kad se dovoljno usavršiš, uzmeš električnu.

 

P.S. Probat ću ti naći jedan dućan s Yamahinim stvarima - preko ljeta imaju popuste od 30% (ja kupio gitaru koja bila 3500 kn za 2500kn :)), pa bi ti to bila prava prilika za ubost...

 

EDIT: Zove se Euro-Unit. Još se raspitaj za popuste, dok sam ja kupovao, bilo ga je...

http://s6.ba.bitefight.org/c.php?uid=16442
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2008 9:14 (kompotko).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
Joe Cavallo kaže...
The Acacia Strain kaže...

Dakle, tu se radi o akustičnim gitarama. Gle, to što dobiješ uz nju nije nikakav bonus, tralice koštaju 5 kn, futrola će biti neka loša, a štimer će imat najveću vrijednost nekih 100 kn :). Nemojte padat na te fore, no to sad nije bitno. Jel pokazala tvoja sestra kad zanimanje za gitaru? Recimo, da donese doma nečiju gitaru i svirucka par sati ili da odlazi kod nekog da svira i tako to. Ako stvarno nemaš kamo sa tom lovom, onda bi bilo lijepo joj to kupiti, jer instrument se uvijek može prodati.

 Ne nije probala zato i neznam jel bi ona stvarno svirala ili bi to bilo par dana kao djete s novom igračkom!! Da sam ja barem 70 % siguran da će ona svirat pa možda jednog dana zarađivat s gitarom ( nikad se nezna ) uzeo bih odmah i neku bolju i kvalitetniju, ali u tome je i štos što neznam dali ću bacit 1000 i nešto kuna na nešto što će skupljat prašinu ili će svirat?!
 Heh, prije svega, to sa zarađivanjem nemoj ni pomišljat. Neznam šta ti sestra sluša, ali od metala/punka/rocka se ovdje nitko nije obogatio, to je muzika koja se u ovim prostorima svira iz gušta i mediji je ne prepoznaju (imamo preko 200 aktivnih metal bendova). Dakle, ako misli svirat po terasama i tako to, onda može zarađivat od toga, no prije nego dođe na terase, treba joj ipak neko znanje, pa čak i za obrade Miše Kovača.
Također se slažem sa kompotkom, samo što ja ne volim Yamahe Cool
16 godina
offline
Koju gitaru?
autorov komentar

Evo kupio ja danas novu akustičnu gitaru, zove se Fender DG-5SBST.

Meni je zasad super. Kupio sam ju u kompletu, pa sam dobio štimer, trzalice tri, dvd za početnike, itd.

Što mislite o toj gitari?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
16 godina
neaktivan
offline
Koju gitaru?

Evo, ja sam ti poceo s jeftinom gitarom.. Elektroakustičnom, koštala je valjda oko 700kn.

 

Sad si namjeravam nabaviti neku Ibanezicu do cca 2,5k kn.

"Tako je" - povikse seljaci i slozno glavama razbise zid
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
yamaha i kupi yamaha pojačala jer dobiješ bolji zvuk.
Potraga za istinom dragocijenija je od njenog posjedovanja.
15 godina
protjeran
offline
Koju gitaru?

E, gle, imaš dućan sa gitarama u vlaškoj, reci im koju gitaru oćeš, sa štimerom, akustičnu , električnu, i za kolko para, oni će ti pokazat najbolje za tolko para i mogu ti čak i pokazat tj. svirat na toj gitari...

Vjeruj mi, dućan je super, kupio sam ti jednu gitaru tamo za 4000 kn predobra je, a i likovi ti tamo fakat sve znaju, pa odi tam pogledati, i oni će ti reć najbolju za tolko para kolko misliš dat...

People that think they know it all annoy those of us that do!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
Shady kaže...

E, gle, imaš dućan sa gitarama u vlaškoj, reci im koju gitaru oćeš, sa štimerom, akustičnu , električnu, i za kolko para, oni će ti pokazat najbolje za tolko para i mogu ti čak i pokazat tj. svirat na toj gitari...

Vjeruj mi, dućan je super, kupio sam ti jednu gitaru tamo za 4000 kn predobra je, a i likovi ti tamo fakat sve znaju, pa odi tam pogledati, i oni će ti reć najbolju za tolko para kolko misliš dat...

 Jel to možda misliš na Fenderov guitar shop? Da, stvarno je dobar dućan.
"Tako je" - povikse seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
protjeran
offline
RE: Koju gitaru?
1domagoj1 kaže...
Shady kaže...

E, gle, imaš dućan sa gitarama u vlaškoj, reci im koju gitaru oćeš, sa štimerom, akustičnu , električnu, i za kolko para, oni će ti pokazat najbolje za tolko para i mogu ti čak i pokazat tj. svirat na toj gitari...

Vjeruj mi, dućan je super, kupio sam ti jednu gitaru tamo za 4000 kn predobra je, a i likovi ti tamo fakat sve znaju, pa odi tam pogledati, i oni će ti reć najbolju za tolko para kolko misliš dat...

 Jel to možda misliš na Fenderov guitar shop? Da, stvarno je dobar dućan.
 Valjda, ne sjećam se kako se zove, ali je u Vlaškoj
People that think they know it all annoy those of us that do!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
kompotko kaže...

Nemoj kupovati električnu, budući da si tek počeo. Kompletna elektronika i kvaliteta drva i ostalog je užasna na električnim gitarama do tog iznosa.

 

Radije uzmi neku klasičnu gitaricu, a kad se dovoljno usavršiš, uzmeš električnu.

 

P.S. Probat ću ti naći jedan dućan s Yamahinim stvarima - preko ljeta imaju popuste od 30% (ja kupio gitaru koja bila 3500 kn za 2500kn :)), pa bi ti to bila prava prilika za ubost...

 

EDIT: Zove se Euro-Unit. Još se raspitaj za popuste, dok sam ja kupovao, bilo ga je...

 
Problem je u tome što su električne gitare puno lakše za početnike(ne znam razloge ali imam izvore). I svi koji počinju svirat gitaru uvijek misle da im je lakše neku akustičnu a to je zabluda. A ono za elektro-akustčne kako čujem nisu baš jeftine a i čuo sam da su za njih potrebna posebna pojačala koja su opet skuplja od pojačala za električnu. Ali nije na meni da odlučujem.

Pozdrav 
E8400 3gHz // Gigabyte 9800 gtx // Corsair 1066 mHz 4 GB // WD 640GB // CORSAIR HX520W // Gigabyte EP35-DS3R // CM Cosmos // Genius Ergo 525 Laser Gaming Mouse Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
calypso kaže...
 
Problem je u tome što su električne gitare puno lakše za početnike(ne znam razloge ali imam izvore). I svi koji počinju svirat gitaru uvijek misle da im je lakše neku akustičnu a to je zabluda. A ono za elektro-akustčne kako čujem nisu baš jeftine a i čuo sam da su za njih potrebna posebna pojačala koja su opet skuplja od pojačala za električnu. Ali nije na meni da odlučujem.

Pozdrav 
 Pa i nije baš. Na akustičnim (klasičnim pogotovo) je bit sviranja s prstima, a kod električnih s trzalicom. Kad naučiš odlično svirat s prstima i kombinirati lijevu i desnu ruku, puno će ti lakše biti na električnoj. Pitaj bilo koga tko je u početku počeo s električnom, na akustičnoj nema pojma (barem što se tiče sviranja s prstima). Kvalitetne elektro akustične nisu jeftine, ali ni kvalitetne akustične nisu. Šund je jeftin. Možeš ti i na pojačalu za električnu svirat na akustičnoj, ali nije to to. Nešto skuplja jesu, ali to opravdavaju zvukom.

#smajli koji koluće očima#
16 godina
offline
RE: Koju gitaru?
autorov komentar
kompotko kaže...
calypso kaže...
 
Problem je u tome što su električne gitare puno lakše za početnike(ne znam razloge ali imam izvore). I svi koji počinju svirat gitaru uvijek misle da im je lakše neku akustičnu a to je zabluda. A ono za elektro-akustčne kako čujem nisu baš jeftine a i čuo sam da su za njih potrebna posebna pojačala koja su opet skuplja od pojačala za električnu. Ali nije na meni da odlučujem.

Pozdrav 
 Pa i nije baš. Na akustičnim (klasičnim pogotovo) je bit sviranja s prstima, a kod električnih s trzalicom. Kad naučiš odlično svirat s prstima i kombinirati lijevu i desnu ruku, puno će ti lakše biti na električnoj. Pitaj bilo koga tko je u početku počeo s električnom, na akustičnoj nema pojma (barem što se tiče sviranja s prstima). Kvalitetne elektro akustične nisu jeftine, ali ni kvalitetne akustične nisu. Šund je jeftin. Možeš ti i na pojačalu za električnu svirat na akustičnoj, ali nije to to. Nešto skuplja jesu, ali to opravdavaju zvukom.

 Slažem se, ali mislim da ako netko nauči vrlo dobro barattati s akustičnom biti će mu puno lakše kad kasnije pređe na električnu.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?

Točno tako dakle malo prakse na akustari, na električnoj je puno lakše prebirati po pragu.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
16 godina
neaktivan
offline
Koju gitaru?

Definitivno je najteže svirati klasičnu zato što ima najširi vrat, tu se ruka totalno isteže, zatim akustične, a električne je najlakše za svirati jer imaju najtanji vrat. Mislim da ti je najbolje početi s akustičnom, dobro je i to što si uzeo tečaj, brže ćeš učiti.

 

Što se tiče tvoje gitare, izgleda ok. Inače, cijene ti realno ocrtavaju kvalitetu i trajnost gitare. Čuo sam da dobri akustični Fenderi počinju od 2000 kn, ali da se može piknuti dobar i za manje pare. No dobro, čak i one najjeftinije gitare mogu dobro poslužiti, ja već 3 godine sviram gitaru od 700 kuna Smijeh.

 

Mnogi na forumu hvale Yamahu... Meni se Yamaha ne sviđa, čuo sam jednu elektro-akustičnu s piezo pickupom i ima nekakav čudan zvuk. A usto, čuo sam i da su Yamahe skupe. A najviše mi se sviđaju Ibanezi.

 

Rambo is watching you!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
i_rambo_plache kaže...

Definitivno je najteže svirati klasičnu zato što ima najširi vrat, tu se ruka totalno isteže, zatim akustične, a električne je najlakše za svirati jer imaju najtanji vrat. Mislim da ti je najbolje početi s akustičnom, dobro je i to što si uzeo tečaj, brže ćeš učiti.

 

Što se tiče tvoje gitare, izgleda ok. Inače, cijene ti realno ocrtavaju kvalitetu i trajnost gitare. Čuo sam da dobri akustični Fenderi počinju od 2000 kn, ali da se može piknuti dobar i za manje pare. No dobro, čak i one najjeftinije gitare mogu dobro poslužiti, ja već 3 godine sviram gitaru od 700 kuna Smijeh.

 

Mnogi na forumu hvale Yamahu... Meni se Yamaha ne sviđa, čuo sam jednu elektro-akustičnu s piezo pickupom i ima nekakav čudan zvuk. A usto, čuo sam i da su Yamahe skupe. A najviše mi se sviđaju Ibanezi.

 

Potpisujem. Naravno ja bi radije Gibsona ili Fendera, ali pošto su preskupa imena za mene, ostaje mi Ibanez, a i nisu tak loše. A o Joe Satriani i Steve Vai serijama da ne pričam.

Istina je ovo za akustične i električne. Električne je puno lakše svirat i izvrsne su za početnika, a na akustičnima učiš svirat prstima, tu je najveći problem: desna ruka. Treba ju uskladiti dobro s lijevom. A opet, kasnije na električnoj ti je lakše. Oba dvije tvrdnje stoje, pa ko kak hoće nek izvoli.
"Tako je" - povikse seljaci i slozno glavama razbise zid
16 godina
protjeran
offline
Koju gitaru?

 

 

 

...ostavi se gitare dok možeš mnoge je ona odvela na stranputice života, te pogledaj gdje su sada, zamisli u nekoj kući slavnih tzv. Rock 'n' rolla...rađe uzmi tamburicu, joj pa kada ti to dirne srce, cijela okreće se soba.

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2008 1:24 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?
Lumen_Štrumpf kaže...

 

 

 

...ostavi se gitare dok možeš mnoge je ona odvela na stranputice života, te pogledaj gdje su sada, zamisli u nekoj kući slavnih tzv. Rock 'n' rolla...rađe uzmi tamburicu, joj pa kada ti to dirne srce, cijela okreće se soba.

 Joj, daj ne lupaj.. Dobro si me nasmijal, hvala ti na tome, tak i tak sam u ku*** zbog nekih privatnih problema, pa mi je ovo dobro došlo.. =)

Haha. - "zamisli u nekoj kući slavnih tzv. Rock 'n' rolla" - joj, ne da mi se niti trošiti riječi na ovo. Mislim da je razlika i preočita, između kuće slavnih i tamburice po selima (nije ni ovo drugo loše, naprotiv, pošto sam u neku ruku glazbenik (za svoju dušu) poštujem hrv. nacionalnu glazbu, puno više nego neki koji se prave da ju i slušaju). Al opet, tak
nekaj bubnut i ostat živ.. Hahaha

Dobro, ovo je već otišlo previše offtopic..

Ono šta sam reko u prošlom postu, i dalje stoji.
"Tako je" - povikse seljaci i slozno glavama razbise zid
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju gitaru?

Tek sad sam vidio post :(

 

Uglavnom, ako je ovo jos uvijek aktualno - Gibson 335 kao gitara je nesto najbolje sto se covjeku moze dogoditi (135 ako se bas nema novaca), a ako se uzme 335 onda sigurno pojacalo Mesa Boogie Lone Star. Dakako ovo je stvar za malo ozbiljniju svirku, tj. ne lupetanje po metalcima...

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
15 godina
offline
Koju gitaru?

Ja imam akustaru Yamaha p310

Prosla je pijanki i pijanki... jedino su kljucevi sada malo poceli popustat (ja ih isa popravljat, ne pitajte).

 

U svakom slucaju san zadovoljan, taman se lijepo osusila i dobila nelos zvuk... platio sam je cca 1500 kn prije puno puno godina. Cak se dogodilo dva put da je neko sija na nju i jos je ziva :)

 

Sta se tice gitara LesPaul je vrhunac gitara, svira san na jednoj iz '69... Uffffff....

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
Koju gitaru?

I ja sam isto tek počeo svirat gitaru. Bio sam u istoj dilemi, ali sam na kraju odlučio za akustičnu. Za akustičnu zato jer sam tek počeo svirat a za el. gitaru cu skupit nesto para vise od 5000 kn i to cu je kupit kad malo vise naucim. i akusticna ima lipsi zvuk

Fiksy
15 godina
neaktivan
offline
Koju gitaru?

JA si preko ebaya ubo Fender stratokastera i marshmall pojacalo. To je carska gitra. A kostala je samo 150$.

01101 01111 10010 00100 10011 01000 01001 00111 01001-LordShigi AMD Athlon 6000+ BOX, 4gb DDR 2 kingmax RAM, Sapphire Radeon HD4850,MB GB AM2 s940 GA-M56S-S3, 1tb disk, 550W napajanje
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice