Šablon u Accessu

poruka: 4
|
čitano: 3.846
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Šablon u Accessu

Ovako,interesuje me,ovo sto imam u namjeri,je li to moguce da i ja napravim ili ipak trebam naci nekog strucnog,ili vec postoji :S

Da sebi olaksam posao,da nemoram rucno pisati,htjeo bi da printam odredjene podatke na recepte.Imam bazu podataka lijekova i podataka koje za njih trebam,tj stvari koje trebaju ici na recept.

Ovo sto sam planirao sastojalo bih se iz nekoliko koraka:
1.Nadjem lijek u bazi podataka

2.Ubacim recept u printer,na kojem su one rucice fizicki namjestene na velicninu recepta

3.Printer printa podatke samo na odredjena mjesta na receptu(slika)

Znaci,na slici imam odprilike na kojim mjestima mi treba,na izmedju ovih vertikalnih crtica.Eh,sad nekako u onom Report dijelu trebam napraviti sablon,ali kako god da probam,nemoze.

Ako postoji neki program koji se uz manipulaciju moze podesiti da printa po sablonu,reci te.

1 1
I got my weed from the west,my pills form the east....Young Money
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Šablon u Accessu
Nyxem kaže...

..Znaci,na slici imam odprilike na kojim mjestima mi treba,na izmedju ovih vertikalnih crtica.Eh,sad nekako u onom Report dijelu trebam napraviti sablon,ali kako god da probam,nemoze.

Ako postoji neki program koji se uz manipulaciju moze podesiti da printa po sablonu,reci te.

 -Report je upravo to mjesto... Što nemože? jedino ako nisi odabrao printer ili format papira. Print je jednako 'težak' kao iz worda.

na formi postaviš button-macro kojim pozivaš print reporta, može biti i preview, izbor printera itd.. no to se zbog brzine preskače....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Šablon u Accessu

InfoPath. U njemu složiš željenu formu i povežeš je s Access bazom.

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šablon u Accessu

hmm,nemogu potrefit te kockice izmedju crtica,to me zeza :S

I got my weed from the west,my pills form the east....Young Money
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice