Adobe After Effects radovi

poruka: 90
|
čitano: 26.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Adobe After Effects radovi

Evo, ovu temu sam otvorio da i mi mali Hrvati imamo gdje pokazat jedni drugima svoje radove (ipak je lakše nego pretraživat na YouTube-u)

Jasno, ovdje bi se mogli davati i savjeti svima koji se žele baviti ovim programom.

 

Evo moj zadnji video:

 

 

Jasno, linovi će biti sa Youtube-a jer se ovdje koliko znam videi ne mogu uploadat.

Eto ga, komentirajte, djelite znanje s drugima i uživajte ;)

15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

Pa šta je moguće da se samo ja bavim ovim programom na ovom forumu? nekak sumnjam u to hehe

14 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects radovi

prebolesno si napravio!! n1...i ja sam isto koristio aae, ali tezak je dosta za pocetnike =) ja uglavnom sony vegas koristim..ali AAE RULZ!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
moderator
offline
RE: Adobe After Effects radovi
mrxa1 kaže...

Evo, ovu temu sam otvorio da i mi mali Hrvati imamo gdje pokazat jedni drugima svoje radove (ipak je lakše nego pretraživat na YouTube-u)

Jasno, ovdje bi se mogli davati i savjeti svima koji se žele baviti ovim programom.

 

Evo moj zadnji video:

 

Svidja mi se sam kraj (od 9. do 10. sekunde - fakat filmska tresnja Osmijeh), ostalo je OK, ali nekako slova ispadaju iz cjelokupne kompozicije - svjetlo ne valja. Slova si radio u nekom "vanjskom" 3D programu? Mozda bi bilo bolje da su malo prozirna ili barem da su osvijetljena s prednje strane, znaci da si bacio neki reflektor na njih. Ovako su zbog velicine i prednjeg plana nametljiva, a zbog neosvjetljenosti ispada da bi trebala biti negdje poluskrivena u pozadini.

15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi
mbaksa kaže...
Svidja mi se sam kraj (od 9. do 10. sekunde - fakat filmska tresnja Osmijeh), ostalo je OK, ali nekako slova ispadaju iz cjelokupne kompozicije - svjetlo ne valja. Slova si radio u nekom "vanjskom" 3D programu? Mozda bi bilo bolje da su malo prozirna ili barem da su osvijetljena s prednje strane, znaci da si bacio neki reflektor na njih. Ovako su zbog velicine i prednjeg plana nametljiva, a zbog neosvjetljenosti ispada da bi trebala biti negdje poluskrivena u pozadini.

 

 

Istina, tekst je rađen u cinema 4d-u...to je bio prvi film u kojem sam ubacio 3d tekst, vidio sam da se može pa sam htio probat...jasno, daleko je to od savršenog :) budem se pobrinuo z asvjetla pa ću puknut novi link...

15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

A evo u međuvremenu novi...

 

isto je jedan dio texta iz vanjskog programa ali čini mi se bolje riješen nego prije...

 

16 godina
offline
Adobe After Effects radovi

Svidja mi se to. Nabavio sam Lyndinu skolu pa cu i ja pocet s ucenjem.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects radovi

Sve u svemu nije loše, ako govorimo o amaterskom uradku. Ideš dobrim putem, pa evo samo par osvrta..

mrxa1 kaže...

Istina, tekst je rađen u cinema 4d-u...to je bio prvi film u kojem sam ubacio 3d tekst, vidio sam da se može pa sam htio probat...jasno, daleko je to od savršenog :) budem se pobrinuo z asvjetla pa ću puknut novi link...

Nije samo pitanje svijetla; obzirom da je objekt (slova) metalic sjajan, on i reflektira u određenoj mjeri pozadinu/scenu i objekte oko sebe (npr. vatru). Pa bi trebao video ufurati u 4d, da na objektu koji renderiraš možeš dobiti odsjaj scene (primjer 1 i 2).

mrxa1 kaže...

A evo u međuvremenu novi...isto je jedan dio texta iz vanjskog programa ali čini mi se bolje riješen nego prije...

Zapravo nije riješeno ništa osim što je podloga ovaj puta u skladu s bojama objekta, pa se objekt bolje uklapa, ali princip je isti. Dio objekata je u 3d, a dio je 2d (znak), kojeg kad rotiraš u 3d prostoru postaje vidljivo da je to 2d objekt (primjer 3). Sama perspektiva prikaza je nedosljedna, a kad već paziš na sjene (npr. odsjaj 'mrxa'), tada se i stup znaka trebao osjenčati pravilno, tj. upravo je kontra svjetlo (primjer4). Zadnji prikaz email adrese (a i ostalih objekata na sceni) je prevelik, odnosno postoji mogućnost da će pri ekranskom prikazu izaći izvan okvira. Obzirom da je tema reklama, osnova joj je prikaz na tv-u, tada treba koristiti 'safe line', inače dio nije vidljiv (primjer5) kao što je to često na otv-u. I na kraju, zašto pobogu 29,97 fps??

 

Ali kao što rekoh, nije loše, time više što shvaćaš važnost zvučne podloge. Samo ti radi, ove sitnice ionako većina ljudi ne primjećuje, a vremenom će ih biti sve manje. U svakom slučaju thumb up..

metalic objekt bez ičega metalic objekt bez ičega
metalic objekt s nabrijanim odsjajem vatre metalic objekt s nabrijanim odsjajem vatre
2d znak rotiran u 3d 2d znak rotiran u 3d
perspektiva / sjena perspektiva / sjena
safe line safe line
15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

pozdrav i fala na konstruktivnoj kritici :)

 

što se tiče modela, istina 3d je i pošto sam ja i relativan početnik što se tiče spajanja 3d sa video montažom i tim svim, nadam se da bude bolje ubuduće...glavna stvar je što nisam kada sam radio taj 3d text brinuo o okolnim bojama tj, nisam znao da ću to ubacit u kompoziciju sa vatrom ;)

 

što se tiče perspektive, to je tako namjerno napravljeno i meni se učinilo zgodno tj tako je sam stup dobio na dubini...sama sjena u principu to i nije jer sam na taj stup dodao jednostavno glow ali bez unutarnjeg glowa (znači samo rubovi)...i da, ovo za email stoji ali ta reklama i nije namjenjena za tv a kada to bude, jasno pazit ću na safe linije...inače uvijek pazim, bez brige :)

 

ništ, fala, budem probao ispravit te greškice...drago mi je da netko aktivno prati ovu temu...čujemo se uskoro...pozz

15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi
izvrsno napravito,ja sam bio radio u navedenom programu,al me zivciralo sto se nemoze i video i audio odjednom gledat :/
14 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi
mrxa1 kaže...

Evo, ovu temu sam otvorio da i mi mali Hrvati imamo gdje pokazat jedni drugima svoje radove (ipak je lakše nego pretraživat na YouTube-u)

Jasno, ovdje bi se mogli davati i savjeti svima koji se žele baviti ovim programom.

 

Evo moj zadnji video:

 

 

Jasno, linovi će biti sa Youtube-a jer se ovdje koliko znam videi ne mogu uploadat.

Eto ga, komentirajte, djelite znanje s drugima i uživajte ;)

Kako dobro!!!! Jedva cekam da skola zavrsi pa da napravim takav heben intro za klan. Svaka pohvala care!

xfire: hole3store msn: musared@hotmail.com LOL CAT!!!! :D
15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi
dado16 kaže...
izvrsno napravito,ja sam bio radio u navedenom programu,al me zivciralo sto se nemoze i video i audio odjednom gledat :/

 

Možeš gledat u isto vrijeme tj. pregledavat odabrani sadržaj prije samog izbacivanja...sve što trebaš jest smanjit timeline traku na dio koji te zanima i stisnut nulu na tipkovnici. nakon što program izrenda taj komad materijala, pustit će ti ga u realnom vremenu sa videom i zvukom...bitno je samo kako postaviš program. Znači bitno je da ako možeš uključiš multiprocesing i u sekciji di biraš koliko RAM-a želiš dodijeliti programu da odabereš da li želiš veću kvalitetu previewa ili duži...

15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

Evo ljudi novi filmić ;)

 

 

tek sam nakon uploada skužio kako zvuk zeza na jednom dijelu al eto, preživit ćete hehe

 

16 godina
moderator
offline
RE: Adobe After Effects radovi

Dobar ti je ovaj. Samo nesto napravi s vatrom - neka bude malo prozirna, bar na rubovima ili stovec, mapiraj crnu u boju pozadine - ovako kako jest jednostavno iskace van, izgleda ko losa fotomontaza. Ona prva mala vatra je relativno OK, ova velika nije.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects radovi
mbaksa kaže...
mrxa1 kaže...

Evo, ovu temu sam otvorio da i mi mali Hrvati imamo gdje pokazat jedni drugima svoje radove (ipak je lakše nego pretraživat na YouTube-u)

Jasno, ovdje bi se mogli davati i savjeti svima koji se žele baviti ovim programom.

 

Evo moj zadnji video:

 

Svidja mi se sam kraj (od 9. do 10. sekunde - fakat filmska tresnja Osmijeh), ostalo je OK, ali nekako slova ispadaju iz cjelokupne kompozicije - svjetlo ne valja. Slova si radio u nekom "vanjskom" 3D programu? Mozda bi bilo bolje da su malo prozirna ili barem da su osvijetljena s prednje strane, znaci da si bacio neki reflektor na njih. Ovako su zbog velicine i prednjeg plana nametljiva, a zbog neosvjetljenosti ispada da bi trebala biti negdje poluskrivena u pozadini.

Itekako filmska tresnja, jos kad slusas na JBL - ovcima fakat me protreslo. Nice!!

 

Kao sto ti je bed rekao, publika ti ne vidi neke sitne greske. No, znas da se i struka mora zadovoljiti. Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 1:36 (!mpact35).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects radovi
mrxa1 kaže...

Evo ljudi novi filmić ;)

Sve bolje i bolje..

Malo te još vatra muči. Je'l ona ekspolozija običan shutter ili nešto drugo? I onaj dim na kraju, je'l to video clip ili render?

Pogled'o još jednom i čini mi se da je i eksplozija video clip (vidi se granica maske/blend). Thumb up..

15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi
bed kaže...
Sve bolje i bolje..

Malo te još vatra muči. Je'l ona ekspolozija običan shutter ili nešto drugo? I onaj dim na kraju, je'l to video clip ili render?

Pogled'o još jednom i čini mi se da je i eksplozija video clip (vidi se granica maske/blend). Thumb up..

 

 

Da, vatra i dim su snimke...ma zeznuo sam sa vatrom jer sam stavio glow zbog rubnih sjena i tad je izgledalo super al sad i meni smeta, al mi se ne da opet to rendat i uploadat ;)

http://www.youtube.com/user/zgd2006
15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

Evo jedan prigodni video ;)

 

http://www.youtube.com/user/zgd2006
15 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects radovi

Lijepo. Baš me zanima nešto slično pa ću malo prošvrljati po tutorialima.

 

Nego... nudiš li zaista usluge koje oglašavaš u vide(j)ima? Pitam zbog ovog "Mrxa". Nemam ništa protiv nadimka, no nekako zvuči neozbiljno potencijalnom klijentu, zar ne?

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi
Random. kaže...

Lijepo. Baš me zanima nešto slično pa ću malo prošvrljati po tutorialima.

 

Nego... nudiš li zaista usluge koje oglašavaš u vide(j)ima? Pitam zbog ovog "Mrxa". Nemam ništa protiv nadimka, no nekako zvuči neozbiljno potencijalnom klijentu, zar ne?

 

Jasno, zato i radim toliko tih videa...zbog potencijalnih klijenata ;) 

Što se tiče imena, istina, moglo bi i ozbiljnije ali taj se nadimak zamnom "vuče" nekih 5-6 godina pa sam s njim počeo...ali uvijek se može promijenit kad smislim nešto pametnije

http://www.youtube.com/user/zgd2006
15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

Evo ukoliko ste zainteresirani za kupovinu projekata koje izrađujem, slobodno se pridružite putem Facebooka OVDJE.

 

Trenutno je na prodaji 1 projekt/video ali možemo se dogovoriti i za one od prije ;) 

Na stranici se nalaze upute i opisi o ovome svemu.

Uskoro više projekata, novosti,...

 

Pozdrav

http://www.youtube.com/user/zgd2006
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 14:35 (mrxa1).
15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

Evo još malo reklame samome sebi ;)

 

novi video jasno: https://www.youtube.com/watch?v=O8Ok05wuQGQ

 

isto tako ima novih videa i u Design.Mrxa grupi na "fejsu" pa pogledajte...

kvaliteta videa će se popravit čim obrade do kraja upload, ako već nisu...

 

pozz

http://www.youtube.com/user/zgd2006
14 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects radovi

mrx,ovo ti je oprosti,ali totalno BEZVEZE

 

a sada zasto.

 

www.videocopilot.com je tolko jednostavan za koristit,on vam pokazuje step-by-step kako napravit nesto famozno,takodjer ima netke dodatke koji se mogu skinit preko torrenta,poput ove VATRE i ove prasine koju MRX ubacuje,znaci to ama bas svatko moze,drugo je napraviti nesto kreativno i inovativno,ali ovo.. dva klika ubacis vatru i malo smokea,3d text napravis u 5 minuta i imas video.

 

pazi,VIDEOCOPILOT sluzi da napravis nesto novo,a ne da copy pasteas.

 

 

Svakako sretno ti,sumnjam da ce ti netko htjet kupiti te projekte

www.gamedust.xtreemhost.com -HRVATSKI GAMING SAJT
14 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects radovi

oh da,prihvacam svakakva pljuvanja na mene sada,jer ja kada sam tek vidio copilot,i vidio nekog kako je napravio nesto poput mxa,sam se DIVIO takodjer,ali kada malo bolje pogledas,zgadi ti se :)

www.gamedust.xtreemhost.com -HRVATSKI GAMING SAJT
15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

buraz imaš pravo na svoje mišljenje i ja ga cijenim...druga je stvar dal se s istim slažem...

http://www.youtube.com/user/zgd2006
15 godina
offline
RE: Adobe After Effects radovi

A što se vatre i dima tiče, šta bi ih trebo sam snimat da onda ne bi ispo copy/paster?

 

Ok, ima videa prije koji bacaju na neke sa video copilota, ali svaki koji sam radio, radio sam sam i bez gledanja u tuđu šablonu...

http://www.youtube.com/user/zgd2006
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2009 19:01 (mrxa1).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects radovi

pa umjesto da samo nabacujes dim i vatru,fokusiraj se na izradu neceg novog,jer kuzis,svatko moze skinit vatru i dim i u 2 minute ubacit neki text i imas to poput tebe.Ali naravno ne bi netko naucio keyframeat u 2 minute,a kamoli twitch koristit i tako.

www.gamedust.xtreemhost.com -HRVATSKI GAMING SAJT
14 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects radovi

jer evo kao sto vidis,svatko moze napravit nes poprilicno dobro uz pomoc video co pilota

 

LINK:  http://www.wipido.com/video/mohEpYvWF9Mw

 

ignorirajte pocetak,to je reklama od wipido-a

 

btw ovi video je fragmovie,obican fragmovie koji sam napravio,a intro kao sto vidis nema puno vatre ni prasine,nego malo time pauze i malo brusheva :D

www.gamedust.xtreemhost.com -HRVATSKI GAMING SAJT
16 godina
offline
Adobe After Effects radovi

A gle danas je dostupnost tutorijala bolja nego ikada i uvijek ce se naci nesto rafinirano kao sto MRxa napravio ali odnekud se mora poceti. Siguran sam da on nema iskustva u tome ali sto ce vise isprobavati tutorijale to ce mu iskostvo biti vece i na kraju krajeva znati ce nesto napraviti i bez potonjih. Videocopilot je najbolja stranica sa tutorijalima za AE ali takodjer i dosta tih tutorijala sadrzi dodatke koje moras kupiti tako da bas i nije najpogodnija za pocetnike ali kao sto vidim Mrxa kuzi sve to i bit ce sve bolji i bolji. Nisi ni ti Marko bio nesto bolji kada si pocinjao, imho nisi ni sada nesto ako se hvalis sa tim fragmovie kojemu se uvod nikako ne pase.

 

I evo pitanja za kraj. Zasto ti se gadi kada netko rafinira tutorijal, sto fali da se malo promjeni, usminka, doda par drugacijih zvukova? To nije kradja posto je tutorijal i sam projekt dostupan svima.

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adobe After Effects radovi

ne hvalim se s videom,ali na pocetku teme pise: evo topic da mali hrvati pokazu svoje AE radove.

 

 

a sto se tice toga sto si napisao,jednostavno ne volim vidjeti nekog da pokazuje i ''hvali se s svojim radovima'' a kamo li ih prodaje a jednostavno je sljedio tutorial(jer ama bas svatko to moze),a kad vidim nesto inovativno ili kreativno e onda mu kazem svaka cast,a ovo..jednostavno NE :)

www.gamedust.xtreemhost.com -HRVATSKI GAMING SAJT
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice