Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.249.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Ima netko iskustva sa Audijem A3 TDI (8V) 2013. Tražim neki auto do 12k €

2.0 TDI teško naći ispod 230k km, dok 1.6 ima dosta, dali bolje ići na 2.0 sa 50k km više ili na 1.6?

Imaju kakvih problema koje treba posebno paziti kod kupnje.

 

 

 Idi na 2.0 sa 50k vise.. Nije to samo motor koji bolje vuce, trosi jednako i ima manje problema s diznama, nego je i getriba 6 brzina i jos lakse vuce s takvom getribom nego s usranom od 5 brzina ali produzenih omjera, ispod 1500 okretaja 1.6 jedva odrzava brzinu uzbrdo i to u trecoj brzini dok 2.0 cupa na tim okretajima..

A da ne govorim o lezaju diferencijala koji dolazi na getribu sa 1.6 motorom koji tuli na 80 km/h u 4.brzini a najcesce se vozimo tom brzinom, popravak tog lezaja je 500 eura ili duraj taj tulavi zvuk.. Imas na videu primjer tog zvuka https://m.youtube.com/watch?v=aimeAu_SZa0&feature=youtu.be

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2022 20:41 (domac5).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Ima netko iskustva sa Audijem A3 TDI (8V) 2013. Tražim neki auto do 12k €

2.0 TDI teško naći ispod 230k km, dok 1.6 ima dosta, dali bolje ići na 2.0 sa 50k km više ili na 1.6?

Imaju kakvih problema koje treba posebno paziti kod kupnje.

 

 

 Imam ja u obitelji A3 8V limuzinu. 2015. Sad ima 225tkm. 2.0 150ks,manualac. Od kvarova je bio neki senzor  na DPF-u, propisali zadnji amortizeri. Ak se dobro sjecam na oko 120tkm je mjenjan kuplung set.  Ostalo redovno odrzavanje.  Auto ide jako fino na ovome je mapa 190ks i jako je zivahan.

Ja osobno bi definitivno gledao samo 2.0. Izbjegavaj modele sa paniramskim krovom. 

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ako su isti motor i getriba u polu 1.6, godište 2013., onda mogu potvrditi da je dosta loš. Jako sporo ubrzava ispod dva soma okretaja, kao da nije tdi.
Također 1.6 tdi sam vozio nekidan u passatu starom pet godina, sa 6brzinskim mjenjačem i to je sasvim druga pjesma usprkos činjenici da je dosta teži auto. Motor sasvim solidno ubrzava, puno bolje nego moj polo s istim motorom (ne znam jel snaga ista, znam da kubikaža jest), a i bez problema održava brzinu na niskim okretajima - velebit uzbrdo prema zg lagano u šestoj bez problema.
Tako da bi ja radije birao 2.0 motor, a ovaj 1.6 tdi jedino ako je kao ovaj u passatu i sa takvom 6-brzinskom getribom
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bas su usrali s tom 5 brzinskom getribom sa produzenim omjerima na tako mali motor.. Ne znam jel bi 6 brzinska iz passata pasala da se naknadno ugradi, onda uz stage 1 to cak i nebi bio los motorek.. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ljudi nije sve u getribi, evo moj primjer

vozio 140tkm dobla 1.6 105, sad presao na partnera 1.5 100

razlika je DAN i NOC...doblo ima 6 brzina i VGT, a partner obicnu...doblo sa 1400-1500 u bilo kojoj brzini ide, pogotovo u nizim ubija...dok partnera trebas vrtit iznad 2200-2300 da pocne nesto ic (ok, osjeti se malo veca tezina jer je L2, 5ks manje, 70nm!!! manje i duzi mjenjac 5 brzina)

mislim da je najveci krivac turbina, a manje krivi mjenjac i tezina...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ljudi nije sve u getribi, evo moj primjer

vozio 140tkm dobla 1.6 105, sad presao na partnera 1.5 100

razlika je DAN i NOC...doblo ima 6 brzina i VGT, a partner obicnu...doblo sa 1400-1500 u bilo kojoj brzini ide, pogotovo u nizim ubija...dok partnera trebas vrtit iznad 2200-2300 da pocne nesto ic (ok, osjeti se malo veca tezina jer je L2, 5ks manje, 70nm!!! manje i duzi mjenjac 5 brzina)

mislim da je najveci krivac turbina, a manje krivi mjenjac i tezina...

 Ali ovdje se radi o istom motoru, 1.6 tdi 77 kw koji ide od 2009 do 2013 u vag

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzimaj jači motor, 2.0TDI je pouzdaniji od 1.6TDI. 50k km razlike nije nešto i bolje to nego da moraš remap stavljati da bi auto išlo.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
ZooZ kaže...

Ima netko iskustva sa Audijem A3 TDI (8V) 2013. Tražim neki auto do 12k €

2.0 TDI teško naći ispod 230k km, dok 1.6 ima dosta, dali bolje ići na 2.0 sa 50k km više ili na 1.6?

Imaju kakvih problema koje treba posebno paziti kod kupnje.

 

 

 Imam ja u obitelji A3 8V limuzinu. 2015. Sad ima 225tkm. 2.0 150ks,manualac. Od kvarova je bio neki senzor  na DPF-u, propisali zadnji amortizeri. Ak se dobro sjecam na oko 120tkm je mjenjan kuplung set.  Ostalo redovno odrzavanje.  Auto ide jako fino na ovome je mapa 190ks i jako je zivahan.

Ja osobno bi definitivno gledao samo 2.0. Izbjegavaj modele sa paniramskim krovom. 

 Imaju probleme sa panoramom ili? negdje sam citao da su prvi modeli tj. 2013 imali probleme,ali ovi dalje ne 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To nikada nije riješeno. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
RuskeGTT kaže...

ljudi nije sve u getribi, evo moj primjer

vozio 140tkm dobla 1.6 105, sad presao na partnera 1.5 100

razlika je DAN i NOC...doblo ima 6 brzina i VGT, a partner obicnu...doblo sa 1400-1500 u bilo kojoj brzini ide, pogotovo u nizim ubija...dok partnera trebas vrtit iznad 2200-2300 da pocne nesto ic (ok, osjeti se malo veca tezina jer je L2, 5ks manje, 70nm!!! manje i duzi mjenjac 5 brzina)

mislim da je najveci krivac turbina, a manje krivi mjenjac i tezina...

 Ali ovdje se radi o istom motoru, 1.6 tdi 77 kw koji ide od 2009 do 2013 u vag

 sta sam ja skuzio da se usioreduje 1.6 i 2.0

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Opet neke trke ovdje a 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da te panorame nisu rijesene nit na A3 nit na golf 7. Ja bi to definitivno izbjegavao. 

 

Znaci najbolje ti je trazit 2.0 od 150ks. Neznam jel ciljas na rucni mjenjac ili stronic.  Ako nades s-line to bi ti bilo odlicno jer ti detalji dignu cijeli auto. 

 

Kojim budzetom raspolazes?

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Mislim da te panorame nisu rijesene nit na A3 nit na golf 7. Ja bi to definitivno izbjegavao. 

 

Znaci najbolje ti je trazit 2.0 od 150ks. Neznam jel ciljas na rucni mjenjac ili stronic.  Ako nades s-line to bi ti bilo odlicno jer ti detalji dignu cijeli auto. 

 

Kojim budzetom raspolazes?

 ako je pitanje za mene,ja sam si gledao jos prije nego sta su otisle cijene rabljenih auta gore

prije bih rucni,gledao sam nesto ovako prije se dalo naci za 15-16k sa ovom opremom danas ovakav auto je 19k eura sigurno,tako da sam izgubio volju za kupnju uopce...nadam se padu cijena,ali cisto sumnjam

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala svima na savjetima.

 

12 000€. Mora biti obavezno dizel, mora imati mmi i automatsku klimu, ostalo mi je nebitno. U S-line-u je prelijep, ali teško za te novce. A volan bi kasnije svejedno promjenio u onaj s-line odrezani sa perforiranom kožom. Jel možda netko zna dali airbag paše na običnog trokrakog na taj s-line odrezan?

Nemora bit striktno bit Audi. Ponovno sam završio u Čakovcu zbog posla, tako da putujem svaki tjedan ili 2 na relaciji Čakovec- Lipik, pa tražim neki udobni, lijepi, a opet štedljiv auto.

 

Iz Njemačke kad bih uvozio onda bi gledao da je tu negdje blizu relacije Windhaben-Čakovec, pošto nam tamo ide labudica 2x tjedno.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2022 20:04 (ZooZ).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Hvala svima na savjetima.

 

12 000€. Mora biti obavezno dizel, mora imati mmi i automatsku klimu, ostalo mi je nebitno. U S-line-u je prelijep, ali teško za te novce. A volan bi kasnije svejedno promjenio u onaj s-line odrezani sa perforiranom kožom. Jel možda netko zna dali airbag paše na običnog trokrakog na taj s-line odrezan?

Nemora bit striktno bit Audi. Ponovno sam završio u Čakovcu zbog posla, tako da putujem svaki tjedan ili 2 na relaciji Čakovec- Lipik, pa tražim neki udobni, lijepi, a opet štedljiv auto.

 

Iz Njemačke kad bih uvozio onda bi gledao da je tu negdje blizu relacije Windhaben-Čakovec, pošto nam tamo ide labudica 2x tjedno.

 

 Možda škodilak ak se da nać nakrcani s opremom? Nemoj njih zaboraviti, isti klinac drugo pakovanje, možda zericu slabije izolirano. Ja kad bi gledao vag grupaciju škodu bi uvijek imao u vidu.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Buđet 12 , znaci u njemackoj moras trazit nesto ispod 10 i racunat uvoz/davanja, regu , servis.. prekrizi audi.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

A da ne govorim o lezaju diferencijala koji dolazi na getribu sa 1.6 motorom koji tuli na 80 km/h u 4.brzini a najcesce se vozimo tom brzinom, popravak tog lezaja je 500 eura ili duraj taj tulavi zvuk.. Imas na videu primjer tog zvuka https://m.youtube.com/watch?v=aimeAu_SZa0&feature=youtu.be

 Kolega, upravo si meni dijagnosticirao problem na Polo-u za kojeg mi mehaničar i svi ostali tvrde da ga nema ili da se niš neobično ne čuje. A ja vozim i stalno se pitam koji vrag zavija u 4. na 80 km/h... i to samo u 4. brzini. U mom slučaju je Polo 6R, 1.6 TDI 77 KW (2010.g). 

Da li je to nešto što obavezno treba popravljati ili je samo stvar tolerancije tog zvuka kako si naveo?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Hvala svima na savjetima.

 

12 000€. Mora biti obavezno dizel, mora imati mmi i automatsku klimu, ostalo mi je nebitno. U S-line-u je prelijep, ali teško za te novce. A volan bi kasnije svejedno promjenio u onaj s-line odrezani sa perforiranom kožom. Jel možda netko zna dali airbag paše na običnog trokrakog na taj s-line odrezan?

Nemora bit striktno bit Audi. Ponovno sam završio u Čakovcu zbog posla, tako da putujem svaki tjedan ili 2 na relaciji Čakovec- Lipik, pa tražim neki udobni, lijepi, a opet štedljiv auto.

 

Iz Njemačke kad bih uvozio onda bi gledao da je tu negdje blizu relacije Windhaben-Čakovec, pošto nam tamo ide labudica 2x tjedno.

 

 Vidi jel ima koja octavia 3 rs 2.0 tdi ili obicna 2.0 tdi pa stavis nekad rs volan isto odrezani kao na audiju.. Mislim da  iz vag grupacije sa skodom dobijes najvise za te novce.. Pogledaj na yt kanalu auto analiza kak lijepo izgleda octavia uz malo dorade, eibach opruge i distance.. Prije bih to vozio nego neki a3 skuceni

Unimatrix 007 kaže...
domac5 kaže...

A da ne govorim o lezaju diferencijala koji dolazi na getribu sa 1.6 motorom koji tuli na 80 km/h u 4.brzini a najcesce se vozimo tom brzinom, popravak tog lezaja je 500 eura ili duraj taj tulavi zvuk.. Imas na videu primjer tog zvuka https://m.youtube.com/watch?v=aimeAu_SZa0&feature=youtu.be

 Kolega, upravo si meni dijagnosticirao problem na Polo-u za kojeg mi mehaničar i svi ostali tvrde da ga nema ili da se niš neobično ne čuje. A ja vozim i stalno se pitam koji vrag zavija u 4. na 80 km/h... i to samo u 4. brzini. U mom slučaju je Polo 6R, 1.6 TDI 77 KW (2010.g). 

Da li je to nešto što obavezno treba popravljati ili je samo stvar tolerancije tog zvuka kako si naveo?

 Mozes se tako voziti samo je neugodno za slusat, s vremenom se pojacava, frendu na polu sa 190 000 se lagano pocinje cut, meni na octaviji sa 240 000 se vec dosta izrazeno cuje, pogotovo ljeti.. Uglavnom svaki 1.6 tdi ima taj problem. 

 

Kad se pusti gas ne cuje se, kad se ubrzava isto se ne cuje ali kad drzis lagani gas toliko da odrzavas brzinu onda tuli.. Ne pada mi napamet davat 500 eura za izmjenu toga, zato sam si razmisljao da bi radije kupio 6 brzinsku getribu iz passata 1.6 tdi i tako rijesio problem zujanja i problem slabog ubrzanja ispod 1500 obrtaja jer 5 brzinska stvarno ima predugacke omjere za tako mali motor, 2 muhe jednim udarcem.. Al moram dobro istrazit jel bi takvo kemijanje uopce uspjelo...

Ako oces mogu ti dat u inbox broj od covjeka koji reparira to smece od getribe da ti u detalje isprica sve 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
Buđet 12 , znaci u njemackoj moras trazit nesto ispod 10 i racunat uvoz/davanja, regu , servis.. prekrizi audi.

 Ima ih kod nas za 11, a kamoli vani. Samo treba tražiti, bio je u subotu tamno plavi kod Frankfurta za 9500 sa 165k km, privatni prodavatelj, ali ga jučer popodne više nije bilo na oglasniku.

Najlakše pogledat prve dvije stranice mobile.de i zaključit da nečega nema.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ovu su maili ograsi u njemackoj nesot kao nas index oglasi ili njuskalo..

 

 

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/

 

ovdje se nade svasta mobile.de su uglavnom auto kuce kao i autoscout24

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Ako oces mogu ti dat u inbox broj od covjeka koji reparira to smece od getribe da ti u detalje isprica sve 

 Ma ko ga šiša onda, neka bude, zasad vozim kraće relacije pa nije problem, a za ubuduće ćemo vidjeti. Al javi tu kak je ispalo ak ćeš kemijat sa 6 brzina.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...
bik kaže...
Buđet 12 , znaci u njemackoj moras trazit nesto ispod 10 i racunat uvoz/davanja, regu , servis.. prekrizi audi.

 Ima ih kod nas za 11, a kamoli vani. Samo treba tražiti, bio je u subotu tamno plavi kod Frankfurta za 9500 sa 165k km, privatni prodavatelj, ali ga jučer popodne više nije bilo na oglasniku.

Najlakše pogledat prve dvije stranice mobile.de i zaključit da nečega nema.

 Ima ih kolko oces samo vjeruj mi jako puno tih autiju ti je u dost losem stanju. Imas svega isto kao i na njuskalu. Kupio sam za sebe do sad 3 auta na mobile.de i sva sreca nisam se ni sa jednim zajebao ali sam ih dosta provjerio preko broja sasije i prodavaci su sutjeli o karambolima itd... a sve posteno kao. 

 

Mislim realno ti ako kupujes u njemackoj sa budzetom od 12k€ mozes gore kupiti auto za max 10k€ iako si blize 9k€. E onda te ide dovoz auta do nas,carina,homologacija,rega. Pa nakon toga u servis mjenjat remenja,vodenu,ulja,filtere plus ako se nade da jos nesto ne stima.  Znaci treba ti cca 10-15tkn za baciti na auto kad ga dopelas u hrvatsku.

 

Sretno i budi oprezan da se ne sjebes. Ja sam svoj sadasnji A4 trazio preko mjesec dana. Znaci znao sam svaki novi A4 koji je dosao na mobile.de. 

 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sada ti je najgori trenutak za kupovinu.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sada ti je najgori trenutak za kupovinu.

 zbog cijena? ako je to...kriza je sve blize kako se pise,cipova ce faliti i ove godine u auto industriji,tko zna kada ce cijene rabljenih pasti

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 18:24 (toma20).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sada nije najgori trenutak, ali će biti za par mjeseci. Inflacija dolazi, zato i uzimam dio na kredit (15% plaće je rata tak da nije ništa što nemogu podnijeti).

Stanje sa čipovima se neće ove godine poboljšat tako da će cijene rabljenih još ići gore. Inače bi sačekao još godinu dana i uzeo A3 2016+ bez kredita.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...
ivanzu kaže...

Sada ti je najgori trenutak za kupovinu.

 zbog cijena? ako je to...kriza je sve blize kako se pise,cipova ce faliti i ove godine u auto industriji,tko zna kada ce cijene rabljenih pasti

 Zbog toga sto se sada auti sklapaju od onog cega imas na skladistu. Toyota je otvoreno priznala da ce u aute stavljat komponente koje nisu prosle QC po njihovim standardima, ako se ne varam i mnoge ostale marke ispod radara su to priznale. Daimler znam da je, nesluzbeno.

 

Tu su i cijene, ali veci problem je sto ce auti sklopljeni 2021-2023 biti nize kvalitete nego prije 2021. Uz to, novi modeli nece biti "toliko" novi, tesko je biti inovativan bez komponenti.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 21:18 (ivanoile).
3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Pa jel mogu biti gori

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav ekipa,
Negdje sam uspio nahvatati betona/maltera na pragu, kod prednjeg desnog kotača.
Prao sam auto 2 puta, ali mislim da nema neke razlike i napretka.
Može li se neko sredstvo koristiti za skidanje toga? Nešto iz kućne radinosti?
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probati sa toplom vodom, ako ne ide dolje onda se mora koristiti sulfaminska kiselina, često se nalazi u sredstvima za skidanje hrđe i kamenca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2022 19:51 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...
Pozdrav ekipa,
Negdje sam uspio nahvatati betona/maltera na pragu, kod prednjeg desnog kotača.
Prao sam auto 2 puta, ali mislim da nema neke razlike i napretka.
Može li se neko sredstvo koristiti za skidanje toga? Nešto iz kućne radinosti?

 

KLIK  sredstvo za skidanje.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice