Poslovni model baze podataka

poruka: 7
|
čitano: 5.166
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Izrada baze podataka

Pozdrav svima,

evo imam jedan problem za koji se nadam da od  vas mogu dobiti savjet. Naime, na faksu sam dobio zadatak da napravim za seminarski rad bazu podataka u Microsoft Office Accessu na temu koji sam želim a mora biti vezana uz neki poslovni problem. Zanima me da li itko ima neki prijedlog na koju temu da izradim BP ili da li netko ima problem koji treba bazom riješiti.

Nadam se da netko mi netko može pomoći, hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Izrada baze podataka
roko00 kaže...

Pozdrav svima,

evo imam jedan problem za koji se nadam da od  vas mogu dobiti savjet. Naime, na faksu sam dobio zadatak da napravim za seminarski rad bazu podataka u Microsoft Office Accessu na temu koji sam želim a mora biti vezana uz neki poslovni problem. Zanima me da li itko ima neki prijedlog na koju temu da izradim BP ili da li netko ima problem koji treba bazom riješiti.

Nadam se da netko mi netko može pomoći, hvala.

Knjižnica, videoteka, dom zdravlja, imaš n primjera oko sebe. Iznajmljivač apartmana - agencija. 

13 godina
offline
Baza podataka

Radim bazu podataka na vlastitu temu. Znači trebam povezati 3 tablice 1-n vezama. I već sam bio napravio neku, ali mi je prof rekao da nije dobra jer se javlja redundancija. I sad sam nesto iskemirao pa me zanima ako od vas neko zna je li se ovdje također javlja redundancija te je li ova veza dobro napravljena.

1-n veza 1-n veza
...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 17:26 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Baza podataka

Ucenik moze imat vise mobitela, no nekako nije logicno da mobitel moze imat vise karakteristika (u tvom slucaju).

Mobitel nemoze istovremeno imati i nemati bluetooth pa je logicnije da je veza izmedu Mobiteli i Karakteristike 1 na 1 a ne n na 1.

13 godina
offline
Re: Baza podataka
accountt4 kaže...

Ucenik moze imat vise mobitela, no nekako nije logicno da mobitel moze imat vise karakteristika (u tvom slucaju).

Mobitel nemoze istovremeno imati i nemati bluetooth pa je logicnije da je veza izmedu Mobiteli i Karakteristike 1 na 1 a ne n na 1.

Da, ali ja moran izricito napravit 1 na n veze pa zato.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
14 godina
neaktivan
offline
Re: Baza podataka

Možeš napraviti da imaš vezu 1 na više tako da jedan model karakteristika može biti zastupljen kod jednog ili više uređaja.

12 godina
offline
Re: Baza podataka

U jednu tablicu staviš podatke o učenicima, u drugu karakteristike mobitela i u treću vezu učenika i mobitela. Jedan učenik može imati više mobitela i jedan tip mobitela može imati više učenika. Ključ jednoznačno određuje jedan slog u tablici, tu je broj mobitela, ali, možeš staviti i id, ne mora biti broj mobitela. Po tvom izboru.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice