Gdje naći popis prireza?

poruka: 4
|
čitano: 4.310
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Gdje naći popis prireza?

Nije baš DBA tema, ali se nadam da će ovdje netko znati gdje se na netu može skinuti ažurna tablica s popisom općina i pripadajućim prirezima. Popis općina postoji na webu regosa, ali bez prireza. Na poreznoj nema za skinuti datoteku, a jedino što sam na netu besplatno našao je u pdfu, što je prekomplicirano za učitavanje. Dakle ako netko zna gdje ima xls, txt, csv... I trebao bi biti pouzdan izvor koji se redovito ažurira.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Gdje naći popis prireza?
Visak kaže...

Nije baš DBA tema, ali se nadam da će ovdje netko znati gdje se na netu može skinuti ažurna tablica s popisom općina i pripadajućim prirezima. Popis općina postoji na webu regosa, ali bez prireza. Na poreznoj nema za skinuti datoteku, a jedino što sam na netu besplatno našao je u pdfu, što je prekomplicirano za učitavanje. Dakle ako netko zna gdje ima xls, txt, csv... I trebao bi biti pouzdan izvor koji se redovito ažurira.

Znači trebaš dinamičan izvor?Teško, to zahtijeva konekciju na neki SQL server.Iskopiraj sadržaj .PDF u .XML ili .CSV posloži i to je to.Ili sa nekim OCR-om to riješi.Nije valjda neka poslovna aplikacija?Ili kakav diplomski ili ispit?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje naći popis prireza?
Da, poslovna je aplikacija, a ti podaci se ne mijenjaju tako često, pa bi bilo dovoljno samo znati gdje ih potražiti I ručno pokupiti.

No na kraju je ispalo da u firmi na drugoj bazi postoji takva tablica koju netko valjda ručno ažurira, pa sam našao svoj izvor ;)

Hvala na pomoći.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Gdje naći popis prireza?

OK, ja sam baš gledao isto gdje to naći.Najbolje ti je riješenje RRIF, i ako imaš nekog u računovodstvu tko to redovito prati i ažurira ne bi smjelo biti problema.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice