HD Tune Benchmark

poruka: 250
|
čitano: 136.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Top HDD/SSD Benchmark @ BUG.hr
16 godina
moderator
offline
Re: HD Tune Benchmark
coa13 kaže...

jel ovo uredu?

Sporo, ali u redu. Provjeri si SMART parametre jesu li ti u redu.

13 godina
offline
HD Tune Benchmark

Zašto mi ne dozvoljava napraviti Benchmark? Radi s o ovom hard disku (KLIK) i spojen je na sata2, dok je glavni har disk spojen na sata1 i napravi mi Benchmark.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2013 14:01 (Liverpool1892).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD Tune Benchmark
Liverpool1892 kaže...

Zašto mi ne dozvoljava napraviti Benchmark? Radi s o ovom hard disku (KLIK) i spojen je na sata2, dok je glavni har disk spojen na sata1 i napravi mi Benchmark.

 

 -to su prve generacije SATA diskova (internog kontrolera), možda je PATA-na-SATA, možda nema NCQ ili neku takvu funkciju (možda se podatak nađe na njihovim stranicama, specifikacije.. ali, sporedno. Možda pomogne podešavanje kontrolera u BIOSu (ali tad imaš problem bootanja OSa).

-(nepisano) pravilo, software i hardware treba biti 'sukladan', mješanje novijeg utilsa sa starim HWom može biti problem. btw, test je nepotreban ako je disk ispravan, ako je neispravan tad jedino pravi alat (npr MaxBlast, ... utils za diagnostiku, većinom pod dosom boot medij) možda pomogne. Rezultat bencha bi bio jadan u odnosu na današnje diskove, ali u RL teško primjetno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: HD Tune Benchmark
mbaksa kaže...
coa13 kaže...

jel ovo uredu?

Sporo, ali u redu. Provjeri si SMART parametre jesu li ti u redu.

mozda zbog malo slobodnog prostora jer imam slobodno oko 30gb mozda je zbog tog sporo?

16 godina
moderator
offline
Re: HD Tune Benchmark
coa13 kaže...
mbaksa kaže...
Sporo, ali u redu. Provjeri si SMART parametre jesu li ti u redu.

mozda zbog malo slobodnog prostora jer imam slobodno oko 30gb mozda je zbog tog sporo?

Sporo je zato jer ti je disk star i spor. Nisi napisao kakav procesor imaš i jesi li što radio tijekom testiranja - pretpostavio bih da su ti ovi šiljci nastali jer si još što radio na kompjuteru tijekom testiranja ili ti je i sam kompjuter u pozadini nešto brljao po disku. 30 GB je dovoljno slobodnog prostora, bitno je samo da ti disk nije fragmentiran. Brzinu ćeš dobiti jedino kupovinom novog diska.

 

EDIT - ukucao sam šifru tvog diska u google i vidim da je riječ o 2,5"-nom primjerku. Oni su osjetno sporiji od 3,5-inčnih diskova. Uglavnom, performanse bi podigao kupovinom recimo nekog diska na 7200 o/min, hibridnog diska Seagate Momentus XT ili, najbolje i najviše, SSD-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 3:44 (mbaksa).
12 godina
offline
Re: HD Tune Benchmark
mbaksa kaže...
coa13 kaže...
mbaksa kaže...
Sporo, ali u redu. Provjeri si SMART parametre jesu li ti u redu.

mozda zbog malo slobodnog prostora jer imam slobodno oko 30gb mozda je zbog tog sporo?

Sporo je zato jer ti je disk star i spor. Nisi napisao kakav procesor imaš i jesi li što radio tijekom testiranja - pretpostavio bih da su ti ovi šiljci nastali jer si još što radio na kompjuteru tijekom testiranja ili ti je i sam kompjuter u pozadini nešto brljao po disku. 30 GB je dovoljno slobodnog prostora, bitno je samo da ti disk nije fragmentiran. Brzinu ćeš dobiti jedino kupovinom novog diska.

 

EDIT - ukucao sam šifru tvog diska u google i vidim da je riječ o 2,5"-nom primjerku. Oni su osjetno sporiji od 3,5-inčnih diskova. Uglavnom, performanse bi podigao kupovinom recimo nekog diska na 7200 o/min, hibridnog diska Seagate Momentus XT ili, najbolje i najviše, SSD-a.

 

ma meni on radi oksamo sam htio da vidim zdravlje i to a inace mi odgovara takav je dosao uz laptop smart cu staviti cim budem u prilici da pogledas

11 godina
neaktivan
offline
HD Tune Benchmark

Šiknut u smece? Isao sam quick scan neda mi se cekat sat vremena za scan i nakon sto refresham window ovo mi prikaze a inace nakon scana mi je sve zeleno, kome vjerovati, btw imam 2 warniga za relocated nes..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD Tune Benchmark
Cromar kaže...

Šiknut u smece? Isao sam quick scan neda mi se cekat sat vremena za scan i nakon sto refresham window ovo mi prikaze a inace nakon scana mi je sve zeleno, kome vjerovati, btw imam 2 warniga za relocated nes..

Pregledaj ga s nekim drugim programom ako tom ne vjeruješ, tipa hd sentinel.

 

Al ako je sudit po slici šta si okačio disk je za smeće.

Zdravi i veseli bili :)
14 godina
neaktivan
offline
HD Tune Benchmark

jel ima tko jači :D

 

 

Nisam mogao dobiti prtsc jer nije niti dovršio do kraja pao je BSOD, sreća pa imam sliku s moba

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
HD Tune Benchmark

my

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Top HDD/SSD Benchmark @ BUG.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice