DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 836.485
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Ja to snimanje i ne koristim, ali sve što sam probao snimati radilo super bez ikakve greške i poruke. Mada mi svejedno i da ne radi nikako, jer mi to ne treba. Mogu sutra probati na oba sve te formate pa javiti ako želiš. Inače mogu živjeti sa ovim greškama, synergy je imao gore greške i užasno loš daljinski. Tako da je ovo ok. Ne vjerujem da ima bolji za 200 kuna. Svi imaju neke bugove ne znam zašto i što je najgore isti model druge greške koje se javljaju ponekad....nikad ne znaš kada.
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: DVB-T2 prijemnik

moze probaj pa javi, ja od prvog dana imam probleme sa njim..imami starinski onaj nytrobox bilo i taj je radi kao zmaj i danas

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Filip100able kaže...

usb je transcend 16gb 3.0 a signal je jacina na 90% kvaliteta na 95-100% stalno..a sad ne znam sta je..

Jesi ga probao formatirati na NTFS, makar vec bio NTFS pa onda frisko snimati?

 

Btw. zanimljivo, ovaj verbatim usb nakon sto sam ga nakon testnog exFAT prebacio na NTFS ne prikazuje TS snimljene fajlove, nego samo .dvr fajlove, dok snimku normalno mogu pregledat preko receivera..

 

Edit: pobrisem ta 2 fajla, refresham i pojavi se normalno kak je trebalo bit, lol.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 21:53 (The_Fichek).
12 godina
online
Re: DVB-T2 prijemnik

ma sve sam formatirao hrpu puta..e jel tebi na skojevima kada pustis drugi fajl onako kockice ostcen malo?

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Ne kuzim bas pitanje. Kad pustim drugi 1GB i svaki iduci fajl na kompu na pocetku videja zatrza na par sec i dalje je snimka kak je i bila snimana. Na samoj snimci zna bit kockica ne radi fejla sa snimanjem, nego jer nemam bas dobar quality signala.

12 godina
online
DVB-T2 prijemnik

ma ja svog budem bacio kroz prozor...kada oces gledat neku emisiju (snimat) strano ugl cobra ili dok. sa dome.. e onda je usreda "spor" svakih 10 sekudni..a kad stavi vjesti ili glupost neku ovako e onda snima bez problema...nervira uzas

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Haha, a nezz stvarno, prodaj ga, mozda ce nekom bolje radit. Stavi 150kn cijenu, prodat ces ga iduci dan ili vidi kod frenda, nekog, mozda njima radi normalno kakve si srece..

4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Probam danas pa javim. Mada svejedno za tebe kad se to kod nekih pojavljuje i to ponekad a kod nekih ne. Isto kao s daljinskim. Jeste probali preprogramirati tipke za drugi TV ili za druge tipke na istom TV daljnskom? Ja imam problem na oba, to češće ne radi nego što radi. Kad jednom proradi pamti i radi ok. Ali treba probavati po 30 puta dok ne uspije! Baš me zanima kako je kod vas.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Probao jutros s 5 stickova i jednim externim HD na brzinu. Sa Externim HD i 4 GB (NTFS i FAT32) i 16 GB stickovima radi super. Sa 32 GB Sandiskom (FAT32) se javi ponekad poruka ali nastavlja snimati, uglavnom se javi kada nešto prčkam mjenjamnprograme stiskam gumb za snimanje ponovo i sl. Kod 128GB užasno sporog Store'nGo (FAT32) se javlja češće ali je jako spor pa me ne iznenađuje. Pa ovo čudo ima 2 tunera????? Kad snimam i prebacujem programe on i dalje snima onaj početni program!
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Probao jutros s 5 stickova i jednim externim HD na brzinu. Sa Externim HD i 4 GB (NTFS i FAT32) i 16 GB stickovima radi super. Sa 32 GB Sandiskom (FAT32) se javi ponekad poruka ali nastavlja snimati, uglavnom se javi kada nešto prčkam mjenjam programe stiskam gumb za snimanje ponovo i sl. Kod 128GB užasno sporog Store'nGo (FAT32) se javlja češće ali je jako spor pa me ne iznenađuje. Pa ovo čudo ima 2 tunera????? Kad snimam i prebacujem programe on i dalje snima onaj početni program!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Daljinski mi se fakat neda testirati i nemam bas na cemu probavati, osim na starom TVu iz proslog desetljeca. Imas slicne rezultate ko ja, NTFS ne zajebava dok ne prckas ili dok eventualno ne prebaci na novi 1GB file, a na FAT32 se upravo tako cesce javlja poruka. Ovo za 2 tunera nisam ni skuzio, najs.

4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Pa mislim gledam recimo HRT1 i pritisnem gumb za snimanje. Onda prebacujem programe dok se snima. Završim snimanje i pregledam snimak: on snimao cijelo vrijeme HRT1. A ček ne mora značiti da ima dva tunera jer su svi ti programi bili na jednom multipleksu. Morat ću vidjeti šta se događa kad prebacim na program ba drugom MUXu. Daljinski možeš samo reprogramirati kad ti se bude dalo sa istim TV daljinskim, recimo gašenje u pojačavanje tona ili bilo koja druga kombinacija tipki.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Vidio sam na jutubu upute za to, ali dzabe kad ce receiver biti spojen na monitor, a ne TV.

12 godina
online
DVB-T2 prijemnik

snimat jedan kanal i gledat drugi moze jer su u istom muxu..

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
bugovac222 kaže...
Pa mislim gledam recimo HRT1 i pritisnem gumb za snimanje. Onda prebacujem programe dok se snima. Završim snimanje i pregledam snimak: on snimao cijelo vrijeme HRT1. A ček ne mora značiti da ima dva tunera jer su svi ti programi bili na jednom multipleksu. Morat ću vidjeti šta se događa kad prebacim na program ba drugom MUXu. Daljinski možeš samo reprogramirati kad ti se bude dalo sa istim TV daljinskim, recimo gašenje u pojačavanje tona ili bilo koja druga kombinacija tipki.

 

Ako hoćeš snimat jedan program u muxu M2, a gledat neki drugi u muxu A, B ili D onda trebaš receiver s twin tunerom. Za sada samo Strong srt 8222 ima twin HEVC tunere a da se može kupit kod nas (chipoteka, 330 kn)

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Kaj ak oces schedulat snimanje nekog programa? U trenutku shedulanog snimanja receiver mora biti upaljen i u MUXu u kojem je taj program ili?

5 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Vjerojatno tak nekak, ne znam da li netko ima taj novi SRT 8222 pa da baci koju info:)

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Da da to je jasno mora biti na istom MUXu. Inače ovo kad se stavi auto aspect ratio je do TVa da ne prepoznaje 16:9 pa sužava sliku (na drugom TV se nikad ne događa), a ne do receivera. Zato stavim 16:9 umjesto auto i sve ok.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Flagship kaže...

Vjerojatno tak nekak, ne znam da li netko ima taj novi SRT 8222 pa da baci koju info:)

 

Razmišljam da ga ubodem danas...

Trenutno je samo na tome...

13 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Od svih spomenutih prijemnika samo jedan ima HbbTV, onaj Strong za EvoTV. Šteta!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
spiderhr kaže...
Flagship kaže...

Vjerojatno tak nekak, ne znam da li netko ima taj novi SRT 8222 pa da baci koju info:)

 

Razmišljam da ga ubodem danas...

Trenutno je samo na tome...

 I je si li ga uboo?

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Evo snimam s ganc novim Maxtor M3 Samsung/Seagate hard diskom, niti jednom se nije javila ona nesretna poruka. Nije to neki uber super prijenosni hard, vec dulje je na trzistu. Moral of story je da nema spamanja one obavijesti/poruke, dok got je prijenosni 3.0 uredjaj relativno nov, NTFS i dok je signal na kanalu dobar.

 

Edit: snimljeno malo vise od 2 sata s tim Maxtorom. Nisam nijednom vidio poruku za prespori usb. Svaki novi fajl NE pocinje stekanjem, nema onih par sec trzanja na pocetku same snimke, nego do mini trzanja od sekunde dolazi na prelasku s jednog na iduci 1GB fajl, radi samog playera, nista strasno. Snimke testirane preko VLC, na nacin da su prvo stavljene u players listu, a gledao sam i zasebno snimke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 22:59 (The_Fichek).
12 godina
online
DVB-T2 prijemnik

ma kod mene uvjek je sve naopako...ne znam sta cu sad...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Dakle koji prijemnik kupiti, a da nema greške..Da nije zajeb..

Jesu li dovoljni ovi strong od 200 kuna..Ili je bolje ipak strong od 300 i više kuna..

Recimo strong 8222 je 330kuna..Isplati li se dati više za njega naspram ovih nešto jeftinijih..

 

Trebao bi mi receiver sa mogućnosti priključenja komp zvučnika 3,5 audio, pa na monitor bez zvučnika sa hdmi kabelom..

No nema takvih u ponudi kod nas za kupiti, kako vidim..

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 3:11 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
NytroBox je potpuno ok. Problem je što je ovaj novi signal (barem kod mene) puno osjetljiviji na smetnje refleksije i sl. pa moraš dobro namjestiti antenu. I sad prekine čim prođe auto ili uključim neki uređaj (kad su neki uključeni neće nikako), ali nije to do receivera. Znam jer s drugom antenom sve to nije smetalo. Drugo, Filip se stalno žali a nikako da proba sa HD snimati ili nekim drugim stickom. Pa ako neće jedan nije tragedija. Moj HD je bio prastari i 4GB stick star preko 15 godina i sve radilo. Relativno novi stick 128GB je grob za podatke (spor) pa nisam ni očekivao ali bio jeftin pa koristim ionako samo za arhivu. Mislim da sa svakim diskom radi bez problema. Puno bolje nećeš naći. Svi imaju digitalni koaksijalni audio izlaz pa ćeš trebati pojačalo s takvim ulazom koje košta barem 4 puta više. Najjeftinija opcija je DAC konverter na amazonu za 10 funti, ali mislim da kod nas nema (ili je puno skuplje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Mandak kaže...

 I je si li ga uboo?

 

Jesam ali nisam ga istestirao kako bi htio.

Uglavnom drugačiji menu od 8211 kojeg sam prije par mjeseci kupio. Daljinski je klasični strongov za razliku od 8211.

Koliko sam na brzinu vidio nema skupni EPG (možda sam i fulao jer eto na brzinu je bilo).

16 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Koji?

0 Denver
0 Vivax
0 Synergy
https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
spiderhr kaže...
Mandak kaže...

 I je si li ga uboo?

 

Jesam ali nisam ga istestirao kako bi htio.

Uglavnom drugačiji menu od 8211 kojeg sam prije par mjeseci kupio. Daljinski je klasični strongov za razliku od 8211.

Koliko sam na brzinu vidio nema skupni EPG (možda sam i fulao jer eto na brzinu je bilo).

 Najviše me zanima kvaliteta slike i stabilnost. Zanima me svjetlina i kontrast slike. 

12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Ima li tko priliku isprobat neki od prijemnika, po mogucnosti ove s aliexpressa sa HDMI na VGA konverterom? Spojio bi si jedan na monitor, a monitor ima samo vga. Prije sam probao neki Vivax spojit, ali nije radilo

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

U HGspot katalogu pise da ce prijemnik DVB-T2 DENVER DTB-138 biti 30% na akciji, s 272kn na 191kn. Prvi put cujem, ak netko ima sta pametno za nadodat nek napise..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice