Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.399
|
čitano: 13.585.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze preporuka koje ulje uzeti za PSA 1.2 VTi 82ks 3 cilindra. 

Znaci VTi motor a ne puretech iako nemam pojma koja je razlika. 

 

Pise full synthetic 0w30- 5w30 ili 5w40.  

PSN:Tomislav025
7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bijah do Tokića da se raspitam za klocne i dizalice, pa su mi dali katalog alata koji je na akciji od idućeg tjedna... pa sad gledam te dizalice i tronošce u katalogu i cijena je nikakva, jel ima itko iskustva s ovima? Ionako mi trebaju samo za par puta godišnje dignut auto i odradit ove sitne posliće/male servise na Corsi.
Nekako mi ne ulijevaju povjerenje ovi tanki limovi na dizalicama doduše

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Cimet kaže...

Bijah do Tokića da se raspitam za klocne i dizalice, pa su mi dali katalog alata koji je na akciji od idućeg tjedna... pa sad gledam te dizalice i tronošce u katalogu i cijena je nikakva, jel ima itko iskustva s ovima? Ionako mi trebaju samo za par puta godišnje dignut auto i odradit ove sitne posliće/male servise na Corsi.
Nekako mi ne ulijevaju povjerenje ovi tanki limovi na dizalicama doduše

 Gle, tronošci ti služe da dizalica ne drži auto 2 sata dignuta. Ja na običnim tronošcima ko dole desno u kutu što jesu pustim kombi dignut i po tjedan dana. A ovaj set od 150kn, kao jači, te sam sebi doma uzeo jer su bili na akciji prije godinu dve, sa pdvom 150kn, a ove sve cijene su ti + pdv.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam one iz Lidla i drže bez problema aute od 1500kg. Krokodilka je od 3T i diže aute kao od šale, teška je jedno 40kg. Što se tiče ulja treba pogledati jel koristi taj motor remen u ulju jer onda mora ići ulje koje ne napada takvo remenje. Mislim da oni sipaju Shell Helix prof APL.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2022 15:42 (ivanzu).
7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma jasno, i s PDV-om mi se čine poprilično niske cijene. Više mi je ustvari pitanje bilo usmjereno na dizalice, tronošci sigurno neće popustiti.
Znači trebala bi biti dovoljno pouzdana i ova dizalica šta dole u setu dolazi, samo da dignem auto na tronošce. Ako je tako, nemam brige

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Cimet kaže...

Ma jasno, i s PDV-om mi se čine poprilično niske cijene. Više mi je ustvari pitanje bilo usmjereno na dizalice, tronošci sigurno neće popustiti.
Znači trebala bi biti dovoljno pouzdana i ova dizalica šta dole u setu dolazi, samo da dignem auto na tronošce. Ako je tako, nemam brige

 

Posluzit ce pogotovo ako je laksi auto. Da je neka sreca nije, ali ja slicnu koristim vec par godina i sve ok.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Cimet kaže...

Ma jasno, i s PDV-om mi se čine poprilično niske cijene. Više mi je ustvari pitanje bilo usmjereno na dizalice, tronošci sigurno neće popustiti.
Znači trebala bi biti dovoljno pouzdana i ova dizalica šta dole u setu dolazi, samo da dignem auto na tronošce. Ako je tako, nemam brige

 

Posluzit ce pogotovo ako je laksi auto. Da je neka sreca nije, ali ja slicnu koristim vec par godina i sve ok.

 Ja sam onu iz lidla što je nekad 140kn bila modificirao da ju mogu gurnut pod niže aute i onda onu koju doma imam jaču i višlju ispod normalno gurnem. Prije toga je ona bila glavna za sitne posliće, nisu loše, samo treba laganu stiskati ventil rasteretni(ne pretjerivati), i naravno ne nju puštati opterećenu dugo s težinom i trajat će vječno.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Imam one iz Lidla i drže bez problema aute od 1500kg. Krokodilka je od 3T i diže aute kao od šale, teška je jedno 40kg. Što se tiče ulja treba pogledati jel koristi taj motor remen u ulju jer onda mora ići ulje koje ne napada takvo remenje. Mislim da oni sipaju Shell Helix prof APL.

 Da ima remen u ulju. Sto mislis da uzmem ovo https://www.autokreso.hr/autodijelovi/top-20-kategorija/motorna-ulja-i-maziva/motorna-ulja/5w40-castrol-edge-a3-b4-1l-10674115/ ili da u tokicu kupim ulje po broju sasije i gotovo.  

Rekao sam mehanicaru da otvori karter i pogleda uljno sito jer to im je problem. 

PSN:Tomislav025
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imaš pravo.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
ivanzu kaže...

Imam one iz Lidla i drže bez problema aute od 1500kg. Krokodilka je od 3T i diže aute kao od šale, teška je jedno 40kg. Što se tiče ulja treba pogledati jel koristi taj motor remen u ulju jer onda mora ići ulje koje ne napada takvo remenje. Mislim da oni sipaju Shell Helix prof APL.

 Da ima remen u ulju. Sto mislis da uzmem ovo https://www.autokreso.hr/autodijelovi/top-20-kategorija/motorna-ulja-i-maziva/motorna-ulja/5w40-castrol-edge-a3-b4-1l-10674115/ ili da u tokicu kupim ulje po broju sasije i gotovo.  

Rekao sam mehanicaru da otvori karter i pogleda uljno sito jer to im je problem. 

 Baci pogled na kipkor stroj/motorna ulja, oni su glavni distributer ulja za hr i imaju najpovoljnije cijene. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da to ulje ne zadovoljava PSA B71 2312 što je ključno da ne dođe do degradacije remena.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sjećam se da ju tu netko kupio DA polirku iz Njemačke za nekih 200€. Ali nemogu se sjetit proizvođača ni nicka tko je kupio. Pa ako vidi ovo nek se javi.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam uzeo Liquid Elements T4000 V2.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

E ta da. Kako se pokazala? Gdje si točno uzeo i koliko se otprilike čeka dostava?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisam još ništa polirao to tek negdje oko 6mj. trebam ispolirat gepek na autu od prijatelja. Uzeo preko Amazon.de, stiglo za 3 dana. Kvaliteta odlično, izrada na visokoj razini. Teška je tako da bi trebala sve sama raditi bez nekog velikog pritiska, blage vibracije su prisutne na većim okretajima ali ništa posebno da smeta. Kabel dugačak, gumen i lako se savija, a torba isto ostavlja dobar dojam kao i mikrofibra i paste koje nisu neke žnje.

Po meni ocjena 5/5.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 15:42 (ivanzu).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Imam osjećaj kao da mi sjedalo ne drži željeni položaj. Kad ga stavim, primjerice, uspravljeno, kao da za nekoliko dana malo otpusti.

U to naravno ubrajam i faktore poput debljina jakne, odjeće, način na koji sjedim itd, ali sigurno nisam baš lud da svaki put izmišljam.

 

Prije nekoliko mjeseci sam vadio siceve jer sam radio kemijsko, jel moguće da sam nešto zeznuo ili je pak nešto drugo pokvareno? Auto je iz 2013. i ima oko 92 tisuće km, ne bi smio biti baš razlokan, ali tko zna...

 

Tenks!

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel neki Reno u pitanju?

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Jel neki Reno u pitanju?

 U pitanju je Kia Pro Cee'd JD.

 

Jedino što sam uspio naći je ovo, ali primjer je za podizanje sica prema visini, ne onog naslona.

 

https://www.kia-forums.com/threads/kia-ceed-2013-drivers-seat-height-goes-up.159361/

 

Uglavnom, nije mi problem svakih nekoliko dana opet namjestiti kotačić, ali zbilja mi je misterija zašto se to dešava. Otišao bih u Kijin servis, ali oni bi mi vjerojatno uvalili cijeli sic, kao što su za jedan dio kod otvaranja centralne konzole sve trebali promijeniti...

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerojatno je otišlo kvačilo koje je zaslužno za mehanizam podizanja sjedala. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Sjećam se da ju tu netko kupio DA polirku iz Njemačke za nekih 200€. Ali nemogu se sjetit proizvođača ni nicka tko je kupio. Pa ako vidi ovo nek se javi.

Evo ti je, ne moraš iz DE naručivat više 

https://autokozmetika.hr/collections/alati-za-poliranje/products/polirka-rotaciona-terminator-v2

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Moze li mi netko reci da li valjaju ovi motori od 1.0 litre 3 cilindra?
Ne znam negdje sam citao da imaju doseg max  150,000km -  200,000km to mi djeluje nekako premalo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imali Astre 1.0 i Golfove 1.0 svi su napravili preko 150k km bez problema s motorom. Doseg motora nema nikakve veze sa kubikažom i brojem klipova bar zadnjih 30 godina. Ja bi radije uzeo polirku preko Amazona jer se dobije više stvari za skoro istu cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 22:43 (ivanzu).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Imali Astre 1.0 i Golfove 1.0 svi su napravili preko 150k km bez problema s motorom. Doseg motora nema nikakve veze sa kubikažom i brojem klipova bar zadnjih 30 godina. Ja bi radije uzeo polirku preko Amazona jer se dobije više stvari za skoro istu cijenu.

 Nemoj da mi propadne Liquid Elements supplier u HR 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Super je trgovina, mislim da su jedini u Slavoniji tako da ne bi trebali propasti, a jbg cijene nekih stvari kod nas su u nebesima jer nema potražnje ili konkurencije, a ima milijardu nameta.

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Je, trgovina je stvarno dobra, kupio sam već jednu onu LE kantu, četku za felge i tar&glue remover od Ultracoata.

Topla preporuka ko ima problema sa katranom. 

 

Bolje slike.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 8:27 (luka94).
2 godine
online
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Moze li mi netko reci da li valjaju ovi motori od 1.0 litre 3 cilindra?
Ne znam negdje sam citao da imaju doseg max  150,000km -  200,000km to mi djeluje nekako premalo.

 pogleđ kilometar sat na Cammeo taxi vozilima.

piče trocilindraše na plin, većina ih je na 250 tkm.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam WD40-om skidao katran s felge. Skine sve samo ostavi malo masno pa moraš malo više brisati.

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Morat ću sad ić po parkinzima okolo tražit aute na kojima ima smole, da vidim kako će to riješit. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

Bliži mi se 200k km na Mazdi 3 (2012.g 1.6D 85kw, 192k km), pa istražujem malo što sve treba za veliki servis.

 

U uputama vozila piše da se treba zamijeniti zupčasti remen i pogosko remenje.

 
 
 

 

Što je točno "pogonsko remenje"? I ne treba li se mijenjati i vodena pumpa? Još nešto?

 

Vidim da auto krešo ima još par dana neku akciju, ne zvuči mi tako preskupo, za originalne dijelove:
https://www.autokreso.hr/autodijelovi/ostali-proizvodi/redovni-i-veliki-servis/originalni-dio-pumpa-za-vodu-komplet-zupcastog-remena-za-psa-11020806/

 

Mazdu tek moram nazvati, da vidim što će oni reći.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 14:21 (kratos091).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zaporožac kaže...
unknown kaže...

Moze li mi netko reci da li valjaju ovi motori od 1.0 litre 3 cilindra?
Ne znam negdje sam citao da imaju doseg max  150,000km -  200,000km to mi djeluje nekako premalo.

 pogleđ kilometar sat na Cammeo taxi vozilima.

piče trocilindraše na plin, većina ih je na 250 tkm.

 ne kazem da nije, ali kako znas da im je to prvi motor :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice