Koju kacigu?

poruka: 31
|
čitano: 15.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

Pozdrav, zanima me koju kacigu odabrat. Model motora je Derbi Atlantis 50 kubika. Ne znam koju da kupim, do sad sam imo onu ko šljem koja je u totalnom rasulu, pada mi sa glave, otkopčava se itd. Pošto sam tek ove godine počeo vozit motor zanima me šta mi vi preporučate, dali onu skroz zatvorenu (da je i brada zatvorena), dali onu da samo brada nije zatvorena ali i vizir i sve. Koja marka je najbolja, najsigurnija i najisplativija i gdje ima za kupit, odnosno gdje su dobri dućani sa Moto opremom.

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
15 godina
offline
Re: Koju kacigu?

Kako voziš skuter, ne treba ti nešto preskupo, jer ipak nećeš pretjeivati s brzinom.

O tipu kacige, jedino sam možeš odlučiti jer, što ako kupiš zatvorenu, pa ti bude neudobna. A i približava se ljeto, a meni je znalo bit dosta vruće u njoj.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
13 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

kupi si zatvorenu i otvoris si prozor:)
tako ako panes nece ti kaciga pasti dok kod otvorenih je velika mogucnost da spane kaciga....

Kaciga je do nekih 400kn za skuter od 50kubika...
mislim sve vise novaca je bacanje novaca, jer taj skuter nemoze ici brzo

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 19:17 (#GaMerSC).
14 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

Ma ne vozim brzo, jer skuter ne može brzo (ima nekih 7-8 godina). Mislim da ću si kupit zatvorenu, jer mi se nekako čini najsigurnija, a i poslje ako kupim neki jači će mi poslužit. Još ako mi možete reć di u Rijeci ili Primorsko- Goranskoj županiji ima za kupit neke kacige, i koja je marka dobra (nije mi važno da bude "brand name" nego da bude pouzdana marka)!!

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
13 godina
offline
Koju kacigu?

mislim da ti je bolje nabavit sa vizirom koji mos otvorit a da ti i bradu pokriva..sigurnost na prvom mistu {#}

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
14 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

Zna li neko di u Rijeci ima za kupit KVALITETNE kacige i dali za 500-600 kn mogu kupit kvalitetnu zatvorenu kacigu?

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 16:26 (gjurki).
16 godina
offline
Koju kacigu?

uzmi cijelu kacigu koja sve prekriva jer su ove ostale sranje..imam ja onu sto necuva bradu sa cijelim vizirom..

 

nosio sam ju 2 puta..

 

jednom kad sam isao u trgovinu jer je kisa padala i drugi put kad sam iso na benzinsku..

 

motor imam 2 godine a 2 puta sam kacigu nosio.. :D

14 godina
neaktivan
offline
Koju kacigu?

neznam di ih ima al probaj ciljat na nesto tipa najjeftinijih modela HJC, Shark, Suomi... vjeruj mi na kacigi ne zelis ustedit ;) ja sam to platio postenim potresom mozga, sivanjem brade i koljena tak da... i to sam pao sa skutera tak da nebi bilo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 16:29 (uber_low).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju kacigu?
uber_low kaže...

neznam di ih ima al probaj ciljat na nesto tipa najjeftinijih modela HJC, Shark, Suomi... vjeruj mi na kacigi ne zelis ustedit ;) ja sam to platio postenim potresom mozga, sivanjem brade i koljena tak da... i to sam pao sa skutera tak da nebi bilo...

Uvijek volim čut osobna iskustva! Svi mi govore da mi ne treba zatvorena jer je to kao skuter, ali opet ako se neko zaleti u tebe možeš vozit i bicikl  opet ces se razvalit. Valjda ću za 600-800 kn nać neku kvalitetnu kacigu a da nije baš neki kinez:D

 

Znaš možda di u Rijeci ima za kupit kacige?

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
13 godina
neaktivan
offline
Koju kacigu?

Preporučam ti Uvex! {#}

Čist račun duga ljubav!
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju kacigu?
Monopol kaže...

Preporučam ti Uvex! {#}

Razmišljo sam o njima i znam di je njihova trgovina ali mi neznam baš kakve su to kacige. Brand je poznat i kvalitetan ali proizvodi od skijanja, jedrenja, planinarenja pa sve do motora i bicikla, tako da mi se to baš ne čini dobro.

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
14 godina
neaktivan
offline
Koju kacigu?

nisam sad bas u toku... ali gledaj na kacige tipa HJC, AGV, Shark, Suomi, Nitro, Held, Vemar... to su cvrste kacige i bit ce ti dobre i za eventualno nesto vece motore... za 800kn nece ti imat neku aerodinamiku i zrak ce ti malo radit buku, al boze moj kolko para tolko muzike ;))

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 16:39 (uber_low).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kacigu?
gjurki kaže...
Monopol kaže...

Preporučam ti Uvex! {#}

Razmišljo sam o njima i znam di je njihova trgovina ali mi neznam baš kakve su to kacige. Brand je poznat i kvalitetan ali proizvodi od skijanja, jedrenja, planinarenja pa sve do motora i bicikla, tako da mi se to baš ne čini dobro.

Uvex ima najbolje vizire na svijetu! Cijena je prihvatljiva + unutarnja izrada savršena!

Imam ovu i super sam zadovoljan ->

 

http://www.uvex.com.hr/katalog/BOSS+525/1/17/46/46

Čist račun duga ljubav!
14 godina
neaktivan
offline
Koju kacigu?

http://www.shark-helmets.com/images/products/modeles/HE6400EBLK/full/RSIFusionTecBLK.jpg

evo ja imam ovakvu i bio sam je platio nesto vise od 1000kn...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 16:54 (uber_low).
14 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

A čuj za 1600 kn će svaka bit dobra:D, meni treba neka do 900 kn. Pogledat ću u uvexu u Rijeci dali šta imaju.

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
13 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

ja imam od aprilie orginal kacigu zatvorenu placena 3000kn prije 2 godine
sad je oko 2500kn

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 20:22 (#GaMerSC).
14 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

Evo našo neku pa da čujem dali valja. To je kao neka podfirma od Nolana, vanjska izrada je od jeftinijih materijala a školjka je ista. Evo link.

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
13 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

ok je kaciga

14 godina
protjeran
offline
Re: Koju kacigu?
Mislim, zanima me samo sigurnost i udobnost.
19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
13 godina
protjeran
offline
Koju kacigu?

kaciga je dobara i mislim da je udobna...
prije nego sto je kupis ,trazi da je isprobas....

kacigu kad stavljas moras je malo teze nabit na glavu a ne da sama glava upane u nju...
Kaciga se nesmije okretati na glavi. Gore-dole , desno-lijevo...
i kad otvaras vizir kaciga nesmije otici gore na tvojoj glavi...

14 godina
protjeran
offline
Re: Koju kacigu?
Hvala! Samo me još zanima dali je unutrašnji sastav(onaj pamuk il šta je to već, šta mi dira kožu) dali je to kvalitetno, da me nebi svrbilo ili iritiralo kožu. I dali ima neke velike razlike između jeftinije i skuplje kacige, od te dvije sa mog linka?
19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
14 godina
neaktivan
offline
Koju kacigu?

oke su kacige... mislim da ce ti biti dosta... a izmedju ove dvije (jeftinija i skuplja) nema bas neke razlike.... i da gledaj da ti glava malo teze ulazi u kacigu i da se nemice nijgdje jer ako se mice onda si bas postigao kontra efekt jer ti onda pri padu moze polomit vrat :/

14 godina
neaktivan
offline
Koju kacigu?

Pozz ja ti vozim motore od maleni nogu,sto se tice skute sve sam presao i ja ti preporucujem da uzemes neku kacig uzatvorenu ganjaj nesto tipa nolan,shark ili tako ali jeftinije misleces da ce ti biti vruce ljeti ,nece to su samo price naviknes se jednostavno,znaci izbjegavaj one kineske samo mozes sebi vise nauditi,ja sam imao hrpu kaciga sad imam jednu koja kosta par hiljada kuna.Pitaj jos sta te zanima

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju kacigu?
Hvala svima na savjetima! Kupit ću jednu od te 2 vjerojatno:)
19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju kacigu?
Tpg taman sam piso kad si ti napiso taj post pa nisam vidio, šta misliš o onoj kacigi, gore sam stavio link.
19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kacigu?
gjurki kaže...
Tpg taman sam piso kad si ti napiso taj post pa nisam vidio, šta misliš o onoj kacigi, gore sam stavio link.

Koja imaju dvije daj opet link !

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju kacigu?
pa jedna od te dvije, recimo jeftinija, dali je dobra?
19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kacigu?
gjurki kaže...
pa jedna od te dvije, recimo jeftinija, dali je dobra?

gledaj ovu shark ,mislim da nije skupa ali je i dobra tebi netreba nesto pretjerano skupa nevozis veliki motor ipak je to skut koji ide mas 70-80 kmh,takvu sam slicnu nosio mislim prijatelja je bila polukarbonska.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju kacigu?
tpg kaže...
gjurki kaže...
pa jedna od te dvije, recimo jeftinija, dali je dobra?

gledaj ovu shark ,mislim da nije skupa ali je i dobra tebi netreba nesto pretjerano skupa nevozis veliki motor ipak je to skut koji ide mas 70-80 kmh,takvu sam slicnu nosio mislim prijatelja je bila polukarbonska.

koju shark?

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju kacigu?
gjurki kaže...
tpg kaže...
gjurki kaže...
pa jedna od te dvije, recimo jeftinija, dali je dobra?

gledaj ovu shark ,mislim da nije skupa ali je i dobra tebi netreba nesto pretjerano skupa nevozis veliki motor ipak je to skut koji ide mas 70-80 kmh,takvu sam slicnu nosio mislim prijatelja je bila polukarbonska.

koju shark?

sto je Uber-low stavio link !

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice